Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1170 - Horní Hanychov


Popis

Výchozí místo pro túry na Ještěd. Stanice lanovky.

Mapa

Navštívil jsem Horní Hanychov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek u Lanovky (parkoviště), Liberec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°44'29.22"N 15°1'15.28"E
Hodnocení:
2.66
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1170 - Horní Hanychov


29.09.2019 - dostupná bez problému
20.10.2018 - dostupná bez problému
10.08.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Josef Bušek
Josef Bušek
Horní Hanychov
Horní Hanychov jsme navštívili 16.11.2019. Horní Hanychov se nachází pod Ještědem je to moc pěkná čás Liberce doporučuji navštívit cestou na Ještěd.
TZ už mam z dřívějška jinak je mají v kiosku u Lanovky mají též No. 40,637,2317 a jednu výročku významná Liberecká výročí 80 let lanovky Ještěd. Horní Hanychov určitě doporučuji navštívit.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v kiosku i lanovky.
Docela mě překvapilo nevlídné chování v místním IC. Protivný dědek co asi nemá rád turistické známky.
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
TZ
Kiosek byl zavřený,ale známku jsem zakoupil u pokladny lanovky.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Známka
V IC na konečné tramvají nemají vůbec žádné známky,jsou v kiosku u lanovky na Ještěd.Jinak V Horním Hanychově jsme byli ubytovaní v penzionu Medovil kde to je super,hlavně pro rodiny s malými dětmi,určitě doporučuji. Vřelá paní hostitelka,prostorné a vším vybavené apartmány,a venku na dvoře pro děti spousta atrakcí na hraní.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Koupeno v kiosku u lanovky, dostatek všeho!
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Horní Hanychov
Známku jsem nesehnala. Kiosek na parkovišti zavřený(mimo sezónu)lanovka taky,v občerstvení u lanovky pouze č.40. IC u konečné tramvaje také zavřené...
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Horní Hanychov
TZ koupena přímo na pokladně lanovky na Ještěd. V prodeji mají i VTZ 80. let lanovky na Ještěd. Na pokladně mají i dostatek pěkných turistických razítek. V infocentru na konečné tramvaji velice arogantní pán, které ho jsem měl stochutí poslat do někam, pěkný přístup k turistů, známky tam nemají a ni mít nebudou.
 
Josef Drapák
Josef Drapák
TZ
V TIC na konečné tramvaje č.3 TZ není a prý ani nebude.
Zakoupena v pokladně lanové dráhy na Ještěd (TZ 1170.Horní Hanychov a Výroční TZ 80.let lanovky Ještěd)
 
Robert Masaryk
Robert Masaryk
TZ
dostupnosť bez problémov v stánku pod spodnou stanicou lanovky a dostupné aj TZ 40 aj 637.
 
Jan Hanuš
Jan Hanuš
TZ
Zakoupena v kiosku u lanovky. Měli celkem 4 druhy (40.Ještěd, Výroční TZ 80.let lanovky, 637.Město Liberec a 1170.Horní Hanychov)Každou po 30,-Kč.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Na konečné tramvaje známky stále nevedou.
Koupena v obchodě u lanovky.
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Pekne
Znamka dostupna v kiosku u lanovky,znamek dostatek i Jestedu.
 
Petr Hipsky
Petr Hipsky
tz
Turistické známky TIC nevedou i presto ze je mají označeno jako prodejní místo.
Pan v TIC tvrdil že ji neberou z duvodu malého prodeje a že se jim to prý nevyplatí je brát.
meli by se vyřadit z prodeje!!!
Ve stanici lanovky k zakoupení bez problému.
 
Jiří Kadaník
Jiří Kadaník
...
Turistické známky na konečné tram.3 v TIC NEVEDOU, ikdyž uvnitř mají označení známkového místa...VYŘADIT!!
Známka koupena v kiosku v dolní stanici lanovky.;)
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
TZ zakoupena v dolní stanici lanovky na Ještěd.
Pána v IC jsem se na TZ neptal, jen jsem si od něj půjčil razítko, ale vůbec mi nepřišlo, že by byl nějak nepříjemný.
 
Petr Mařák
Petr Mařák
nic
Připojuji se k ostatním s konstatováním, že TIC znáku NEVEDE (a podle vyjádření nepříjemného pána ani NECHTĚJÍ, prý kvůli divným podmínkám, co si TZ diktují). Sohlasím s vyřazením místa...
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
TIC v Ještědské TZ NEVEDE
Na dotaz ohledně TZ v TIC, Liberec, Ještědská 202, jsem byl odmítnut slovy:"Turistické známky nevedu" Doporučuji vyřadit ze seznamu prodejních míst TZ 1170 a 40 Ještěd.
 
Jindra
Měli :-)
Známka zakoupena v kiosku u lanovky spolu s Výroční TZ vztahující se k jubileu lanovky.
 
Martin Kuba
Martin Kuba
nesehnána
V infocentru nám pán sdělil že si jeho šéf prodej nepřeje pro malý zájem.To je snad jediné íčko které jsem navštívil kde nemají známku!Odkázal nás na kiosek pod lanovkou.Bohužel měli v neděli jen do 14.00,takže jsme odešli bez úspěchu.
 
joshula
dostupnost
Známka pouze v kiosku u lanovky na Ještěd. Nepříjemný pán v íčku tvrdí, že o známky už není zájem, proto se neprodávají.
 
Renda
Známku jsem dnes koupil v Kiosku u lanovky. Mají tam i TZ č 40 a 637.
 
Honza
Zkoušel jsem to v IC, tam mi starší pán odpověděl, že na ní nemají peníze a že se o tom nechce bavit. Na druhé místo jsem si nevzpomněl, ani nebyl upozorněn, tak mám aspoň otisk razítka.
 
Libor
01.05.2012 - TZ dostupná v kiosku u lanovky spolu s TZ 637, kostel (motiv na TZ) cca. 1 km od lanovky, zavřený, jinak nic moc k vidění ...
 
Michael (StrakaNaVrbe)
V turistickém centru byli ochotní a známku jsem si do sbírky pořídil, ale připadá mi trošku zbytečná. Respektive to beru, jako by měl Ještěd dvě! :)
 
Miloš
Známka momentálně nedostupná.V infu ji nemají a kiosek je zavřený.
 
Silencerx
Mě se líbí jak všichni řeší, že známka je (byla) předražená a nikdo už smysluplnost tohoto místa v systému. Je skutečnost, že se jedná o výchozí místo k výletu někam důvodem pro přítomnost TZ? Dle mého názoru ne. Kostel sv. Bonifáce, který je na známce je nedaleko parkoviště pod lanovkou, ale prolédnete si ho leda zvenčí, pokud se zrovna nekoná nějaká církevní svátost. Takže si koupíte TZ v íčku a jdete dál spokojeni, jaký zážitek jste právě utrpěli a jaký hodnotný turistický cíl jte dosáhli. Opravdu super. Za mě je to jedno z míst, které pro samostatnou návštěvu naprosto neobstojí a TZ jsem si koupil jen do počtu.
 
Teya
TZ není
Pán v turistických informaci pod lanovkou, nemá peníze na zakoupení těchto známek. Píšu, jak říkal.
 
Leoš
TZ němeli
Bohužel , 13.3. něměli TZ v TIC v Liberci ani v Kiosku u Lanovky. To je škoda.
 
Vojta K.
Známka s nálepkou zakoupena v infocentru za 30 Kč, prostě tak jak má stát. Starší pán velmi přijemný, rád nám poradil a vyprávěl různé historky.
 
Theercak
Známek v infocentru dostatek, můžete si i vybrat. Jsou v prodeji již nové a cena 30,- zůstává jak má být... :) Otevřeno každý den kromě pondělí do 17:00.
 
Roman Ondra
Info centrum :-(
V sobotu 8.8. jsme byli s přítelkyní na výletě v Liberci. Při návštěvě íčka na konečné stanici tramvaje jsme nevěřili vlastním očím a uším. Po dotazu, proč je známka za 30,-, když je jednotná cena za 25,-, nám bylo řečeno, že on s tím nic neudělá, že tak to prostě je. Známky jsme i tak koupili, nechtěli jsme si kazit krásný výlet na Ještěď hádkou s tímhle chlapíkem. Doporučujeme koupit známky ve stánku u stanice lanovky, mají je za 25,- a jsou velmi ochotní.
 
Libor Tluka
HRABĚ X
Tak si představte ,že ten starej zloděj,po otázce...proč je TZ za 30,-,odpověděl,že tady na stránkách ho sice lidi nazývaj zlodějem..hajzlem atd,ale že je jen důchodce kterýho nikdo nedotuje.Proto kiosek u sportinfocentra vynechte a jedte ještě asi 500-1000m.dál.Ve stánku u lanovky na Ještěd TZ za 25,-.
 
Petr Pauly
ZLODĚJNA
Tak tohle byla první TZ, kterou jsem koupil za 30,-Kč Pozor na dědulu v TIC levněji vám ji neprodá
 
Katka
Známka za 30,-
TZ jsme také zakoupili se skřípěním zubů v infu u tramvaje, ale stejnou mají i v bufáči přímo u lanovky (tam k dostání též Liberec a Ještěd).
 
Michal
známka za 30Kč
Koupil jsem v ITC na konečné tramvaje 3 jen výroční - Albrechta z Valdštejna (že je za 30 jsem zjistil až při placení), ostatní doporučuju kupovat jinde. Prodavač nemluvil o ničem jiným než že "oni teď ty známky už taky neprodávaj tak lacino, víte" a "z Liberecka utržili už nejmíň milion, z těch známek, tak my je musíme prodávat za 30, kam bysme jinak přišli, taky na tom musíme něco vydělat, když se jich prodávají tuny".....fakt nechutné. Doporučuji TZ, s.r.o., si na majitele tohoto íčka už konečně došlápnout a pokutovat.
 
Petr K.
Já ji též koupil za 30,- v íčku,při cestě na Ještěd,kdybych věděl,že ji mají v kiosku tak bych ji koupil tam.
 
Pinďa
Předražená
Normálně TZ za 30,- Káčé nekupuji, ale tady jsem udělal vyjímku. Za toho bůra navíc jsem si s panem Íčkařem bezva pokecal. To ovšem neznamená, že bych s cenou souhlasil. Majiteli doporučuji, aby šel do sebe.
 
janča
Známka v pohodě v infu na konečné v hanychově..jen stojí 30kč.,jinak pán velice ochotný,vybavené info.Kostel lze krásně zahlednout i z tramvaje, jinak na ještědských pláních je fakt krásně,doporučuji!!
 
Matěj
Předražená nebyla - koupil jsem ji v kiosku pod lanovkou a tam stála standartních 25,- Kč!
 
Myškin
Předražená známka
Známka je bez uzardění prodávána za 30Kč.Na moje námitky,že obvyklá cena je 25kč mi bylo odpovězeno,že májí otevřeno 365 dní v roce a že nejou státem dotováni.Byl jsem tu minulý rok a měli zavřeno.Pokud by takto přistupovali k prodeji i ostatní dočkali by jsem se třeba známky i za 50KčPokud toto místo navštívíte můžete si opět za 30Kč koupit i známku Plání pod Ještědem,Ještědu a výroční tz 425 let od narození Albrechta z Valdštejna.Myškin
 
Béďa
Tak jak již ostatní, také jsem zjistil že prodavač (dědek-zmetek) seká známky po 30,- kč ani se nezačervená. K dispozici má 3 kusy - Horní Hanychov, Ještědské pláně a Ještěd.
 
Ladislav Hradecký
Tak jsem se konečně dostal pro známky, které mi chybí z Liberce. Jak napsal(a) CLAR, je od pána velice nemilé prodávat známky za 30,-! Už mám tento rok mnoho známek, i z Prahy, ale nikde jsem se nesetkal s tím, že by známka stála 30,-! Mno, alespoň má nějakou kačku do kapsy své, že?!
 
Pardubitzer
velmi zajímavé místo, koupili jsme známku v IC u konečný tramvaje, dostali jsme spoustu cenných rad kudy na lanovku na ještěd, bohužel počasí - mlha,déšť a vítr :-) ideální na výlet na ještědjinak kostel je krásnej, škoda že zavřenej
 
Clar
Tak jsme dneska z Horního Hanychova vyrazili na Ještěd. Chtěla jsem jsem si koupit v turistickém infocentru známku, koukám, že je mají za 30,- - "to víte, my jsme soukromá firma, pan majitel chce vydělat"...Na takovém místě známku kupovat nebudu, takže to jistí Rýmařov.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru Horní Hanychov. Kostel sv. Bonifáce je 2 stanice tramvají níže, dovnitř se ale dostat nedalo, i okolí zarostlé.
 
Martina
Trefili jsme se akorát na pondělí, jediný zavírací den v íčku pod lanovkou na Ještěd, takže známku nemáme :-(( Nikde jinde jsme na tuto známku nenarazili, takže smůla. Nahoře jí neměli.
 
Miri
Známečku jsem sehnala přímo na kopci :)
 
halbstadt
V TIC mají též Výr. TZ Šamánek
 
Eva
V TIC mají otevřeno od 10.00 do 17.00, ale pán otevřel o čtvrt hodiny dřív. Mají zde i VTZ.
 
Mároš+Macik
My jsme zde byli v pondělí a to je v tomto infocentru zavírací den (i přes to že byl zrovna sváteční den a
všude plno turistů....ale zase kdo z nás chce být pořád v práci) Ale od úterý do neděle by jste měli uspět.
 
Irena
Pod Ještědem
Pán v Info je skvělej.Poradí kudy tudy i kde se dobře najíst /Restaurace Sport hned vedle/.Jo,kabinková
lanovka je letos na měsíc-květen mimo provoz.Nahoru doporučuje cestu přímo pod lanovkou,prý tamtudy chodí
všichni.Kromě nás to šli 4lidi,ale rozdýchali jsme to.Cestu zpátky je lepší po modré.Skoro na konci půjdete
kolem rozpadající se sáňkařské dráhy z roku 1972,na které se sice nejel žádný šampionát,ale i tak má své
kouzlo.A v tramvaji se nelekejte!Místní omladina se baví pokládáním "kapslíků" na koleje.Je to
rachot,ale pokud na konci trasy není nic horšího...Krásné dny.
 
Honza Pásler
Velice dobře vybavené infocentrum, obsluhované člověkem, který svou práci umí a na první pohled ji dělá s
potěšením. Jen by mohl občas natřít barvou razítkovou podušku...
 
Goraith
Začátek cesty na Ještěd
TZ dostupná za 25Kč, v infocentru Vám dá několika jazyčný výklad o různých věcech (np. o ZOO, Liberci atd.
:-)), mají pěkně udělanou konečnou zastávku tramvaje č.3.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek