Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 251 - Hospital Kuks


Popis

Monumentální barokní stavba hraběte Šporka, část nedochovaného zámku a lázní na březích Labe, severně od Jaroměře.

Mapa

Navštívil jsem Hospital Kuks

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Hospital Kuks - pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek na parkovišti, Kuks
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistické informační centrum Kuks
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°23'51.48"N 15°53'21.77"E
Hodnocení:
2.885
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 251 - Hospital Kuks
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 251 - Hospital Kuks


29.08.2021 - dostupná bez problému
02.08.2021 - dostupná bez problému
29.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
30. 9. 2011
Po deseti letech 3. 10. 2021 jsem znovu navstivil Kuks. Krásné místo.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem kdysi koupil na pokladně. Byla tehdy poslední.
 
wenzel
Kuks
Nádherný komplex, celý Kuks (myšleno i s vesnicí přes řeku) stojí za půldenní návštěvu. Doporučuji navštívit i bohatě vybavené IC, které se nachází hned u muzea veteránů, a ve kterém seženete mnoho suvenýrů včetně 3 TZ + Labskou stezku. Hospital je nádherná opravená stavba, určitě doporučuji prohlídku včetně kostela nebo hrobky rodu Šporků. Za návštěvu rovněž stojí zahrady za hospitalem, na nádvoří je několik obchůdků s místními produkty.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Všechny 3 tz Kuksu včetně Labské stezky bez problémů v íčku na levé straně Labe. Na pokladně hospitalu pouze 251.
Pokud jde o místo samotné, naprostá spokojenost, návštěvu doporučuji! Hospital je po rekonstrukci, všechno krásné, upravené. Průvodci na vysoké úrovni, vstupné nepřehnané. Viz předchozí příspěvky...
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TZ
Známku hospitálu, stejně tak Braunova betlému a Křížové cesty, jsem zakoupil bez problémů v místním IC. Procházka, spíš teda výšlap, nádhernou krajinou k betlému a křížové cestě stála za to.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Známka zakoupena v pokladně hospitalu. Žel pro ostatní okolní známky jsem musel do infa cca 2 km. Velmi zajímavá prohlídka, hospital je konečně krásně opravený. Byl jsem tu před 35-ti lety a tehdy hrozilo, že spadne.Velmi příjemná slečna průvodkyně, která nám poskytla veškeré potřebné i nedůležité informace,mluvila srozumitelně, zodpověděla řadu dotazů. Žádné mmmmmmmmm mmmmm a půjdeme dál . Vřele doporučuji k návštěvě. Navštivte všechny okruhy, sice to trvá přes 2 hodiny, ale pokud s sebou nemáte malé děti jděte do toho.
 
Michal Staněk
Michal Staněk
Re: TZ
IC rozhodně není 2 km od hospitalu, ale pouhých 300 m :))
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
18.5.2018
Pěkná prohlídka se skvělým průvodcem Vojtěchem Krátkým. Byli jsme na základním okruhu + hrobka. Stojí to za to. Ještě tu mají 2 okruhy s historickými lékárnami. Ty by byly také zajímavé, ale už by toho bylo moc. Pěkný krámek s bylinnými produkty na zadním nádvoří. Krásná bylinková zahrada. Oběd jsme si dali v restauraci hned vedle zámku a chutnalo. Cenově: řízek s kaší 139,- svíčková 149,-
 
CasiDub
Test, just a test
Hello. I'm Jeff
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Při krásné sluneční sobotě 24. 6. 2017 jsem vyrazil busem z Černého Mostu do Dvora Králové, kde během pár minut dorazil minibus a odvezl mne rovnou do Hospitalu. Nejdříve jsem si prohlédl obec Kuks, ve které žije cca 270 obyvatel. Zdejší roubené chaloupky, které dříve sloužily jako ubytování pro řemeslníky a zaměstnance lázní. V informačním centru jsem sehnal všechny turistické známky, vizitky nebo pohled. Poté jsem doplnil tekutiny ,,Kozlíkem" a kochal se tím nádherným výhledem na HOSPITAL. Zakoupil jsem se si vstup do Šporkovy hrobky a na okruh Hospitalem. Prošel si voňavou ,,Bylinkovou zahradu", ve které se již od 18. stol. pěstují léčivky. Následující prohlídka celého hospitalu a Šporkovy hrobky, to byla jedna ,,magnificent" podívaná. Milá a usměvavá slečna průvodkyně nám prozradila vše o historii tohoto barokního skvostu, který vyrostl díky hraběti Františku Antonínu Šporkovi. Provedla nás lapidáriem, ve kterém jsou umístěny originály z alegorií Ctností a Neřestí a Andělů smrti z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Navštívili jsme Kostel Nejsvětější Trojice, kde na nás čekalo hudební a pěvecké vystoupení. Toto místo patří mezi ta nejkrásnější, která jsem kdy v životě navštívil. Rozhodně se sem chci v budoucnu vrátit a zažít tu nádheru znovu. :)
 
Pavla Zdařilová
Pavla Zdařilová
Úžasné!
Lidi to musíte vidět! Chválím průvodce Jardu. Ta atmosféra vás tak vcucne, prostě to nemá chybu. A nezapomeňte zajít i do hrobky....
 
Petr Pícha
Petr Pícha
Genius loci
Nádherné místo,,, Krásně a citlivě zrestaurovaná nejen budova,ale pěkně upravené i okolí. V kapli nás čekalo překvapení v podobě ukázky barokní hudby. Celý vnitřní prostor je dech beroucí,,,
Obdivuji talent mistra M.B.Brauna. Jak dokázal do kamene přenést lidské vlastnosti. Krásná bylinková zahrada. Na návštěvu celého komplexu doporučuji alespoň půl dne.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
TZ dne 9.7 dostupná na parkovišti,v infocentru i pokladně zámku.
V hospitalu jsou na výběr tři prohlídkové okruhy,my jsme si vybrali hrobku Šporků,nacházející se pod kaplí.
Dobře jsme poobědvali v blízké Hospodě na sýpce.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kuks
Turistická známka koupena v informačním centru v bývalých lázní Kuks, kde mají v prodeji další tři TZ z okolí a hromadu dalších turistických předmětů, od pohledů až po krásné magnetky. Známku mají v prodeji i přímo na pokladně hospitalu. Na prohlídku Kuksu jsme zvolili základní okruh, který vás provede historií Kuksu a hraběcí rodiny Šporků, rodovou obrazárnu, lapidárium s originály soch Ctností a Neřestí od Brauna, kapli, kostel s krásným vystoupením na středověké hudební nástroje a nakonec překrásnou barokní lékárnu. Lidí bylo docela dost, což se ani nedivím, protože tohle místo stojí za návštěvu. Určitě doporučuji návštěvu bylinkové zahrady a pro doplnění sil také nedalekou restauraci.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Krásné místo
Pěkná prohlídka, krásné místo, moc hezky opraveno. Ctnosti, neřesti a barokní lékárna s rohem jednorožce, jako v Klatovech. Zvláště nádherná je pak místní kaple - i nevěřící Tomášové jako já strnou v úžasu.
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Opět otevřeno
Po restaurátorských a rekonstrukčních pracech opět otevřeno. Prohlídka moc pěkna. Turistická známka bez problémů. Obrovské množství návštěvníků. V pokladně jeden člověk a to prodává i suvenýry. Na pokladně neměli návštěvnický pás Národního památkového ústavu. V okolí naprosto nedostatečné možností občerstvení
 
Patrik Salava
Patrik Salava
Uzavřen!
Zámek Kuks je pro sezonu 2014 uzavřen! TZ seženete v íčku Dvora Králové n/L.
 
Jan Šaršoun
Jan Šaršoun
prodejní místa Hospital Kuks
známka je dostupná ještě v infocentrum ve Dvoře Králové
 
Majka
8.7. TZ byla dostupná "až" v pokladně Hospitalu. Na parkovišti neměli, jinak bezva výlet. Bylo horko a opravdu jsme se "schladili" pro prohlídce. Doporučujeme!
 
Bob
Známka 9.2. v pohodě dostupná v infu ve Dvoře Královém..
 
libor
Známku jsem koupil 2.10.2011 v hospodě, která je u železného mostu hned pod schody. Na Kuksu jí neměli, u Slunce také bez známek. Na parkoviští měli jednu ušmudlanou.
 
Martin
U ZLATÉHO SLUNCE
6.8.2011-dostupná bez problémů na několika místech,já jsem zakoupil v KIC ve DKNL.Chtěl bych však varovat před restaurací U ZLATÉHO SLUNCE,kde nám jídlo přinesli hodinu a třičvrtě po objednání bez jakékoli omluvy a slevy.Nebyli jsme jediní,kdo měl podobné problémy.Totálně nám tím zhatily plány na zbytek dne.Doporučuji lidovou hospůdku naproti hospitalu,kde točí dvanáctku Krakonoše za neuvěřitelných 16,-Kč.
 
raf
Turistickou známku jsem koupil v IC ve Dvoře Králové nad Labem.
 
michlajz
V hospodě pod areálem stará verze známky za 25,-. Poté co jsem obsluze oznámil, že jsou pomalu vyjímkou, když prodávají starou verzi za starou cenu, hodně se divila. Pak že poctiví prodejci neexistujou, bohužel jich je málo. Jinak nádherná podívaná.
 
A.Königová
TZ. byla zakoupena bez problémů. Doporučuji toto místo hned z více důvodů. První, uvidíte sochy M.B. Brauna,které jsou opravdu krásné. Za druhé, při pěkném počasí krásný výhled na zámek a okolí...Nyní je v zámku otevřena zdarma prohlídka českých vín (možnost zakoupení, nebo úschova vašich kousků.)
 
Kolchar
TZ zakoupena 2.7.09 v pokladně Hospitalu. Dostupná byla i v hostinci U Zlatého slunce, kde je i možnost solidního občerstvení s jídlem, navzdory historii budovy. Doporučuji i návštěvu Veteran muzea ležící v jedné z budov vpravo před vinnými schody. Jistou zajímavostí je i ČD zastávka Kuks, která je na znamení.
 
vláďa
Známka byla včera dostupná v IC ve Dvoře Králové, v kiosku na parkovišti u fotbalového hřiště a v hospitalu samotném. Prohlídka byla moc pěkná, kromě historických prostor a muzea lékárnictví jsme se byli podívat i v rodinné hrobce Šporků pod kostelem. Za návštěvu stojí i Braunův betlém, ke kterému se dostanete po naučné stezce od hospitalu.
 
Alena
Kuks jsme navštívili mimo sezonu a zrovna v době mezi prohlídkami, takže jsme TZ nesehnali. Jarmark, který se zde zrovna konal byl malý ale kouzelný . Předvánoční atmosfera na vás dýchala ze všech stran. A od dobré nálady neodradila prodávající a ani kupující téměř neustálá chumelenice.
 
Juraj
Po obede bolo fajn
Bol som aj so svokrou v Kuksu. Bolo tam pekne. Naozaj skvelé miesto. Hospital, tie sochy ctnosti aj nectnocti. No a pak sme boli smední aj hladný. Išli sme do krčmy u vody. No a zasa odišli. Nechcem o tom radšej pisať. Ak sme boli nad schodišťom (taktiež unikátne). Našli sme Hostinec U Zlateho slnka. Vnutri pekne aj obsluha fajn. Boli sme spokojný - a to sa mi všeličo normálne nepači. Takže ludia dopurúčam - idtě do Kuksa, pozrite Hospital a sochy okolo, pak zaidite do hostinca k Zlatému slnku. Možetě si tam kúpiť aj pohladnicu Hostinca. Inde ji němajú. Z nej taky viem, že ich stránky sú www.hostineckuks.cz
 
Jarmilka
Nejela bych, kdyby něco nevyřizovala v nedaleké továrně, tak jsem neviděla důvod se tam zastavit a podívat se. Hm nic moc, ale co se mi tam moc líbílo je rozsáhlá expozice lékáren s názornou ukázkou jak se v minulosti dělali léky, to nemělo chybu, doporučuju se tam zastavit:-) TZ bez problému.
 
Roman
parkoviště
pozor na jedovatou babiznu na parkvišti...podporuji turismus ale nikoliv zloděje...
 
Jajinka
Navsteva tohoto hospitalu se mi opravdu libila. Toto mistecko ma co nabidnout, takze rozhodne doporucuju!!
 
Lenka
28.7. 2007 jsme byli na prohlídce v hospitalu a lékárně na zámku Kuks.Velmi milá průvodkyně nám umožnila abychom si zkusili výrobu léků a ukázala nám i ještě funkčí stroje na jejich výrobu.Moc pěkná prohlídka.Možnost zakoupení vstupenek zvlášt do hospitalu,lékárny a hrobky.Pro malé děti je prohlídka velmi zdlouhavá.l
 
Tatík
Vše již bylo řečeno níže, nádhera, kompletní prohlídka včetně lékárenského muzea a hrobky Šporků stojí 95,- (55,-) Kč a trvá 90 minut. K tomu parkovné 30,- Kč.
 
LSI
KUKS / KUKS - betlém
I když nebylo moc hezky - zataženo tak výlet nejprve do KUKS-betlému v lese nedaleko zámku a následně i na zámek byl velice povedený...Je to krásný zámek s ještě zajímavějšími sochami.Jako krásný jednodenní výlet určitě doporučuji...
 
Věra
Kuks
Krasné místo,známky,štítky,pohlednice všeho dostatek,doporučuji lékárnické muzeum,hostinec U Prdoly taky prima,nádherně strávený den, když budete mít čas zajděte se podívat na Betlem nedaleko v lese
 
bublifuk
Známka
bez problémů, i oba štítky a medaile, ale neměli klíč.
 
Michal
Hostinec U Prďoly
Tento hostinec je pod dnešním hospitalem a pod bývalým zámkem, hned u schodiště.Hostinec je velmi známý.Doporučuji navštívit jejich stránky na adrese www.uprdoly.wz.cz
 
Michal
Hostinec U Prďoly
Tento hostinec je pod dnešním hospitalem a pod bývalým zámkem, hned u schodiště.Hostinec je velmi známý.Doporučuji navštívit jejich stránky na adrese www.uprdoly.wz.cz
 
René
Kuks 17.6.2006
V sobotu jsme navštívili Kuks a musím říci, že vše bylo super. Super chlapík u pokladny a průvodkyně Janička byla prostě skvělá. Ta slečna hrozná, kterou zmiňuje Katy tam už zcela jistě nepracuje.Jo a zrovana tam probíhala i pouť. Super výlet všem doporučuji!!!
 
Katy
Byli jsme na prohlídce poslední, před pátou hodinou a musím teda říct, že jsem byla dost zklamaná. Kuks je
nádherný, já souhlasím s jeho zařazením mezi zlatá místa. ALE - slečna průvodkyně byla fakt hrozná. Neřekla
souvisle snad ani jednu větu, přeskakovala z jednoho tématu na druhý, jména soch (ctností a neřestí) neuměla
vysvětlit, dokonce se sama dívala na popisky, jaká že to vlastně je socha. Myslela jsem si, že má snad první
prohlídku a tudéž bych to chápala, ale ona se vyjadřovala slovy, že už se jí toto léto tolik lidí ptalo na
např. pohlaví andělů...tudíž to první prohlídka nebyla. Kuks doporučuji, je krásný, ale je zajímavé, jak
průvodce může prohlídku znepříjemnit.Autor příspěvku níže měl asi větší štěstí...
 
Rafael Nadal
Hospital Kuks
Takže začnu.....SUPER průvodkyně !!!!!!!!!!SUPER průvodkyně a ješté jednou SUPER průvodkyně
!!!!!Zámek OK, nejvíce se mi dnes libili sochy cností a neřestí.Vřele doporučuji !
 
Katy
Bydlím nedaleko Kuksu a je opravdu krásný! Známku mají i IC ve Dvoře Králové nad Labem, což nevím, zda je tak
úplně dobře... Když někdo navštíví Dvůr a ZOO, tak si tam může koupit známku Kuksu a do Kuksu se pak třeba už
ani nepodívá... A to by byla škoda, protože opravdu stojí za to!
 
Radovan
O Velikonocích jsme byli v Kuksu na hospitálu. Skvělé místo na výlet. Jel jsem tam proto, že byl vyjímečně už
teď otevřený Zámek. V Kuksu čtyři hospody, ale otevřená jen jedna - Hostinec U Zlatého slunce (nad schodištěm,
prý bývalá ZŠ). V pondělí mají taky zavíračku, ale dnes otevřeli. Za to vedoucímu podniku za celou naši
skupinu děkuji. Byl tam šrumec, ale byli skvělý.
 
Ondra
Na Kuksu je TZ s novým logem, neodolal jsem, ale byl jsem překvapen cenou 25,- Kč. Hospital spolu s
farmaceutickým muzeem stojí za prohlídku.
 
Ardbena
Hospital Kuks je velmi unikátní místo. Působí trochu mysticky a strašidelně.Velmi silně na mne zapůsobili
Braunovi sochy zobrazení lidských Neřestí a Ctností.Originály jsou vystavené v lapidáriu a venku před
hospitalem jsou jen kopie.Nádherná je pak zachovalá barokní lékárna druhá nejstarší ve střední Evropě, ta
první je v Klatovech.Doporučuji pak shlédnout ještě muzeum vývoje léčitelství v našich zemích,kde si
můžete vyzkoušet jak se vyráběli tabletky.Nedaleko se pak nachází Braunův ojedinělý Betlém v
přírodě!Škoda jen, že setaké nezachoval zámek hraběte Šporka i s rejdištěm, který stál na protěší
straně.Jeďte tam stojí to za to!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek