Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 54 - Gruň


Popis

Turistická křižovatka a středisko zimních sportů nad Starými Hamry.

Mapa

Navštívil jsem Gruň

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Bezručova škola
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Charbulák
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistická chata Švarná Hanka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
BESKYDY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Frýdek-Místek
Poloha:
49°29'18"N 18°29'2"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 4, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 5, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 6, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 7, Turistické známky, No. 54 - Gruň
Obrázek č. 8, Turistické známky, No. 54 - Gruň


17.07.2022 - dostupná bez problému
06.06.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
20.03.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Gruň je pěkné a klidné místo.
Hotel Charbulák bez života, označen cedulkou “vstup zakázán”. Bezručova škola též bez života, označena cedulkou “zavřeno - svatba”. Švarná Hanka rovnou přiznává, že otevřeno je jen o víkendech. Takže v týdnu bez známky.
 
Adam
Adam
TZ
Známka dostupná v hotelu Charbulák. Cena - 40 Kč
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v hotelu Charbulák . Nejdříve jsem myslel že je to tu už zavřené nemohl jsem se dobouchat páč pršelo a měli zavřeno . Známek měli ale dost.
 
Monika Němcová
Monika Němcová
Tz
TZ zakoupena v Turistické chatě Švarná Hanka, jedná se o verzi č. 2.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V Hance jsme uspěli :)
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Gruň
Nechali jsme zde auto na parkovišti, které má být placené ale nebylo. Udělali jsme okruh do Visalají a poté přes Bílý kříž na trojmezí a zpět na Gruň (cca 16 km). Moc pěkná cesta vedoucí různorodou přírodou. Gruň je vážně pěkně táhlý a nekonečný kopec. TZ na Švarné Hance, oběd na Charbuláku.
 
EVŽEN
štěští
Na Charbuláku prý už nevedou.Ovšem na Švarné Hance milé překvapení,bylo zavřeno.Nicméně na tel. dotaz přišel Pan majitel musel otevřít stánek ,rozebrat vitrýnu a ustřihl mi známku -bohužel poslední.slíbil ,že objedná.Každopádně u mne palec nahoru.
 
Jakub Opálka
Znamka
Jde sehnat jen na chatě Švarná Hanka
 
Jakub Opálka
Znamka
Známku nevedou
 
Miroslav Pluta
Miroslav Pluta
jen na Švarné Hance
na CHarbuláku známku nevedou, ale na Hance bez problému mají
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
nedostupnost
Známka nedostupná, prodejní místa zavřená
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
6. 12. 2018
Návštěvu tohohle místa doporučuji, je tam moc krásně. Šli jsme po žluté od školy ze Starých Hamrů, pěkná, nenáročná trasa. Charbulák byl zavřený bez toho, aniž by uvedli otvírací dobu a na Švarné Hance mají otevřeno jen o víkendu + pátek. I přesto stálo za návštěvu. TZ jsem si koupil v Rýmařově, jelikož už kdysi před 10-ti lety byl problém ji na místě sehnat.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Známky
Známky zakoupeny na obou chatách.
 
Dan Havlík
TZ 54
Známka koupena na Švarné Hance a mají jí dostatek!
 
Tomáš Holeček
Tomáš Holeček
TZ54
Bohuzel Charbulak byl jedno velke zklamani. TZ uz dlouho nevedou, musi pry stacit razitko a jako hoste v restauraci jsme byli na obtiz. A to nejen mi ale vsichni kdo otevreli dvere. Starsi dama jako obsluha i majitelka v jednom vubec nema zajem ve velmi pekne zrekonstruovanem hotelu o jakykoli prodej. Vse ji bylo doslova na obtiz a radeji nez hostum se venovala sve rodine mimo rest.sal. Vrele navstevu nedoporucuji.
 
Monika
Švarná Hanka
Ano potvrzuji, na Švarné Hance známka už koupit nelze
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka zakoupena v hotelu CHarbulák, příjemný personál, vydali jsme se pak ke kostelu a pak až k Švarné Hance, tu jsme však prošvihli, už tam bylo zavřeno. Příjemná procházka z výhledy na Českou i SLovenskou stranu.
 
Pavlinka
Svarna Hanka
Vcera jsem byla na Svarne Hance a po dotazu na turistickou znamku mi bylo receno, že znamka neni a nebude. Ze jim byla znamka "ukradnuta" hotelem Charbulak. Takze pro znamku jedine tam.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
TZ dostupná ve výčepu Charbuláka 18.8.Mají též dva druhy pohledů.
Hotel jsem po rekonstrukci nějak nemohl poznat.Stejně špatný pocit jsem měl i u Masarykovy chaty na Bumbálce.
 
Martin Tešnar
Martin Tešnar
Gruň
Známek mají dostatek jen na Charbuláku, Švarná Hanka měla jen venkovní bufet a obsluha se tvářila, že by raději měli zavřeno.
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
V Charbuláku známek dostatek.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Gruň
Známka zakoupena v hotelu Charbulák, je sice v rekonstrukci, ale dá se občerstvit. Měl jsem štěstí a koupil poslední známku, kterou měli.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
31.8. nebylo možné TZ č. 54 sehnat. Hotel Charbulák v rekonstrukci, takže zcela uzavřený, na chatě Švarná Hanka byla nějaká soukromá akce, taskže pro turisty bylo též zavřeno. Vedle chaty Švarná Hanka sice fungovalo občerstvení, ale TZ v něm neměli.
Jen jsem si všiml, že ze stojánků na TZ tam měli udělané u stropu jakési držáky...
 
Josef Ševčík
Josef Ševčík
Nedostupno
Na Švarné Hance nemají a Charbulák v rekonstrukci (na oznámení do 31.8.2014). Takže známku jsme si nedonesli. Jinak nádherná procházka z Gruně na Bílý kříž. Určitě se vrátíme a známku pořídíme jindy.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
Charbuláci
I já jsem na dotaz, jestli mají TZ, dostal kázání: "Nemáme a mět nebudem, protože to prodali Charbulákům, tož ať si to prodávají Charbuláci sami." A tak jsem peníze za známku, oběd a nějaké to pivo dal Charbulákům. Gruň je nádherný (a nic na tom nemění to žabomyší válčení).
 
Jan Stoček
Jan Stoček
TZ
K dostání bez problémů na Hotelu CHarbulák. Pěkná nedělní procházka :-)
 
Ladislav Vašica
Ladislav Vašica
Švarná Hanka
Známku na Švarné Hance nemají. Paní v kiosku říkala, že jim známku vzali Charbuláci. Takže známka koupena bez problému v hotelu Charbulák.
 
libor
opět bez známky
neschopnost
 
frantisek trnovec
TZ kupena v Turistická chata Švarná Hanka, Staré Hamry - Gruň
 
Jakub
Paráda
V neděli jsme se stavili v hotelu Charbulák. Známku jsme v pohodě zakoupili a ještě se v příjemné atmosféře pořádně nadlábli. Počasí bylo jakžtakž, hodně lyžařů, tak bylo plno, ale stíhali. Na horách by se ale stejně člověk za ničím honit neměl. Jak Charbulák, tak okolí, k návštěvě doporučuji!
 
Jirka
16.8.2012...TZ dostupná na Charbuláku a druhá varianta na Švarné Hance. Tam mají i nálepku.
 
Jirka
16.8.2012...TZ dostupná bez problémů jak na Charbuláku, tak i druhá varianta na Švarné Hance. Tam měli i nálepku. :)
 
ester
gruň
moc pěné místo
 
HK
Švarná Hanka - maximální spokojenost
Myslím, že mohu s klidným svědomím doporučit Švarnou Hanku k zastavení na občerstvení i k dovolené, strávili jsme zde nádherných 12 dní a podnikli překrásné výlety do okolí. Obsluha vždy milá a vstřícná.
 
JB
Švarná Hanka
1.5. krásný výhled na Malou Fatru. TZ dostupná jen se chvilku čekalo na obsluhu občerstvení :)
 
Jihočeši
Hotel charbulák
na tak příšerném místě jsme snad ještě nikdy nebyli , zdejší personál je něčo neuvěřitelného, prakticky už poté co zaparkujete auto máte pocit, že zde obtěžujete, přítelkyni vám zamknou na záchodě, asi aby náhodou neodešla bez zaplacení, a nápis na wc, kde vyzívají maminky, aby si odnášely pleny po svých dětech naznačuje, že zde asi o rodiny s dětmi opravdu nestojí a radši zde nedají ani koš.... no něco takového jsme opravdu ještě nazažili... Sem už nikdy....
 
Kanar.21
TZ dostupná v hotelu Charbulák bez problémů.
 
Jarmila Ch.
Nikdy více!!
Ne a nedám si říct a stále někomu dávám šanci. Tolik let jezdím (a chodím) tím směrem a ani první říjnovou sobotu mě na "hotelu" nezklamali. Bylo sice narváno (krásné počasí), ale obsluha absolutně nestíhala, byla hrozně zmatená. Navíc stará paní majitelka 2x vyběhla z kuchyně a řvala na svého jediného číšníka (+ svou dceru lékařku, která "vypomáhala"), aby okamžitě přestali obsluhovat. Nechápu to. Místo toho, aby si vážili toho, že mají hosty, se chová tímto způsobem. Takže pro mne je toto velké poučení - příště raději ujdu ještě ty 2 kilometry a nechám se obsloužit příjemnou obsluhou na Švarné Hance.
 
Libor
04.07.2011 - TZ koupena v hotelu Charbulák od Charbulákových, dřevěný kostelík (na druhé straně TZ) je cca. 400 m dále po asfaltové cestě. POZOR na medvědy!
 
Slávek Č.
Vše je pravda.
Se všemi příspěvky se dá jen souhlasit.Jak na Švarné Hance,tak v Hotelu Charbu-lák musí být každý turista spokojen.A nejen cesta mezi oběma místy,ale i krajina okolo a ještě i dál je kouzelná a kdo tady nebyl,jakoby v Beskydech ani nebyl.Jistě,v Beskydech je podobných kouzelných míst víc,ale tady na Vás Beskydy pří-mo dýchají svým osobním kouzlem.Takže když do Beskyd,tak určitě za Charbulá-ky na Grúň!
 
alex
Grúň
Auto necháte na placeném parkovišti u hotelu Charbulák(50.- Kč). Dál ke Švarné Hance vede pohodlná asfaltová cesta, absolvovali jsme s kočárkem. V občerstevení Švarná Hanka je moc milá obsluha, prodá nápoje i TZ..
 
Stehlík Pavel
Super!!!
Vyjeli jsme k hotelu Čertův Hrádek,kde jsme nechali auto.Pak po žluté značce na Gruň.V hotelu Charbulák jsme koupili známku a dali jsme si výbornou polévku.Obsluha příjemná a blesková,vřele doporučuji.Dále jsme pokračovali na Švarnou Hanku kde jsme koupili druhou verzi známky a dali si kafe.Obsluha dobrá,ale asi by bylo lepší se cestou zastavit u Chyži,protože na Švarné Hance je pouze občerstvení bufetového typu.Ale celkově byl výlet perfektní.Ze Švarné Hanky se lze vrátit zpět k Čertovu Hrádku po asfaltce anebo pokračovat dále ne Bílý Kříž,Visalaje,.....atd.
 
Dan
Ten kouzelný a přeochotný číšnik je tam min. 8 let kazí to tam pěkně dlouho!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lepší je švarná hanka a to tisíckrát, na Gruni kupte známku a pryč.
 
Tomáš
Hrůůůůza
Gruň - nádherné prostředí, příroda, super výhled do okolí ... u Švarné Hanky parádní obsluha ... celý krásný výlet pokazila návštěva u Charbuláka .. to jsem ještě nezažil ... číšník je tam totálně zbytečný element, stačil by automat ... pak jsem kupoval na recepci známku ...stará bába se mě stokrát ptala jestli mám všechno zaplaceno ...když jsem chtěl informační brožurku o Beskydech (měla jich docela dost), tak mě poslala slušně řečeno k šípku, ať vypadnu, že nejsou žádná knihovna ... no byl jsem zděšen a už v životě mě tam nikdo neuvidí ... takové místa si turisty vůbec nezaslouží
 
Lukáš Šrámčík
Zde jedny funkční odkazy na horské chaty.www.charbulak-beskydy.czwww.svarnahanka.cz/
 
Petr
netradiční vedoucí ok!
Vyjeli jsme autem na Gruň, a chtěli jsme pokračovat pěšky hřebenovkou na Bílý kříž. Ale usly nám běti v autě, proto jsme se rozhodli, že se vrátíme zpět a vyjedem na Bílý kříž také autem. Šel jsem si koupit tudíž jen známku a když jsem chtěl i razítko do mého deníčku, pán vedoucí to spojil i s blahopřáním a podpisem. Známka má dvě odlišné strany, proto jsem si zakoupil kvůli výstavce hned dvě. Doporučuji navštívit, jsou tam i lyžařské vleky, ale zatím je málo směhu.
 
Jaroslav Beran
Tip na trasu, dlabanec a vůbec...
Doporučuji začít u hotelu Sulov, navštívit budovu s nápisem Kysuca (pokud mají, lze zakoupit ovčí sýr - CZK 220/kg), pokračovat přes Bílý kříž na Gruň (navštivte Chyži - kousek za Švarnou Hankou směrem na Gruň - výborné halušky, borůvkové koláče a lívance - pokud jsou borůvky - my si počkali půl hodiny na čerstvé, a nikdo nelitoval) a přes chodník pro bosé nohy (báječná zastávka - na půl hodiny máte pokoj od dětí), Gruň a kolem Charbuláku (otrlejší povahy, kterým nevadí hrubší zacházení od personálu, mohou navštívit) pokračovat do Starých Hamrů.Trasa má jedinou nevýhodu - musí se najít obětavec, který se vrátí pro auto, aby přejel do Starých Hamrů pro zbytek karavany.
 
Mirka
Švarná Hanka
Na gruň jsme šli od Bílého Kříže, a tak jsme zavítali na chatu Švarná Hanka. Velice se nám tam líbilo. Charbulák nemůžeme hodnotit na chatu jsme nezavítali.
 
Jarmila
V hodnocení chybí "horší místo snad neexistuje"
Opět jsme se (stále nepoučeni) vydali na Gruň. Je fakt, že tam měli svatbu. Ale další fakt je taky ten, že uvnitř nebyl ani jeden člověk (svatebčané se poflakovali venku), na stolech byly pouze rezervačky. My chtěli jen čokoládu. A ten přeochotný číšník? Klasika. Prostě nás vyhodil. Divím se, že s takovým přístupem tam stále fungují. Opravdu NEDOPORUČUJI!!!
 
dan67
Dvě známky
Známky dostupné na obou místech. ALE POZOR!!! Zadní strana známky odpovídá prodejci - jednou H.Charbulák a jednou Švarná Hanka. Obě známky se stejnou přední stranou, Gruň, č. 54.Jinak doporučuji spojit s nenáročnou hřebenovkou na Bílý kříž a Visalaje. Další dvě dostupné známky.
 
Tereza
Charbulák
Dneska jsme si udělali výlet na Gruň... šli jsme z Visalájí na Švarnou Hanku, kde turistické známky došly, ale občerstvení fungovalo... tak jsme se tedy prošli až k Charbulákovi, kde byl o5 nepříjemný číšník, který nezná snad jinou větu než "Občanský průkaz"... no prostě obsluha fakt otřesná.
 
Jarmila
Výhled je opravdu skvostný. Známku už mám několik let. Ovšem s obsluhou na hotelu Charbulák máme dlouhodobě velice špatné zkušenosti. Nedoporučuji.
 
Shawadu
V Charbulákovi je možno stále koupit TZ se dvou strannou variantou. Za to v občerstvení vedle Švarné Hanky (stále se opravuje) se prodává kalsická s kostelíkem po obou stranách. :-))
 
Michaela
zavřeno
tak jsme včera byli u Švarné Hanky a bohužel bylo zavřeno,takže ani známka nebyla
 
Šárka
Poděkování
Původně jsme chtěli na Samčanku, ale ta byla zavřená.Stopli jsme mladého řidiče, který nás zavezl až na Charbulák,ikdyž tam cestu něměl.Ještě jednou mu vřele děkujeme, zachránil nás, neměli jsme ani pořádné boty, abychom těch 8 km došli pěšky.Na Charbulaku bylo výborně. Není pravda, že mají špatnou svíčkouvou, naopak byla výborná, pan vedoucí velmi družný a známku nám prodal se dvěma motivy. A to nádherné počasí, Velmi vyvedený výlet.
 
Pavel Sniegoň
známka k dostání ještě ve dvojím provedení
 
lada
Známku s motivem Charbuláku z jedné strany a z druhé motivem kostela už prý nebudou vyrábět a mají asi sto posledních kousků, tak hurá pro ně! Moc hodní lidi!
 
Pepino
2.7.2006 - skvělé počasí a z dálnice na Švarnou Hanku skvělý výhled na hory slovenských bratří. Vedoucí na Charbuláku skvělý, stejný názor na lidi a za nákup známky a pohlednice vrací nazpět více! peněz než by musel. Zlaté srdce.
 
Pepino
Na hotelu Charbulák skvělý vedoucí, ohledně hor jsme si porozumněli a skvělý výhled na všechny strany.
 
David
TZ č.54 je ve dvou provedeních: v hotelu Charbulák je s motivem tohoto hotelu a ve stánku u Švarné Hanky
(chata se ještě stále opravuje a není v provozu) je tato známka s motivem kostela????
 
Mikeš
Hotel Charbulák
- TZ jsem bez problému zakoupil ...- prostředí nádhrné, doporučuji trasu Staré Hamry - Gruň - Bílý Kříž a
zpět, jediné stoupání je na začátku pak je to krásná hřebenová tůra ...- na hotelu točí skvělý Radegast
...
 
Blahuta Karel
Upozornění
Vážená redakce tur.známek,toto místo je od léta 2004 nedostupné,pronájemce chaty objekt opustil a chata není v
provozu!!!Jelikož je to jediné prodejní místo známky č.54,je tato známka prakticky neexistující a pro
turisty posléze obrovským zklamáním!!!TUTO ZNÁMKU NELZE ZÍSKAT!!!
 
Ludva
Dle informací od nájemce je turistická chata v současné době v rekonstrukci. Není ani znám termín ukončení a
opětovného zprovoznění.Takže by nebylo od věci prodávat tuto turistickou známku na více místech, ať již
trvale anebo po dobu rekonstrukce.
 
loboxx
K tomuto místu je lepší dojít od Bílého kříže.7km. tam a zpět.Od Starých Hamrů je parkoviště za 50kč. a
vzdálenost 4km. tam a zpět.
 
J_J_J
Naprosto skvely vyhled na vsechny svetove strany.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek