Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1540 - Hamr na Jezeře


Popis

Hamr na Jezeře leží u Hamerského jezera pod vrcholem Děvín. V posledních letech se obnovuje a opět se mu říká „Riviéra severu“.

Mapa

Navštívil jsem Hamr na Jezeře

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum Hamr na Jezeře (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
RALSKÁ PAHORKATINA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°42'10.35"N 14°50'17.46"E
Hodnocení:
2.906
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1540 - Hamr na Jezeře
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1540 - Hamr na Jezeře


30.08.2019 - dostupná bez problému
21.07.2019 - dostupná bez problému
12.06.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Byli jsme zde na víkend a nádhera určitě se vrátíme a po pláži kde se točil Anděl taky super.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Známka bez potíží zakoupena v místním IC.
Protože jsem se nepřijel koupat, místo mne moc nenadchlo
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hamr na Jezeře
Známka zakoupena v IC Hamr na Jezeře. Navštíveno jako součást cyklovýletu na zámek Zákupy, skalní hrad Sloup, Pekelné doly...
 
Libor Marek
Libor Marek
02.07.2016
Na Hamru jmse strávili prodloužený víkend pod stany v místním lesním kempu. Krásné jezero na koupání (opravdu i s těmi labutěmi), příjemný výlet na Děvín a Stohánek. TZ v místním IC spolu s dalšími TZ z okolí, o víkendu otevřeno od 9 do 16(17)?.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
IC nedobytné
Hamr na Jezeře je hezké poklidné městečko s velkým turistickým a rekreačním potenciálem. Infocentrum tomu však neodpovídá. Přestože podle informace na společné budově s obecním úřadem je otevírací doba infocentra shodná s úředními hodinami obecního úřádu + v létě i o víkendech 9.30 – 12.00, 14.00 – 16.00, je ve středu v 15.00 budova (OÚ i IC) nedobytná, ikdyž má být otevřeno do 16.00.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu ve Stráži
 
Stoupa
TZ 1540 bez problémů dostupná v IC Hamr na Jezeře, k dostání též mnoho dalších TZ (Děvín, Stohánek, Ralsko atd.).
 
Dan
Známka dostupná také v IC v sousední Stráži pod Ralskem.
 
Renda
Dnes jseme jeli do Doks navštívit muzeum Čtyrlístek a cestou zastavili v IC Hamr na Jezeře. Akorát jsme se trefili do polední pauzy.Která je od 12 - 14hod.Tak jsme si řekli že se stvíme cestou na zpět,když mají otevřeno do 16hod.Když jsme se vrátili bylo 15.05hod. a a na dveřích visela cedulka. DNES jen do 15hod.Tak že žádná TZ k dostání a nevím proč to tam nepověsila ta paní už o polední pauze.
 
jerry720
Hamr.
Toto místo navštíveno v rámci letošní letní dovolené. Pěkné rekreační středisko a východisko turistických cest do bývalého vojenského prostoru Ralsko. TZ bez problémů pořízena v sobotu 01. 09. 2012 v "Íčku" v Hamru na Jezeře.
 
Hanka
V infu u jezera mají 9 druhů TZ. Informace vypadali zavřené ale po důkladném přečtení otevírací doby sem si zazvonila a ochotná paní mi známku prodala! Děvín kousek od jezera je krásné místo jen škoda toho že sem nenašla ceduli s historii hradu...
 
Radůza a Pitrýs
Hamr
info otevřeno, byl pracovní den a mají asi 7 druhů známek. Ochotná paní, krásné náměstí, zavzpomínala jsem na dětství, když jsme tam jezdili na tábor. Pláž vypadala jako na Mácháči.
 
vláďa
Známka k dostání na místním infocentru. Doporučuji i projití Hamerské stezky, po půlené modré značce, která nás zavedla i k zřícenině Děvín a ke zbytkům skalního hradu Stohánek. Po cestě jsou i odbočky k dalším zajímavým místům, jako je skalní útvar Divadlo a nebo lze spatřit i mohotný skalní útvar Široký kámen.
 
Andílek@Prazdroj
Otevírací doba IC
Mile nás překvapilo, že IC je v době letní rekreační sezony (květen - září) - o svátcích, sobotách a nedělích otevřeno i odpoledne. Otevírací doba je tedy od 9:30 do 12:00 a od 14:00 do 16:00 hod.
 
Keži
Hamr n.J.
TZ v IC na OÚ v sobotu nedostupná i když na dveřích byla cedule s pracovní dobou,dle které by měli mít i v SO a NE otevřeno.Asi se jedná o letní-sezonní prac.dobu.Doporučoval bych dát prodej TZ do restaurace naproti OÚ,kde se levně a chutně najíte a dostanete zde i prospekt o Hamru n.J.Obec moc hezká,v létě si dovedu představit to prima koupání,lepší než celej Mácháč.Udělejte si čas a obejděte jezero a vyšlápněte si na strážní hrádek Stohánek.
 
Milan
Neobvyklá známka dostupná zcela bez problémů na obecním úřadu v Hamru na Jezeře včetně krásně vyobrazeného turistického razítka.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2625 Turistických známek
2484 Výročních TZ
261 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek