Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 750 - Františkovy Lázně


Popis

Malebné historické lázně, vzniké u minerálních pramenů severně od Chebu dekretem císaře Františka I. roku 1793.

Mapa

Navštívil jsem Františkovy Lázně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městské muzeum, Dlouhá 194/4, Františkovy Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Máchova 8/373, Františkovy Lázně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°6'59"N 12°21'3"E
Hodnocení:
2.961
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 750 - Františkovy Lázně


08.08.2022 - dostupná bez problému
22.07.2022 - dostupná bez problému
08.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Jindra
Infocentrum
Krásná neděle ve Františkových lázních, bohužel infocentrum v neděli zavřeno. Škoda jenom za tu chvíli co jsme před ním strávili ho chtělo navštívit asi pět lidí. Pochopil bych kdyby měli zavříno někdy v týdnu ale v neděli?
 
Vrba
TZ
Paní v infocentrum byla extrémně neochotná
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Fr. Lázně
Velice pěkné, klidné městečko, v kontrastu s Mariánskými Lázněmi si poradili s automobilovou dopravou a je tu násobně míně lidí co v Karlových Varech. Voda mě upřímně řečeno příliš nenadchla, asi je to výrazně větší koncentrací čpavku než v jiných lázních.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Ochutnávka pramenů a kolonáda - 21.4.2019
Klasické lázeňské město, v centru je spousta hotelů, kolem jsou parky a samozřejmě kolonády s minerálními prameny. Byl jsem zde již podruhé a přijde mi, že se kvalita minerální vody zhoršila ale to bude asi jen můj dojem.. Každopádně zkuste ochutnat ale pivo je pivo :)
 
Jan Steller
Jan Steller
Předražená známka
V Infocentru Fr. Lázně za 35,-.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Dostupná bez problému v IC.
 
Jan Skopec
TZ
ochotný personál. Známka dostupná
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
TZ a TN
Známka i nálepka v IC bez problémů. Super víkendový relax.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
6. 11. 2017
TZ v ifo v pohodě k sehnání a k tomu další dvě 1685 a 397. Františkovy Lázně jsou nádherné sice ne tak skvostné jak ty dvoje poblíž (ML a KV) ale relax, spoustu poznání a odpočinek si určitě užijete.
 
Tereza Muroňová
Známka dostupná
V infocentru ochotný personál. Známka a nálepka zakoupena bez problémů.
 
Míša
Turistická Nálepka No. 750
Byla jsem na všech 3 místech a nálepky nemají, všude jen vizitky.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Lázně
Moc pěkné a udržované město,které stojí za návštěvu. Známka bez problémů zakoupena v IC.
 
Jan Vlach
Jan Vlach
Dostupnost TZ a kvalita služeb v Infocentru
TZ v infocentru neměli, což by se jistě dalo odpustit, důležité je to místo, zážitek, a ne kousek dřeva, nicméně mnohem horší byl zážitek z infocentra. Místní pracovnice nepříjemná, bez zájmu, no holt jsme nemluvili rusky ani německy, takže jsme pro ní nebyli dobrý kšeft :-) Ve Fr. L. jsme byli v úterý 2.8., to nám řekli, že známku přivezou v týdnu. Jelikož jsme měli v pátek 5.8. cestu okolo, tak jsme se tam chtěli pro ni stavit, ale raději jsme si informaci o dostupnosti ověřili telefonicky - známku neměli. Jinak samotné město se mi líbilo více než Mariánské lázně, je menší, v den naší návštěvy méně turistů, ovšem prameny jsou opravdu pro fajnšmekry :-) Ostatní prodejní místa TZ bych doporučil vyškrtnout - buď nejsou k nalezení, nebo známku neprodávají.
 
Michaela Kubátová Krejčová
Michaela Kubátová Krejčová
Re: Dostupnost TZ a kvalita služeb v Infocentru
Dnes pravděpodobně neměly slečny svůj den...mám stejnou zkušenost, jako je Vaše, bohužel. A jak koukám na diskuzi je jejich ochota letitý problém :-(
 
Jan Kozák
TZ
V infocentru na Máchově ulici TZ nemají, slečna vyštěkne rezolutní "NE" a tím je věc uzavřena, tváří se silně otráveně. V papírnictví na Národní nám prodavačka sdělila, že v infocentru je absence TZ na denním pořádku. Prodejna U mlsného Františka neexistuje...
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
TZ je dostupná v novém IC zcela normálně, na stojanku je jich dost, maji take turistické deníky, vizitky i nálepku. Pani v IC je uplne normální pani, tedy aktuálně zadny strach a negativní myšlenky, všechno funguje.
 
Lubomír Horák
Lubomír Horák
4.11.2015
Infocentrum František na Národní ulici je zrušeno, nové infocentrum na Máchově ulici v domě Milano je sice hezké, ale dámy za pultem obtěžujete už tím, že do centra vejdete. Známku neměli, bohužel ani v prodejně U Mlsného Františka a obchůdek Od Františka jsme nenašli.
 
Šárka Cafourková
Šárka Cafourková
není známka
info na Národní ulici zrušeno a přemístěno do infa na Máchově ulici, tzn. 3 místa kde se dá známka koupit, ani v jednom neměli :-(
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Františkovy Lázně
TZ koupena v novém infocentru František kousek od sochy Františka. Značení ve městě, které vás má dovést k IC je teda šílené a nedostačující. Než jsme IC našli chodili jsme pořád dokola sem a tam. Při upozornění v IC na špatné značení nám bylo od mladých slečen zděleno, že nové IC je tu od května a že nebyl dostatek času značení změnit. Totální výsměch, za tři měsíce není nikdo schopen to napravit. Jednání v IC teda příšerné, holky ať jdou dělat radši to co je opravdu baví, tohle evidentně ne. Jinak město nádherné, z lázeňské trojice rozhodně asi nejhezčí. Všude čisto, parky nádherné a rozlehlé. Aquapark Aquaforum doporučuji jako místo relaxace po procházce po městě.
 
Wenzel
Františkovy Lázně
Moc pěkné lázeňské městečko. Na kolonádě vedle plynových lázní prodávají lázeňské oplatky (36kč krabice, 6kč kus do ruky). Město je čisté, upravené, všude množství minerálních pramenů, v místním parku kousek vedle nádraží ČD pěkné vodotrysky, překvapily nás i vzrostlejší palmy. Známku jsme koupili v infocentru vedle Milana.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
Hledá se Infocentrum
Známka dostupná, ale než jsme nalezli Íčko, tak jsme se celkem nachodili :-) A směrovky nám moc nepomohly .... Známka nakonec zakoupena v Íčku v areálu Milano :-)
 
turista
Známky došly
Info u Františka známky nemá, došly. Jiné místo, kde by je měli k dostání, se nám nepodařilo najít, ikdyž jsme se dost snažili.Jinak město je to opravdu nádherné a prameny jsou tu nejchutnější :-)
 
Pepa
Icko Frantisek nevede
Neb jaksi zjistili, ze behem sezony prijizdi turiste a kupuji znamky.. Takze mozna budou nekdy letos:-P Jinak lazne jsou uzasne a z celeho lazenskeho trojuhelniku nejlepsi
 
infocentrum
Františkovy Lázně
Infocentrum je skutečně již napořád uzavřeno a
je z něj kadeřnictví. Dle rozhovoru s místními domorodci, mi bylo sděleno, že město je tak "chudé"
že si prý nemůže dovolit přispívat na chod tohoto
infocentra.
 
Tereza Pešková
Tereza Pešková
infocentrum
Íčko Americká ulice je nejspíše zrušené, známku jsme sehnali v druhém infocentru František po procházce parkem.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
infocentrum František
městské info je v rekonstrukci
 
Petr
TZ zakoupena v infocentru, zajímavá je i rozhlednička u hotelu pyramida, kde jsou k vidění i okrasní bažanti.
 
Jakub Šavlík
12.05.2013 (neděle), TZ zakoupena v prodejně U mlsného Františka, kde jich měli dostatek. V infocentru mi bylo řečeno, že jim známky došli.
 
Petr
Nekupujte známku v obchůdku U Františka na hlavní třídě..vcelku zbytečně vyplácnete 35 Kč,přitom v infocentru jich mají dostatek za 30.Nejde ani tak o pětikorunu jako o princip....
 
Pavla
TZ v infocentru nemají... TZ zakopena v obchodě Od Františka za 35,-Kč na hlavním tahu ke kolonádě. Dále jsme ji pak viděli prodávat přímo na kolonádě u mlsného Františka a také tam prodávají skvělé místní teplé oplatky.
 
Richard
Město je krásné. 1.5.2012 zavřené infocentrum. Na kolonádě byla výstava veteránů. Pro milovníky starých vozů zážitek. Spousta lidí. O to je méně pochopitelné infocentrum mimo provoz. Nejde pouze o koupi TZ (dá se koupit jinde), ale o získání informací jako takových.
 
Libor
20.05.2011 - moc pěkné a klidné lázně s krásnými parky a minerálními prameny - pro děti jízda vláčkem k jezeru Amerika, kde se můžete i dobře najíst
 
Keži
Frantovky
Město krásné,doporučuji si ho celé obejít včetně návštěv všech pramenů,které bohužel v zimě nejsou všechny otevřeny,ale nevadí,stále je co k vidění.Jako další doporučuji navštívit místní minirozhledničku,dále na sopku Komorní Hůrku a pak také na jezero Amerika,kam se dá udělat prima okruh.Všechny tyto cesty včetně místního okruhu jsou značeny barevnými srdíčky!!!Plán je dole pod kolonádou kousek od "Frantíka".TZ k dostání v Infocentru na Americké ul.,které je otevřeno DENNĚ do 18:00,nyní v zimě do 17:00.
 
Longer
Krásně klidné místo se spousty a spousty pramenů na každém "rohu". Určitě doporučuji jak k ochutnávkám tak i k procházce klidným parkem
 
Tatík
22.8.2009
Turistických známek dostatek v obchodě Od Františka u Františkova pramene. Ochutnali jsme z 24 pramenů sedm (kromě Glauberových, ještě že je napsán účinek na informační ceduli). Lázně moc pěkné, na kolonádě koncert. Ještě to bude chtít minimálně jednu návštěvu.
 
Radek
Překrásné klidné město, návštěvu vřele doporučuji. Pro rodiny s dětmi výjezd vláčkem k minizoo. TZ bez problémů v infocentru. Otevírací doba 6:00 - 18:00 ve všední dny, v sobotu od 8:00 do 14:00, neděli jsem bohužel zapomněl. Buď stejně jako v sobotu nebo úplně zavřeno, ale opravdu si již nepamatuji.
 
jarda
ve Fr.Lázních
je známka dostupná i v sobotu odpoledne hned na několika místech-v CA tři lilie, v obchůdku od františka,v knihkupectví kadlec na kolonádě. ale to pro turisty nejdůležitější místo- tedy IC má v sobotu otevřeno jen 09,00-14,00.
 
Sawyer
Stihli jsme to těsně před zavírací dobou knihkupectví na kolonádě, známka bez problémů. Upozorňuji na jednu z mála, ne-li jedinou sochu císaře Františka Josefa I. v českých zemích, která stojí u Císařských lázní.
 
Sebastian
Drahý
My jsme platily za známku 40 Kč
 
carli
infocentrum
známky v ičku nemají a vymlouvají se že tam byl zájezd nákejch táborníku jinak známku mají v cestovní agentuře .Žena v íčku byla dost nepříjemná ale jinak lázně velmi krásné a hezká promenáda
 
Vavřík Ag
Bažina je bomba
Lázně jsou fajn, ale Saloon Bažina je fakt super !!! Ten tedy určitě nevynechte !!!
 
Miri
Je to tam vážně nádherné, moc se mi tam líbilo. Škoda, že se tam nedostanu častěji, mám to docela z ruky...
 
Edouš
Moc pěkné městečko, navštívili jsme i Aquaforum a zejména pro děti to byl zážitek. Cena za bazén je 90 Kč na hodinu a půl + 30 Kč za každou další započatou hoďku, nebo 150 Kč za 4 hodiny. Pro děti je tam dětský bazén, pro tatínky tobogán.
 
JirkaS
IC ve Františkových Lázních je svým způsobem zvláštní. Skoro bych řekl, že IC je spíše vedlejším produktem
trafiky. Známku jsem však koupil na Národní ul. u Františka, ale jinak je ve měste stále na co koukat a na
stavu budov je znát čilý lázeňský a cestovní ruch.
 
Petr Kožený
Fratiškovy Lázně jsou spravně u toho prodejního místa... infocentrum
 
Kikin
Pěkné lázeňské město, zrovna tam blbly mažoretky. Infocentrum jsem našel, ale známku neměli, a ani v
restauraci Bažina jsem neuspěl. František je hodně ošahaný.
 
katka
TZ
Lázně jsou nádherné, opravdu krásná procházka i přidrzlé veverky v parku:-) Ale najít infocentrum je opravdu
úkol nad lidské síly. Našli jsme agenturu Tři Lilie, ale bohužel bylo zavřeno, byla neděle, ale turisté přece
navštěvují turistická místa převážně o víkendu. Nakonec jsem vlezla do jedné malé trafiky, kde byl pan
prodavač, který by se mohl okamžitě ucházet o místo průvodce po městě. A tak jsme díky němu pořídili i
turistickou známku.
 
ruza
Známka bez problému dostupná za 25,-Kč ve směnárně a prodejně suvenýrů na hlavní třídě Františkových Lázní.
Infocentrum nenalezeno. Návštěvu FRL doporučuji.
 
Martin
Krásná procházka udržovanými parky s rozkvetlími azalkami. Františka jsme pro jistotu obešli obloukem, neb po
minulé návštěvě jsme měli měsíční nadělení sebou v kočárku. :O))
 
jan
TZ byla bez problémů k dostání v suvenýrech "Od Františka" na hlavní třídě. Kromě známek jsme si
mohly vybrat z širokého výběru turistických map a průvodců. Potěšili nás i příjemní prodavači v tomto
obchůdku.
 
Martinka
Koupit ve Františkových lázních turistickou známku nebyl problém, problém však byl najít infocentrum.
"Těší mě", že, jak se dozvídám z předchozích příspěvků, nejsme nemožní jenom my. Kdybychom se na
kolonádě zeptali v těch obchodech, jestli tady někde náhodou nepřistál létající talíř, nepřekvapilo by to
jejich prodavače tolik, jako náž dotaz po infocentru. Nikdo nám neporadil. Až po několikáté otázce tohoto
druhu nám jeden prodavač poradil, že je to asi tam, co staví autobusy :-))) - byli jsme tam poprvé. Tak jsme
se vydali kolonádou stále nahoru, až jsme došli do parku - staví tam Frantovláček, je tam fontánka a za ní
altán pro lázeňskou kapelu a socha Františka I. Jelikož jsme přes parkový porost zahlédli u silnice autobusy,
dali jsme se tím směrem (doleva k silnici) a tam našli domeček, který je ve směru z parku označen jako WC. A
hle, když tento domeček obejdete, od silnice se v něm skrývá maličké infocentrum. Mají tam pohledy, nanuky,
sušenky, noviny ... A turistické známky.
 
Pavel
Proč nemají TZ?
Tak jsem Infocentrum našel , ale známku neměli. Dívám se , že už před týdnem tu kdosi psal , že nebyla. Tak
nevím , kde je pravda , když mi slečna V I-centru tvrdila , že jsou objednány....Jen jednu malou poznámku -
nebylo by možné uvažovat o objednávce TZ s předstihem v době , kdy prodejci vidí , že se jim zásoba známek
tenčí??? Fr. Lázně nejsou přece nějakým zapadlým místem , kde by hrozilo , že jim známky zůstanou neprodané
několik let ??!!!
 
Pavel
Kde je Infocentrum s TZ ve Františkových Lázních?
Kdo mi poradí? Děkuji předem.Pavel
 
Zirafka
TZ 750 je venovana Frantiskovym Laznim a je na ni socha Frantiska.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek