Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 483 - Hrad Ostrý


Popis

Zříceniny středověkého hradu na stejnojmenném vrchu jižně od Milešova.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Ostrý

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hostinec U mušketýra, Milešov - TZ lze získat po zazvonění
Toto místo prodává také turistickou známku
Bufet Královny Českého středohoří
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Chata Milešovka (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°31'40.9"N 13°57'26.8"E
Hodnocení:
2.817
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 483 - Hrad Ostrý


29.09.2019 - dostupná bez problému
09.07.2019 - nemají sběratelský předmět
01.07.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Veselá
Michaela Veselá
Ostrá Milešovka
V chatě na Milešovce známka Ostrého, ale zase známka Milešovky ne.
 
Miroslav Kůstka
Miroslav Kůstka
TZ u Mušketýra
mají otevřeno od 17 hodin,ale prodali jí po zazvonění i před otvíračkou
 
Petr
TZ v hostinci u Mušketýra
Pan majitel mi bez problémů známku prodal, stačilo jen zazvonit.
 
Martin Zikeš
Martin Zikeš
TZ
V hospodě U Mušketýra TZ nemají (byly vyprodány) a na Milešovce jakbysmet.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
V hospůdce je velmi příjemný pán. Bohužel známky mu došli. Ale stačí si vyběhnout o cca 400 metrů výše a známku zakoupit. Mají zámek, Milešovku a Ostrý.
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
vylet
hostinsky U Musketyra je jeden z lidi, ktery se rozhodne neridi heslem:koupil si hospodu, ale chodili mu tam lidi :-D zabavny clovek. hradek Ostry nabizi uzasne pohledy na okolni kopecky, Milesov, Milesovku...proste nesmite vynechat! v dobe navstevy znamku mel - 30.5.2015
 
Libor Marek
Libor Marek
19/04/2015
Moc pěkná procházka na zajímavý skalní hrad. TZ koupena po 15 hod. U Mušketýra, prý byla posledni. Uf...
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ zakoupena U Mušketýra, kde sice mají poněkud "free" otvíračku, ale zato obsluha je milá. Ostrý je velmi zvláštní, ale krásné místo.
 
magipriba
Ostrý
Výlet na tento kopec mohu jen doporučit, nádherné místo s kamennými varhany,kamenným mořem,pozoruhodným zbytkem hradu a fantastickým výhledem na Milešovku. Známku jsme bez problému zakoupili v hostinci U MUŠKETÝRA v Milešově. Mají i TZ Milešovky. TZ Milešova jsme zde v sobotu odpoledne koupili poslední. V hospodě se dá rychle a celkem dobře najíst, točí SVIJANY.
 
Renata Placková
Ostrý k návštěvě rozhodně doporučuju - jednak je to slušný fyzický výkon a druhak fantastický rozhled, zejména z druhé plošinky. Je výborný i na přespání pod širákem (dle ohniště soudě to nebude výjimečné). ideální k návštěvě v květnu, kdy kvetou šeříky - v celém Středohoří jich jsou spousty (nejen v zahradách, ale i na mezích a právě i na Ostrém) a ta vůně je fantastická. Stejně jako nocleh na místě, kde za Milešovkou slunce zapadá a u Lovoše vychází, v Oparenském údolí se válí mlha...Krása. Jen je Milešov na koupi známky trochu z ruky, pokud nepokračujete nebo nepřicházíte z toho směru. Jo a ráno bacha na fotografy, jeden mě tam před sedmou "přepadl" i se stativem (naštěstí jsem byla na odchodu) :)
 
Iva
U Mušketýra TZ dostatek a opravdu stačí jen zazvonit. Velice ochotně prodají kdykoliv.
 
Vlasta
Známku v hospůdce u Mušketýra nemají jsou objednány
 
Vítek
Hrad Ostrý v zimě
4.2.2012 jsem uskutečnil po menších komplikacích zdařilý výstup na hrad Ostrý (Komplikací byly namrzlé schody). Výhled byl docela dobrý, jen byl směrem k východu lehký opar. Obavy, že teplota kolem -12 stupňů celsia mi bude dělat při výstupu problémy, se nakonec nepotvrdila. Na vrchu Ostrý dokonce bylo i docela dost sněhu, což se dole směrem na Velemín nedalo říct. Turistickou známku jsem koupil v hostinci U Mušketýra. Měli zavřeno, stačí ale zazvonit na domovní zvonek, a když je někdo doma, tak ji vám bez problémů vydají i mimo otvírací dobu.
 
David
Z Opárna jsme jeli na zříceninu hradu OSTRÝ,spousta kamenů z hradu zpadlo,asi to byl dříve mohutný hrad. Jinak TZ u Mušketýra v Milešově,už bylo 14:00 tak jsem zazvonil na zvonek u garáže a zeptal jsem se,jestli si mohu známku koupit,prý ano. Mají zde TZ hrad Ostrý,zámek Milešov,Milešovka 837m n. m.Všechny TZ mají dostatek.
 
Luboš
Známka bez problémů koupena v hostinci U Mušketýra...Mají zde i TZ Milešovky, TZ zámek Milešov je vyprodaná..
 
eMPage
POZOR ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY HOSTINCE. Ve všední dny Po-Pá otevřeno AŽ od 17:00 do 22:00. O víkendu pak od 14:00 do 24:00. Osobně jsem sem dorazil již ve 13:00 a díky velice ochotné obsluze, která bydlí nad hostincem, jsem znáky koupil. Mají k prodeji i známku Milešovky!!!Nechápu, význam hradu Ostrý, protože to už není ani zřícenina, je to prostě několik kamenů, které drží u sebe už jen silou vůli. Ovšem prcházka z Lovosic dá celkem pěkně zabrat :-)
 
Jana Holá
rajčátko
dne 21.8.2010 výlet na Milešovku, následně navštíveno místo Milešov, v hospodě U Mušketýrazakoupena známka hradu Ostrý, zbývající známky nebyly k dispozici, ale jsouobjednány, zatím na poště, dle sdělení příjemného hostinského.
 
house192
U Mušketýra ve všední dny otevřeno od 16:00..Známek poskrovnu,ale Ostrý a Milešov jsem získal.Milešovku už nevedou a ani mít nebudou....
 
Antonín Fegyveres
U Mušketýra otevírají v poledne známku sice mají, ale byl jsem tam v 10.00 hod. a tudíž bylo zavřeno.
 
karel fajt
dostupná bez problému
 
Lukáš
U Mušketýra bylo zavřeno, otevírací doba byla všední dny jen odpoledne, ale po zavolání ochotně majitel přišel a prodal nám 2 TZ (i TZ Milešov). Hostionec se nachází naproti zámku Milešov.
 
mankadve
U Mušketýra známka vyprodána
Bohužel v hospůdce známka vyprodána. Obsluha ochotná, ale klobása ohřatá v mikrovlnce!!, tedy poněkud vyschlá :-( Teď v říjnu už měly jen smažený minutky, žádná hotovková mňamka. Ale chápu, po sezóně. Jo a k zřízenině :o) Cesta bez větších obtíží, dostali jsme na kopec i ne ještě dvouletýho synka. Po svejch a za krkem. Takže žádná divočina. Vylezli jsme po páté odpolední a zorvna se tam zabydlovali dva trempíci. Rum voněl, tak asi měli pěknou noc :o)
 
Pavel K
Cesta byla příjemná a i když jsem se do hostince u tří mušketýrů dostal mimo otevírací dobu tak mi nakonec otevřeli chvíli po tom co jsem začal bombardovat horní okna baráku kamínkama(to mi poradili místní) jinak jsem si hezky pokecal a pivo bylo taky dobrý. Výstup po šutrácích byl sice trochu o hubu ale zvládnout se to dalo, moc pěknej výhled.
 
Béďa
Na hrad byla cesta dosti ledovatá, cesta po kameným moři byla vo hubu, ale hrad byl dobyt. Výhled byl velmi pěknej akorád Milešovka byla v mlze.TZ-v hospodě u Mušketýra v Milešově byla k dispozici vč.dalších TZ jsko např. zámek v Milešově + Milešovka. Měli tam dobrý pivo "Zlatopramen" a z kuchyně voňel zabijačkovej guláš. Hospodskej byl ochotnej a cestu nám vysvětlil. Dík.
 
Pařez
Nevím, proč je na TZ vyobrazen bandita? Nevíte někdo neco z historie? Jinak TZ jsem sehnal mimo otevírací dobu díky usilovnému telefonování na majitele hospody U mušketýra. Bez řečí otevřel a prodal. Mnoho štěstí!
 
Bublinka
Cesta na hrad je trochu dobrodružná, místy si téměř zahrajete na horolezce. Nahoře uvidíte pouze jednu stěnu a několik čedičových "varhan" (jako na Panské skále u Kamenického Šenova). Pěkný výhled na Milešov je asi sto metrů pod vrcholem. Jinak cesta je moc hezká, příjemná procházka
 
Jableska
otvírací doba U Mušketýra
v neděli otvírají až ve 14:00 ( v sobotu si nejsem jistá, ale myslím že taky)
 
HonzaH
Známka zakoupena v Milešově v příjemné hospůdce U mušketýra. Ta modrá značka, jak o ní píše Tatík, vede z Milešova právě na hrad Ostrý (nejprve směr Kocourov; pak doleva přes pole a do kopce nahoru pod hrad). Z hradní zříceniny fascinující pohled na Milešovku a další kopce Středohoří. Nádherné místo!!!HonzaH
 
Tatík
Otevírací doba hostince U mušketýra v Milešově (viz níže) sedí, turistických známek dostatek, bramboráčky dobré. Na mapě vedle parkoviště je nakreslena ke zřícenině žlutá značka, kterou nelze najít. Zkusili jsme to ze silnice do Kocourova rovnou přes pole, pak lesem a asi 100 metrů kamenným mořem, až skoro na vrcholu jsme narazili na značenou modrou trasu, ale kam vede dolů, nevíme. Výhled nádherný na všechny strany, hadi teď v březnu asi spali.
 
lubob
10.09.2006
znamku maji v te hospode u musketyra, jinak ten vyslap na hrad ostry opravdu stoji za to, nadherny vyhled na milesovku.
 
Helena
V hostinci U mušketýra mají ve všední dny až od 15.30h, v so a ne od 10.00h. Tak pozor, ve všední dny jezděte pouze odpoledne,ne jako my.
 
Jeff
Ten kdo má rád rozhled po krajině , tak toto místo vřele doporučuji. Z tohoto místa máte Milešov a zámek jako
na dlani.
 
Milan
Známku lze koupit v Milešově. V Kocourově už je nevedou.
 
Andílek@Prazdroj
Známka k dostání v Milešově.Jinak jsme neodolali a na zříceninu se vydrápali. Opravdu z ní moc nezbylo,
ale opět super výhled. A pozor na hady, viděli jsme dva se vyhřívat cestou, na kamenech :-)
 
Jakub
Známku opět nemají
 
Zirafka
Znamku nemaji ani v jednom z prodejnich mist, dodavku cekaji do 14 dni.
 
Marcela
Uznávám, že z hradu Ostry toho moc nezbylo, ale mě se tam moc líbilo. Ty komínky z kamene, navíc někdy sytě
zeleně porostlé, mě fascinují. A výhled taky stojí za to. Takhle si představuju romantiku.
 
Jirka
TZ je v hostinci U Mušketýra vyprodána.
 
Honza Pásler
Koukám, že tu každý hodnotí Milešov a ne zříceninu hradu Ostrý. Tam není nic moc k vidění. Jinak Milešov je
super místo - ale o tom píšu u TZ 484...
 
Tomáš
Obě známky v pohodě, byli jsme tam po obědě. O prázdninách mají asi otevřeno dřív.
 
Luboš Štětina
Špatné zkušenosti
Dne 5.května 2004 jsem navštívil obec Milešov i s prodejním místem TZ 483 a 484.Hostinec U mušketýra byl
bohužel zavřen.Otevírací doba v týdnu až od 17,00 hod a i když jsem obíhal kolem, musel jsem si chuť na
získání TZ a na jedno orošené nechat zajít.Mělo by být vytvořeno ještě jedno prodejní místo,kde by byla
otevírací doba vyhovující i pro turisty,kteří navštíví Milešov v týdnu a před 17,00 hodinou.
 
Zdeněk
Nenechte se odradit
Prodejním místem je příjemná hospůdka, která však měla v sobotu otevřeno až od 14.00 a my jsme tam byli
dopoledne. Na dveřích jsme narazili na vzkaz "Pískni, já přijdu". Dali jsme na radu a čekali odkud
nás kdo poleje, místo toho však nám otevřeli, natočili pivo, ohřáli drškovou polévku a hlavně prodali
turistické známky hradu Ostrý a zámku Milešov. Vesele se nám pak stoupalo na Milešovku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2661 Turistických známek
2500 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek