Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1367 - Horská bouda Jelenka


Popis

Horská chata v Krkonoších ve výšce 1260 m n.m., byla založena již v roce 1936 a původně sloužila jako lovecká chata hraběte Jaromíra Czernina - Morzina.

Mapa

Navštívil jsem Horská bouda Jelenka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Chata Jelenka, Horní Malá Úpa (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°44'30.96"N 15°46'40.5"E
Hodnocení:
2.855
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1367 - Horská bouda Jelenka


05.09.2019 - dostupná bez problému
11.05.2019 - dostupná bez problému
22.09.2018 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

geum@geum.org Vízner
geum@geum.org Vízner
V roce 2019 v pohodě
v posledních červnových dnech 2019 dostupná bez problému na chatě.
 
Ondřej Žižka
Ondřej Žižka
známka
Přes léto chata Jelenka v rekonstrukci, je zavřená. TZ se dá celoročně sehnat i v infocentru v Černém Dole.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Známka
Vraceli jsme se ze Sněžky do Malé Úpy a cestou jsme vzali rovnou v Jelence známku za 35 Kč. Pivko a limča osvěžující :).
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Poslední občerstvení před vrcholem - 14.3.2017
Je to až k nevíře, kam se lidská noha dostane. Po červené trase na Sněžku bych už žádné stavení nečekal ale vida.. Bouda Jelenka a poslední odpočinek před vrcholem myslím, že mě trasa kolem nadchla více.. Jojo není nad zimní horskou turistiku :)
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
TZ dostupná 8.7 spolu s pohledem ve výčepu,kde jsme si dali jedno od cesty na trase z Pomezek na Sněžku.Turistů hodně,obsluha bez problémů.
 
Radim Fojtík
Radim Fojtík
Obsluha
Jak si tak čtu staré komentáře, asi vyměnili personál - Slovák s Čechem si během obsluhy němců a poláků vyměňují nemístné poznámky na cizince, jsou vulgární a neochotní. Takové chování je neprofi, netoleroval bych to na takovém místě jako restaurace, kde je třeba si zákazníků vážit. Měl sem v plánu tam přenocovat když sem přecházel hřeben Krokonoš, ale díky těm dvěma na baru jsem posbíral síly a šel ještě dál do Horní Malé Úpy, jak mě otrávili!
 
Tomáš Holeček
Tomáš Holeček
Jelenka
Super tur. bouda po cestě ze Sněžky na Pomezní. Byli jsme tam v sobotu, venku jasno, obrovské množství turistů, kteří po vystáté frontě u baru venku odpočívali v trávě a personál kmital - všechna čest. Takové kdyby to bylo všude! O jídle je zbytečné psát.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
Jelenka
Jen potvrzuji poslední příspěvek starý dva roky. Nic se nezměnilo ani na červené, ani na chatě :-)Obsluha příjemná a palačinka s horkými borůvkami, vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou byla vynikající :-))
 
thief
jelenka
Na chatu Jelenka je to z Pomezních boud po červené značce 3km, první část vede po asfaltce, později přechází v kamenitou cestu. Vzhledem k blízké polské hranici, tady potkáte mnohem víc Poláků než Čechů cca 8:2. Poslední úsek před Jelenkou je 500m stoupání k chatě. Strava výborná, dal jsem si zelňačku za 35Kč a borůvkové knedle za 95Kč, takže spíše slušnější ceny. Kdo chce pokračovat na Sněžku ať se moc nepořecpává, protože už vzápětí ho čeká nejdrsnější úsek - 1km prudkého stoupání na Svorovou horu. TZ na Jelence.
 
Eda
26.8.2012 - Naprosto pohodová horská bouda s přívětivým personálem! TZ dostatek.
 
Martin
Na Jelence mají vynikající malinovku! Za ten strašnej kolovýšlap z Pomezek nebylo nic lepšího! No a známečka navrch dojem z místa jenom umocnila :-)
 
hynek z
Chata Jelenka-skvělá.TZ spousta!
 
K + E
Horskou boudu Jelenku stojí zato jí navštívit. Lepší cesta z Pomezních bud je po červené turistické trase a z Jelenky po žluté turistické trase zpět na Pomezky. Výborný vepřový guláš s knedlíkem:-)
 
Špagi
Super. Velmi dobré a cenově přijatelné jídlo. Vychlazené pivko, nádherný výhled a příjemná obsluha. Co víc si asi v polovině trasy z Pomezek na Sněžku přát. Stojí opravdu za to se na Jelence aspoň na chvilku zastavit.
 
Bary
Krásně zrekonstruovaná chata ta Jelenka. I celkem na Krkonoše levná láce, jak ubytování, tak stravování. A hl. ten Primátor ! Žádné nechutné europivo, jak bohužel po většině Krkonoš zvykem. A taky dobré, že se k této chatě nedostanete autem, to je překážka pro lovce TZ. Chce si to pěkně vyšlápnout, my jsme šli dále na Sněžku, pak do Polska (Hamplova bouda a ledovcové jezero Maly Staw) a přes Luční boudu zase zpět. Navíc je v Jelence malá výstava TZ na zdi u výčepu, poněvadž je sbírá obsluha. To se to příjemně srovnává, takže nezbývá než chatu Jelenka vřele doporučit.
 
Sedy Vlk
Nejen vychlazený Primátor ale i skvělé Náchodské limonády žádný Cola Juice Fanta Sprite.
 
Frojdlík
taky tam mají vynikající palačinku:)) řekl bych ale, že než se vydrápat na Jelenku je mnohem ostřejší sestup od Svorové hory - pak si člověk může schladit kolena vychlazeným Primátorem a kochat se výhledem na Pomezky - lábuž.
 
Pavla
1.8.2007 jsme šli z Pomezních bud na Jelenku, kde měli srnčí guláš a pokračovali jsme na Sněžku.
 
Luboš
Vyškrábat se na Jelenku z Malé Úpy je v horším počasí dřina, ale ten panoramatický rozhled za to stojí...
 
Daniel Vítek
Jelenka
Moc pěkně ji předělali a moc dobře vařej.
 
Jana
Na Jelence jsme se v sobotu 28. 10. stavili cestou na Sněžku a bylo to tam fajn. Dobré jídlo a pití, příjemná obsluha, ... a známku jsem koupila bez problémů.
 
Richard
Bylo ošklivé počasí a proto byla chata plná. Nicméně známku jsme dostali bez problémů. Je opravdu povedená.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2608 Turistických známek
2457 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek