Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1546 - Hoslovice


Popis

V blízkém sousedství šumavského Javorníku vyrostla v srpnu 2005 u obce Hoslovice telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou.

Mapa

Navštívil jsem Hoslovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum Středního Pootaví, Hradební 50, Strakonice
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Středního Pootaví, Hoslovice 40
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Strakonice
Poloha:
49°11'28.25"N 13°45'47.05"E
Hodnocení:
2.654
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1546 - Hoslovice


18.08.2020 - dostupná bez problému
10.08.2020 - nemají sběratelský předmět
01.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z restaurace v Hoslovicích.
 
Známka dostupná
Turistickou známku lze koupit pouze v IC - Hoslovice 40.
 
Jan Janíček
Jan Janíček
1546
Penzion U starýho kance byl prodán a již nefunguje. Nový majitel z něj udělal Ranč Hoslovice a TZ údajně předal na OÚ, protože nemohou zajistit denni dostupnost TZ. Dotazem u starosty Hoslovic TZ nemá, má k dispozici jen razitko. TZ údajně zůstaly v prostorách bývalého penzionu U starýho kance. Provozní doba OÚ je 3x týdně: út 16 - 18; st 10 - 12; pa 18 - 19.
 
Tereza
Hospoda
U hospodě známku již prodávat nebudou
 
Václav Kopecký
Václav Kopecký
Turistická známka
Jedeme takovou dálku a pak Vám řekne paní v hospodě U kance, že je už dávno nevedou. Trošku mrzuté, že?
 
Dušková Vladimíra
Razítko
U Hoslovického mlýna je Íčko, od té doby, co ho zřídili, už razítko, ani známku nemají v hospodě. Ke mlýnu se dá dojet autem, je tam parkoviště a občerstvení. A k rozhledně si přidejte i návštěvu mlýna, je to zajímavé.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Známka
Potvrzuji prodej známky v Hoslovickém mlýně, jiná možnost v obci ani není. Hospoda je zjevně zrušená.
K rozhledně doporučuji jít od turistického rozcestníku Hoslovice polní cestou šikmo k lesu a lesem pak po pěšině (neznačené v mapě) přímo k rozhledně.
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Hospoda U strýho kance nefunguje, takže tz neměli. Zakoupena v Hoslovickém mlýně necelý kilometr od hospody.Auto je třeba nechat nahoře ve vesnici a jít pěšky, Šli jsme to v dešti ale i tak to byla pěkná procházka.Ve mlýně otevřeno duben až říjen krom pondělí od 9 00 do 16 00 o prázdninách do 17 00.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hoslovice
Z volně přístupné rozhledny super výhled, ale známku v hospodě U starýho kance neměli.
 
Libor Marek
Libor Marek
26.08.2016
Z rozhledny je nádherný výhled, bohužel, TZ v hospodě U starýho kance neměli.
 
Šárka
Hoslovice
Rozhledna fajn.Známku mají v hospodě na návsi,přes týden otevřená až od 18 hodin,ale majitel nám ji bez problémů prodal i mimo otevírací dobu.
 
magipriba
Rozhledna je super, skvělý výhled . Známku jsme koupili v hospodě U straýho kance, mají také pohled Hoslovic a svoje razítko. Pokud však chcete zakoupit pohled samotné rozhledny a získat její razítko, musíte se zastavit v prodejně smíšeného zboží v horní části obce. Nachází se na křižovatce pod rozhlednou a slouží zároveň jako hospoda s možností posezení venku. Čepují strakonického Dudáka.
 
Tatík
Plošina ve 30 metrech, 150 schodů. Dnes pršelo a fičel vítr, takže doporučuji lézt za slunečného počasí. Turistických známek dostatek v restauraci U starýho kance při cestě ke mlýnu. Penzion vypadá pěkně.
 
jerry720
Rozhledna
Návštěva rozhledny 05. 06. 2010 po 18.00 h, bez problémů přístupná. Nádherný kruhový rozhled do širokého okolí. Po příjezdu do Hoslovic od Němčic doporučuji auto zaparkovat vpravo na parkovišti u obecního úřadu a od parkoviště vyrazit šikmo polní cestou k rozhledně. Tou samou cestou se vrátit, protože přístupová cesta z druhé strany rozhledny vede přes soukromý pozemek a je v tomto směru "řádně" označená. TZ známka zakoupena bez problému v Hospodě U starého kance, kde si člověk může dát od cesty Svijanské pivo :-)
 
Chroustik
Hoslovice - U starého kance
vřele všem doporučuji. jednak rozhledna je skvěle dostupná a večerní západ slunce byl užasnej a známkové místou starého kance je užasné.byli jsme zde ubytovaní čtyři dny a je to fakt super.majitelé penzionu jsou super. Doporučuji také jako počátek pěkných výletů
 
baz36
TZ jsem nesehnal ačkoli byla před hospodou cedule s nápisem OTEVŘENO ve zkutečnosti bylo zavřeno na dva západy tak že si pan hostinský dělá asi s lidí pr... eeee
 
Honza
Hoslovice
Tak jsem podle plánu navštívil Hoslovice. Popravdě-čekal jsem víc...Takže...Z Rozhledny je krásný výhled do širokého oklí,stromy nepřekáží,což je plus.TZ bez problému v hospodě U Starýho kance,mají také pěkné razítko. K jídlu bohužel pouze klobása,párek atd. Jinak penzion i hostinec se předělává a vypadá to moc hezky.Jelikož bylo slavnostní otevření skanzenu,všude bylo plno lidí.V samotném skanzenu zatím nic moc k vidění,snad jen ty budovy. Vevnitř zatím poněkud chaotické-nepopsané,takže nevíte co co je. Nemají zatím ani pohledy,ale krásnou vstupenku. I vstupné celkem příznivé 20Kč/10Kč. K mlýnu Vás v případě zájmu zaveze kočár od Starýho kance za 10Kč/5Kč, nebo je možné dojít pěšky z Hoslovic cca.1km po zpevněné cestě. Návštěvní doba mlýna:Duben, květen, září Úterý- Pátek 13,00- 16,00 Sobota, Neděle 10,00- 16,00Červen- srpen Úterý- Pátek 13,00- 17,00 Sobota, Neděle 10,00-17,00Poslední návštěvníci budou vpuštěni do areálu 30 minut před koncem návštěvní doby.
 
Honza
Skanzen Hoslovice
Dne 5.4.2008 se slavnostně otevírá hoslovický skanzen. Je to nejstarší dochovalý vodní mlýn v Čechách. Určitě bude stát na svojí známku..... Takže to občíhnu a připíši info k onomu mlýnu i k rozhledně samozřejmě.......na webu píší,že bude i ochutnávka chleba přímo z mlýnské pece... http://www.muzeum.strakonice.cz/cesky/skanzen-hoslovice/
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek