Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1151 - Dražice


Popis

Zřícenina hradu Dražice se tyčí na skalnatém ostrohu na pravém břehu Jizery. Jeho zakladatelem byl nejspíše jeden z purkrabích Pražského hradu, Řehoř z Litovic.

Mapa

Navštívil jsem Dražice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum Benátky nad Jizerou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mladá Boleslav
Poloha:
50°18'21.18"N 14°50'42.04"E
Hodnocení:
2.569
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1151 - Dražice


06.10.2021 - dostupná bez problému
02.09.2021 - dostupná bez problému
27.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Auto jsem nechal kouset od zříceniny naproti garažím sice na zdi hrozí odtahem ale některá auta tu stojí tak těch 15 minut co ztrávíte na hradě to vydrží.Jinak vyfotit hrad pořídit důkaz a do Benátek pro známku.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka dostupná v muzeu v Benátkách nad Jizerou.
 
Ladislav Nauš
Ladislav Nauš
TZ
Byli jsme pro TZ v muzeu v Benátkách,ale moc se mi to nelíbilo, TZ byly vyprodané.Ačkoliv jsem viděl TZ ve výloze,(sice jen Benátky), ale obsluha říkala, že jsou vyprodané všechny TZ. Tak jsme odjeli s prázdnou a IC bylo v neděli zavřené..
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Dražice
Zřícenina je krásně vidět z Mladoboleslavské dálnice, tak mě vždycky lákala, když jsem jel okolo, a dnes jsem se konečně rozhodl se sem podívat. Od posledního komentáře se tu leccos změnilo, křoviny jsou vysekány a uvnitř zříceniny je krásná nízká tráva. Bohužel je ale obehnána ostnatým dráten a cedulemi "soukromý pozemek, vstup PŘÍSNĚ zakázán." Obejít se to samozřejmě dá a nevypadá, že by v dosahu byl někdo, kdo by nedovolený vstup mohl zaznamenat. Ale upřímně, s takovou si majitel může zříceninu klidně nechat. Stejně z trosek stojí za zmínku jen to jedno nároží, co je na motivu známky, které je vidět i ze silnice, a pro těch pár zdí mi nestojí za to riskovat zkažený den hádkou.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Děs a běs
Tuhle známku okamžitě zrušit a všem doporučuje tam ani nejezdit. Ani nepoznáte, že tam něco je.
 
Monika Němcová
Monika Němcová
Totální džungle
Známka bez problémů v Benátkách,ale hrad je stále více zarostlý ,jinak stejné viz.níže.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Skrytá zřícenina
Zřícenina je tak trochu skrytá v opuštěném zemědělském dvoře. Pro pěší turisty je vyznačená odbočka z červené trasy Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav, motorizovaní to mají složitější, nikde žádný ukazatel nebo upozornění na zříceninu. Takže jedeme-li po silnici mezi dolní a horní částí Dražic, zaparkujeme u zchátralé zemědělské budovy nad serpentinami, přejdeme po lávce silnici, překročíme rozvalený plot a jsme tam. Známka bez problému v infocentru u zámku v Benátkách.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Zklamání
Na návštěvu této zříceniny doporučuju přibalit s sebou kosu nebo rovnou strunovou sekačku. Místo působí dost zoufale, všude kopřivy, totálně zarostlé, viz příspěvky níže. TZ zakoupena bez problémů na zámku v Benátkách nad Jizerou.
 
HonzaB
Též spíše rozpaky, ale TZ bych nerušil
Zříceninu jsem navštívil v rámci výletu s dětmi na zámek Benátky nad Jizerou. Vzhledem k tomu, že ve zdejším muzeu je v rámci inteaktivního programu možnost si i postavit tento hrad v jeho původní podobě, si myslím, že stojí za to se na zříceninu vypravit, i když její současný stav ve mě taky vzbuzuje poněkud rozpaky. Hlavně mě přijde škoda, že někdo aspoň nezajistí vysekání náletových dřevin, protože část areálu hradu není díky tomu vůbec přístupná. Ale TZ bych nerušil, hlavně kvůli té vazbě na expozici na zámku v Benátkách. TZ zde bez problému k dispozici.
 
veselka
Rozpaky
Proč má tato zřícenina turistickou známku jsem nepochopila. Protože jsem turistickou známku bez problému zakoupila v Benáteckém muzeu, chtěla jsem místo navštívit. Zříceninu jsme našli celkem lehce, ale její stav, ach běda!!! Nikde žádné označení, k hradu vede úzká cestička přes zničené oplocení, všude vysoká tráva a kopřivy. Docela jsem měla strach, kam šlápnu a zda na mě něco nespadne. Označila bych to za vstup zakázán, nebo alespoň na vlastní nebezpečí. Pokud nechcete, aby zde nějaký turista přišel k úrazu, toto místo zrušte, nebo dostatečně zabezpečte!!!!!
 
magipriba
Známku č. 425 BENÁTKY NAD JIZEROU i známku č. 1151 DRAŽICE jsme koupili v infocentru na zámku v Benátkách nad Jizerou za aktuálních 30,-. Nyní v sezoně (květen až září) mají otevřeno denně včetně pondělí a víkendů. Pozor na polední pauzu 11.30-13 hodin. Přístup k hradu Dražice se hledá trochu složitě, od řeky Jizery musíte vystoupat po silnici serpentinou k zarostlému mostu a po něm se dostanete k hradu. Jinak můžeme v Benátkách n. J. doporučit restauraci STARÁ KOLEJ kousek pod zámkem. Výborně a celkem levně jsme se zde najedli.
 
Lucka
Známku jsme zakoupili na "infocentrum a knihovna" na zámku v Benátkách nad Jizerou společně se známkou číslo 425. Obě známka byly staré za 25,- což nám vůbec nevadilo :-) (Infocentrum a knihovna - které naleznete ve městě má celý červenec zavřeno...)
 
Dana
Zříceninu hradu jsme navšítivili během polední pauzy benáteckého muzea, do které jsme se zrovna na zámku trefili - z hradu toho v Dražicích opravdu moc nezůstalo. Ale za zhlédnutí to stojí, známka bez problémů k sehnání v Benátkách.
 
Keži
muzeum
TZ dostupná v místním městském muzeu,které je umístěno na zámku na kopci nad městem.Dalším prohlídkovým místem je na zámku výstava hraček z celého světa.Oboje doporučuji k návštěvě-stojí to dvacku.Jo a dobře vaří na náměstí před zámkem v restauraci KORUNA!!!Zřícenina pěšky 2 km,autem 3 km,ale nečekejte zázraky-nic tam není,pouze pár zdí k nafocení.Ta nejvyšší je na TZ.
 
Tatík
Vesnice Dražice je 4 km severně od Benátek nad Jizerou,z hradu zbývá kus zdi a zbytky hradeb,všechno zarostlé
kopřivami.Nikde živáčka,žádná informační deska,i když někdy trosky zřejmě slavnostně osvětlují.Ještě že si je
možné představu o hradu udělat na modelech v zámku v Benátkách (známkové místo,známek dostatek).
 
Martin Frumar
Dražice
Zřícenina stojí za shlédnutí, ale je dost daleko od prodejního místa, jinak dobrý. A doporučuju si prohlídnout
i zámek v Benátkách nad Jizerou, kde je muzeum hraček a obojích známek mají dost.
 
Cinca
Dražice
Naproti vchodu do muzea v zámeckém areálu(30m) je infocentrum,kde mají jen TZ Benátky,protože prý Dražice
prodávat nesmí???A přitom mají otevřeno celý týden včetně pondělí!
 
Kuře
Dražice.
Dnes jsem navštívil muzeum v Benátkách nad Jizerou a jako první jsem zakoupil TZ hradu Dražice.Měl jsem
kliku,známky jim přišly včera.Otvíračka muzea je-Květen-Říjen,Úterý-Neděle,9-12 a 13-17.Je zde k vidění i něco
o hradu Dražice.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek