Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1159 - Hamrštejn


Popis

Zříceninu hradu je možné nalézt nad říčkou Lužická Nisa, jižně od Andělské hory. Hamrštejn se poprvé připomíná r. 1372.

Mapa

Navštívil jsem Hamrštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Ranč v Údolí, Kryštofovo údolí 7 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Liberecká 40, Chrastava (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°47'12.17"N 14°58'15.06"E
Hodnocení:
2.83
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1159 - Hamrštejn


01.09.2021 - dostupná bez problému
27.08.2020 - dostupná bez problému
22.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v IC Chrastava.Z turistické trasy odbočíte, přelezete koleje a pak po neznačené pěšině do prudkého kopce je to na hrad cca 300m.Cesta zpět je horší než nahoru.Jinak zřícenina je zřícená, něco kamení, zbytky věže a čundrácké ohniště, jako snad na každé zřícenině. Ale někdo se o to občas stará, tráva byla posekaná a nikde žádné odpadky.Jen informařní tabule vzala za své.
 
wenzel
Hamrštejn
K hradu nevedou žádné turistické ukazatele, po cestě od transbordéru (odkud sem zavítá zřejmě nejvíce návštěvníků)jsou na stromech a sloupech umístěny pouze neoficiální ukazatele. Posledních pár desítek metrů vede do celkem strmého kopce, za deště to dost klouzalo. Na zřícenině je informační cedule, z hradu se toho moc nedochovalo. TZ v IC Chrastava.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena v IC Chrastava, mají zde i TZ 985,1408,1870,2010.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Hamrštejn
Známka koupena na ranči v Kryštofově údolí.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka k dostání v nedalekém IC Chrastava. Hrad super místo na focení.
 
Pavla
hrad
hrad jsme našli lehce, díky popisu dole od jiných cestovatelů. Děkuji. Nechápu, proč Hamrštejn nemá alespoň odbočku z turistického značení. Když porovnám se zříceninou Roimund, kde se zachovala jen jedna zeď a značka vede až k němu....
Na hrad jsme se dostali od transbordéru, kde jsme šli vyšlapanou cestou do kopce, narazili na žlutou značku s rozcestníky. Začalo pršet, tak jsme zvolili ukryt ve vlakové zastávce Machnín-hrad. Pak to na zříceninu bylo opravdu jen kousek, asi 100 metrů. Cesta k transbordéru popsána u TZ 2010. hodně štěstí
 
Pěkný Jaroslav
infocentrum- otvírací doba
Je mi líto, ale hodně informačních center má o víkendech zavřeno - hlavně v menších městech.nešlo by to v takovýchto místech dodávat např. do restaurací?
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infocentrum v Chrastavě
 
Petr a Šárka Möllerovi
Petr a Šárka Möllerovi
Známka hradu
Dnes známka hradu koupena v infocentru v Chrastavě na náměstí, kde mají otevřeno celoročně i o víkendu v čase 9-12 h, 13-16 h. Infocentrum je dobře zásobeno jak známkami, tak i spoustou dalších suvenýrů, pohledů, map, apod.
 
jerry720
Hamrštejn.
Návštěva v úterý 28. 08. 2012. Já jsem se k hradu dostal tak, že jsem auto nechal zaparkované u železniční stanice Machnín, odkud jsem po zelené turistické značce vyrazil po silnici k železničnímu přejezdu. Tady jsem se dal neznačenou pěšinou okolo kolejí přes železniční viadukt, kde jsem narazil na žlutou turistickou značku. Po té jsem došel až k železniční zastávce Machnín-hrad. Tam jsem přešel koleje a vylezl jsem na kopec, kde jsou zříceniny hradu. TZ jsem bez problémů pořídil ve stánku s ruční keramikou v Kryštofově Údolí (na parkovišti vedle orloje).
 
Libor
Známku jsem koupil v kavárně U Elišky. Tel.731 575 833. Na zříceninu se dostanete po žluté z Liberce-Machnína. Je to asi 2 km.Odbočka k hradu není ovšem nijak značená a musí se potom přejít koleje, a to těsně před obcí Andělská hora. Nezapomeňte se svézt tzv. transbordérem.Tento technický unikát byl vybudován místo mostu, který vzala povodeň. Jeho otevření bylo v televizi. Je hned pod hradem
 
Reek
V cukrárně u Elišky je už dostatek známek.
 
Hohis
Vyprodaná
Stále TZ v cukrárně U Elišky nemají.Nepočítali,že jí letos ještě někdo bude chtít.Ale objednané prý už jsou.Jinak určitě navštivte i cukrárnu a ne jen zříceninu hradu.Paní majitelka je moc příjemná žena plná humoru.Je tam skvělé posezení.
 
Reek
Vyprodaná
Cukrarnu (hospodu a vinoteku) u Elišky jsem navštívil včera (Ne 25.9.2001). Podle majitelky nečekali že bude tak rychle vyprodaná, na každý rok objednávají jedno balení, tuhle sezonu jim už došla. Prý jsou ale objednaný. Jinak otevírací dobu jsem na dveřích viděl jinou. V letní sezoněPo,Ut: zavřenoSt-So: 13-22Ne+svátek:13-20V zimní sezoněPo,Ut: zavřenoSt-Pa: 15-22So:14-22Ne+svatek 13-20
 
Renda
Dnes jsem byl pro TZ v cukrárně u Elišky a bylo zavřeno.Otevírací doba.Pon. a Uterý zavřeno. St.Čt. Pá. od 13-17hod. So.Ne.od 10-16hod.
 
vláďa
Ke zřícenině hradu jsme dorazili z Kryštofova údolí. Hrad je v kopci u vlakové zastávky Machnín hrad a přístup na něj je jen na vlastní nebezpečí. Ale stojí to za to. Zřícenina působí velice romanticky, ale jedna její část je obehnaná páskou, protože asi hrozí její zřícení. Známek mají v Machníně v cukrárně dostatek.
 
Frigo
v cukrárně U Elišky byl známek dostatek, avšak nemají zde turistické razítko. Ovšemmají zde vynikající zmrzlinu.
 
Hanka
Mám úplně stejnou zkušenost jako Vláďa. Během posledního čtvrt roku jsem projížděla Machnínem asi 3x a pokaždé jsem narazila (v odpoledních hodinách) na vzkaz "Dnes otevřeno od 18 hodin". Doufám, že se mi TZ Hamrštejn někdy podaří získat.
 
Vláďa
Zavřeno
Přestože mělo být v kavárně U Elišky otevřeno od 13.30, ve čtvrtek 24.7. otvírali až v 18.00. Který turista by jel na výlet po 18.00 hod. ? Prodejní místo je nešťastně vybrané. Doporučuji se poohlédnout po jiném.
 
Béďa
V předražené cukrárně známky bez problému. Cesta na hrad je neznačená, nejlépe jít pořád po kolejích směr Česká Lípa a u zastávky vlakové "MACHNÍN-hrad) doleva do kopce ku hradu (cca 200 m).P.S. Jinak je na hradě pěknej bordel. Hromada Pet-laví a jiného odpadu.Soudruzi baťůřkáři, buďte tak laskaví, a svůj odpad si odnášejte sebou domů - děkuji.
 
Miri
Pěkná zříceninka
V kavárně u Elišky v Machníně mají známky po celý rok. Jinak na Hamrštejn je to odsud kousíček a za dobrého počasí se tam dá dobře relaxovat.
 
Efík
TZ Hamrštejn byla k dostání bez problému.
 
Honza Pásler
Zřícenina Hamrštejna je nejlépe přístupná z železniční zastávky "Machnín hrad", bohužel vlaků tam staví velmi málo. Ze stanice Machnín je to asi 1,5 km.Cukrárna U Elišky je v obci Machnín, asi 0,5 km od zastávky na opačnou stranu. Otevřeno:Út - So: 13.30 - 22.00Ne: 12.30 - 18.00S ohledem na to, že se jedná spíš o vesnickou cukrárnu, jsou ceny dost nepřiměřené (káva "turek" za 20,-, kopeček zmrzliny obsahující kusy zmrzlé vody za 9,-)
 
Miloš
Známka dostupná bez problémů(v pracoví dny od 13:OO).Ochotná a sympatická obsluha v podobě paní
majitelky.Hezká teráska.Návštěvu doporučuji,dobré pivo a zákusky.
 
Petr Glajch
Dne 11.1.06 byla turisticka znamka pristupna bez sebemensich problemu
 
Perikles
Ve všední den mají otevřeno od 12:30. Zato v pondělí mají zavřeno a já se tam hodinu ženu autem. Majitelé v
tom baráku asi i bydlí, ale na třech zvoncích jsem se na nikoho nedozvonil. No snad se tam zase někdy v
budoucnu dostanu.
 
Standa
V kavárně u Elišky mají o víkendu otevřeno až od 13.30 hod.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek