Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 812 - Jarošův válcový mlýn


Popis

Kulturní památka ČR, zpřístupněný válcový mlýn na Bílém Potoce ve Veverské Bítýšce.

Mapa

Navštívil jsem Jarošův válcový mlýn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Jarošův mlýn, Na Bílém potoce 89, Veverská Bitýška (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°16'24.56"N 16°25'50.04"E
Hodnocení:
2.899
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 812 - Jarošův válcový mlýn


07.07.2021 - dostupná bez problému
05.06.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
09.10.2020 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Mlýn je už otevřen, známky jsou na pokladně.
 
Majka Tykalová
Majka Tykalová
TZ
V sobotu (5.6.2021) Jarošův mlýn zavřený do odvolání. Na dvoře byla dvě auta, zkošela jsem se dovolat na tel. čísla uvedená u vstupu a nedovolala jsem se :( Co ale stálo za to byla zmrzlina u Jarošova mlýna a oběd v restauraci U Václava!
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Mlýn
Mlýn je “z technických důvodů” uzavřen a letos už nejspíš neotevře, začali s posezónní údržbou. Známku mi ochotně prodal mladý muž, kterého jsem potkal na dvoře mlýna.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
TZ
Původně jsem to od svých puberťáků schytával ,co že je tahám na tak nudný výlet.Pan mlynář je ovšem tak vtáhl do prohlídky svými žádostmi o spolupráci a různými dotazy ,že na to vzpomínají ještě teď.
Skvělá prohlídka.
 
Ruda
TZ
Velmi vstřícní lidé. Pan mlynář má krásný výklad. Mnoho různých předmětů ke shlédnutí. Doporučuji.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Re: TZ
Potvrzuji, pan mlynář neměl chybu.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
návštěvu doporučuji... výklad pana mlynáře neměl chybu... velmi ochotný a milý pán
 
Tomáš Vereš
Tomáš Vereš
tz
Odporucam, navsteva stoji za to.
 
jirkacek
Jarošův válcový mlýn
Mlýn jsme si prolédli během celodenního výletu v Brně a okolí. Parkování zdarma přímo před mlýnem. Dostali jsme také spoustu razítek a koupili turistickou známku, včetně dvou výročních. Jak již tady bylo mnohokrát napsáno - úžasný výklad pana mlynáře. Návštěvu rozhodně doporučuji.Mrkněte na odkaz http://www.turistika.cz/mista/jarosuv-valcovy-mlyn-veverska-bityskaDozvíte se víc, včetně vstupného a otevírací doby.
 
Maedros
Putovní známka 2011?
Tak nám nový rok nastal a docela by mě zajímaly informace o nové putovní známce. Kdepak jí máme hledat? :-)
 
Milan
Prostě výborné, přijedete nemusíte čekat na čas prohlídky, protože pan mlynář začne výklad při prvním návštěvníkovi, tak se prochází všechny čtyři patra mlýna a je jedno, kdy se připojíte. Když začnete ve druhém patře, tak to s výkladem vezmete přes třetí, čtvrté, přízemí, první a skončíte v druhém. Návštěvu doporučuji, v chladnu a zimě pořádně teplé oblečení na sebe !
 
vláďa
Vše co bylo napsáno mohu jen potvrdit. Jedním slovem SUPER.
 
Honza Pásler
Mohu jen potvdit předchozí pochvalné příspěvky. Pan mlynář - průvodce je vynikající člověk, zná každičký detail mlýna i mlynářského řemesla a umí zaujmout i děti. Ke koupi i VTZ 800 let mlynářského erbu a 370 let mlynářské historie.
 
Maedros
Kdo nebyl, může litovat
Skutečně překrásné místo. Po tůře z Řečkovic jsem zde úplně zapoměl na únavu a nechal se unést kouzlem tohoto místa. Jen po otázkách pana provádějícího jsem si připadal opravdu jako naprostý hlupák, nevěděl jsem zhola nic, ale tak co už no, človk se učí celý život. :-)Všem můžu jen doporučit.
 
Rohlínkovi
Putovní známka
Návštěva mlýna je skvělá, pro děcka úžasná. Vřele doporučujeme. Známka je dostupná + dvě výroční.
 
Zuzana
PUTOVNÍ ZNÁMKA 2010
Mlýn je opravdu parádní, skvěle zachovalý a výklad pana mlynáře byl super! :-) Do mlýna jsme se vydali skoro přes celou republiku, abych si mohla rozšířit svou sbírku Putovních známek. Teď už jich mám osm. :-) Cesta byla dlouhá, ale určitě to stálo za to! :-)
 
IG06
Naprosto vynikající
Vřele doporučiji k návštěvě. Výborný výklad, krásná prohlídka. Perfekní i pro děcka. Určitě se tam stavte.
 
kuba
Mlýn
Mlýn je překrásný rozhodně by ste tam měli přijet.TZ bez problému k sehnání a ktomu 2 výroční a putovní známka
 
HonzaB
Super výklad - škoda, že se nedá fotit
V zásadě se mohu připojit ke všemu, co zde již bylo napsáno. Výklad fakt super, dobře promyšlený tak, aby se hodil i pro menší děti včetně možnosti si tzv. šáhnout na některé věci (např. možnost vlastnoručně spustit výtah na obilí, stoupnout si na váhu pro obilí apod.) Jen mě trošku zaskočilo, že se zde nemůže fotit (ani za případný příplatek) . S něčím takovým jsem se na obdobných technických památkách zatím nesetkal (snad jen s vyjímkou muzea Škoda Auto v Mladé Boleslavy) a měl jsem za to, že je to "výdobytek" pouze českých zámků (mimochodem v porovnání se zámku v zahraničí něco zcela nepochopitelného). Přijde mi to dost škoda, výklad byť sebepoutavý člověk dřív nebo později zapomene, fotky jsou něco, co člověku zůstane natrvalo. A přitom muzeum nemá ani nějakou vlastní podrobnou publikaci s fotkami. Fakt škoda. Podařilo se mi provádějícího přemluvit na dvě momentky (fotky) syna v prostorách mlýna, ale to vůbec není dostačující.
 
Pavel
Byl jsem sice ve mlýně již dříve, ale plně souhlasím se všemi co mlýn vřele doporučují. I můj tří a půl letý syn byl nadšen.
 
bladka
Nemohu jinak než souhlasit s předchozími komentáři. Pan mlynář se prostě minul povoláním, měl být učitelem. Dokáže dětem vysvětit souvislosti a propojit život minulý se současným. Na své si zde přijdou jak technicky zdatní jedinci tak malé děti. Když si třeba mohou vlastnoručně spustit výtah na obilí...
 
kostej
Velmi rád se opakuji po jiných. Stojí za prohlídku!! Známky dostupné bez problémů (číselná, putovní a 2x VTZ). Jen upozornění - pozor na otevírací dobu viz "Tatík" o 4 příspěvky níže. Jak je to mimo otevírací dobu nevím.
 
Lucca
Jak už tady bylo psáno několikrát - prohlídka parádní, pan průvodce také:-), známky mají již za 30,-Kč (i se samolepkou) + putovní známka. Známek dostatek:-). K návštěvě určitě doporučuji....
 
Jarda P.
Číslovaná TZ spolu s putovní a dvěma VTZ dostupná i mimo "otvíračku". Ochotně prodali po zazvonění. Všechny známky jsou za 25,-Kč, putovní má kupónový štítek se samolepkou.
 
Roman Vagner
Ikdyž tuhle známku již mám, musel jsem i ji koupit znova, jelikož jsem chtěl získat putovní známku 2010. Jinak známek dostatek a dokonce za 25 Kč.
 
Tatík
Nádhera-skvělá prohlídka jen pro dva návštěvníky trvala skoro dvě hodiny! Turistických známek, pohledů a suvenýrů dostatek, snad už jen doplním otevírací dobu: prosinec-únor od pátku do neděle 9-17 hod., březen-červen+září-listopad též pátek-neděle 9-19 hod., červenec a srpen od úterý do neděle 9-19 hodin. Vstupné 60,- (30,-) Kč.
 
Berni
Díky vynikajícímu panu průvodci jeden z mých nejlepších turistických zážitků v loňské sezoně. Vřele doporučuji.
 
Fana
Výborný výlet pro techniky. Ač jsem byl sám, pán se mi věnoval více než hodinu, jelikož jsem technik, zacházel i do docela zajímavých technických detailů, a bylo vidět, že tomu dost rozumí. Snažil se celou dobu zjistit, jako správný "učitel" na co se chytím, že nevím, nakonec mě dostal na palcové míře :-) Je možné u něj koupit i VTZ "370 let mlynářské historie" a VTZ "890 let mlynářského erbu" Je možno koupit ještě spoustu dalších suvenýrů, zejména pro nás chlapy je zajímavé speciální medovinové pivo :-)
 
hynek
Perfektní technická památka
16.7.2008 jsem navštívil tento mlýn a nemohu jinak, než souhlasit s předešlými názory. Pan Otec Jaroš,jak se mlynářům říkalo podává skvělý a profesionální výklad k této památce. Inu je vidět, že zde vyrůstal. A to nemluvím o tom, jak dokáže zaujmout a získat si i ty nejmenší návštěvníky, kteří vydží poslouchat jeho vyprávění od začátku až do konce!Pane Otče Jaroši, přeji mnoho úspěchů při provozu Vašeho technického skvostu!Hynek Zouhar,Brno-Bystrc.PZ: Známek mají dosyta a dokonce dva druhy výročních!
 
Romana Fabiánková
Ahoj, zdravím všechny sběrače známek. Mlýn je super, mlynář ještě lepší. Zaujal i naše děti, výklad je 100%, nemá chybu, velmi zajímavý a pro děti ideální. Vřele doporučuji.
 
Honza
Úžasné místo, vždyť kde se vám stane, že se hodinu věnují jednomu návštěvníkovi. Mlýn je nádherný, známek dostatek.
 
Klárinka
VTZ
Koupili jsme i VTZ z r.2005 Jarošův mlýn a z r.2006 890 let mlynářského erbu.
 
Jan Vlček
Vřele doporučuji!
Byli jsme ve mlýně podruhé, tentokrát i s dětmi, a bylo to fantastické. Výklad přímo od mlynáře a na začátek jsme vůbec nemuseli čekat. Vřele doporučuji!
 
Petr Jež
Zážitek
Na levém břehu Bílého potoka ve Veverské Bítýšce stojí vodní Jarošův válcový mlýn, který nyní už sice obilí nemele, ale dál jako kulturní památka a Muzeum řemesla mlynářského šíří zašlou slávu tradičního starého řemesla.Při návštěvě mlýna se seznámíte nejen s mletím obilí, ale alespoň na chvíli se vrátíte do časů, kdy od mlýna k mlýnu putovali "krajánci", v mlýnské šalandě bývalo veselo a mlynářský vodník Bonifác měl na jezu a u vodního náhonu plno práce.Až někdy půjdete nebo pojedete naším krásným krajem, tak se přijďte podívat do mlýna, kde se zastavil čas ...Pan mlynář je odborník na slovo vzatý a zapojí do prohlídky aktivně i návštěvníky jak děti tak i dospělé.Moc se nám tady líbilo a budeme se sem rádi vracet.
 
Honza
Zastavení ve mlýně
Dneska jsme navštívili Jarošův mlýn. Mile nás překvapila zachovalost dřevěného zařízení a zajímavé povídání pana mlynáře. Do konce října je ve mlýně taky výstava obrazů - a tak jsme měli štěstí.
 
Milan
-Známka dne 19.8.2006 dostupná bez problénu.
 
Honza
Nadhera
Navstivili jsme mlyn. Byla to nadhera!Perfektni mlynar pruvodce, individualni a interaktivni vyklad.
Prekvapive zachovale vybaveni, ktere je stale funkcni. Pruvodce to umi skvele s detmi, maji tam pro ne i ruzne
postavy, jako je vodnik a cert.Rozhodne doporucuji. Prijemna zmena.
 
anzioleta
O M L U V A do Jarošova mlýna - muzea
Velmi se omlouvám za to, že jsem z vlastní nepozornosti a omylem uvedla zcela nepravdivou informaci o
prodeji TZ v Jarošově mlýně. Údaj již neumím opravit.TZ jsou na tomto známkovém místě prodávány velmi
ochotně a s možností výběru podle přání návštěvníků mlýna a sběratelů. Je možné zcela bez problémů koupit TZ
No.812 i VTZ za výrobcem doporučenou cenu.Panu mlynáři i všem ostatním v Jarošově mlýně - Muzeu
řemesla mlynářského se tímto veřejně omlouvám a současně velmi prosím za prominutí.Prohlídka mlýna je
velmi zajímavá, průvodce má velké znalosti a ochotně odpovídá na otázky přítomných. Celé mlýnské zařízení je
ve velmi dobrém a udržovaném stavu, vyrobené z kvalitního dřeva.Jarošův mlýn byl zcela oprávněně prohlášen
MK ČR za kulturní památku.Ve mlýně jsem byla již opakovaně s naší návštěvou a vždy jsme byli všichni s
prohlídkou spokojeni. O to víc mě mrzí, že jsem způsobila tuto napříjemnou situaci.Děkuji i Vám všem za
pochopení.
 
Blanka
Opět jsme, skoro přesně po dvou letech, navštívili Jarošův mlýn. Prohlídka byla opět perfektní, dozvěděli jsme
se zase něco nového...Mají známek dostatek, dají vybrat - a navíc nemají jen výroční 890 let mlynářského
erbu, ale také loňskou 370 let Jarošova mlýna.
 
Zuzka
Výsadba památné lípy
Přijeli jsme se podívat na slavnostní zasazení památné lípy - 370 let mlynářské historie a tradice na místě,
kde nyní stojí Jarošův mlýn. Opravdu to stálo za to!Lípu vysadil RNDr. Václav Větvička, ředitel Botanické
zahrady. Hrála hudba Kvasarka, zahrálo divadlo Prkno, výstava, točilo se pivo... Pak jsme si prohlédli mlýn -
výborně zachovalý, dřevěné zařízení... Provedl nás sám pan mlynář. Opravdu krásně strávené
odpoledne!!!Známky samozřejmě mají - i výroční. Příští rok se přijedem podívat na lípu...
 
K8
V Turistických poZnámkách u Jarošova mlýnu (Veverská Bítýška) je u akce "Obrázky pro radost - výstava a
setkání s malířem" chybně uveden termín 5.8.-6.8.Tato akce se bohužel konala už v červnu ve dnech
4.–5.6. a 11.–12.6.
 
sam03
Ve mlýně mají TZ i VTZ,prohlídka skuteřčně stojí za to.Ojediněle zachovalé zařízení mlýna.
 
Standa
Jarošův mlýn
Známka No. 812 - dostupná bez problémů, v prodeji je i VTZ Jarošův mlýn - 370 let mlynářské historie. Návštěvu
vřele doporučuji. Standa
 
Jana
Jarošův mlýn
Jeli jsme vlakem z Blanska přes Brno do Kuřimi a potom autobusem do Veverské Bítýšky. Dále jsme šli do mlýna,
kde byla perfektní prohlídka a potom jsme šli na hrad Veveří. V mlýně to bylo fakt super a byly tam i
perfektní razítka a naštěstí tam měli turistickou známku. Pan průvodce nám vysvětlil výrobu mouky. Vysvětlil
nám jak to tam všechno probíhá. Je to všechno dobře promyšlené. Z hradu Veveří jsme šli na můstek a jeli jsme
parníkem na Kraví horu, kde jsme jeli tramvají na koupaliště. No, a potom jsme jeli tramvají na nádraží a
vlakem do Blanska. Ve mlýně je to bezva a návštěvu doporučuji.
 
Simča S.
Perfektní celodení výlet!
Z Brna jsme jeli lodí přes přehradu, navštívili mlýn, došli na hrad Veveří a opět lodí se vrátili - program na
celý den a hned "za humny Brna".Jak již uvedeno - velice poutavá prohlídka, pán je nadšenec.
Vyhraďte si na mlýn alespoň 2 hodiny!!! Umí bezvadně jednat s dětmi, ve mlýně je i vodník a čert (bohužel
neživí :-))) ), výklad je provázen různými dotazy průvodce, které směřují na děti: Ve sklenkách různé druhy
obilí a kdo pozná, co je pšenice - ječmen - žito či oves. A co se z čeho vyrábí.... a pod. Pán má spousty
razítek, pexesa, pohledy a pochopitelně TZ. Doporučuji!Simča S.
 
Ruffi
Jarošův mlýn
Velice poučná expozice
 
MilanL
Protože Jarošův mlýn je ve Veverské Bítýšce, která leží na konci Brněnské přehrady, doporučuji spojit s
projížďkou parníkem od přístaviště v Bystrci na konečnou (Veverská Bítýška), případně k hradu Veveří a dojít
pěšky.
 
Petr
Nádhera
Návštěvu vřele doporučuji. Moc se mi to líbilo. Pan průvodce (podle mého úsudku vnuk povodního majitele) nás
provedl celým areálem a já konečně vím, jak se dělala mouka.
 
Claricia
Nádherná prohlídka, s pánem jsme si skvěle popovídali, místo můžu vřele doporučit k návštěvě. :o)
 
Nina
Příjemný pán,včera mu přišel poštou album na známky,už jich má 20.
 
Vlasta a Jana
Pěkná prohlídka
Po zjištění, že přímo v naší obci vyrostlo nové známkové místo, jsme se jali je navštíviti. Přestože jsme
přišli v pátek v době oběda, průvodce byl velice ochotný a podal nám krásný hodinový výklad. Na konci
prohlídky jsme si zakoupili další známku do naší sbírky. Vřele doporučujeme všem tuto exkurzi do minulosti
řemesla mlynářského.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek