Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1242 - Hartenštejn


Popis

Zřícenina hradu na Karlovarsku. Byl založen zřejmě v 2. polovině 15. století Jindřichem z Plavy jako šlechtický hrad a zároveň vojenský opěrný bod. Byl velmi dobře dělostřelecky chráněn. Z hradu zbyly zbytky věží, příkopy s valem, sklepy a zbytky dalších staveb.

Mapa

Navštívil jsem Hartenštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
U Zlaté Koule, nám. Míru 42, Bochov
Toto místo prodává také turistickou známku
Hračky - papír, Bochov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Restaurace Radniční sklípek, nám. Míru 1, Bochov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, náměstí Míru 1, Bochov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°8'24"N 13°2'13"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1242 - Hartenštejn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1242 - Hartenštejn
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1242 - Hartenštejn


15.12.2021 - dostupná bez problému
17.07.2021 - dostupná bez problému
05.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Moc pěkný hrad což jsem ani nečekal akorát dovnitř jsme se nedostali v tuhle dobu,aspoň máme se důvod vrátit.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Hrad a známka
Známka i klíče od hradní věže jsou k dispozici jak v IC, tak v restauraci Radniční sklípek. Vstupné 30 Kč na osobu a záloha na klíče 200 Kč. Zřícenina pěkně upravena a spousta informací na panelech.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena v IC Bochov za 35,- kč. Klíče jsou k dispozici v IC jak píší ostatní. Hezká procházka celkem 3 km tam i zpět a hrad je opravdu kříšen z mrtvých. Věž s infopanely stojí za shlédnutí, hodně se dozvíte o místě i době. Památník mrtvým 1. sv.války je odbočkou asi v půli cesty.
 
Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
TZ
Zakoupeno bez problémů v IC v Bochově...Hezká procházka s odbočkou k památníku 1. světové války. Klíč sme si nevzali,takže prohlídnuto jen z venku. Hezké výhledy po okolí.
 
Vladimír Müller
Vladimír Müller
dostupná bez problémů
Zakoupeno v IC Bochov, které je dobře vybavené a zmodernizované. Spousta informací o kraji a tipech na výlety. Klíče od zříceniny nutno zapůjčit předem v IC. oproti záloze. Pozor, o klíče si musíte říci, neb se může stát, že se jinak vydáte na zříceninu a v půli cesty se dozvíte informaci o nutnosti zapůjčení klíčů :-)
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
14.4. (Velký pátek) zavřeno, info na dveřích nebo netu žádné. 24.5. cestou kolem otevřeno a koupena.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pondělí
TZ v prodeji v infocentru-viz TZ 2234,kde zaplatíte vstupné,a zálohu na klíč s čipem.
Na hradě v době naší návštěvy 15.8 žádní dělníci nebyli,takže jsme si pěkně zakonzervovanou hradní zříceninu mohli v klidu prohlédnout.
Opravdu hezké upravené místo.
 
Marcela Zacharova
Marcela Zacharova
Známka
Stavební práce na hradě zdárně pokračují, procházka z Bochova velmi příjemná.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hartenštejn
TZ zakoupena v IC Bochov. Vstupné činí 20 Kč, vratná záloha za klíč je 200 Kč. Cesta na hradhlednu je moc hezká. Rozhledna přestavěná z hradu moc hezky rekonstruovaná, výhled krásný, zvlášť když je v okolí bouřka. Bohužel v době návštěvy se okolí hradu upravuje a ruiny hradu obnovují, což se nedozvíte jak z oficiálních stránek města Bochov, tak ani od pracovníka infocentra, který vůbec o ničem neví. Dozvíte se to až na místě, kde je spousta dělníků.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
výborné infocentrum, kde vám poděkují za to, že jste se u nich zastavili. byli jsme nadšení. výhled z hradu krásný.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
Re: Hartenštejn
boha.stačí si jen zjistit informace dopředu, určitě bych pak na hrad nejzedil v neděli, když není sezona.
 
Martin Landa
Martin Landa
Hartenštejn
Infocentrum zavřené, v neděli jen v turistické sezóně (červen až září), věž na hradě zavřená a z hradu velké staveniště, to je chvályhodné, ale bylo by dobré informovat předem. Nedaleko památník obětem 1.světové války - pěkný monument, stojí za zhlédnutí. Známku jsme zakoupili v jídelně U Zlaté Koule, na zdejší oběd jsme neměli dost odvahy, ale možná místním křivdím, ale volíme nekuřácké prostředí. Radniční sklípek zavřený, provozuje ho obecní úřad tak není divu....
 
Richard z Rakovníka
Hartenštejn
Známek dost v hospodě u nějaké koule. Věž zavřená, přestože měla být dle webovek otevřená. Památník pěkný. Jednou stačilo...
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hartenštejn
Známka i o státním svátku bez problémů dostupná v infocentru. Za navštívení stojí i monumentální památník obětem 1. světové války, který je k nepřehlédnutí při cestě na hrad.
 
DJS
Asi jsem byl v jiném Bochově
Nevím jak si představujete péči o turisty, pravda byli jsme v Bochově v únoru, ale těm dvou restauracím co jsou na náměstí se snad ani nedá říkat jídelny. V jedné mají jen minutky a v druhé jsem při pohledu na kuchařku přes dým cigaret, ačkoliv se v době oběda měla stát nekuřáckou provozovnou, raději hlad vzdal. Ještěže je tam Benzina Plus, neboť ty dvě asijské večerky si s těmi jídelnami také nezadají.Kromě samotného Hartenštejna je na dalším kopci krásný památník obětem války, ale najít k němu cestu se mi mezi pastvinami nějak nepodařilo. A přímo ve městě pak ještě archeologicky nepříliš jasný starý Hartenštejn-Bochov.Takže příště raději svačinu s sebou.
 
magipriba
Dnes (státní svátek) infocentrum otevřeno, k dispozici nejnovější verze známky i ta starší (bez přístupového schodiště). Obě moc pěkné Zato VTZ není moc povedená. K tomu mají několik druhů pohlednic, 2 razítka. Hradní věž nyní funguje jako samoobslužná rozhledna - v infocentru si oproti předloženému dokladu a záloze 200,- Kč půjčíte klíč a čipovou kartu a můžete vyrazit. Z náměstí je to 1,5 km ,cesta je značena červenými piktogramy hradu. V případě zavřeného infocentra si klíč a kartu můžete zapůjčit v restauraci Radniční sklípek (vchod z opačné strany než do íčka). Zde se také můžete poměrně dobře najíst a myslím, že mají také pár TZ. Starší verzi známky za 25,- bez kuponu mají také U zlaté koule. Tomuto místu bych se zdráhal říkat restaurace, vypadá spíš jako výčep. Jinak v péči o turisty má Bochov jedničku.
 
Libor
29.03. - TZ v Jídelně na náměstí - prostředí na první pohled nic moc, ale výborný oběd, nezakouřeno ... zřícenina na vršku nad městečkem - k vidění zejména zachovalá věž nahoře nově opravená, ale nebyla přístupná
 
mappy
Dnes jsem si zajel pro novou verzi známky. Mají stále ještě v prodeji i původní. Na IC v Bochově dají i vybrat a mají také VTZ k 40.výročí městských práv Bochova. Nová známka se opravdu povedla.
 
pass
zřícenina pěkná, známky v Bochově U Zlaté koule, milá slečna, dá i vybrat.U zříceniny byla cedulka, která pravila něco ve smyslu "Mladí dobrovolní průvodci podají výklad" .. a skutečně, na tomto opuštěném místě čekal na náhodné pocestné mladík, který povídal a povídal.. např. zajímavé pověsti.. a pak se zdálo, že svépomocí se snaží hrad i pomalu opravovat, nebo alespoň udržovat.
 
Mároš+Macik
V sobotu 2.května odpoledne otevřena jídelna u Zlaté koule ale známku již neměly.Pouze jsme brali poslední výroční - 640 let výročí udělění městských práv Bochova.Jinak malebná zřícenina.
 
Radek DLOUHÁN
Jídelna u Zlaté koule je celkem příjemné místo, zejména když se venku "žení čerti". Na hradě foukal tak silný vítr, že se nakláněla i právě opravovaná hradní věž. Kamarádovi Mechovi odlétly z hradeb dokonce i brýle. Jinak, ale krásné výhledy do okolní krajiny.
 
JirkaS
Vzhledem k státnímu svátku jsem ani nečekal, že známku seženu, avšak v jídelně (spíše hostinec) U zlaté koule měli známek dostatek.
 
Vendula
U zlaté koule mají stále jeste i výrocní známky.
 
jarda
v prodejně hračky-papír na bochovském náměstí jsou známky v pohodě k sehnání.
 
Tatík
Zřícenina pěkná, výhled daleký, zbyla i dvě sklepení, historie hradu je na informační tabuli. Zkratka přes pastviny zatím bezpečná, dobytek nepřítomen. Turistických známek dostatek v "jídelně" U Zlaté koule na náměstí.
 
Shawadu
Zřícenina je hezká. Hezčí je ale výhled do kraje. Město je ale příšerné........
 
Martin Plzeň
bloudění mezi stády krav
Jako kowbojové jsme si připadali při cestě na hrad,všude samé elektrické ohradníky,které jsme museli přelézat a prchat před kravami.Zpět jsme již šli jinou cestou,ta byla v pohodě ale tam je to mizerně značené.Jinak hrad je pěkný.Stojí za návštěvu.Ahojkýýý.
 
pepi
Zřícenina hradu je velmi zajímavá, zůstala jedna věž a hluboká studna. Poblíž hradu je válečný památník z roku
1924. Návštěva hradu a okolí je nejlepší na jaře, okolí je bez kravských stád a nemusíte dávat pozor na
nášlapné "hovězí" miny.
 
Místní knihovna Bochov
Dostupnost turistických známek hradu Hartenštejn
U příležitosti JARMARKU který se konal 24.9.2005 jsme rozšířili prodejní místa turistických známek hradu
HARTENŠTEJN - restaurace SKLÍPEK, hospůdka u MACHÁČKA, restaurace SLUNCE.
 
Místní knihovna Bochov
Turistické známky - dostupné bez problému
Turistické známky jsou v prodeji a dostupné.
 
Obec Bochov
Bochov-Hartenštejn
Turistická známka Hartenštejn je již od 15.9. 2005 v prodeji na uvedených prodejních místech.
 
macháčková
Pozor!
Turistická známka zatím není prodeji. Předpokládaný začátek prodeje je příští rok¨.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek