Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 217 - Hukvaldy


Popis

Rozsáhlý hradní komplex na úpatí Beskyd, dnes dobře zachovalá zřícenina.

Mapa

Navštívil jsem Hukvaldy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení U brány, Hukvaldy
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, Hukvaldy 40 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Pokladna hradu Hukvaldy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Frýdek-Místek
Poloha:
49°37'13.43"N 18°13'40.75"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 217 - Hukvaldy
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 217 - Hukvaldy
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 217 - Hukvaldy


02.07.2024 - dostupná bez problému
29.03.2024 - dostupná bez problému
07.10.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Pořízeno v suvenýrech u vstupu do obory.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Obora a hrad
TZ zakoupena v IC v Hukvaldech. Upozorňuji turisty, kteří si chtějí udělat procházku oborou k hradu a nechtějí hrad navštívit, aby vůbec nechodili na kopec! Cesta je pro děti a starší náročnější a po celou trasu neexistuje žádná lavečka, žádné odpočinkové místo. Když už dojdete nahoru k hradu, nenaleznete žádné občerstvení. To můžete nalézt až uvnitř hradu, poté co zaplatíte vstupné. Celou trasu též neexistují odpadkové koše - prostě Biskupské lesy jako majitel stojí za starou bačkoru!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hukvaldy
Turistická známka koupena ve výborně zásobeném hukvaldském infocentru, které sídlí v rodném Janáčkově domě u kostela. Velkým překvapením tohoto infocentra je obrovské množství různých turistických razítek. V prodeji mají i výroční známku 450 let od založení hukvaldské obory. V prodeji je známka hradu i přímo na pokladně hradu. Hrad jsme navštívili poslední březnový den, kdy se hrad slavnostně otevíral a konal se zde velikonoční jarmark. Hrad je opravdu impozantně rozsáhlý, z hradního paláce a vlastně skoro všude z hradu nádherné výhledy do okolí. Po cestě k hradu se nacházejí staleté hukvaldské buky, prostě nádhera. Místo, které jsme si ihned zamilovali.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
19.6.2017
Po dlouhé době jsme navštívili hrad Hukvaldy a to bydlíme za humny. K hradu vede příjemná stezka přes oboru plnou daňků. TZ z pěkného ifa, kde mají i další známky a prodávající s perfektní znalostí místní historie.
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Koláče
Po návštěvě hradu doporučujeme sejít kousek dolů z kopce, kde se vedle pošty nachází hukvaldská pekárna lopaťáků. Bezkonkurenčně jeden z nejlepších kulinárních zážitků výletu.
 
Tomáš H.
t.z. Hukvaldy
Nemají u vstupu na hrad. Zkusím informační centrum...
 
Tomáš H.
Re: t.z. Hukvaldy
Doplňuji info, že je TZ k prodeji dole u branky při vstupu do obory.
 
Roman Novák
Roman Novák
Hukvaldy
Nebyla dostupná při vstupu do obory, ani v Hotelu Hukvaldy. Byl jsem úspěšný až v infocentru...
 
Martin Tešnar
Martin Tešnar
Hukvaldy
Navštíveno dnes, na Velikonoční pondělí. Známka na hradě ještě nebyla (údajně z důvodu nového majitele), ale naštěstí bylo ještě otevřené infocentrum a tam zakoupeno za 30Kč.
 
Ondřej Otáhal
Ondřej Otáhal
Hukvaldy
Moc se mi hrad líbil.
 
Jakub Špatenka
Jakub Špatenka
!
známka zakoupena v pokladně Hradu :-) bez problému
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Hukvaldy
Známka zakoupena v informačním centru za 30Kč.
 
Viktor Kudrna
Viktor Kudrna
Projížďka
Známka dostupná bez problémů!
 
infocentrum
známka
K dispozici za 30,- Kč.
 
romana
Hukvaldy turistická známka
Známka dostupná bez problémů. V infocentru za 35,- na Hradě za 30,-.
 
Mamuti
Známka dostupná bez problémů. V suvenýrech hotelu Hukvaldy je známka levnější než v místním infocentru. V "infu" stojí 35 Kč.
 
vláďa
Ač přes Hukvaldy vedla jedna z tras Posledního puchýře, bylo mi v celoročně otevřeném infocentru sděleno, že známky jim došly a další že objednají až po novém roce. Občerstvení u brány bylo uzavřeno a hrad již má také po sezóně.
 
Jan Stoček
TZ
Známak bez problémů k dostání - Občerstvení U brány, kde mají spoustu dalších upomínkových přemětů. Krásná nedělní procházka oborou a hradem.
 
neumisa
...
Hrad jse navštívila včera, TZ v hradní bráně nedostupná, k zakoupení pouze dole u vstupu nebo v infocentru či hotelu. S potěšením jsem zjistila, že hrad je na tom stále lépe, při procházce oborou viděni daňci a prase Pepa. :)
 
Blanka Janšová
pěkná procházka,známka bez problémů
 
jirkacek
Hrad Hukvaldy
Hrad Hukvaldy je poměrně dobře zachovalá mohutná zřícenina se spoustou vyhlídek do kraje. Pořídili jsme zde přes 70 fotografií, které si spolu s článkem o hradu můžete prohlédnout na www.turistika.cz/mista/hrad-hukvaldy--1Z parkoviště je to ale ke hradu ještě docela daleko - přes kilometr douhá cesta stále neomylně stoupá až k 1.hradní bráně. Vede přes hradní oboru a po cestě potkáte Lišku Bystroušku. V pokladně jen jedno razítko , zato u vstupu do obory v občerstvení jich měli spoustu. TZ k dostání na obou místech.Na hrad si udělejte čas alespoň 2 hodiny , tedy poku jím pouze neproletíte jako čarodějnice na koštěti. Návštěvu a prohlídku rouhodně doporučuji.
 
Ralfo
Tak jsme dnes navštívili o5 Hukvaldy a děti si nezapomněly vzít deníčky na razítka. V Ičku měli jen jedno, ale slečna nás navedla do hospůdky nad Ičkem u vlezné brány do obory. Tam měli 11!!!!! razítek. TZ měli jen tu starou a navíc i VTZ Valašské království 2010. Už se těším na nové TZ, vypadají s těmi notami hezky-jak od Leoška.
 
Slávek Č.
Po letech opět na Hukvaldech a moc se mi líbily.Hradní zřícenina jako hrom a pěk-ně opravená a udržovaná.Na nádvoří příjemné posezení u pěnivého moku a pa-mátka je pastva pro oči milovníka hradů a zřícenin.TZ bez problému,razítko též anějaký pohled tu také mají.V IC pod hradem v rodném domku L. Janáčka mají isuvenýr s portrétem "mistra" a pohledů větší výběr.Na jídle jsme byli v restauraci"U námořníka"(berou tu i stravenky!!) a taková jatérka dle pana sládka - fň,fň.Jen místo Budvaru by tu mohl téci Radegast.A bylo by to fň,fň,fň!!!
 
Libor
04.07.2010 - TZ v občerstvení U brány, procházka oborou nahoru k hradu cca. 2 km velmi příjemná, po pohodlné asfaltce, jen trošinku do kopce - zříceniny hradu jsou opravdu rozsáhlé a vysocekapacitní ...
 
Lucie
Hukvaldy
Na hradě jsme byli 30.06.2010, známek bylo dostatek, hrad nádherný, počasí ještě hezčí co více si přát? Vřele doporučuji k rodinným výletům
 
magipriba
Známek mají dostatek v pokladně hradu,vstup 60,- ,z hlavní věže je nádherný rozhled. V infocentru a zároveň Galerii L. Janáčka momentálně pro nemoc zavřeno. V Dolním Skenově,což je část Hukvald,doporučuji navštívit Hostinec U zastávky a ochutnat místní pivo - hukvaldskou dvanáctku a kvasnicovou čtrnáctku.
 
Monika L.
Hukvaldy.
Dobrý den. Na hradu Hukvaldy jsme byli 11.4.2009. Známek měli dosti, stánky otevřené, počasí jsme si předplatili dopředu :-))). Ne vážně bylo krásně. Mile mě překvapilo jak jsou Hukvaldy krásné, na to že je to zřícenina hradu stojí 100% za to se jít na ni podívat. Okolí je kouzelné, v létě zralé tak na piknik. Vřele já i přátelé doporučujeme. Jo a můžete si vzít i čtyřnohé přátele, hodně lidí je tam měli.
 
Jan Lakomy
Hukvaldy
V Hukvaldech nás velmi zklamali. Nikde nebylo otevřeno, nikde jsme nesehnali známku, přitom mělo být otevřeno do konce října!!! Rodina Lakomých
 
Magda Bartošková
Výlet do Hukvald a do Starého Jičína
Krásný výletmoc se podařil.Pěkné zříceniny a pěkné výhledy.Stojí určitě za zhlédnutí.Známka dostupná bez problému
 
joshula
Známek je dost v pokladně hradu. Prohlídky s průvodcem jsou každou hodinu od desíti do sedmnácti. Průvodkyně byla skvělá a určitě stojí za to jít s ní.
 
Hanka
:-)
14.5. jsem byla na Hukvaldech, bylo to supr. Doporučuju všem. Dá se jít s kočárkem i na kole (ikdyž je tam zákaz),pěšky. Byla jsem se podívat v zahradě Tropic. Trochu mě zklamala. Však posuďte sami. Co se týče popadaných stromů-tak je to pravda. Stromy popadané jsou, ale osobne si myslím, že to tak má být. Stromy schválně neodstraňují, protože je to přirozené, když spadnou atd... mám na mysli tzv. "přírodní les". A nezapomeňte si pohladit čumák nebo ocásek Lišky Bystroušky a přitom si něco přát!! Zdravim pá
 
turista008
Dnes 10.5.2008 jsem navštívil hrad Hukvaldy.TZ jsem zakoupil v občerstvení u brány hukvaldské obory,přímo v pokladně na hradě známky nemají.Samotný hrad skutečně stojí za návštěvu a v rozsáhlých zříceninách jednoho s největších moravských hradů se dá opravdu strávit dost času(mj. i nádherné výhledy do okolí a na Beskydy)Za zhlédnutí stojí i známá hukvaldská obora,jejiž součástí je právě i hradní vrch s hradem Hukvaldy a vede ji naučná stezka kolem známého pomníku lišky bystroušky.Hukvaldy rozhodně stojí za zhlédnutí.
 
Zuzana
Známka v dostatečném počtu v kiosku u vchodu do lesoparku, na hradě neměli. Krásná zřícenina, nádherné výhledy - spousta schodů, ale stojí to rozhodně za to :-)!!! Co doporučujeme úplně maximálně - neskutečně vynikající svíčková v restauraci Budvarka, kousek pod hradem!!! Kdo si ji dá, rozhodně neprohloupí!!!
 
Magdalena
Známek bylo dostatek, i výroční- neboli žolík:-); Procházka s kočárkem nádherná:-); ale pozor, všimli jsme si spadlých stromů...!
 
Zirvith
Tak tady jsem byla už mockrát a strašně se mi tu líbí :-) Prostě pěkný hrad.
 
Mili
Návštěva stojí za to
Prohlídka hradu s průvodcem je velmi zajímavá a poutavá ;-) Z hradu je překrásný výhled na Štramberk a přilehlé okolí. Za jasného počasí lze dohlédnout až na Ostravu. V pokladně hradu mají pěkná razítka a v kiosku přímo pod hradem prodávají známky :)
 
lasyma
Hukvaldy jsou krásné, je to jeden z našich největších hradů a nikdy nebyl dobyt.Známku jsme si koupili v kiosku u brány, je tam příjemná obsluha a spousta pěkných suvenýrů. Přímo v Hukvaldech jsou i další místa, která stojí za zhlédnutí,prostě pěkný výlet na celý den.
 
René
Hukvaldy sou nej
hukvaldy bych vám doporučil ale je až na vysokém kopci takže se moc nachodíte .....ps:Doporučuji!!!
 
Makro
Na hradě známky nemají, ale ochotně vám poradí, kde jí sehnat. Nejlepší je kiosek u brány do obory. Mají tam všechno, známku, snad 20 razítek a obsluha je navíc velmi vřelá a příjmná. Doporučujeme jít na hrad nejprve kolem lišky bystroušky.Je to sice dál, ale pokud nejste zdatní a nemáte velké plíce, o mnoho pohodlnější, nežli druhou stranou. Alespoň nám se to tak jevilo:-)
 
Lukašenko
VTZ
V bufetu U Brány je k dostání Výroční TZ ,, Po zarostlém chodníčku-TJ SOKOL,, a v infu i Turistický suvenýr.
 
Josef
Vynechte všechny restaurace a dejte si občerstvení v kiosku U Brány. Velmi příjemná obsluha a kafe za 9 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek