Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 564 - Hořice v Podkrkonoší


Popis

"Město kamenné krásy" s řadou plastik od období baroka do současnosti.

Mapa

Navštívil jsem Hořice v Podkrkonoší

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městské muzeum, Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Galerie Plastik, Hořice
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Hořice,
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°21'53.8"N 15°38'42.01"E
Hodnocení:
2.94
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 564 - Hořice v Podkrkonoší


28.08.2018 - dostupná bez problému
10.08.2018 - dostupná bez problému
15.07.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hořice v Podkrkonoší
Známka zakoupena v IC Hořice.
 
Petr Záhora
Petr Záhora
Hořice
Turistická známka spolu s tur. nálepkou koupeny v informačním centru na náměstí, které sídlí v budově radnice. Infocentrum otevřeno i v zimní sezóně v sobotu do 12:00 hodin. Obsluha velmi příjemná, potěšil velký výběr suvenýrů a také krásné razítka. K prohlídce doporučuji zdejší židovský hřbitov, který, podle našeho názoru, patří k těm jedněm z nejhezčích. Klíče od hřbitova k zapůjčení v infocentru. Město samo o sobě velmi pěkné. Navštívili jsme snad skoro možné v Hořovicích. Doporučujeme prohlídkový okruh městem. Od íčka na náměstí jsme se vydali do Smetanových sadů, poté kolem sochařského parku U sv. Gotharda na bývalé tvrziště na stejnojmenném vrchu. Návštěva starého a nového hřbitova s impozantní hřbitovní bránou. Od hřbitova směrem k Masarykově věži samostatnosti, dále kolem kapličky k secesní plovárně a dále lesem tzv. Malátovou stezkou kolem pramene a zpět do Hořic. Luxusní procházka a nádherně strávený den v pěkném městečku. Na konci dne ještě nákup petráčkových hořických trubiček.
 
Pinďa
reflexní pásky
V IC mají, kromě TZ města, Masarykovy věže a Hořického chlumu v prodeji i reflexní pásky, které se vám v mžiku omotají kolem jakéhokoliv údu. Momentálně stojí dvacku. Několika jsem se zásobil ne proto, že to nařídili politici, ale pro svojí bezpečnost. Denně sedím za volantem a není větší hrůza, než když se vám v noci na silnici z ničeho nic vyloupne neosvětlený chodec. Zvlášť za deště je to výživné. V lese si pásku v klidu sundám a strčím do kapsy. Neznám myslivce, který by světlometem propátrával les, když jde na divočáka.
 
Libor Marek
Libor Marek
16.05.2015
Pěkné městečko s neskutečným počtem sochařských výtvorů - i děti se "vyblbnou". TZ zakoupena vIC na náměstí v sobotu dopoledne. Jen řev těch motorek ... :-))
 
Emil Vaněk
Emil Vaněk
pochvala
Chci tímto poděkovat zaměstnancům infocentra moc ochotní to se všude nevidí
 
Jakub
skvělá aktuální výstava
V Galerii plastik je od včerejška výstava grafik (květin) Hiroaky Miyayamy. Nádherná. Vřele doporučuju!
 
vláďa
Moc pěkné město se spoustou soch a kamenných plastik. Díla vzešlá ze zdejší kamenické školy lze vidět i v okolních obcích. Známka bez problémů v sobotu dopoledne k sehnání v infocentru. Tento týden jim přišla i nová razítka s tématikou města.
 
Petrklíč
Hořice-příjemné městečko
V infocentru perfektní přístup,známka bez problémů.Pěkná procházka ke hřbitovu a parkem se sochami zpět.Připojuji se s chválou na restauraci Labyrint-obsluha rychlá,prostředí unikátní a jídlo výtečné.
 
Václav K.
TZ v íčku dostatek, nezapomenout na Hořické trubičky! :-)
 
Burgin
Hořice v Podkrkonoší - 14.ledna 10
Krásně zasněžené Hoříce, sněhu všude dost a TZ v infocentru také.
 
Radka
dotaz
Dnes jsme navštívili město Hořice a známku jsme bez problémů zakoupili v Infocentru na náměstí. Zarazilo mě však, že známka Hořic s číslem 564 nemá vzadu klasický soutěžní kupón jako ostatní, ale pouze štítek s číslem u závěsného očka. Je to nějaká novinka nebo už sběratelská soutěž o prémiové známky končí?
 
jirkacek
Po roce opět v Hořicích.
23.8. 2008 - tento den jsme po roce opět zavítali do města Hořice, abychom s rodinou navštívili místní hřbitov. Ne, že bychom jeli někoho navštívit, ale právě zde se nachází jedna z největších zajímavostí města a najdete ji jako motiv na TZ - vstupní portál, budovaná sochaři 18 let. V okolí hřbitova jsme dále shlédli několik plastik v parku a jeli na dovolenou do Českého Ráje. Infocentrum o víkendu do 12 - ti hodin.
 
Milan
31.07.2008 V Hořicích na IC nápis otevřeno od 13.00. Jdu tedy na oběd a čekám. Příjdu k IC a na dveřích nápis: otevřeno od 14.15. Není to na odtřel? Ještě že TZ mají na Masarykově věži.
 
Pařez
V IC hojnost TZ a vedle v cukrárně hojnost hořických suprových trubiček, koupili jsme balení za 110 Kč. Mňam. Paní byla moc hodná, neboť jsem jí dal nevědomky o 200 Kč víc a ona mi je vrátila.
 
Jirkacek
Hospoda
....ještě jsem nenapsal jméno té výborné restaurace...Labyrint.Dobrou chuť.....
 
Jirkacek
Nejen trubičky,ale i...
Ahoj lidi,v Hořicích nenajdete jen oblíbené trubičky,ochotného pána v IC,2 rozhledny u města,závod motocyklů,ale i firemní prodejnu pivovaru Pernštejn Pardubice...je v ulici z náměstí směrem na Jičín.A kdo se chce dobře najíst,nechť zajde do restaurace,která je skoro naproti této prodejny.Mají tam Budvárek,nádherné zahradní posezení a přeochotnou obsluhu.
 
Tatík
Krásné městečko se dvěma rozhlednami, galérií kamenných plastik (včetně hřbitovní brány na turistické známce), muzeem a zásobeným infocentrem, které je otevřené i o víkendu. A k tomu výběr trubiček v cukrárně na náměstí!
 
JirkaS
V sobotu v Hořicích vše bylo OK. V IC obsluha velmi ochotná. Prošel jsem z náměstí až k věži. Bohužel ta bude v provozu až od května jak je u vchodu napsáno. Otvírací doba 9:30-12:30, 13:00-17:00 denně mimo pondělí.
 
Radka
V Info centru jsou velmi ochotní - prodají turistickou známku, poradí s ubytováním i výlety do okolí. Hořice stojí určtitě za to navštívit. Galerie soch v přírodě. Krytý bazén fungoval i o prázdninách.
 
Milan
v neděli 2.7.2006 bylo otevřené což jsem vůbec nečekal. velice příjemné slečna a sposta propagačních materiálů! Bravo Tz-mají jak města tak i věže. Na rozhledně Hořický chlum mají dokonce tři TZ.- a to město Hořice,Masarykovu věž samostatnosti a město Lázně Bělohrad.
 
janek
Stále stejně skvělé město, trubičky i obsluha na IC.
 
Hana Burianová, MUDr.
Krásné město a skvělé trubičky!
Doporučuji návštěvu. Samozřejmě nezapomeňte na věž!
 
Miloš
Znamka k dostání bez problémů
V sobotu 19.7.2003 byla známka bez problémů k dostání v INFO na náměstí v Hořicích. Ochotná obsluha, dají i
vybrat a též se zde prodává TZ 702 Masarykova věž samostatnosti
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2542 Turistických známek
2329 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek