Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 99 - Františkov


Popis

Rekreační středisko mezi Rokytnicí a Jabloncem nad Jizerou.

Mapa

Navštívil jsem Františkov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion U Hásků, Františkov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Rokytnice nad Jizerou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°42'48.05"N 15°28'30.41"E
Hodnocení:
2.741
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 99 - Františkov


17.02.2022 - dostupná bez problému
07.10.2021 - dostupná bez problému
06.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
7. 10. 2021
TZ jsme koupili v informačním centru Rokytnice nad Jizerou, k penzionu U Hásků se dělala z kopce dolů nova silnice a museli jsme se vrátit a jet pres Rokytnicí. Františkov je moc hezká obec.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ U Hásků.Moc sympatická hospůdka s milou obsluhou.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka dostupná v penzionu/restauraci u Hásků. Restaurace výtečná, bohužel vzhledem k prodlouženému víkendu a dětskému dni tam byla hlava na hlavě, hotový Václavák. Kaplička na známce je kousek pod penzionem vedle silnice a je moc hezká. Kdo přijede autem radši ať parkuje dole v obci, cesta nahoru je uzoučká a v sezoně plná lidiček.
 
Jana Kůtová
Jana Kůtová
Známka u Hásků vyprodána
Dne 14.08.2020 známku u Hásků nemají. Mají objednanou novou várku, dodací doba cca 14 dní. Známku seženete v IC v Rokytnici nad Jizerou.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupenav v IC Rokytnice nad Jizerou. Mají i u Hušků.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ v prodeji i v IC Rokytnice (v budově radnice).
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Penzion U Hásků je sice trochu stranou, na kopci nad Františkovem, ale stojí za to se sem vyškrábat. Krásné rozhledy, příjemné prostředí, vynikající kuchyně a rozumné ceny. TZ včetně putovní bez problému ke koupi.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Františkov
Od září otevírací doba pouze čtvrtek - neděle. My jsme se dostavili v úterý, před penzionem jsme odchytili pana majitele, který nám ji i s putovní známkou po chvilce čekání prodal.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
PTZ
Putovní je už k dostání.
 
Komcen
Známka a putovní
Nebyla putovní známka:-) je možné dopslat i ty putovní?
 
Rudolf Měkota
Rudolf Měkota
putovní známka
dnes jsem dojel a došel do penzionu u Hásků. Známku mají jen Františkova, putovní bohužel došla
 
raf
U Hásků
Známka dostupná i před 11. hodinou. V hostinci hezké posezení uvnitř i venku.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Františkov
Známka vč. PuTZ bez problémů v penzionu U Hásků. Po obci rozmístěny pěkné výtvory místní akce, tradičního dřevosochání. Ideální výchozí místo pro výšlap na skalní vyhlídku Strážník.
 
Sobotka
Jiří
Do konce června otevřeno St - Ne c. od 11:00 (včera spíše od 12). Po-Ut zavřeno. Pěkné posezení a hlavně krásné dřevěné sochy v celém okolí. Známka dostupná bez problémů.
 
Iva Slavíčková
Iva Slavíčková
TZ
Nikde nikdo jen venku pobíhající větší pes, tak jsme se neodvážili vystoupit :D
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Putovní TZ
Dneska nadherný počasí a k tomu ještě Putovní TZ pro rok 2017 k dostání. Mají otevřeno každý den od 11hod.
 
Michal Jakl
Pomalu končí ve Františkově čp. 63 výstava Vysocká nemocnice
Ve Františkově čp. 63 (Rokytnice nad Jizerou, PSČ 512 45) se v galerii Starý kravín koná výstava o historii a současnosti Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou od 2. července do 20. listopadu 2016. Otevřena jest od úterý do neděle od 10 do 17 hodin a prohlídka s výkladem probíhá v každou celou hodinu. Kontaktními osobami jsou Jana Brožová (775 970 780) a Vilém Brož (732 732 078).
Odkaz: http://www.starykravin.cz/
Kdy: 2. 7. 2016 od 10:00 hodin až 20. 11. 2016 do 17:00 hodin
Kde: Galerie Starý kravín v Rokytnici nad Jizerou - Františkově čp. 63
Pořadatel akce: Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou
Typ akce: Kulturní akce
 
Michal L. Jakl
Prázdninový výstup na Bílou skálu
V sobotu 2. 7. 2016 od 10 do 14 hodin setrvává kontrola na vrcholu na Bílé skály (964 m n. m.) v rámci široké akce ,,Vystup na svůj vrchol, aby potvrdila účastníkům prvního ročníku hvězdicového z libovolného místa konaného Prázdninového výstupu na Bílou skálu razítkem zdolání vrcholu. Po vyplnění přihlašovací karty dostane úspěšný účastník výstupu za poplatek 20,- Kč na nedaleké Turnovské chatě (Příchovice 1208) od 10.30 do 15.00 hodin vydán vkusný pamětní list. Na trase od Bílé skály k Turnovské chatě v tom čase jsou přichystány různé soutěže pro děti! Další informace poskytuje pan Josef Jirouš na telefonu: 723 246 942! Dále doporučujeme návštěvu pamětihodností Pasecka (Památníku zapadlých vlastenců etc.) i Příchovicka (vojenský bunkr z I. československé republiky, rozhlednu Štěpánku na vrchu Hvězda etc.).
Kdy: 2.7.2016 10:00 - 2.7.2016 15:00
Kde: Bílá skála v Pasekách nad Jizerou nad Rejdicemi
Pořadatel akce: Klub českých turistů Vysoké nad Jizerou
Další zdroje: www.kct.cz
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
V IC v Rokytnici
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka se dá taky koupit v Rokytnici n.J.
 
Bc. Michal L. Jakl
Vzácná možnost návštěvy v svatojánské kapli ve Vojtěšicích
Upozornění na pouť v nedalekých Vojtěšicích (samostatné katastrální území) v tamní kapli (skoro kostelíku) svatého Jana Nepomuckého ve farnosti i městě Jablonci nad Jizerou.
V kostele ve Vysokém nad Jizerou na nástěnce jest umístěn plakátek se snímky vnějšku i vnitřku tamní kaple a s nápisem:
"Zveme Vás na poutní mši svatou k sv. Janu Nepomuckému do Vojtěšic *** v neděli 18. 5. 2014 v 15 hodin"!
 
Standa
U Hásků známky mají, zřejmě je to vyhlášený podnik, protože i přes poměrně chladné počasí s deštěm a umístění vysoko nad hlavní cestou si sem našlo cestu celkem dost návštěvníků. To samé se dá říct o Starém kravínu, kde zrovna probíhalo kovosochání a díky tomu bylo velké parkoviště plné aut. Františkov v létě nečekaně žije :)
 
thief
františkov
Na Františkov jsme zamířili z Rokytnice po modré od hotelu Helena (předtím jsme přišli z Dvoraček). Brzy jsme se napojili na žlutou a došli k "dřevosochání" 1,1km dlouhé stezce, která končí u "Starého kravína". Je lemovaná dřevěnými sochami - plastikami, které zde každoročně tvoří v již řečeném kravíně. Samotný kravín je červená budova z cihel. Musíte zazvonit na zvonek a poté přijde pán, který vás provede výstavou. (cena 40,-) Žel, domníval jsem se, že výstava se týká tvořených soch, ale není tomu tak. Shlédnete sbírku řemeslnických nástrojů z uplynulých věků, staré sáně, lyže, truhlářské a zemědělské exponáty. To vše okomentované a popsané průvodcem. Hledané sochy jsou pouze před kravínem a okolo přilehlých cest. TZ v kravíně nemají, a na Hláskov jsme už nešli, přece jen nás docela bolely nohy. :-)
 
Pinďa
Byla středa
Otevřeno je od čtvrtka do neděle. Předpokládám, že se jedná o mimosezoní otevírací dobu. Nakonec, kdy si má personál trochu oddychnout, když v zimě je to samej lyžník a v létě tůrista, že.
 
Shrek
muzeum Starý kravín
Potvrzení o návštěvě je možné získat, když sejdete dolů do Františkova. Je tam muzeum Starý Kravín, kde je expozice vyřezávaných soch, které jsou mimo jiné rozesety po vesnici a po žluté směrem k vyhlídce Na Stráži. Pán je velice ochotný.
 
Robert
27.8.2010
Penzion byl otevřen, ale obsluhující slečna tvrdí že známky (ačkoli visí nad barem)vůbec neprodávají a jediné co mají je Turistický suvenýr. Takže odcházíme s nepořízenou.Jinak sochy jsou zajímavé a stojí za zhlédnutí.
 
Theercak
5.7. 2010
Prodejní místo jsem navštívil již podruhé, chce to vychytat otevírací dobu.:) Jistota je navštívit prodejním místo o víkendu. Známka bez problémů k dostání ještě za starších 25,- . Celý Františkov včetně Háskova určitě stojí za návštěvu.
 
Stanislav
TZ za 25Kč
TZ prodali přesto, že měli zavřeno a dělali střechu na přístavbě. Pěkné klidné místo doplněné spoustou dřevěných soch, schované před civilizací.
 
LJ
Známka
Známku nám prodali za třicet korun, místo se hledá hodně špatně, ochota personálu velice nízká. Známka by se určitě dala prodávat ve vsi někde jinde.
 
janavvv
Znamka stala 30 Kc. Penzion nalezen bez problemu, sochy hezke.
 
Pepino
Penzion se opravdu špatně hledá, ale známku už mají za 25kč. Na konci Františkovanaproti muzea kravín do kopce.
 
Ditak
hledani
Penzion se obtizne hleda, a kdyz se najde, stoji znamka 30 Kc! Nejde mi o ty penize, stejne je zaplatim, kdyz uz jsem tam byla znamku hledat potreti, ale o princip.
 
Trana
Dřevosochání ve Františkově rozhodně stojí za návštěvu, Háskov celkem také. Cena jídla (rozhodně nešetří s kořením!!) a pití ve vyšším průměru, celé 4 dny bylo dost plno, obsluha celkem sympatická i rychlá.
 
Petr a Lenka
Nedostupnost známky
Odbočte doleva u výběhu koní , pak náročnější cestou - tankodromem k penzionu U Hásků a pokud tam někoho zastihnete tak máte vyhráno. Otvírací doba od 15:00 hod. ???. Co se týče dřevěných řezeb po celé obci Františkov jsou úchvatné - doporučujeme.
 
Jiří Pavlík
Opravdu turistické
Cesta z hlavní silnice Rokytnice-Rezek je sice náročnější,ale je lemována dřevěnými sochami z letní akce Dřevosochání.A U Hásků je velmi příjemně.I když hustě sněžilo,což letošní zimu je úkaz velmi zvláštní,tak na mně,osamělého turistu nekoukali jak na blázna a byli velmi příjemní.Jen tak dále.
 
Honza
Obsluha příjemná, jídlo dobré, ale známku nemají. Až tak mi to nevadí, protože sem se určitě vrátím.
 
bublifuk
Kromě TZ
a VTZ mají ještě firemní známku.
 
Luboš
Dobrý
Dobře jsem se najedl, jen pozor na ďábelské topinky, pálí jak mrcha, nemohl jsem popadnout dech!
 
Gábina
Je to už dva a půl roku zpět, co jsme zavítali na Františkov. A to samozřejmě cíleně, pro známku, s naším
desetiměsíčním synem v kočárku. Kdy jsme absolvovali trasu Harrachov, Dvoračky, Rezek, Františkov a Jablonec
n.J.U Hásků měli tehdy svatbu - čili zavřeno, jen pro uzavřenou společnost. Přesto nás so penzionu pustili
a známku nám ochotný číšník prodal bez zbytečných řečí, nepovažujíc nás za blázny. Bylo pozdní odpoledne,
Františkov byl prozářený sluncem a od Hásků jsme kráčeli líbeznou březovou alejí dále. Byla to tehdy jedna z
nejkrásnějších tůr naší dobvolené v Krkonoších - díky turistickým známkám. Ahoj všichni.
 
Jana a Riša
Potěšení pro srdce, duši, žaludek i peněženku
Skvělá obsluha - cca 8 hotových jídel za cca 50,- Kč i s přílohou, krásné prostředí, na zdech sluníčkové
veršovánky od Honzy Volfa. Po odpolední túře jsme na Frnatiškov odbočili jen tak navíc a nelitovali jsme.
Odbočte i Vy!!!
 
Sedy.V
To není restaurace ale muzeum,jsou velice milý a ochotní. Ceny jsou sice vyšší ale jinde se na vás ještě
mračí. Doporučuji Trautenberkovo maso. Souhlasím s raf, kdo přijde pěšky je jejich.Mají krásné účtenky.
 
raf
Háskov
Tato známka by mohla patřit mezi ty prestižní. Penzion u Hásků ve Františkověse musí hledat. Lze ho najít
pod názvem Háskov. Pokud se někdo vydá do Háskova pěšky z Jablonce nad Jizerou přes Buřany po zelené tak v
místě označeném Bratrouchov asi 100 m za penzionem Omega odbočit vlevo po krásnéškvárové
silnici(turisticky neznačené) přecházející pomalu v lesní cestu vysypanou bílým pískem.Tato cesta vás dovede
do osady Brno. A zde už vám místní šipka ukáže směr Háskov.Cesta sice vede přes louku ale penzion či spíše
stylovou hospodu už neminete. Pokud tam přijdete pěšky jste jejich. Tak vzhůrudo Háskova!
 
Killer
Pěkné místo, výborná zelňačka. Obsluha zaslouží 5 z matematiky - výsledný účet si raději přepočítejte.
 
Milka
Penzion se hledá těžko, je až na samém konci obce v kopci. Za jistých okolností byste ho ani nepovažovali za
penzion, natož za prodejní místo, ale my jsme zde 26. 7. známku snadno koupili.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek