Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1141 - Dřevohostice


Popis

Výstavný renesanční zámek Žerotínů ve stejnojmenné obci, východně od Přerova. Na náměstí renesanční radnice.

Mapa

Navštívil jsem Dřevohostice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Večerka Vlach, Zámecká ul. 268, Dřevohostice
Toto místo prodává také turistickou známku
Úřad Městyse, Dřevohostice
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Dřevohostice - Infocentrum
Toto místo prodává také turistickou známku
Hostinec na Špici, Dolní 206, Dřevohostice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Přerov
Poloha:
49°25'44.8"N 17°35'32.81"E
Hodnocení:
2.645
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1141 - Dřevohostice


05.09.2021 - nemají sběratelský předmět
15.08.2021 - dostupná bez problému
09.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavlína Plušková
Pavlína Plušková
TZ
5.9.zámek infocentrum zavřeno
Hostinec na Špici -otevřeno, ale známku nemají... Slečna ani nevěděla,že něco takového jako je tur.známka mají prodávat,byla ochotná a šla se ještě zeptat majitele.. přišla s tím,že nemají.
 
jan ružička
jan ružička
známka
zakoupeno u milé paní ve večerce
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Kde koupit
Stojíte-li před vchodem do zámku, dejte se ulicí vpravo a po cca 200 metrech najdete večerku. Je tam takový plácek s hasičskou zbrojnicí. U prodejního okénka je třeba zazvonit. Otevírací doba je denně 7-21. Známka včera za 30 Kč.
Ideální prodejní místo.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
TZ
TZ koupena na radnici. V S club pod Radnicí již dva nebo tři roky známku neprodávají.
 
Ladislav Schwarz
Ladislav Schwarz
TZ
TZ koupená ve večerce pana Vlacha, je to na začátku ulice, která vede k zámku, rohový dům jen s prodejním okénkem
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena na úřadě, zámek má bohužel v pondělí zavřeno
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Známka zakoupena
bez problémů na městském úřadě. Ochotná úřednice zdarma přidala i několik pohlednic. Navíc jsme na náměstí viděli krásný betlém.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
20. 6. 2017
V zámku(v jeho zadní části) je i několik bytů. Silnice před zámkem se rekonstruovala, v současné době už to nebude kolem velké staveniště. Zámek jako takový vypadá hezky, pouze ta zadní část s byty je trochu slabší. TZ má spoustu prodejních míst, my kupovali na Úřadě Městyse.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka zakoupena na pokladně na zámku. Zajimavá prohlídka jak zámku, věže i hasičského muzea
 
Jan Plaček
Jan Plaček
TZ
Známku jsem koupil ve večerce Vlach.Je na okraji ulice Mlýnské a Zámecké.Je to jen takové okno,ale otevřeno mají každý den od rána do večera,takže je to jistota.Akorád za ní chtěli 35 kč.V Hostinci na Špici ji také měli.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známka zakoupena v hostinci na Špici.
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
Zámek
Známka zakoupena přímo v zámku - bez problémů :-)Nenechte se odradit zamčenými vchodovými dveřmi ! Na doporučení místní-ochotné paní jsme si počkali a dočkali jsme se ml.paní průvodkyně ...v zámku jsou pouze výstavy a obřadní síň
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Dřevohostice
Známka zakoupena na obecním úřadě Dřevohostice v SClubu byla vyprodána.
 
IC Dřevohostice
Zámek
Turistické známky si mimo jiné můžete zakoupit v našem infocentru,kterí sídlí v 1. patře zámku, otevřeno je o prázdninách denně vždy 9:00-17:00. Možnost prohlídky zámku a hasičského muzea. V květnu, červnu a září jsou prohlídky pouze v neděli.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
známka
Zámek otevřen o prázdninách každý den od 9 do 5. Stojí určitě za vidění stejně jako krásné hasičské museum.Prohlídka i s věží ze které je krásný pohled do kraje
 
Kateřina Mikušková
Kateřina Mikušková
Zámek
To je docela sranda :-) Včera jsme měli cestu kolem, tak jsme se chtěli stavit na zámek a koupit známku. Zámek vypadá opravdu zajímavě, ale bohužel byl zavřený. Později jsme z cedule zjistili že je otevřen pouze o nedělích. Tak jsme ani nemysleli že bychom nekde nehnali známku (bylo to v pátek ve svátek) Stavili jsme se v hostinci na Špici na kafe a jeli jsme domů. A teď zjišťuji že na Špici známky nejspíš měli :-D Měli by to mít někde na očích aby lidi věděli že se tam dají koupit. Nebo se příště nesmím zapomenout podívat sem na stránky na prodejní místa :-D Tak jsem se poučila no :-D
 
Jihočeši
příjemné překvapení
po příjezdu do vesnice, jsme nejprve zkusili S Club, kde jsme neuspěli, zřejmě známky došli, tak jsem se vydali k zámku, kde probíhali přípravné práce na sezónu, zámek sice zavřený, ale vchod do hasičského muzea v areálu zámku byl otevřen tak jsem zkusili štěští, po zaťukání a a dotazu na známku, nám byl ochotně telefonicky zavolán kastelán, který známku donesl, mezitím jsme si mohli zdarma prohlédnout muzeut, tak jsme alespoň přispěli do kasičky na příspěvky... takových míst a ochotných lidí více.... :-)
 
Petra
Zánku máme z 6.7.2011 z Hospody Na špici. Výčepní ji lovil z půllitru, pár jich tam ještě měl.
 
Pinďa
Zámek
V S klubu pod radnicí známky bez problémů. Je to taková normální hospoda s příjemnou obsluhou a slušným kafem. Doporučuji navštívit zámek. Je pěkně opravený, z předhradí vybudované malometrážní byty a zahrada s malým pódiem. Opravdu to stojí, za těch pár kroků z náměstí. Zámek byl počátkem roku 1900 upraven jako "Ochranovna pro mládež mravně zpustlou." Po všech těch dnešních šourúmech, ópenkárdech a čekpojntech je tato věta balzámem pro ucho i oko.
 
Pivoš
Otevírací doba hostince Na špici: v prac.dny od 15.00, v sobotu od 11.00, v neděli již od 10.00. Nachází se na autobusové zastávce Dřevohostice, cukrovar při výjezdu z obce na Přerov. Akorát... 3.7.10 mi paní vytahovala z kríglu předposlední TZ.
 
Katka
Znamka
Známku jsem chtěla koupit dnes ve 2 hodiny v S klubu na náměstí, ale v sobotu otvírají až ve 3, takže koupena v hospodě na Špici.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM SEHNAL V ÚTERÝ V 19.00 V S CLUBU. PÁR ZNÁMEK TAM JĚŠTĚ MAJÍ. JEDETE-LI OD BYSTŘICE NEBO PRUSINOVIC,TAK JE TO NA PRAVÉ STRANĚ. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
joshula
Známka je bezproblému dostupná v restauraci S-club na náměstí
 
berca55
Zámek hezký i když není přístupný. Co nás opravdu dost rozesmálo, byla návštěva restaurace na Špici. Bylo něco kolem 13:30 - nabízeli denní menu výběr ze 3 jídel. Když jsme zasedli (4člená rodina) bylo nám sděleno, že polívka došla a z jídel mají poslední porci :-) Zakoupili jsme tedy známku, nakoupili v místní Jednotě a jeli dál. Jinak vesníce je pěkná, čistá, hezký kostel. Ale to je naprosto samozřejmé pro všechny okolní moravské vesničky.
 
Filip
Ahoj dneska po ceste ze Vsetína do Prostějova jsem se konečně dočkal známky!!! Po pátečním neúspěchu v S clubu, jsem jel rovou do hospody Na Špici. Naštěstí jsem uspěl, ale mám špatnou zprávu obsluha mi říkala, že mi dává poslední. Tak snad ji brzo objednají, hodně štěstí:-)
 
Filip
Ahoj dneska jsem chtěl koupit známku. V kavárně vedle OÚ je nemají vůbec. Hned vedle je hopoda či něco takového, tam ji normálně mají. Ale teď je vyprodali. V pátek okolo 14:40 bylo druhé prodejní místo hospoda Na Špici zavřeno.
 
Luke
Byl jsem tam před měsícem. Zámek je to pěkný. Známku jsem koupil v kavárně(nevím jak tomu jinak říct) u obecního úřadu.
 
Bobík
Známka byla koupená v zámku. Aleje to už rok zpátky. Nicméně za návštěvu stojí i blízká vesnice se zajímavým názvem Čechy. Starobylá zvonička, jedna z posledních svého druhu na Moravě a v ČR.
 
Bob
V sobotu 28.4. v restauraci Na špici TZ k dostání, v krýglu stále 2 TZ, asi je berou odněkud jinde, nevšiml jsem si, při našem odchodu stále 2 TZ zůstali na svém místě. Nemají ale nikde označení o prodeji, ani štít, tak se nenechte odradit.
 
Klárinka
Hospoda Na Špici
Známku jsme koupili v hospodě na Špici (u hlavní silnice na pravé straně ve směru z Bystřice p.Hostýnem na Přerov).Slečna sice první nevěděla o co jde, ale pak je objevila v "krýglu".Bacha měli poslední dvě!
 
Shawadu
Tak, nevím, jestli ze mne někdo dělá blázna, ale ve stánku na "autobusovém nádraží" mne posílali na poštu, že známky nevedou. Když jsem vysvětlil co chci, tak se slovy, že nic takového nevedou mne poslali, za roh do trafiky. Paní v trafice byla ochotná, leč nic takového nevede, a poslal mne na OÚ. Tam mi paní sdělila, že známky již neprodávají, že mám jít do vinárny v přízemí. Odtud mne posílali na poštu........Děkuji.
 
Alena Kopečková
Aby si mohli návštěvníci Dřevohostic zakoupit turistickou známku i o víkendech a svátcích, změnili jsme prodejní místo - známky se od 4. 10. 2006 prodávají ve stánku s občerstvením na autobusovém nádraží, kde bývá otevřeno od rána až do večerních hodin. Na obecním úřadě už ji nedostanete !! a na zámku jen pokud se koná nějaká akce.A ještě pro Mišičku - známky nám nedošly, byly a jsou k dostání nepřetržitě.Alena Kopečková, Obecní úřad Dřevohostice
 
Renča
Zámek je zavřený a obecní úřad v sobotu samozřejmě neúřaduje...Nešlo by dát TZ i třeba do Infa v Bystřici pod Hostýnem? Většina lidí asi navštíví obojí a u pár míst to tak funguje.
 
Mišička
Přiznáv, že jsem přímo z Dřevohostic, známky sbírám už takovej rok, ale přesto Dřevohostice samotný stále nemám... I přesto, že se se starostou obce znám osobně. Známky došly a nejsou schopní obědnat nové. Takže v nejbližší době nemáte šanci mí zlatí kolegové :) Jinak Dřevohostice za návštěvu stojí, hlavně v období, kdy se tady konají slavnosti dechových hudem (konec července)...
 
Pavla
Zámek není funkční, obecní úřad byl zavřený
 
Biggest
Známku je možno zakoupit na obecním úřade a přestože úřední hodiny jsou pouze Po a St, stačí zazvonit a známku
vám rádi prodají
 
ivan
???
V Dřevohosticích jsem byl 3.7. Zámek i park jsou v rekonstrukci a veřejnosti uzavřen. Obecní úřad o víkendu
neúřaduje, ale protože byly v týdnu dva státní svátky, tak na dveřích radnice bylo vyvěšeno sdělení, že úřad
je uzavřen ve dnech 4. až 8. 7. 2005. Takže jsem měl smůlu, ač jsem celý týden pobýval v cca 15 km vzdálené
Rusavě.
 
Pavel
Zatím bez TZ
Dnes jsem navštívil Dřevohostice, ale známku nesehnal.Na Obecním úřadě v So a Ne nikdo není a na zámku se
provádí rekonstrukce a opravy a vůbec - je prozatím uzavřen.Sehnal jsem dokonce kontakt na kastelána
(732188968),prý je ochotný. Byl ,ale o známce zatím nevěděl.Tak snad příště !
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek