Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1478 - Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý


Popis

Skupinka čtyř rybníků vybudovaných v 15. století na Hradčanském potoce.Přírodní rezervace byla vyhlášena roku 1992 na ploše 144,6 hektaru.

Mapa

Navštívil jsem Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informačním centrum Vojenských lesů a statků, Hradčany (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Mimoň-městská knihovna (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Mimoň, V Lukách (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum Hamr na Jezeře (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
RALSKÁ PAHORKATINA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°36'57"N 14°43'2"E
Hodnocení:
2.851
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1478 - Hradčanské rybníky - Jeřáb Popelavý


08.05.2019 - dostupná bez problému
13.10.2018 - dostupná bez problému
29.09.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Do hradčan jsme přijeli včera. Je to malá vesnice s pěknýma rybníkama a pekným IC. Rybník jsme si prohlédli jen jeden a to ten hned vedle IC. V IC VLS mají TZ No. 1478,1267 a pěkné razítko IC má výbornou otavírací dobu v sobotu dopoledne i v neděli. Rybníky doporučuji navštívit i ty další Ralska hrad i Kuřivody Ralsko.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Hradčany
Známka bez problémů v Infocentu VLS v Hradčanech. Miniparkoviště před IC je na max. 1h, ale dá se bez problémů parkovat ve vsi ve vedlejších ulicích. Rybníky i okolní příroda jsou nádherné, zejména druhý rybník v pořadí - Držník. Rozhodně doporučuji.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
TC
Známka zakoupena bez problémů v IC Mimoň
 
Václav Toth
Václav Toth
Bod
Známka bez problémů ve zdejším IC. Rybník se dá celý obejít.GPS bod v aplikaci umístěn nevím proč v lese kde nic není.
 
Petr Komárek
Petr Komárek
Re: Bod
To s tou lokalizací jsem taky nechápal. Chodil jsem po břehu dvou rybníků a podle aplikace nejblíže jsem k gps bodu měl 400 metrů. Možná to mají nastavené na střed rybníka...?
 
Pinďa
IC
TZ dostatek v Mimoňském íčku
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupeno v sobotu dopoledne. Bylo nám dovoleno si natočit v kuchyňce pár litrů vody, jelikož jsme byli na suchu, po přenocováni v nedaleké jeskyni Psí kostel.
 
Zdeněk Chmelař
Zdeněk Chmelař
IC Ralsko
Známka dostupná bez problémů. IC bylo zavřeno, ale měl jsem štěstí, paní z IC jsem náhodou potkal a ta mi velmi ochotně odemkla a prodala známku. V IC mají taktéž nádherné razítko. Okolí velmi pěkné
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Mimoni
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
.....
Známka v IC VLS k dostání za pouhých Kč 25,00.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
IC v Hradčanech až od dubna
Krásná krajina, pěkné mini zoo za infocentrem. To je ale otevřeno jen v sezóně od dubna do října. Známku si nechám poslat. Všem doporučuji cestu z Hradčan do Doks, po modré TZ kolem Hradčanských stěn. V dnešním pěkném počasí nádhera a pohled na zdejší kraj z Hradčanské vyhlídky neměl chybu.
 
jerry720
Hradčany.
Návštěva v pátek 31. 08. 2012. TZ bez problémů k sehnání v pěkně zařízeném "Íčku" VLS v Hradčanech. Okolím rybníků vede značený okruh.
 
Renda
Známka je dostupná v IC Hradčany i Hamr na Jezeře.
 
black demon
Infocentrum v Mimoni najdete na nové adrese V Lukách 101.Jedná se o budovu muzea hned vedle Božího hrobu.TZ prodána za cenu 25,-Kč.
 
Andromeda
Návštěvu Hradčanských rybníků vřele doporučuji. V Íčku příjemná obsluha, dozvěděli jsme se hodně věcí. A když už tam budete, nezapomeňte se zeptat na bývalé vojenské letiště. Opravdu to stojí zato. A je to jenom kousek od značené cesty kolem rybníků.
 
Vašek
IC voj. lesů v Hradčanech zavřeno do 1.4.09, v IC v Mimoni nemají.
 
jirkacek
Infocentrum Hradčany
Dne 30.6.08 jsme zavítali do infocentra v Hradčanech. Najdete ho snadno u hlavní cesty Doksy - Mimoň napravo. Shlédli jsme videoprojekci, děti jezdili na skluzavce,lezli po horolezecké stěně. V okolí jsou různé naučné stezky, nejkratší má asi 4 km....my jsme na ně už nešli a jeli do města Mimoň. V infocentru známky bez problémů k dostání a ochotný pán......měli i nějaké výroční , ale ty my nesbíráme.
 
Keži
Hradčanské rybníky
Opět jsem si musel projít tento krásný kout přírody,nemohl jsem si ho nechat ujít,když jsem jel kolem.IC opět otevřené i placky měli.Jen restaurace Pláž má v sobotu a neděli otevřeno až od 17 hodin a ve westernovém městečku otevírají prý až příští sobotu 12.4.2008.Přeji všem dobrý lov TZ a zážitků.
 
JirkaK
TZ prodávají také v infocentru v Mírové ulici v Mimoni. Koupil jsem ji tam 13.7.2007.
 
Exák
Doplnění
Doplňuji mojí předchozí zprávu- ta VTZ je Willibald Gatter
 
Exák
Pěkné místo, přímo v infocentru je i skluzavka a stěny uzpůsobené k lezení.Děti - nadšené. V infocentru mají mimo TZ Hradčanské rybníky TZ Ralsko a TZ Stohánek a VTZ u které nevím jak se správně jmenuje,ale je to výročí výrobyčeských automobilů Žandov.Tedy tak nějak.
 
Barča
Bezva výlet, na kole z České Lípy do Hradčan a přes Provodín a Srní zpátky, všem nadšencům i víkendovým cyklistům doporučuju! Nezajít do íčka by byla chyba: expozice je fakt pěkná, poučná a navíc vám ukáže, na co v okolí byste neměli zapomenout! A známek také dost, jen je škoda, že tam není k dostání i TZ Ralska nebo Mimoně, je to kousek a o víkendu se tam nikde nedá sehnat. Co se týče westernového saloonu( nebo jak to nazvat), já bych se bez jeho návštěvy i obešla, ale svoje kouzlo určit má...
 
Jarda kolař
To je kráááása
Íčko v Hradčanech je fakt pěkný,pán v něm příjemný.Malá ZOO nic moc,ale podívejte se tam,už kvůli svérázné obsluze.Pak to vemte okolo dančí obory na Doksy,příjemná cesta,lze odbočit na Spící pannu.Ahoj
 
Keži
Hradčanské rybníky
SUPER krásné a právem ZLATÉ místo!!!Dobře se najíte v restauraci Pláž,pak si obejděte rybník a skončíte v odpočinkovém místě(westernová vesnička)s občerstvením a drobným zvířectvem.FAKT POHODA,když vám vyjde počasí jako nám.TZ dostatek v úplně novém a hezkém Infocentru.
 
Veronika Hubíková
Dobrý den,ráda bych pozvala všechny zájemce o novou turistickou známku Hradčanské rybníky do Hradčan, kde je známka již v prodeji v nově otevřeném Informačním centru Vojenských lesů a statků.
 
Proboštová
Prodej tur. zn. č. 1478
Dobrý den, ráda bych upozornila, že turistická známka Hradčanské rybníky bude v prodeji v IC Mimoň a v nově otevřeném IC v Hradčanech od 11.5.2007
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2445 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek