Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2015 - Hrad Pořešín


Popis

Pořešín je zřícenina hradu, kterou najdeme na skalním ostrohu nad Malší, 4 km severovýchodně od Kaplice. http://hradynamalsi.cz/poresin.htm


Mapa

Navštívil jsem Hrad Pořešín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Pořešín
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°46'30.31"N 14°30'39.08"E
Hodnocení:
2.727
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2015 - Hrad Pořešín


14.05.2022 - dostupná bez problému
18.08.2021 - dostupná bez problému
12.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

bgffwd
yywxedfxipvy
malaria drug hydroxychloroquine chloroquine tablets
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
Velice pěkně upravený areál zříceniny hradu. Příhodné občerstvení a co mne překvapilo - bohatý kulturní program v areálu.
 
generic tadalafil 40 mg
what are tadalafil tablets
tadalis 20mg tadalafil 40 mg daily tadalafilo 20 mg
 
zithromax order online
zithromax wiki
what is zithromax used for in adults buy zithromax z-pak zithromax indications
 
hydroxychloroquine studies
what is hydroxychloroquine
how do i get hydroxychloroquine renaud muselier hco medical abbreviation
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Pořešín
Známka zakoupena přímo na místě. Hezký a upravený areál s pasoucími se ovečkami. Zajímavé místo. Doporučuji navštívit.
 
Kelderway
Buy Letrozole Gynecomastia Kelderway
Levitra Pour Homme priligy mastercard Progesterone Free Shipping Medicine Viagra Prix Pfizer En Paris
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena přímo na hradě Pořešín za 38 Kč. Mají zde i TZ 2479, 2480, 2481 a 2482.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena na hradě v pokladně, dále mají tvrz Tichá, Louzek, Velešín, Sokolčí. Všechny za 38kč.
Vstupné 60kč. Celý areál hradu pěkně upravený, rozmístěny tabule s původní podobou hradu. Hezké minimuzeum s místními nálezy. Čisté wc. Celkově příjemné a klidné místo, byli jsme spokojeni.
Ovečky jsme viděli... ;-)
A těch 15kč navíc na známkách... asi to přežijeme.
Konečně, je to pouze doporučená cena a tohle není jediné místo, kde si jí navýšili.
 
Tomáš Holeček
Tomáš Holeček
Hrad Pořešín
Velmi pěkná zřícenina hradu viděna ovšem pouze za plotem, protože hrad i přesto že měl dnes otvírací hodiny byl uzavřen! Turistů nás tam bylo několik a všichni odcházeli zklamaní. Nevím co si o tomto jednání mám myslet. Ani telefon uvedený u vstupu nikdo nezvedal.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Pořešín
Pěkná zřícenina v klidném a příjemném prostředí. Je vidět, že se o Pořešín někdo zajímá, je to zde pěkně obnovené, včetně nového hradního muzea s maličkou expozicí tamních archeologických nálezů. Už mi zde chyběly jen ty ovečky :) .
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Pořešín
Naše první letošní známka zakoupena v hradním muzeum přímo na hradě Pořešín v rámci akce novoroční grog na hradě. Jelikož jsem trávili konce a začátek roku nedaleko v Českém Krumlově vydali jsme se na Nový rok na tuto každoroční akci. K hradu jsme se vydali pěšky od parkoviště v obci Pořešín po dobře značené cestě. K hradu to trvá ani ne deset minut. Před hradem je odbočka vlevo na vyhlídku odkud je krásný výhled na celý hradní areál. Zřícenina je to rozlehlá, pěkně opravená. Hezké místo nad řekou Malší, které láká k procházce historií. Rozhodně doporučuji navštívit.
 
Roman
Turistická známka
Dnes jsme navštívili zříceninu krásné prostředí ale cedulka na muzeu v sobotu a v neděli z technických důvodů zavřeno nás velice zklamala.
 
Hanicka
Turisticka znamka
Navštívili jsme včera a známku neměli. Pán byl však moc ochotný, napsal si adresu, a prý nám ji pošle na dobírku. Jinak zřícenina moc krásná, asi nejhezčí, kde jsme kdy byli. Jsen ráda, že nás sem TZ zavedly :)
 
Hanicka
Re: Turisticka znamka
Ale když to tu tak čtu, tak si možná taky napíšu do Rýmařova :D
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Zricenina Poresin
Po modre z Kaplice krasna prochajda kolem reky Malse (az na to,ze 2x se musite plizit pres soukromy pozemek:-) Zricenina moc pekna,dobre pivko,hezke povidani o historii hradu v muzeu s prijemnou atmosferou (stredoveka hudba) a ciste toalety:-D Znamka za 35,- Tech 5 korun navic me nezabilo a snad to pujde na obnovu hradu,o kterou se snazi,jak zde bylo napsano;-)
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Areál zříceniny otevřený a nikde nikdo, pravděpodobně ve všední dny nelze TZ koupit.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
zavřeno
Stavoval jsem se u hradu včera, vím, že už bylo 1.11., tedy "zavírací" období hradu, ale bylo krásné počasí a říkal jsem si, že by to někdo mohl pojmout jako poslední říjnový víkend, když v sobotu bylo 31.10. Bohužel se tak nestalo a hrad byl beznadějně uzavřen, což bylo určitě škoda, neboť jsem v okolí hradu potkal asi dalších pět lidí, kteří by možná také stáli o prohlídku. Tak snad příště..
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
za 35,- Kč. Koukám, že s tou cenou hýbají asi podle počasí.

Otevřeno:
duben, květen, září, říjen: SO + NE 9 - 18 hod.
červen, červenec, srpen: PO - NE 9 - 18 hod.

Vstupné: 50,- Kč/30,- Kč.

V centru obce je parkoviště a odtud je to po zelené k hradu cca 500 metrů.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
TZ
Na webu mají sice psáno, že hrad je otevřený v říjnu v sobotu a v neděli. To je sice pravda, ale hrad je zdarma přístupný prakticky pořád. Naopak bohužel muzeum, kde se známky prodávají má již zavřeno a otevřené bude až příští rok v sezóně.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Hezká zřícenina
S radostí musím konstatovat, že už neplatí předchozí příspěvky, kritizující předraženou známku. 12. 7. 2014 byla zde TZ zakoupena za běžných 30,- Kč. V domku u zříceniny je jakési hradní minimuzeum se vstupným 50,- Kč, jehož výtěžek slouží k financování další činnosti "hradníků". Jinak pohyb v prostorách zříceniny bezplatný. I v krásném sobotním dopoledni se tu několik maldých mužů a dam statečně ohání krumpáčem a lopatami, dobývajíce ze zamě další součásti této zříceniny. Díky za jejich elán a nadšení!
 
Michal
publikace
Dobrý den, ještě prosba, dá se o Vás a vašem hradě koupit nějaká publikace?
Děkuji Michal
 
Michal
dotat
Dobrý den, jsem z Brna chtěl bych zavítat na váš hrad a nenašel jsem ani dobu otevření ani podrobnosti k provozu hradu. Můžete prosím poslat odkaz?
Děkuji Michal
 
Petr Beránek
Petr Beránek
RE: Radek Kocanda
Vážení přátelé ze sdružení Hradu na Malši, Vaše práce je úctyhodná a úžasná. Na hradě (minimálně na Pořešíně) je sakra vidět, takže bych se rozhodně nebránil zavedení vstupného...tedy pokud bude rozumné a odpovídající tomu, co je návštěvníkovi nabídnuto k vidění. Stejně tak nehodlám s Vámi polemizovat o stavbě plotu. Vaše odůvodnění potřeby oplocení je výsledkem chování naší společnosti, respektive některých jejích jedinců i Vaše rozhodnutí o chovu "živých sekaček" - tedy zvířat. Sám jsem členem podobného sdružení, které pečuje o zříceninu (ve spolupráci s dalšími - zříceniny) v západních Čechách a tento problém řešíme stejně...včetně kamerunských koz (ty máme my). Ale rozhodně s Vámi NESOUHLASÍM a neztotožňuji se s Vaším rozhodnutím o ceně TZ. Přidělení TZ by pro Vás mělo být poctou a měli byste si ji hýčkat a ne kazit dobrou pověst a myšlenu TZ svojí "předraženou" cenou, i byť nerozporuji, že takto získané peníze budou sloužit dobrému účelu a pro rozvoj Vašeho sdružení a rozhodně skvělé práce, za kterou byste zasloužili mnohem více než jen 10,- Kč ze známky. Takto si jen odradíte mnoho turistů a plno (včetně mě) si radši pro známku do Rýmařova napíše a to neřeším tu desetikorunu, ale princip. To Vám radši při své další osobní návštěvě dám stovku jako dar nebo zaplatím vstupné, ale známku si vezmu z Rýmařova. Skoro bych se Rýmařovu nedivil, kdyby se rozhodl hledat jiného prodejce nebo známku předraženým místům odebral. Takhle se Vy stáváte parazity na myšlence jiného, Vaše slova "rýžujete" z jejich nápadu a kazíte jim dobrou pověst. Už takhle máte z prodeje za 30,- Kč svůj díl. Nebo ne..???....Petr
 
Jan Bezděkovsky
Jan Bezděkovsky
Reakce Sdružení Hrady na Malši
Dobrý den, hrad je skutečně obehnaný plotem. Nicméně jako snad jediné občanské sdružení v ČR, které vložilo už téměř dvě desítky mil. Kč do opravy objektu, vstupné do hradu nevybíráme. V případě jiných organizací (NPÚ, muzea, nadace, obce a města) naprosto nemyslitelná věc. A za to jsme mnohdy kritizováni! Avšak na tuto skutečnost jsme přese všechno docela hrdi. Vedení našeho sdružení totiž pochází z normálního prostředí trampů a zájemců o historii, nikoliv rádobypodnikatelů a komerčních kořistníků, kteří se snaží vyrýžovat, co se dá. Hrad nám neslouží pouze jako výrobní prostředek k dolování paněz. Skutečným důvodem stavby plotu však byly jednak časté krádeže materiálu a vybavení hradu (v roce 2012 za cirka 70 tis. Kč) a za druhé náš záměr vysadit na hradě ovce a kozy. Každoroční čtvery seče, aby hrad nepůsobil jako džungle jsou příliš finančně a časově náročné. Co se týče estetiky, většina návštěvníků, poté, co si plot prohlédne, tvrdí, že se na hrad hodí výtečně, zvláště v pohledu od řeky prý to působí jako reminiscence původního opevnění kolovým plotem.Tolik k plotu. Vstupné jsme zavedli pouze do Hradního archeologického muzea, kde je kromě jiného model hradu, nálezy ze všech pěti hradů, o které se staráme během uplynulého desetiletí nikoliv finančně nenáročných archeologických výzkumů a zpracovaná historie objektů. Pro někoho to může být za nic, nás to však stálo mnoho času a úsilí a také nervů. Finance na opravu hradu bychom tímto způsobem však nikdy nesehnali, kryjeme tím částečně pouze náklady na provoz a údržbu.
Známky skutečně prodáváme za 40 Kč, cena 30 Kč se nám zdá nízká. 10 Kč navíc na každé známce nás nezachrání, tu hodnotu však známka pro nás má. V tom jsme asi jediní, ale mnoho nám to nevadí, právě proto, že na této položce nevisíme.
V zájmu úplnosti však uvádím i to, že o vstupném na hradě do budoucna uvažujeme, i proto, že konzervace hradu stále pokračuje, takže je ho vidět “víc a víc” a návštěvník také většinou neopomene navštívit repliku středověké kovárny, obydlí kováře a středověkou kuchyni (postavené podle archeologických výzkumů typově stejných objektů).
Reakce na diskuzích nás nepřekvapí. Závisti a pomlouvání bylo v Čechách vždy dost, na druhé straně nás to při naší činnosti nijak nebrzdí a konečně, jsme ve svobodné zemi, kde si každý může myslet, co chce.
Takže pokud se přes negativní reakce přesto rozhodnete Pořešín navštívit a udělat si vlastní obrázek, rádi Vás uvidíme.
 
Jan Bezděkovsky
Jan Bezděkovsky
Korekce předchozích příspěvků
Rád bych zde trošku poupravil pohled potencionálních zájemců o návštěvu tohoto místa a to hlavně na základě ověřených informací o práci Sdružení Hradů na Malši, které se o Pořešín příkladně stará. Pokud se podíváte na stav zříceniny před takovými 5-6 lety a dnes, tak určitě uznáte, že se tu udělalo dost práce. A jinak není pravda, že jde zde jen pár zdí, součástí areálu je i malé hradní muzeum (např. s modelem původní podoby hradua řadou archeologických nálezů). Pro více informací doporučuju odkaz na web: http://poresin.wbs.cz/Uvod.html Zde si můžete přečíst i vysvětlení k výstavbě oplocení: "Důvod je podle Radka Kocandy, jednatele sdružení Hrady na Malši, jednoduchý – nejenže se památka opět o něco více přiblíží své někdejší podobě, ale plot zároveň zamezí hlavně v nočních hodinách některým lidem areál hradu znečišťovat nebo poškozovat."
A pokud jde o cenu TZ, chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale pokud těch 10 Kč navíc jde na další rozvojové aktivity tohoto sdružení,pak jsem ochotnej to akceptovat.
 
Flíček
POZOR
Pro známku jsem poslal přítele Němce a byla mu TZ prodána za 40,-Kč/ks.
Proto pozor!Souhlasím s Farntiškem.
 
František Hryzbyl
František Hryzbyl
Lupiči na Pořešíně.
Už jsem se setkal s ledasčím,ale chtít v takové šílené díře jako je Pořešín za známku 40 Kč,to je tedy velká drzost.Celý areál je obehnán 3 metry vysokým plotem,aby jste museli v bráně zaplatit vstupná za čtyři polorozpadlé zdi.To je opravdu lepší si o známku napsat do Rýmařova než podporovat takovou nehoráznost.
 
Jan Bezděkovsky
Jan Bezděkovsky
Re: Lupiči na Pořešíně.
O předraženosti TZ nechci debatovat, ale trošku bych se chtěl ohradit vůči komentáři, že jde o nehoráznost zpolatnit vstup do areálu hradu. Nevím, zda si uvědomujete, že Sdružení Hrady na Malši, který Pořešín spravuje, má velkou zásluhu na výrazném zlepšení stavu nejen tohoto hradu, ale i některých okolních zřícenin hradů na Malši. Takže mě přijde i logické, že se snaží získat nějaké finance na své další rozvojové aktivity. Pokud byste se podíval třeba na www.hrady.cz na fotky hradu před nějakými 10 lety a dnes, tak byste musel uznat, že práce na Pořešíně se udělalo celkem dost, tak nějaká ta koruna za vstupné mě nepřijde jako zlodějina. Možná bych to jen řešit trošku jinak než třímetrovým plotem,ale jsme v Čechách, kde se každý snaží ušetřit a řada návštěvníků byste asi jinak nepřinutil vstupné zaplatit.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek