Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 294 - Frýdlant


Popis

Rozsáhlý a výstavný hradní komplex s převážně renesančními stavebními prvky, nacházející se v severním výběžku České republiky.

Mapa

Navštívil jsem Frýdlant

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Frýdlant
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Kaplanka - prodej suvenýrů na zámku
Toto místo prodává také turistickou známku
Městské informační centrum, Frýdlant
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°54'52.72"N 15°5'0.04"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 294 - Frýdlant


30.08.2021 - dostupná bez problému
19.08.2021 - dostupná bez problému
10.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
opinia
ic nic moc
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
TZ bez problému v IC, nebo v suvenýreh na hradě
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v suvenýrech na hradě.Zajímavý hradozámek.Bral jsem základní okruh, projdete celý objekt mimo věže, která je v rekonstrukci.Prohlídka trvala přes dvě hodiny, moc zajímavá, ale byl jsem rád, když byl konec.Všeho moc škodí.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená v IC Frýdlant. Zámek je velice hezký s několika trasami prohlídek, nejdelší má cirka 1,5 hodiny. Auto doporučuji nechat na parkovišti u pivovaru dole pod zámkem, nahoře chtějí 50,-Kč. V pivovaru pivo Albrecht a další k ochutnání. Bez vstupenky jen stezkou okolo zámku :-)
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
Zámek navštíven již v minulosti. TZ koupena teprve nyní dne 4.7.2021 v kiosku s občerstvením a suvenýry na parkovišti u Obřího sudu u Lázní Libverda. Mají zde i další TZ z okolí.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
19. 6. 2021
Honosný a krásný státní hrad, který je už zdaleka vidět a perfektně reprezentuje Frýdlant. Dělají 4 druhý prohlídek, jen bez vstupenky se nepodíváte ani na nádvoří. Holt ten stát nedá nic zadarmo :-)
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka dostupná v pokladně kde mají i VTZ č. 2324 Po stopách šlechtických rodů 2019.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v místním IC na náměstí.
Vyplatí se projít po červené naučné stezce provede vás od rozhledny až po zámek , nic náročného ale vše co by měl člověk vidět z Frýdlantu.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
TZ
Známka se dá také sehnat v suvenýrech u obřího sudu v Libverdě.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
prohlídka je sice opravdu hodně dlouhá, ale Frýdlant je moc pěkný, průvodkyně byla skvělá.... připravte se ale na 370 schodů, které během prohlídky postupně zdoláte.....
 
Pavla
prohlidka
ano, prohlidka je opravdu dlouhá a poslední půlhodinu uz vetšina lidí v letním období nevnímá další viděný pokoj, již nekolikátý v pořadí. Kratší prohlídka není možná, jen zbrojnice, ale vidět 7 místností plných zbraní? nebo prohlídka pro děti. Krom toho se připravte na to, že při placení kartou budete mít problém. Při naší návštěvě mělo všech 6 kupujících přede mnou problém. Já také. Po nás kupovali vstupenky Poláci a těm karty fungovali bez problémů. Tak možná to bylo tím. uzavřené nádvoří také nechápu. ne každý chce jít na prohlídku ale prohlídnout si alespoň nádvoří by mohlo být možné. Zámek patří památkovém ústavu, stejně jako Lemberk a Grabštejn kde to možné je. škoda
 
Jana Růžičková
Jana Růžičková
hrad
Hrad krásný, jenom jsme dlouho čekali na prohlídku (45 minut), samotná prohlídka pak trvala 2 hodiny, pro některé starší lidi to bylo náročnější. Trošku mě zklamalo, že bez prohlídky se nedá dostat ani na nádvoří.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
V IC na namesti
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
V pondělí si ve Frýdlantu jako turista neškrtnete. Zavřený je zámek, radniční věž, betlém i rozhledna Frýdlantská výšina. Všechny tyto turistické známky v pohodě pořídíte v IC na náměstí. Zajeli jsme si tedy alespoň na nedalekou (volně přístupnou) rozhlednu u Heřmanic, která má také svoji známku.
 
Lenka Burganová
Lenka Burganová
Hrad a zámek
Rozhodně stojí za prohlídku, jen počítejte s 2 hodinami a poměrně rychlým tempem prohlídky.
 
David
Krásná prohlídka
V úterý jsme navštívili hrad a zámek Frýdlant a byli nadšeni prohlídkou (10,00), kterou vedla slečna Jitka. Její rozhled a výklad je pozoruhodný. Žádné nacvičené "drčení a omýlání" textu, ale velice příjemný civilní projev, doplněný různými zajímavostmi a pohotovým odpovídáním na dotazy.Skvělé, doporučuji a slečně držíme pěsti, ať se jí daří.
 
Danča
Nádhera
Je tu krásně, prohlídku zvládla bez problému i naše dvouletá dcerka. Moc se nám tu líbilo a ty skoro dvě a půl hodiny nám utelky jak necelá půlhodinka (především díky milému a ochotnému mladému průvodci). Pokud se ještě někdy dostaneme poblíž, určitě se sem podíváme.
 
Petr
Paráda
Komplex Vám ukážou skutečně celý..měl jsem obavu,jak dvouhodinou prohlídku zvládne moje osmiletá dcera,ale kupodivu to bavilo i jí.
 
Janex
V pondělí byl zámek uzavřen, a s ním i obchod se suvenýry Kaplanka. TZ naštěstí měli i ve stánku na parkovišti u Obřího sudu v Lázních Libverda.
 
Jaroslav
Frýdlant
Vynikající výklad a bezvadný průvodce. Můžeme zaslat i fotografie.
 
Eva
Souhlasím s Andílkem. Hrad je krásný,prohlídka opravdu dlouhá, ale zajímavá a hrad/zámek je natolik nadupaný exponáty, že jsme žasli, jak rychle prohlídka uběhla. Na hradě mají údajně největší sbírku měděného nádobí. Byla jsem nadšená a vřele doporučuji....
 
Andilek@Prazdroj
Otevíračka zámku
1.1.-31.3. a 1.11.-31.12. zavřeno.1.4.-30.4 a 1.10.-31.10. 9:00-15:301.5.-30.6. a 1.9.-30.9. 9:00-16:001.7.-31.8. 9:00-16:30Doba zavíračky nejspíš odpovídá času poslední prohlídky, alespoň dnes tomu tak bylo. Je to tedy odlišné od řady zámků, kde bývají poslední prohlídky třeba hodinu před zavíračkou. Výklad probíhá mimo češtiny i v německém a polském jazyce. Poutavý český výklad 1. okruhu trvá při větší skupině 2 hodiny, při kterém se dozvíte celou historii hradu/zámku i jeho panovníků, podívate se do různých pokojů, dámského i pánského patra, kuchyně, jídelny, koupelny ... Návštěvu určitě doporučujeme.
 
Romana
zlamání
Známku nemají ani v suvenýrech u hradu ani na parkovišti
 
Perikles
Mě se na Frýdlantu líbí právě ta dlouhá prohlídka, snaží se ukázat hrad téměř celý. Oproti jiným hradům, kde dáte za vstup stovku a pak vidíte jedno patro...
 
Hajob
Zámek stojí zato projít, i když dvě hodiny pro malé děti...., ale opravdu je na co koukat. TZ bez problémů v suvenýrech u zámku i v Informačním centru na náměstí. Bílý koníčekje opravdu dost tragický, ale zase má pěkný výhled na radnici.
 
vláďa
Interiéry hradu i zámku jsou pěkné, zaujala nás i sbírka dýmek. Všem co Frýdlant navštíví je k dispozici městský turistický okruh dlouhý cca 7,5 km. Zavede vás i na ostatní známková místa ve městě tj. do betlému a na rozhlednu. V suvenýrech naproti pokladně známek dostatek.
 
cestovatel
Město hrozný íčko zavřený no prostě hrůza
 
Cinca
Známka v kiosku.Interiéry velmi pěkné,dojem kazila dvě zaparkovaná auta uprostřed historického nádvoří.Hned na začátku prohlídky byly všem odebrány tašky,bágly i malé baťůžky a coby potencionálním zlodějům uzamčeny v kleci.Naštěstí po prohlídce i vráceny!Vstupné 100/70 přijatelné za to,že uvidíte hrad,zámek,kapli a strávíte na prohlídce dvě hodiny.Nebylo by špatné do některých místností instalovat posezení pro starší a děti,malým dětem nedoporučuji vzhledem k délce prohlídky. WC pod hradem 4 kč,lepší zaběhnout za strom.Oběd vykonán na náměstí v restauraci,myslím asi "U Bílého Koníčka"(?).Šíleně pobíhající strhaný číšník a servírka,která prohlásila "chtěj jídlo,tak si počkaj,stejně sme tady jediná hospoda.."
 
efik
Zrovinka probíhali Valdštejnské slavnosti, lidu pomnoho a stánků také dost.od uměleckého kováře až po medovinu. Kdostání jsou všechny turisticé známky, a to v Betlémě vedle parkoviště kousek od centra.
 
Halucinace
Turistická známka
Známku jsem sehnala bez problémů za 25kč. Zámek byl fakt super a prohlídka byla straně krásná. Všem vřele doporučuji.
 
bublifuk
TZ
za 25 a štítek za 20.
 
Ardbena
Frýdlant nás velice okouzlil. Prohlídka opravdu stojí za to, poprvé jsme viděli zařízené zámecké pokoje i v
podkroví. Opravdu má člověk pocit jakoby si zámecká rodina s hosty jen tak na chvíli odskočila.Doporučuji
se tam vydat hned dopoledne, je tam docela velká návštěvnost, takže jsme si na prohlídku trošku počkali.
 
PavelS.
TZ zakoupena stále za 20,- Kč v pokladně zámku, kde je i velký výběr pohledů.
 
Stáňa
Nádherný zámek! Prohlídka trvá téměř 2 hodiny a máte při ní pocit, že je zámek obydlen. Moc pěkně udělaná
expozice.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek