Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1976 - Hrad Frymburk - Nový Hrádek


Popis

U Nového Hrádku na zalesněném vrchu nad západním okrajem najdeme zříceninu hradu Frymburk. Hrad Frymburk je svérázným a u nás neopakovatelným typem hradu, proto i velmi vzácným. http://www.novy-hradek.cz/index.php?str=fr_hist

Mapa

Navštívil jsem Hrad Frymburk - Nový Hrádek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Na Kovárně- Nový Hrádek, náměstí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Městské informační centrum Nové Město n. Metují, Husovo nám. 1225 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°21'26"N 16°14'9"E
Hodnocení:
2.692
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1976 - Hrad Frymburk - Nový Hrádek


01.08.2019 - nemají sběratelský předmět
31.07.2019 - dostupná bez problému
16.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Nové Město nad Metují.
 
jerry720
Zřícenina Frymburk.
Poprvé jsem tuto zříceninu navštívil na jaře 2011, podruhé jsem se tam byl podívat ve středu 29. 05. 2013 odpoledne. TZ je dostupná jak v Restauraci Na Kovárně v Novém Hrádku, tak i v Infocentru Zázvorka v Novém Městě nad Metují. POZOR! Příjezd do Nového Hrádku od křižovatky pod poutním místem Rokole je uzavřen, je tam značená objížďka přes Nové Město nad Metují a Náchod.
 
Mirka Kahounová
Re: Zřícenina Frymburk.
Silnice je již průjezdná, ale přes letní prázdniny 2014 bude pravděpodobně znovu uzavřena.
 
Andilek@Prazdroj
TZ
Bohužel jsme neměli v pátek dopoledne na manžele Kahounovi štěstí, takže jsme hrad obešli kolem dokola a pro TZ se zastavili v restauraci Na Kovárně, kde se dá výborně a za lidové ceny posilnit na další cesty.Telefon na manžele Kahounovi je 725 044 902, využijte možnosti zavolat dopředu a domluvit se, zda je zastihnete doma.
 
Bruno
Skvělé setkání
TZ nekupujte v IC (stejně v Novém Hrádku žádné není) ani v té hospodě (klidně se tam najezte), ale kupte ji u majitelů hradu, činorodé rodině pana Kahouna, která se o zříceninu stará a snaží se zajistit, aby tu byla další stovky let. Přispějete tak na dobrou věc.Ke vzkazu níže: zmíněné kovové hračky se stále vyrábí a to přímo v Novém Hrádku ve společnosti Kovap (dříve ono Kovodružstvo), Kaden je název obchodu na náměstí, který tyto hračky pouze prodává.
 
Honza Pásler
Je dobře, že se o této unikátní zřícenině začíná dozvídat turistická veřejnost. Poděkování patří majitelům - rodině Bartoňů, ale zejména Společnosti přátel památek východních Čech(www.sopvc.cz). Dostupnost známky zcela bezproblémová, restaurace Na Kovárně na Novém Hrádku je otevřená denně od 10 do 22 hod., lze zde dobře a levně poobědvat. Zajímavá je na zdejším náměstí i výloha podniku Kaden (dříve Kovodružstvo Náchod), jehož plechové hračky (zobající slepičky na klíček, pásák na baterky,...) jistě mnozí pamatujeme z dětství. Na této stránce uvedené webové odkazy směřují na infocentrum v Novém Městě nad Metují, asi by bylo vhodnější dát odkaz přímo na Frymburk (hrad-frymburk.webnode.cz), nebo na Kovárnu.(www.restauracenakovarne.cz)
 
Mirka Kahounová
Re:
Ráda bych uvedla na pravou míru mylné informace v příspěvku pana Páslera.
Hrad již od konce listopadu 2010 nepatří rodině Bartoň-Dobenínů, ale rodině Kahounových. Za známku můžete děkovat Infocentru v Novém Městě nad Metují, kteří vznik známky zorganizovali. Proto je zde odkaz na webové stránky infocentra právem.
Zobající slepička na klíček nikdy na Novém Hrádku vyráběna nebyla. Zde se rodili a rodí funkční modely traktorů, chlapeček jezdící na motorce a jiné krásné kovové hračky.
Tolik na vyjasněnou.
Osobně bych ráda k nám pozvala každého, kdo má zájem o známku nebo se chce jen pokochat krásou Frymburku. Jelikož chodíme do zaměstnání nemáme na hradě otvírací hodiny. Proto je lépe si předem zavolat a domluvit si termín Vaší návštěvy, aby jste se dostali nejen k hradu, ale i dovnitř. Seženete nás buď na mobilu 725 044 902 nebo e-mailu: hrad-frymbur@seznam.cz
Hezké dny
 
kala2
Spolehlivé íčko
Na hradu Frymburk jsem sice nebyl, ale známku jsem si koupil bez problémů v íčku v Novém Městě nad Metují. Mají i spoustu jiných známek. Je otevřeno po - pá 9 - 17 s polední přestávkou 12 - 12.30 a so - ne 10 - 16. Nové Město určitě stojí za návštěvu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2607 Turistických známek
2453 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek