Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1866 - Hrad Valdek


Popis

Zřícenina hradu Valdek se nachází v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Jince, cca 6 km jižně od Hořovic. http://hrady.dejiny.cz/valdek/

Mapa

Navštívil jsem Hrad Valdek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Státní zámek Hořovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°46'31"N 13°53'40"E
Hodnocení:
2.962
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1866 - Hrad Valdek


08.05.2019 - dostupná bez problému
28.04.2019 - dostupná bez problému
19.02.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Fryček
Pavel Fryček
Valdek
Žádná změna od příspěvku Wenzela.
 
wenzel
Valdek
Známka dostupna v IC Hořovice, které hledejte naproti zámku ve dvorku za služebnou PČR. Na Valdek jsme šli z Neřežína, z malého parkoviště je to cca 2 km do mírného kopce asfaltkou, posledních pár desítek metrů lesem. Vjezd je zakázán, ale sem tam někdo projel. Vstup na vlastní nebezpečí, ale dovnitř se stejně moc dostat nejde, protože hrad je zarostlý kopřivama do výše ramen. Doporučuji jej obejít zvenčí a dostat se až na kamenné pole, tam je to nejhezčí.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Oficiálně vstup zakázán, ale dostat se tam dá
Jeli jsme autem přes Hořovice, Zaječov. Jinak po žluté. Hrad je celkem velký, moc pěkná zřícenina. Oficiálně cedule říkají Zákaz vstupu, ale samosebou se tam dostanete, ale na vlastní nebezpečí. TZ zakoupena na zámku Hořovice
 
hoonzik
TZ k dostání v IC v Hořovicích
 
jíra
Známku koupíte i v místním íčku na náměstí - je to v budově městského úřadu.
 
Tatík
Z Neřežína necelé dva kilometry po žluté turistické značce (zcela rovná asfaltka), vjet se dá jen v sobotu a v neděli. Na zřícenině jsme žádnou stavební činnost nezaznamenali. Turistických známek dostatek v pokladně zámku Hořovice.
 
Libor
22.04.2012 (neděle) - TZ zakoupena na zámku v Hořovicích, pěkná zřícenina Valdeku na kraji vojenského prostoru volně přístupná (ale zřejmě jen o víkendu a o svátcích, jinak bez povolení zákaz vjezdu), parkoviště cca. 100 m od hradu hned vedle vojenských objektů
 
vláďa
Známka pořízena na hořovickém zámku v době adventních prohlídek. Pak jsme se přesunuli do Neřežína, odkud je to již jen kousek po žluté značce. Na místě nás čekalo překvavení. Rozlehlá zřícenina je ve velice zachovalém stavu. Krásné romantické místo ve zpřístupněné části vojenského újezdu Brdy.
 
libor
Návštěva 15.10. Známka koupena v Hořovicích,na stojánku jich měli dostatek. Přístup k zřícenině je bezproblémový. Hrad samotný se níjak neuzavírá.
 
magipriba
Minulý víkend to na hradě vypadalo jak na Václaváku, krásné počasí přilákalo davy turistů i kempujících partiček. Známku v Hořovicích už jsme koupit nestačili, zato jsme se parádně najedli v motorestu Bouchalka u Kařezu. Doporučujeme !
 
black demon
Prodejna suvenýrů je myšlena pokladna zámku.TZ mají dostatek.
 
jerry720
Hrad Valdek.
Zřícenina hradu Valdek se nachází ve zpřístupněné části VVP Brdy, ten zaplať pánbůh ještě nikdo nezrušil, to jen tak na okraj. Do zpřístupněných částí VVP je vstup možný o víkendech a státních svátcích. Nejlepší přístup je popsán v níže uvedeném příspěvku. Zřícenina je v posledních několika letech rekonstruována, práce by zde měly skončit v roce 2013. Určitě jí doporučuji navštívit, je to romantický objekt v krásné krajině. Pěkný pohled na hrad je z protější Malé Vísky. Já zde byl několikrát, v každém ročním období, nejpůvabnější to tam je ale na podzim. TZ jsem bez problémů pořídil ve středu 28. 09. 2011 v pokladně zámku Hořovice.
 
KamPa
Na hrad se nejlépe dostanete z Neřežína,po žluté turistické značce je to pěšky 1,5km.V so+ne+svátek lze po asfaltce dojet až na parkoviště u hradu,pak už jen asi 200 metrů.Pěkné klidné místo.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2561 Turistických známek
2376 Výročních TZ
255 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek