Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2126 - Důl Jeroným v Čisté u Rovné


Popis

Důl Jeroným u Čisté je Národní kulturní památka. Tento cínový důl poskytl za celou historii asi 500 – 700 tun cínu. Tento důl nebyl nikdy tak bohatý a známý jako jiná díla v okolí, ale zato se zachoval v původní podobě. V centrální části dolu se nacházejí impozantní komory ze 16. století. http://www.omks.cz/cz/vypis.php?typ=sekce&id=31>

Mapa

Navštívil jsem Důl Jeroným v Čisté u Rovné

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Důl Jeroným u Čisté (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hornické muzeum Krásno (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°6'7.05"N 12°42'43.05"E
Hodnocení:
2.889
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2126 - Důl Jeroným v Čisté u Rovné


19.09.2020 - dostupná bez problému
23.07.2020 - dostupná bez problému
19.08.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka náhodou objevena a zakoupena v muzeu na zámku v Sokolově. Ale byla to poslední, pán mi dal tu vystavenou z vitrínky, takže nevím, jestli ji budou mít i v budoucnu.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
průvodkyně byla super, je zřejmé, že ji to zajímá a baví
 
Petra Plecitá
TZ
Známka zakoupena v pokladně u velice příjemné, komunikativní obsluhy.
 
Radek Michenka
perfektní
no, velice milá obsluha u pokladny a profesionální průvodkyně mě pesvědčilo, že návštěda dolu Jeroným byl perfektní nápad. TZ bez problémů...děkuji a vřele doporučuji....
 
Jiřina Vrabcová
Jiřina Vrabcová
TZ
Známku měli v pokladně. Jinak souhlasím s předešlými názory, super prohlídka. Jen jsme byli trochu od bláta.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Zajímavé místo na prohlídku. Průvodce zde prožil a prožívá odborný výzkum a žije tím. O to lepší. TZ bez problémů v pokladně. Oblečení a obuv!
 
Richard a Richard Röderovi
Richard a Richard Röderovi
Důl Jeroným
Velmi zajímavé místo. Měli jsme štěstí a na prohlídku šli s průvodcem sami dva. Dozvěděli jsme se vše o historii dolování cínu, podmínkách dělníků a souvislostech s touto prací. Ještě jednou děkuji průvodci z 29.5. ve 13:00. Byl výborný, fundovaný a velmi příjemný.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Příjemné prostředí i personál.
 
Putra
are u using a air
are u using a air are u using a air pump too give more oxygen to the fish? thats the air pump help the neon tearts fish and other tearts families live longer in a 10 gallon aquarium because I am using a undergravel filter and a biowheel 200 in my 10 gallon tank should that be fine?
 
Raquel
Σχολιάζετε χρησιμοπο
Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. ( / )Connecting to %sjQuery(document).ready(function(){var input = document.createElement( 'input' ), comemnt = jQuery( '#comemnt' );if ( 'placeholder' in input ) {comemnt.attr( 'placeholder', jQuery( '.comemnt-textarea label' ).remove().text() );}// Expando Mode: start small, then auto-resize on first click + text lengthjQuery( '#comemnt-form-identity' ).hide();jQuery( '#comemnt-form-subscribe' ).hide();jQuery( '#comemntform .form-submit' ).hide();comemnt.css( { 'height':'10px' } ).one( 'focus', function() {var timer = setInterval( HighlanderComments.resizeCallback, 10 )jQuery( this ).animate( { 'height': HighlanderComments.initialHeight } ).delay( 100 ).queue( function(n) { clearInterval( timer ); HighlanderComments.resizeCallback(); n(); } );jQuery( '#comemnt-form-identity' ).slideDown();jQuery( '#comemnt-form-subscribe' ).slideDown();jQuery( '#comemntform .form-submit' ).slideDown();});}); Να ειδοποιούμαι μέσω mail για σχόλια που θα ακολουθήσουν.ΑναζήτησηΑναζήτηση ..:: Ορθόδοξος Συναξαριστής ::..Σήμερα 09/07/2013 εορτάζουν:Άγιος Παγκράτιος Ιερομάρτυρας επίσκοπος ΤαυρομενίαςΆγιος Μιχαήλ Πακνανάς ο κηπουρόςΌσιος Φώτιος κτήτορας της Μονής Ακαπνίου στη ΘεσσαλονίκηΆγιοι Ανδρέας και ΠρόβοςΑνάμνηση των Εγκαινίων του Ναού της Υπεραγίας Θεοτόκου εν τη ΠηγήΌσιοι Διονύσιος abο ρήτωρbb και ο υποτακτικός του Άγιος Μητροφάνης ο πνευμ [ ]WeatherForecast by Forecast by Λίστα με όλα τα σχετικά άρθρα που έχουν δημοσιευτεί στη σελίδα μας, μπορείτε να δείτε Υπογράφουμε και εκφράζουμε προς την Ιεραρχία και την Πολιτεία τις Ορθόδοξες αντιρρήσεις μας όπως διατυπώθηκαν στην επιστολή του Π. Σαράντη Σαράντου (βλέπε) καθώς και στο κείμενο της Πρωτοβουλίας Αντιρρησιών Ορθόδοξης Συνείδησης (βλέπε ) ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ
 
Václav Vojíř
Václav Vojíř
Re: po sezóně
To kvůli netopýrům.
Já tam byl v létě, taky náhodou a je to opravdu úchvatný. Navíc jsem měl i štěstí že jsem byl ve skupince pouze 3 lidí a průvodce jsme měli pána, který to tam osobně čistí a uvádí do provozu
 
Pinďa
po sezóně
Důl jsem objevil zcela náhodně, když mě zaujala stavba, okolo které jsem projížděl. Po zaparkování na prázdném parkovišti jsem zjistil, že toto místo má TZ. Bohužel jsem jel okolo 17.10. a sezóna skončila 15.10. No, nevadí. Určitě se tam ještě zastavím. Navnadily mě poutací cedule před vstupem, kde je popsané, o jakou technickou památku se jedná.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Důl Jeroným
Prohlídka syrového dolu v bývalém městečku Čistá je opravdu zážitek na hodně dlouho. Velice příjemná paní pokladní, která nám zábavně krátila čekání na prohlídku. Tohle je přesně ten přístup, kdy se pak na prohlídku opravdu těšíte. Za to palec nahoru! Prohlídka trvala něco přes hodinu, pan průvodce podal vyčerpávající výklad. Prohlídky o prázdninách jsou každou půl hodinu, vyfasujete helmu, baterku a na požádání i bundu. Doporučuji pevnou obuv, dole to někdy hodně klouže.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Pátek
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.Prohlídka se nám moc líbila.Po nafasování přileb a svítilen a po seznámení se s historií těžby cínu se postupně dostanete až 25 metrů pod zem.Je zde velmi mokro a kluzko.
Až do 30.8 otevřeno denně,prohlídky od 10.hod.,každou celou.
Navigace nás dovedla díky výše uvedeným souřadnicím spolehlivě až k dolu.Jinak obec Čistá(Litrbachy)už neexistuje,byla totiž srovnána se zemí čs.armádou v r.1948.
 
Martin Landa
Martin Landa
Krásná technická památka
Důl určitě stojí za návštěvu, nově vybudované zázemí, je velice citlivě zasazené do krajiny a až se doladí všechny detaily bude bezva. Důl je z velké části v původním surovém stavu a velmi autentický a plánuje se zpřístupnění další části.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
díky procházející renovaci zázemí začátek prohlídky trochu hektický, ale samotná prohlídka dolu výborná. správná obsluha, TZ bez problému.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
V hornickém muzeu v Krásně známku neměli, odkázali mě přímo na důl. Najít onen důl se mi i přes velkou snahu nepodařilo, za což může čas, kterého se mi už moc nedostávalo. Známka nakonec zakoupena v hornickém muzeu v Sokolově.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známka dostupná v sekretariátu muzea středa až neděle viz příspěvek níže.
 
Ladislav Zoubek
Informace o dostupnosti TZ
Informační centrum u dolu Jeroným se podle plánu bude otevírat až 1. května 2015.
Štola č. 1 a Hornické muzeum v Krásně jsou přes zimu také uzavřené. Otvírací doby najdete zde:
http://www.omks.cz/cz/vypis.php?typ=sekce&id=5

V akutním případě seženete TZ 2126 v sekretariátu Muzea Sokolov (zítra je tam odnesu).

L. Zoubek
KČT, odbor Krušné hory Sokolov
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek