Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1759 - Historický areál - Bouzov


Popis

V Galerii V Podhradí najdeme Trojského koně. Je to 15 m vysoký dřevěný kůň v blízkosti hradu Bouzov. Jedná se o největšího dřevěného Trojského koně v Evropě. Také zde najdeme sbírku napodobenin různých středověkých palných a dobývacích strojů. Prohlídka je spojena s přednáškou o těchto zbraních.

Mapa

Navštívil jsem Historický areál - Bouzov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Historický areál Bouzov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°42'18"N 16°53'26"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1759 - Historický areál - Bouzov


11.09.2019 - dostupná bez problému
11.08.2019 - dostupná bez problému
31.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Trójský kůň
Určitě doporučuji navštívit. V areálu pod hradem je Trójský kůň a vystoupení se střílením ze starých zbraní, které si můžete sami vyzkoušet.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Zavřeno
V červnu otevřeno pouze o víkendu.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Historický areál Bouzov
Známka zakoupena v pokladně areálu. Zde i dostupná turistická známka hradu a Pamětníky (medaile) hradu i areálu. Návštěvu určitě doporučuji.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Historický areál
Známka zakoupena ve stánku pod hradem.
 
Aleš P.
Doplněk k prohlídce hradu
Areál je pod hradem a je hodně dělaný pro děti. Dominantou je Trojský kůň, který slouží jako taková malá rozhlednička a také jako galerie. K vidění je i několik středověkých zbraní, u nich probíhá program s popisem a názornými ukázkami. Známka k zakoupení u pokladny, mají i známku hradu.
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Návštěva
Trojský kůň - krásný zážitek pro našeho vnuka.
Známka zakoupena bez problémů v areálu, ale mají ji i ve stánku pod hradem.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
9.8.2015
Areál je malý, nabízí několik zbraní z dob dobývání hradu. Dělají tam ale program, kdy děti byly zapojené do předvádění zbraní, docela se jim líbilo. TZ na pokladně.
 
Zavmen
TZ
Známka v pohodě zakoupena buď ji lze koupit u stanku před bránou do Bouzovského parku nebo přimo v areálu.MNO co se týče aréálu no nic moc:májí tam toho velkýho trojskýho koňa do kterého lze vylést zastřílet si se středověkých zbrání a je tam výstavka děl a mučících nástroju jinak cena je 60 kč a když jsi to chcete prolést jen tat bez průvodce,tak se na osobu platí jen 30!
 
Anička
Hotel Bouzov - Restaurace
Co se týká turistických známek, žádný problém jsme neměli. Ale nedoporučuju navštívit Hotel Bouzov( hlavně Restauraci) ošidili nás tam pomalu o 50Kč. Tatarku k jídlu nám nedonesli a na účtence byla, to jsem si oveřila. Na zpateční cestě domů jsem si všimla, že na účtence jsou 2 česnečky, i když jsme měli jen jednu, takže na nás vydělali 30Kč - není to moc, ale když to udělají každému 3, tak mají hned vyděláno. A takový šílený nával tam nebyl,aby si nebyli schopni si to vše pamatovat!! Doporučuju nenavštěvovat!!!!
 
Aldy
- návštěvě hradu Bouzov jsme navštívili i " historický areál Bouzov " ,moc pěkné opravdu. Aldy - Eluš
 
Béďa
Tak brzy ráno sednete za volant auta, jedete 300 km a když v sobotu dojedetek historickému areálu na Bousově, kolem poledního, dozvíte se z přilepeného papírku na bráně, že je dnes zavřeno, tak nemáte vůbec náladu a jedete zase domů. Díky areále, ale mimo mne tam bylo dost naštvanejch lidí jako já.Jestli Vám to vadí, že tam chtělí jít lidé na návštěvu, tak to zrušte, a neoblbujte lidi vývěskou na internetu, že máte otevřeno.
 
Historický areál
Re:
Pokud bylo zavřeno, tak bylo nevlídné počasí, deštivo. Jinak na netu máme napsáno "změna programu a provozní doby vyhrazena". I tak se zpětně omlouváme a v případě, že nás jindy navštívíte se budeme těšit.
 
Tatík
Už mohu jen doplnit, že program začíná vždy ve čvrt-v dubnu sobota, neděle a velikonoční pondělí 10,30-17 hod., do října denně mimo pondělí 10,30-18 hod.Vstupné 60,- (40,-) Kč, v prodejně turistických známek dostatek,
 
jirkacek
Historický areál Bouzov
Areál historické zábavy se nachází pod hradem Bouzov. Navštívili jsme jej během krátkého výletu a nejvíce jsme se těšili na obrovského dřevěného koně, který je 15m vysoký. Po schodech jsme vstoupili do jeho útrob a prohlédli si jeho vnitřní prostory . Dále jsme vystoupali až do jeho hlavy, na vyhlídku.Po prohlídce koně jsme již usedli na lavičky, abychom shlédli ukázku palných zbraní z dob husitských. Viděli jsme jak se střílelo z velkého vrhacíh praku, ukázky střelby z palných zbraní různé ráže a také výstřel z děla. Musím říci, že to byl pěkný rámus. V objektu se nachází expozice středověkých válečných strojů a palných zbraní, střelnice, dětské hřiště v podobě dřevěného hradu o čtyřech věžích, skluzavky a další. Když skončila ukázka zbraní, vyzkoušeli jsme za příplatek střelbu z revolveru a kuše.V pokladně jsme dostali razítko do památníku. Známku ještě neměli.Další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2598 Turistických známek
2435 Výročních TZ
258 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek