Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1501 - Hudlice Josef Jungmann


Popis

Josef Jungmann se narodil v Hudlicích u Berouna v rodině chudého řemeslníka, byl to český filolog, lexikograf, spisovatel a překladatel. Celý život se pokoušel o položení teoretických základů novému vývoji češtiny.

Mapa

Navštívil jsem Hudlice Josef Jungmann

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rodný dům J. Jungmanna, Hudlice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Informační středisko CHKO Křivoklátsko - Křivoklát, nám. Svatopluka Čecha 82 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°57'39.47"N 13°58'14.28"E
Hodnocení:
2.676
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1501 - Hudlice Josef Jungmann


14.09.2019 - dostupná bez problému
01.04.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
01.04.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Hudlice
Po zavolání na telefonní číslo uvedeném u vstupu k rodnému domku paní za chvilku přišla a celým roubeným stavením s pěknou expozicí mě provedla. Známka a razítko byly k mání. Za návštěvu stojí i Hudlická skála nad obcí. Dnes super výhled na celé okolí.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
TZ k dispozici na OÚ společně s výroční známkou k 1.výročí rozhledny "Máminka" a razítkem. Z velmi pěkné rozhledny je nádherný kruhový výhled. Doporučuji také odbočku v Hudlicích na "Hudlickou skálu" (cca 800m od OÚ)rovněž s pěkným výhledem do okolí.
 
Vítek
Hudlice
28.9.2015 jsem byl v Hudlicích.V hospodě u Jungmanna známku neměli a rodný dům byl zavřen.Když jsem na kole vyjel na rozhlednu čekalo mě velké překvapení.U rozhledny byl stánek s občerstvením a prodávali tam známku za 25 kč!!!Ale jsou tam jen při vybraných akcí.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Hudlice
Prohlídka rodného domku J. Jungmanna po domluvě s průvodkyní, než přišla, stihli jsme se podívat i na Hudlickou skálu. Turistických známek dostatek.
 
Libor Marek
Libor Marek
25.05.2014
TZ zakoupena přímo v rodném domě. Stačilo zavolat na telefonní číslo a paní průvodkyně do 10 min. přišla. Moc pěkná chaloupka i prostředí.
 
hoonzik
TZ jsem koupil na OÚ v Hudlicích
 
HonzaB
Když jsem dorazil k Jungmanovu domku bylo zavřeno, ale stačilo zavolat mobilem na telefonní číslo uvedené na ceduli a přišla příjemná paní, která provedla expozicí a podala zajímavý výklad o Jungmanovi. TZ bezproblémů k dispozici. Příjemné místo.
 
jerry720
Hudlice.
Návštěva v sobotu 09. 04. 2011 okolo 13.00 h. Ačkoliv mělo být otevřeno, tak tomu tak nebylo. Zbylo mi tak okouknout chaloupku zvenčí, projít se okolo kostela a pokračovat dál v cestě. TZ jsem překvapivě sehnal v "Íčku" v Křivoklátě.
 
Petr70
I tuto TZ jsme získali v IC Křivoklát. Jsme moc rádi protože její získání přímo v Hudlicích je asi malý zázrak.Byli jsme tam minimálně dvakrát a vždy bez úspěchu.
 
Martina
Na vratech i webu uvedena otvírací doba, která se dle sdělení místních nedodržuje. Nutno zavolat na uvedené tel číslo a ochotná paní průvodkyně během chvíle přijde.
 
Béďa
Návštívil jsme toto místo v neděli 23.8. v 16,07 hod. Bohužel, bylo zavřeno, i když na vratech bylo napsáno, že v neděli mají až do 17,00 hodin.Takže zase někdo lhal................
 
JirkaK
Do Hudlic jsme přijeli dne 6.8. před 14. hodinou. Zavolali jsme na uvedené číslo na bráně a paní průvodkyně za 10 minut přišla. Známek i suvenýrů mají dostatek. Paní průvodkyně je velice milá a ochotná. V samotném domku je na prohlídku 6 místností.
 
AFIk
TZ v současné době seženete pouze na obením úřadě. Památník je z důvodu úmrtí průvodkyně dočasně uzavřen.
 
Honza
Hudlice
Památník sice není ještě otevřen-až v květnu pravděpodobně,ale známka je dostupná přes týden na OÚ. Mají pěkné razítko, pohledy a suvenýr. Vesnice pěkná,taková staročeská klasická....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2624 Turistických známek
2484 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek