Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1299 - Frotzelova rozhledna na Stříbrníku u Loun, 275 m


Popis

Ejemova turistická chata s rozhlednou stojící na Stříbrníku, někdy též zvaném Červený vrch.

Mapa

Navštívil jsem Frotzelova rozhledna na Stříbrníku u Loun, 275 m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Ejmova chata na Stříbrníku (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Pražská 95, Louny (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°23'4.22"N 13°47'39.31"E
Hodnocení:
2.675
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1299 - Frotzelova rozhledna na Stříbrníku u Loun, 275 m


01.01.2022 - dostupná bez problému
12.10.2019 - dostupná bez problému
07.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jakub Kaválek
Jakub Kaválek
Známka
Otevřeno pouze víkendy.
 
Alena Kadavá
Alena Kadavá
Rozhledna
Hezký výhled. Kiosek otevřen pouze o víkendy. Ale můžete si tam popovídat s kozami. Pro děti houpačky, trampoška, písek. Známka zakoupena na INFO v Lounech na náměstí.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v info Louny.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Infocentrum Louny
TZ zakoupena v infu v Lounech, které je úžesné, protože mají otevřeno i o víkendu.
 
Zdeňka Koníčková
nedostupné
Zarazilo mne, že v době prázdnin v neděli, není rozhledna otevřena, není k tomu ani žádná informace.
 
Libor Marek
Libor Marek
23/05/2015
TZ koupena v Lounech, ale měli ji i v občerstvení na rozhledně. Pěkný výhled na Louny,Oblík i Ranou. K chatě jsme masnácky dojeli autem, ale alespoň jsme ušetřili sílu na Ranou :-)
 
K8
Prodejní místo
Proč je uvedeno 2x ???
 
Ivo
Ivo
rozhlednička
TZ zakoupena přímo v chatě s rozhlednou. I když nikde není vidět na objektu chaty terč s upoutávkou, známek mají v občerstvení dost.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
zakoupena v infu v Lounech. Mají tam i 849
 
Miroslav Dvouletý
Miroslav Dvouletý
Konečně!!!
Tak na tuhle TZ jsem měl políčeno už několik let. Dnes se to podařilo. Při cestě z Rané a Skleníku jsme chtěli využít zelenou turis. trasu ale to bylo něco strašného, skrz lány pšenice a ječmene,řepkou, křovím podél rybníka, značka nikde... Nakonec nahoře nás uvítala otevřená chata. Tož známky měli, občerstvení měli, vstupné na věž dobrovolné. Vše, jak má být. Přeju majitelům hodně úspěchů.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Příjemná procházka
Dnes se chata otevírala (mimo sezonu je uzavřená). Je zde jednoduché turistické občerstvení, chata s rozhlednou je zajímavá stavba, ale dost zchátralá. Úžasný výhled do okolí. Cestou z Loun můžeme obdivovat technický unikát - most přes 200m dlouhý, ale jen 6 m vysoký, se 40 oblouky, jenž převádí hlavní silnici Louny - Most přes louku, která bývá často zaplavovaná (tzv. inundační most). Dnes už, díky obchvatu Loun, na něm automibilová doprava není tak silná.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Poděkování
Dne 16. června jsem se zde zastavil a jak se mi občas stává, bylo mi sděleno, že TZ včera došla. Ale bylo mi navrženo, mi ji pošlou. Tak jsem si ji zde předplatil a za pouhých 11 dnů jsem ji měl doma. Chci touto cestou poděkovat tomu pánovi, asi novému provozovateli. Ne každý v dnešní době takto dodrží slovo.
 
Marcela
Známka
Známka v pohodě, vstupné na rozhlednu dobrovolné. Obsluha milá, držím palce a přeju hodně turistů. Otevřeno út-pá 13-18 a so,ne a svátek 10-18 hodin.
 
Jan Žalud
Nově otevřeno, známky máme
viz www.cervenak-rozhledna.cz
 
Bob
26.08.Znamka v pohode dostupna za 30Kc... 5Kc stoji vstup na rozhlednu...
 
Iva
TZ mají, ale za 35kč a otevřeno bylo i v týdnu dopoledne.
 
Shawadu
Poprvé v životě jsem se zde zastavil po cestě přes třista km, a bylo úžasné, že chata je zavřená a na ceduli je napsáno, že otevřeno je jen o víkendech. Fakt super. To jsou přesně ty chvíle, kdy mi je jako dlouhodobému členu KČT stydno, že jsem členem ....
 
lol
Re:
A co si třeba předem ověřit otvíračku? To vás vážně nenapadlo? Jestli ne, tak je to vaše chyba a nechápu tenhle shitstorm...
 
a
Známku nemají, rozhledna otevřena
 
eMPage
Tak se mi konečně po necelém roce podařilo získat tuto známku. Pořád ještě nechápu, proč měli minulý rok během letní sezény zavřeno...Jinak, trochu vylepšili značení onoho okruhu. Vyhlídka je to pořád krásná
 
KEŽI
Frotzelova rozhledna na Stříbrníku u Loun
TZ a razítko v pohodě k dostání na rozhledně,hezké počasí nám přálo,pivko a nanuky nahoře potěšily.Naposledy jsem zde byl v roce 2007 a moc se tu toho k lepšímu nezměnilo,řekl bych,že to spíše udržují,aby to nespadlo a ani ten personál nebyl zrovna nejlepší...chtělo by to nějakou dotaci!
 
eMPage
Nerad to říkám, ale musíš si postěžovat...byl jsem tam sice již před 11 hodinou, která se otevírací, ale jen tak ze srandy jsem si prošel tamní okruh (nedělejte to, cesta není udržovaná, je dobře označená (snad až na ten vstup před závorou), ale kolem cesty je tolik ostružin, že budete mít pořezaný nohy a taky zde mají klíšťata, takže pozor). Když nastala 11 hodiny, nic se nědělo, čekal jsem ještě dvacet minut a poté zavolal na číslo, které tam mají uvedené, snad díky vysílači jsem se 2x nedovolal a když už se vše podařilo, nikdo na telefon nereagoval. Netrvdím, že to byla zbytečná cesta, ale má se tam o to taky někdo starat. Bohužel jsem známku nesehnal ani přímo na infu v Lounech, takže musím čekat jestli nebudu mít někdy cestu kolem, připaděn si ji budu muset objednat přímo ze stránek :-(
 
gogol
Dneska vylet na sever do mesta Louny (nebyl jsem tam snad 20let...). Nejprve vlakem do Doromeric a odtud pesky na Cerveny Vrh (TZ 1299), otevreno jiz od 11:00, ikdyz cedule pod kopcem rika neco jineho, nenechte se odradit. Pani nahore v chate prijemna, ma TZ za klasickych 25 (bez nalepky), dreveny pohled i pohled klasicky, ke vsemu pekne razitko. Ceny prijatelne! Z Cerveneho vrchu pak pesky cesta do Loun, cca 3,5km, po dobre ceste - jen trochu horsi znaceni, ale skoro celou cestu jdete rovnou za nosem, neni kde bloudit. Stihl jsem jentaktak Icko (v sobotu do 13:00, nedele zavreno...) se spoustou pohledu, suvenyru a samozrejmne i TZ - cena opet 25 (bez nalepky) a take 2 ruzna razitka (Zatecka brana a chram sv.Mikulase). Vystup na chram sv. Mikulaše si nenechte ujit, nejlepsi je komurka spravce, ktery tam zil pry i s kozou, jak ji tam dostal mila pani ale neprozradila :-). TZ maji spolu s pohledyx a dalsim razitkem i v samotnem chramu (opet 25kc). V okoli namesti jsme nasli nekolik detskych hrist, coz uvitala ma dcera a take nam to kompenzovalo zavreny Zkamenely les. ktere otvira "uz v kvetnu" - co dodat....Louny po letech mile prekvapilo.
 
Veronika
Moc krásná stavba. Fakt se nám tam líbilo, klid a pohoda, člověk se ocitl skoro jak v minulém století. Kdo chce, vyšlápne si ten kopec po svých celý, ale kdo je na tom s chozením do kopce na štýru, tak může vyjet autem tak do poloviny a trochu si to zkrátit. Ale rozhled stojí za to. Známek měli dost a dostanete i razítko, jestli je sbíráte. Je tam občerstvení, spousta míst k sezení a docela velký výběr v nápojích. Jen dodám, že vstup na rozhlednu je za pouhých 5,-Kč a protože se nahoru voda musí dovážet, tak záchod je taky za 5,-Kč.
 
Miluš
zavřeno
Včera jsem si vyšlápla krpál a jako více z Vás, jsem narazila na zavřené dveře, na ceduli stálo: Otevřeno....5.dubna - září....11 - 17 hod (dle počasí). Pravda bylo trochu chladno, ale slunečno a na procházku jako dělané. Na infu v Lounech mi řekli, že by tam měli být jen o víkendech a svátcích, tak jsem si tam alespoň zakoupila pohled rozhledny a hold si ji nechám poslat z Rýmařova.Možná by stálo za to domluvit prodej TZ i na zmiňovaném infu v Lounech.
 
gep
dotaz razitko
zdravim, chci se zeptat nevite nekdo prosim zda jde na Stribrniku ziskat graficke pametni razitko? videl jsem zatim jen u kolegy otisk textoveho razitka jen s pismenky z detske tiskarnicky. Maji i jine, lepsi?
 
Zeeberde
zajimave
s kamaradem jsme si udelali vylet na kolech supr výšlap nahoru a pak znamku nemame....zklamani no tak budem muset prijet priste......ale jinak pekny vyhled
 
Vašek
Zakletá chata
Během 6ti týdnů jsem tu byl 17.7. potřetí. Na dveřích stále visí cedulka: otevřeno od 11 (podle počasí) atd. Nevím při jakém počasí otevírají. Poprvé bylo slunečno a bylo zavřeno, podruhé bylo zataženo (ale dobrá viditelnost) a bylo zavřeno, potřetí bylo polojasno a zase bylo zavřeno, přestože uvnitř někdo byl a bylo po 11 hod. K čemu asi slouží chata majiteli OA SPZ 2U7 1185 - určitě ne ke službám turistům!
 
Šemík
Chata má svůj půvab i když už dosti ohlodaný zubem času. Výhled na Ranou i Oblík je pěkný, stejně tak jako na Louny. I když ty už jsou docela daleko aby to bylo na pěknou fotku.Známku neměli, nějaký místní strejc žertoval, že si vrchní turista zlomil pár žeber když šlápnul na nějaký prkno... no mi jsme měli větší štěstí a výstup i sestup na vyhlídkovou věž jsme přežili. No a známku si holt musíme nechat poslat. Škoda.
 
PAVEL
Tak již po třetí v tomto měsíci jsem byl na červenáku a řekli mi že známku nemají a neví kdy bude.Prý jsou objednané,ale to říkají vždy když tam dorazím.Trochu smutné.
 
Lenka
Tak jsem došla na vrchol víc jak třičtvrtě hodiny před zavírací dobou a paní obsluha mi zabouchla před nosem, že je zakódováno, celý den tu nikdo nebyl a že kvůli nám (dvěma) to přece už nebude otvírat, že už tu trčela dost dlouho...
 
Pavel
Dnes jsem byl na červeňáku a chata zavřená, prý tam byla nějaká deratizace, zamykání červeňáku bude 4.listopadu to bude letos poslední možnost si koupit známku
 
Tatík
Dnes již chata a rozhlednička se 40 schody otevřená, turistických známek dostatek, jen pohledy žádné. Občerstvení celkem dobré a levné. Dá se vyjet až k chatě, ale nechávejte auta u pumpy, těch 600 metrů zvládne každý.
 
DJ_BuBen
Pěkné...
Co říct - hezký výhled, hezká chata, hezký kopec, příjemné posezení ... a známek dostatek ;)
 
Tatík
U silnice velký nápis "Rozhledna otevřena", nahoře za sklem chaty další nápis "2.-3.6.2007 zavřeno". Pravdu měl ten druhý, takže dnes jen sportovní výkon bez turistické známky a výhledu.
 
Jarda
Známka bez problémů k dostání přímo v občerstvení na Ejmově chatě. Příjemná obsluha,nádherné klidné místo,daleký rozhled...Vstupné na rozhlednu 5kč,zapůjčení dalekohledu 5kč...
 
Keži
Rozhledna
Opět jsem nepochodil!!!Jak loni tak i letos jsem TZ nedostal a mám pocit,že tam snad nikdy nebyly a nebudou.Alespoň tak na mně působí obsluhující "Šedivý Vlk" za pultem.Místo ale opravdu hezké,škoda jen,že rok od roku chátrá a chátrá.Místní to musí vědět nejlépe!
 
Míra Průša
zklamání
Krásné okolí, byl by i krásný výhled, kdyby bylo otevřeno...Provozovatel má asi pružnou pracovní dobu... Ale procházka a posezení venku pěkné.
 
KUBA LEŠKO
JE TO TAM MOC PĚKNÉ -DOPORUČUJI
 
lubob
znamka neni, ale vyhled je pekny
 
Láďa
Dneska tam bylo krásně, pan šéf byl super, stejně tak jeho pes. A žádní mravenci.
 
gerbera
Z Loun pojedete po silnici směr Bílina, Teplice. Za Dobroměřicemi odbočte vpravo na úzkou asfaltku a dojedete až k rozhledně. Je vidět na dálku věžička s červenou chatou. Výhled krásný, ale spoustu mravenců. Vstupné Kč 5,--.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek