Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 215 - Helfštýn


Popis

Zřícenina nejrozsáhlejší moravské hradní pevnosti, střežící tzv. "Moravskou bránu" z návrší u Lipníka nad Bečvou.

Mapa

Navštívil jsem Helfštýn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hrad Helfštýn, Týn nad Bečvou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Přerov
Poloha:
49°31'7.2"N 17°37'43.5"E
Hodnocení:
2.958
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 215 - Helfštýn
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 215 - Helfštýn


11.08.2022 - dostupná bez problému
06.08.2022 - dostupná bez problému
31.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na pokladně hradu. Hrad je přímo "luxusní," návštěvu doporučuji.
 
wenzel
Helfštýn
Krásná členitá zřícenina, která je vidět z dálky z mnoha směrů. Po zakoupení vstupného je možno nechat si povyprávět výklad od průvodců, ale dá se projít si hrad také po vlastní ose. Hlavní palác byl před několika lety zrekonstruován a byly zde instalovány také vyhlídky. Rovněž si je možno prohlédnout galerii kovářských mistrů. Parkoviště se nachází cca 500 metrů pod hradem. TZ jsme zakoupili ve vstupní bráně na pokladně, k mání byla také v hradních suvenýrech.
 
Alexander Štefan
Alexander Štefan
Znamka
Maji ji skladem, hrad je paradni.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Moc pěkný hrad, citlivě zrekonstruovaný. Byl jsem tu přes dvě hodiny a prolezl úplně všechno.Zajímavý nápad je skleněná střecha, která není z venku vidět, takže se hradní palác tváří jako rujna, ale opak je pravdou. Určitě si najděte čas na prohlídku.
TZ+3 výročky koupeny na pokladně hradu.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Dne 26.8.2020 jsme navštívili nově opravený a zpřístupněný celý hrad. Je to nádhera, vyhlídky a celková rekonstrukce krásně zapadá. Prošmejdili jsme všechno za 4 hodiny i s výborným obědem/svíčková+pivo/ a byli jsme unešení. Všem doporučujeme. Už se těšíme na Zimní výstup 2021.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Hrad
Hrad se rozkládá na veliké ploše. Na nádvořích je spousta soch, koná se tu setkání uměleckých kovářů Hefaistos. Manželka zde prožila krásný víkend v roce 1985 (akce Brontosaurus) a tvrdila, že se ze zříceniny stává krásně opravený hrad. Určitě doporučuji navštívit.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v muzeu v Přerově, hrad máme v plánu po dokončení rekonstrukce.
 
neri
neri
Helfštýn
Helfštýn patří k místům, která se vyplatí navštívit. Areál hradu je rozsáhlý, navíc doplněn sochami. Doporučuji vystoupat na věž
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Helfštýn
Hrad jsem navštívil s dětmi v červnu 1999. Užili jsme si hezký den. Známka zakoupena 7. 10. 2016 v muzeu Komenského v Přerově.
 
Jan Rejdl
Jan Rejdl
Turistická známka
Známka dostupná bez problému v pokladně hradu.
Skvělý pán průvodce, nádherný hrad. Za nás velká spokojenost.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
měli na pokladně i v Přerově v Muzeu.

Celodenní parkovné pod hradem stojí 60,- Kč, stejně tak vstup pro dospělou osobu. Prohlídky jsou v ceně, když jsou lidi, chodí průvodce co půlhodinu.
Letos mají také k vidění výstavu Poválečná auta na dlani, na které je možné shlédnout spoustu modelů.

Do konce prázdnin mají otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin.
Potom do října denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.
 
Jiří Vojtek
Jiří Vojtek
návštěva hradu
Přijeli jsme na parkoviště. Zrovna zde probíhaly závody horských kol, takže bylo všude plno lidí a hodně zmatků, Přesto návštěva hradu proběhla bez problémů. Velmi pěkné prostředí doplněno kovovými sochami. Známka ke koupi bez problému.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
24. 10. 2015
Jeli jsme ze směru od Paršovic, v lese u Huberta jsme zaparkovali auto a pak šli pěšky. Docela pěkná 2 km procházka k hradu, vše je dobře značené. Na hradě dělají i prohlídky v ceně základního vstupného. Kovové plastiky vkusně a stylově osazené do prostor hradu. Známek dostatek i výroční, jen tu raritu co mají ve výloze mi pokladní nechtěla prodat, prý nemá od vitriny klíče.
 
Barbora Havlová
Barbora Havlová
Helštýn
Známka dnes dostupná bez problému, místo nádherné. Zaparkovali jsme auto v Týnu, ale lenošní mohou vyjet prakticky až pod hrad. Z Týna vede nahoru červená značka, buď po asfaltové cestě, nebo lesem. Tady opatrně, lesní cesta několikrát protíná asfaltku, takže na děti a psy pozor, ať tam nevlítnou. Na hradě dostupná i VTZ k Hefaistonu 2015. Hrad samotný stojí za to, dovnitř můžete i se psem na vodítku :)
 
Jakub Špatenka
Jakub Špatenka
Helfštýn
pěkný hrad doporučuji a v kase příjemná obsluha a dokonce jsem tam už i sehnal VZT Hefaiston 2015 což mě mile překvapilo .....!
 
Martin Tešnar
Martin Tešnar
Helfštýn
Známka zakoupena v pokladně, na výběr stará a nová verze TZ. Razítko k dispozici také.
 
Patrik Filip
Patrik Filip
Helfštýn
Známka zakoupena bez problému ve vstupních vratech + dostupné dvě razítka velice příjemná paní.

Pozor stará známka, bez nálepky (a známka vypálená pouze z jedné strany) cena 30kč

18.4.2015 - vstup zdarma "Mezinárodní den památek"
 
EVŽEN
parada
Velikonoce-dobrý nápad otevřeno.Lidstva komrdesát,známek taktéž.V pokladně.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Helfštýn
Známka zakoupena na pokladně hradu, velice pěkný hrad, určitě stojí za návštěvu.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
TZ koupena na pokladně hradu. Mají i 1081 - Zámek Přerov. Obsluha milá, a razítka mají dvě
 
Ondřej Roztomilý
Ondřej Roztomilý
Helfštýn - super vyhlídka
známku jsem si zakoupil na pokladně a šel jse se pozdravit se dvěma prasátky, která jsou vpuštěná volně v příkopu hradu. Doufám, že tam budou hodně dlouho a že je nikdo nebude chtít ulovit a sníst, jako ty kozi přednima.
 
Tomáš Bureš
Tomáš Bureš
TZ
známku jsem koupil na zámku v Přerově
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
TZ
26.4. známka zakoupena u vstupu do hradu při příležitosti akce Nočního kování, známek je dostatek, hrad velmi rozlehlý, určitě stojí za návštěvu ! Moc se nám líbila taky prohlídka expozic a vyhlídka z věže uvnitř hradu byla též impozantní.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně, vstupné 40,- (20,-) Kč. Každou celou hodinu je prohlídka s průvodcem, ale zříceninu si lze projít i samostatně. Parkoviště pod hradem již za 60,- Kč.
 
Libor
06.07.2011 - hrad, kovářské výtvory, pohádka pro děti a zejména velice vtipné představení o střelných zbraní SUPER. Není co dodat... snad jen: TZ v pokladně bez problémů
 
Pavel
Hrad super, výtvory uměleckých kovářů opravdu dost dobré, jen paní v suvenýrech nám pokazila náladu, prý se do prodejny nesmí s kočárkem, tak jsme ji slušně poděkovali a odešli jsme k autu
 
Petr
Helfštýn-super průvodce
Helfštýn je krásný hrad.Prováděl nás pan průvodce,který nám podal velice poutavý a zajímavý výklad.Potkali jsme druhou průvodkyni a ta výklad jen hrčela.Krásná je i galérie uměleckých kovářských exponátů.Návštěvu vřele doporučuji.
 
Vendula
Helfštýn
nás nadchl, snad jen trochu zklamání, že jsme si nevšimli, že je možné zažádat o průvodce a poslechnout si historii hradu ...zrovna byl vstup na hrad zdarma.Nádherná věž s výhledem do krajiny. Nádherná sklepní výstava výrobků kovářů z let minulých.Všem doporučuji návštěvu hradu :-).Na parkovišti nás (děti) lákal lanový park, jaké bylo naše překvapení, když jsme k němu došly a zjistili jsme, že je zavřeno !!! Byla neděle, státní svátek, krásné slunečné počasí !!!
 
Pavel Lasztovicza
Jako na potvoru!!!!!!!!
Na hradě jsem byl.Je velký!Ale zrovna známku jsem nesehnal!!!!!Bylo to jako na potvoru
 
Pagy
TZ bez problému,a prohlída stála za to.Je to velkej hrad a ten průvodce "neměl chybu" !!! Fakt stojí za návštěvu.
 
Dusty
Známku mají pořád i na Přerovském zámku, Helfštýn totiž patří pod jejich správu. Jinak známka dostupná bez problémů. Parkovné pod hradem bohužel za půl sta, ale co se dá dělat...
 
Zuzana
Známka bez problémů v pokladně, mají tam i Zámek Přerov, bohužel jsem řekla, že chci 2 známky a paní mě dala 2 x Helfštýn místo Přerova, nezkontrolovala jsem to, moje vina, dejte si na to bacha. Jinak zřícenina krásná, měli jsme štěstí na soukromou prohlídku, průvodce skvělý, byli jsme jenom 2 a maximálně se nám věnoval, víme o hradu všechno, rok po roku...:-)
 
YohnY
Moc pěkné
Na zříceninu jsme šli procházkou z Lipníka. Cesta je příjemná, vede po nové cyklostezce a pěknou přírodní rezervací Škrabavka. Z Týna trochu kopeček, ale ten se dá zvládnout. Na zřícenině možnost natočit si pitnou vodu. Moje zkušenost s paní pokladní je dobrá. Doporučuji zhlédnout, jsou zde vystavené exponáty z každoročního setkání kovářů, Hefaistos. To opravdu stojí za to.
 
Rudolf Učík
V pohodě
Známka dostupná , jen paní v pokladně nestála za nic, příjemná až to bolelo....
 
Rudolf Učík
V pohodě
Známka dostupná , jen paní v pokladně nestála za nic, příjemná až to bolelo....
 
Ivana
Super průvodce
Hrad je velmi hezký a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud chcete šetřit na parkovném, tak si připravte nohy, po červené výstup opravdu stojí za to (a především v 30ti stupnovém horku). Měli jsme velké štěstí na průvodce, který měl super výklad a dobře se poslouchal.
 
Honza Pásler
6.1. byl hrad otevřen zcela výjimečně, v rámci zimního výstupu na Helfštýn. Jinak provozní doba hradu je:březen a listopad: soboty, neděle 9 - 16 hod.duben, září, říjen: denně mimo pondělí 9 - 17 hod.květen - srpen: denně mimo pondělí 9 - 18 hod.Hrad je pěkně udržovaný, rozlehlý, stále se zde něco děje. Různé kulturní akce, programy, divadla a pod. Nejznámější je asi sympozium umělelckých kovářů Hefaiston (letos 25. - 26. 8.)Ke koupi i TZ 1081 zámek Přerov
 
Jarda
Známku mají jak v pokladně, tak i v suvenýrech u hospody. Prodávají i TZ Přerov a TZ Zámek Přerov.
 
Eva
Hefaison 2006
Pěkné počasí, nádherný hrad,senzační akce=příjemně strávený den na který budeme rádi vzpomínat.A k zakoupení byla i výroční turistická známka Hefaiston 2006.
 
Lucka
Helfštýn
Je to tam docela pěkný, ale nejlepší je malá rozhlednička.
 
Jan Procházka
Velikonoce
Tak jsem si se svou přítelkyní vyrazil v pátek před Velikonocema na Hefštýn. Doporučuju,a je to nejlepší,jít
pěšky už z Lipníka nad Bečvou...přeš Týn nad Bečvou....Škoda,že nám lilo jak blázen:o). Ale jinak je to fakt
jedna z nej procházek.... Veselé Velikonoce
 
A.Bašniar
Hefaiston
Byly jsme tam s tať kou na Hefaiston Byly tam Maturitní práce byly opravdu beautiful.Koupili jsme tam dvě
turistické známky jedna byla z helfštýna a ta druhá z Hefaistonu.Ta z Hefaistonu byla prémiová.
 
broučci
Jediný nedobitý hrad u nás!!!!!
Nádherný hrad, dnes už zřícenina, ale opravdu velká s obrovským nádvořím, které bývá využíváno ke kulturním
akcím. TZ mají v pokladně, měli tu i TZ Přerova. Průvodkyně výborná, je tu i věž z které je nádhený výhled.
Tento hrad nebyl nikdy dobit. Zničili ho sami majitelé, a pak si ho zase znovu opravovali. Zajímavá historie,
stojí to za to!!!
 
granule
Známku Helfštýna získáte i na zámku v Přerově . Helfštýn jinak III. a XI. so, ne 9-16, IV., IX., X. ÚT-NE
9-17, V - VIII. ÚT-NE 9-18, XII. - II. zavřeno, polední přestávka 12.15-12.45, tel 581797093, WWW.helfstyn.cz
 
mirek
Nádherný hrad - či zřícenina. Akorát hradní hospoda - obsluha zoufale pomalá. Známka bez problému. Vstupenka
do hradu jde využít jako pohlednice. Výborný nápad a je velmi pěkná.
 
Dan
Hefaiston - sobota odpoledne - celkem v pohodě.
 
Evík
Hefaiston
Loňské výrobky úmělců byly nápaditější.
 
Jolly
Hefaiston
Letos opravdu "MASOVÁ" akce. Nemožnost parkovat, davy lidí na občerstvení i na vstupné do hradu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek