Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1821 - Expozice požární ochrany Zbiroh


Popis

Expozice požární ochrany ve Zbirohu umožňuje návštěvníkům nahlédnout do historie vzniku a vývoje dobrovolné a profesionální požární ochrany. http://www.hzscr.cz/clanek/navstivte-historickou-expozici-ve-zbiroze-145960.aspx

Mapa

Navštívil jsem Expozice požární ochrany Zbiroh

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Zbirožsko, Masarykovo nám. 624, Zbiroh
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°51'26"N 13°45'7"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1821 - Expozice požární ochrany Zbiroh


09.04.2022 - dostupná bez problému
19.08.2021 - dostupná bez problému
23.05.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v infocentru.

Expozice je úctyhodná jak bylo popsáno níže. Vstupné je zdarma, návštěvu doporučujeme, každý si tam přijde na své.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Expozice požární ochrany
Turistická známka koupena ve zbirožském infocentru, které sídlí pod kruhovým objezdem v dřevěném domečku nebo spíš v kiosku. Velmi milá obsluha a oceňuji letní otevírací dobu íčka. Otevřeno mají do konce září každý den Po - So 8:00 do 16:30, v Ne do 15:30. V prodeji mají místní TZ, k dispozici pěkná razítka. Expozice požární ochrany se nachází za městem v areálu hasičského sboru. Expozice si procházíte sami, jsou to dvě obrovské haly plné hasičských vozidel plus jedna venkovní expozice. Vstupné se neplatí, focení povoleno. Otevírací doba v letní sezóně od května do září úterý až neděle od 9:00 do 17:00 hodin. Vřele doporučujeme. Po shlédnutí expozice tip na výlet na Čertovu skálu a Světovinu. Z obou skal jsou nádherné výhledy do okolí. Krásná procházka lesem a i teď plno hub :)
 
Hynek Sladký
Hynek Sladký
TZ
Stánek se suvenýry v areálu expozice uzavřen a to nastálo,v samotném muzeu nesmí prodávat,takže prý jen v infocentru Zbiroha na náměstí(nelze ověřit-zavřeno).
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeu požární techniky
 
Libor Marek
Libor Marek
16.8.2014
Překvapivě pěkná a rozsáhlá expozice ... a zdarma. Co dodat? TZ bez problémů v suvenýrech. Tip na výlet pro všechny, doporučuji.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
TZ v expozici, v prodejně suvenýrů toho mají hodně. Jeli sme tam od zámku a je to dobře značený
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Zbiroh podruhé
Podruhé jsem tuto výbornou expozici navštívil ve čtvrtek 15. 08. 2013, tentokrát jsem sebou vzal mé dva synovce, kteří byli z prohlídky unešeni. TZ jsem bez problémů sehnal v prodejně suvenýrů při vstupu do expozice.
 
jim1795
Rozsáhlá expozice, množství suvenýrů, zajímavá expozice o vyšetřování vzniku požáru i s ukázkami důvodů.Otevřeno jen do konce září a pak až na jaře, haly nejsou vytápěné a tak by obsluha zmrzla.Žádný velký nával tam nemají, já byl dnes v 15:45 první a asi i poslední návštěvník.Koupil jsem poslední známku, ale do konce týdne mají dostat další.V infocentru ve Zbiroze tuto známku nemají, prý jim ji nedali aby zájemci museli do expozice, měl jsem dojem, že vzájemné vztahy nejsou dobré.
 
Pavla
sobota 7.7.2012
Expozice je vlastně až v části Švabín, při cestě autem vyjedete ze Zbiroha, tak se nedejte zmást a jeďte dál. Tolik suvenýrů má málokteré místo a koho zajímají požární a policejní vozy, zde může zakoupit spoustu pohledů, kromě jiných věcí.
 
Tatík
Expozice je až za Zbirohem nad restaurací Lesanka. Otevírací doba níže sedí, k popisu Jerryho720 není co dodat, vstup volný s průvodkyní. Turistických známek dostatek v místní prodejně suvenýrů.
 
libor
Nějak jsem si špatně přečetl ,otvírací dobu muzea, takže už bohužel letos už zavřeno.Takže aby jste nedopadli jako já,píši otvírací dobu 1.5-30.6 ut-ne od 9 do 17 hod 1.7-31.8 ut-ne od 9 do 17.30 hod 1.9.-30.9 ut-ne od 9 do 17 hodSe známkou v info. ve Zbirohu pro letošek nepočítejte, už je nemají a mít nebudou.
 
jerry720
Krásná expozice.
Návštěva ve státní svátek ve středu 28. 09. 2011. Expozice mě zaujala svojí rozsáhlostí a komplexností, exponáty jsou seřazeny od nejstarších po nejnovější, od ručního pohonu, přes zvířecí, parní, až po pohon spalovacími motory. Ve dvou průchozích halách tak najdete vše od ruční stříkačky až po speciál Dennis. Pěkná je i venkovní expozixe, věnující se těžké hasičské a vyprošťovací technice. Na závěr nevynechte prohlídku věnující se vyšetřování příčin požárů. Celý areál jsem si prošel s průvodcem pouze sám, pěkně jsme si u toho popovídali. Vstup je volný. TZ jsem bohužel nesehnal, byla vyprodaná, ale suvenýrů mají ve vstupní hale dost a dost, zejména různých pohledů s hasičskou technikou.
 
Verča a Pepča
Výborné
Moc se nám expozice líbila. Moc hodný pán, a úžasná paní průvodkyně. Skvělé doporučujeme všem.
 
piskus
hasiči
Známka je k máni v Íčku na náměstí ve Zbirohu, pán je perfekcionista, nechce známku prodávat, neb její místo je u hasičů, ale po chvilence váhání prodal
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek