Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1781 - Hrad Pravda


Popis

Zříceninu gotického hradu Pravda najdeme na zalesněném ostrohu mezi obcemi Domoušice a Pnětluky na Lounsku v Ústeckém kraji. Z hradu se zachovala téměř celá obvodová hradba, zdivo paláce a vstupní brány.

Mapa

Navštívil jsem Hrad Pravda

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Pnětluky
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Kounov 44
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Expozice Kounovské kamenné řady, Kounov 49
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°14'27"N 13°42'43"E
Hodnocení:
2.793
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1781 - Hrad Pravda


27.10.2021 - dostupná bez problému
12.09.2020 - dostupná bez problému
27.06.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z expozice. Zřícenina poměrně velká.
 
Online Calculus Tutor
Education Help
Exams are an ideal way to test a student's knowledge and learning in a particular subject. If you need help with an exam, about calculus you can ask one of our online experts to help you. Exams are important because they motivate students to learn and grow up their minds Exams. are an important part of the learning process for students to earn qualifications and perfect jobs as well Exams and personal tests are the best way to assess what a student has discovered about a subject. If you are interested in calculus topicsforo exam preparation best follow my website.Calculus Tutor Online
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Do hradu vede most kde jsou cedule se zákazem vstupu asi kvůli mostu ale když už jsem byl tady:-)
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Hrad a známka
Na hrad stoupáním po žluté od žst. Domoušice, pak sestup po zelené do Pnětluk. TZ zakoupena na obecním úřadu, úřední hodiny jsou pondělí a středa 8-12 a 13-16, ale paní mi známku ochotně prodala i o polední přestávce.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů dostupná v expozici kamenných řad v Kounově, otevřená březen-říjen, út-ne, 10-17h.

Po návštěvě na nedalekém Džbánu jsem toho moc nečekal, ale poměrně dlouhá dochovaná zeď tyčící se nad vskutku monumentálním příkopem mě velice příjemně překvapila. A po přechodu dřevěného mostku se toho na nádvoří dochovalo taky dost, prostě zřícenina jak má být. ;-) Ale výšlap po modré od kounovských řad tedy na konec výletu stojí za to. Vůbec jsem si všiml, že v okolí se na nějaké postupné stoupání podél vrstevnic moc nehraje, prostě přímou cestou kolmo nahoru. :-D
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
Návštěva
Zakoupena v muzeu kamenných řad v Kounově
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena v Kounově v Expozici Kounovských kamenných řad.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Pravda
TZ koupena v Expozici Kounovských řad v Kounově i přesto, že už měly hodinu po zavírací době. Příjemná a obětavá obsluha nám i tak prodala známku a další turistické předměty, za to chválím.
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
Dostupnost TZ
TZ koupena bez problémů v Kounově, známek dostatek.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
V Kounově mají
Přes hrad vedla trasa pochodu Jarní výšlap, který měl start i cíl v Kounově. Po absolvování patřičné porce kilometrů, jsme známku zakoupili v Expozici kamenných řad v Kounově. Expozice má letos otevřeno každý den, kromě pondělí, a to až do 31.10., kdy zde končí turistická sezóna.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
známka koupena v Expozici kounovských kamenných řad, mají tam i 1572 a samozřejmě 932
 
Tomáš Balon
Tomáš Balon
Expozice Kounov
Všechny 3 známky z blízkého okolí (Kounovské kamen.řady, hrad Džbán a hrad Pravda) seženete v Expozici kounovských řad v Kounově - http://www.obec-kounov.cz/kounovske-rady/expozice/. I o svátek 8.5.2014 otevřeno!
 
Anděla
Re: Turistická známka
Ano vše nabízené bylo k dostání,ale po příspěvku ,,gerbera,,že máme předražené tur.známky,prodej byl a je zrušen,V dnešní době se říká ,,předražené ,,jiným věcem.Tudíž výše uvedený odkaz je už neplatný.Přeju nákupy tuistických známek JEN LEVNĚ.
 
Libor Marek
Libor Marek
22.03.2014
sobota - na Pravdu jsme šli z Doumoušic, bohužel v hospodě U Mařenky TZ neměli (a v Pnětlukách jsme nebyli). Zřícenina celkem pěkná, doporučuji spojit okruhem s TZ 932 a 1572 (cca. 8 km + vlak Doumoušice - Mutějovice či opačně, auto nechat v cílové stanici).
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
známka
TZ jsem v sobotu, ve svátek na OÚ ani nezkoušel, ale bez problémů jsem ji sehnal v obci Domoušice, v hostinci U Mařenky. (pod železničním přejezdem)
 
Honza Pásler
Na Pravdu je to nejblíž z Pnětluk, 1 km do strmého kopce. TZ bez problému ke koupi na OÚ v Pnětlukách, kde je úřední doba v pondělí a středu8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00Jak je to s dostupností v jiné dny nevím, já jsem se strefil zrovna do středečního odpoledne. Jinak hospoda v Pnětlukách otevírá až v 16 hod. Ne každý chce jít na Pravdu právě přes Pnětluky, bylo by asi dobré zajistit prodej TZ někde, kam je spojení veřejnou dopravou i o víkendech (Konětopy, Solopysky, Domoušice).
 
HonzaB
Ve všední den jsem TZ v pohodě sehnal na obecním úřadě. Moc příjemná paní se mě při předávání TZ ptala, zda jsem na Pravdě skutečně byl a znělo to docela pochybovačně. Tak jsem ji ujistil, že ano. Samotná zřícenina stojí určitě za návštěvu, je zde i malé podzemí, byť u vstupu do něho je mříž, ale ta jde normálně otevřít. Z nádraží v Domoušicích jsou to po modré na Pravdu asi dva kilometry (pozor je značení, na rozcestníku je pro cesta na Pravdu uvedena žlutá značka, ale tu pak nikde nenajdete, tak jdětě po červené). Mohu taky doporučit asi 4km okruh z Pravdy nejprve po červené na vyhlídku Kočičí díra a poté po modré přes Čertův kámen k rozcestí pod Pravdou.
 
sverd
znamka koupena na obecnim urade pred 10 dny bez problemu.
 
gerbera
Ve večerce známka za 35,--
Známku koupíte v pohodě v hospodě za 30,-- od 15 hod. Ve večerce je předražená za 35,--.
 
eMPage
Asi rozšířili prodej, známky se dají sehnat i vedle úřadu v hospodě, tam mají otevřeno ale až od 15 hodin. Známka bez problému sehnána na obecním úřadě.
 
Anděla
Turistická známka
Dorý den všem,jak je již zmíněno o prodeji turistických známek ve večerce,nabízím i pohledy Pravda a Pnětluky .Otevírací doba :Po -SO 7.45-11 16.00- 20.00 ,,NE 9.00 -11.00 15.00-17.00.pŘEJI HEZKÝ DEN ,Anděla :-)
 
Loeppky
Návštěva ve čtvrtek 4.11.2010 známky měli na obecním úřadě v Pnětlukách i když nebyl úřední den,prodávají je i hned vedle ve Večerce jen je nemají nikde vystavené...
 
Petr
Hrad krásný,známka k nesehnání.Škoda
 
feli
Prvnííííííííííí
- měl jsem kliku a dnes krátce před polednem jsem se stal prvním majitelem TZ č.1781 - balík byl čerstvě doručen a přede mnou otevřen (:-)) (:-))- úřední dny na Obecním úřadě jsou pondělí a středa, ale prý je tam někdo i mimo tyto dny k zastižení- paní starostka se bude snažit, aby prodej zajišťovala i večerka vedle OÚ
 
libor
Známka hrad Pravda
Vůbec nevím kde se dá známka sehnat.Na hradě zcela určitě ne ,protože tam jsme zastihly akorát partu trempů kteří tam tábořili. Hospoda má otevřeno od tří hodin.Na obecním úřadě nemají napsány úřední dny a dle sdělení jedné místní paní tam mají být v pondělí a v úterý .Zkusím tam zavolat a zjistit kde vlastně prodávají známky protože nikde jsem neviděl prodejní štíty. Pak to sem dopíšu. V ulici vedle obecního úřadu je večerka kde můžete koupit pohled hradu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek