Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 396 - Jeskyně Blanických rytířů


Popis

Podzemní sochařská galerie "Blanických rytířů", dílo amatérského umělce Stanislava Rolínka v Kunštátu na Moravě.

Mapa

Navštívil jsem Jeskyně Blanických rytířů

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Jeskyně Blanických rytířů - pokladna (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, nám. Krále Jiřího 105, Kunštát (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°31'1.75"N 16°30'42.65"E
Hodnocení:
2.853
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 396 - Jeskyně Blanických rytířů


24.05.2024 - dostupná bez problému
21.05.2023 - dostupná bez problému
08.10.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Jeskyně Blanických rytířů
Jeskyně sama o sobě je celkem malá, ale za návštěvu určitě stojí, sochy jsou veliké a detailně řešené. Součástí areálu je opravdu krásná zahrada v přírodním stylu, ve které je bezpočet děl místních sochařů a keramiků, některé kousky se dají i koupit. Mne osobně nakonec zahrada uchvátila více (je to parádní místo k relaxaci), než celá jeskyně.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů zakoupena na pokladně, společně s tz 1207. Celý areál je bezpochyby velmi zajímavý a stojí za návštěvu, jeskyně, rozhledna, smyslová zahrada... Ovšem 140kč na osobu za necelých 30 minut prohlídky, včetně povídání před jeskyní, k tomu příplatek 25Kč za focení uvnitř, vstup na rozhlednu dalších 30kč... Nemůžu si pomoct, ale to se mi zdá hrozně přehnané. Za tak vysokou částku by ony "přidané hodnoty" mohly být v ceně. Jinak samozřejmě obrovský respekt k životnímu dílů amatérského sochaře pana Rolínka. Je úžasné, co tak velmi mladý a bohužel těžce nemocný člověk dokázal vytvořit. Příběh monumentální sochy TGM by vydal na román... Rozhodně se na ní zajeďte podívat.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v infocentru i o polední pauzu, která je prodloužena do 13 hodin.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 10. 2021
Šli jsme s průvodkyní od pokladny k jeskyni a cestou narazíte ve smyslové zahradě na několik dobových obrázku sochy T.G.Masaryka. Říkám průvodkyni, že bych se na sochu zašel podívat hned, vypadá monumentálně, ona nato že až po prohlídce jeskyně a že nám ještě vše vysvětlí. Jeskyně byla perfektní, ale následné navštívení místa u monumentální sochy ...(nebudu pro neznalce prozrazovat :-( ).
TZ jsme koupili v infocentru Kunštát, ale v pokladně u jeskyně ji mají také.
 
Lenka Batková
Lenka Batková
Jeskyně
Moc pěkné místo, jeskyně i smyslová zahrada zaujaly nás i naši malou dceru.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Jeskyně
Doporučuji navštívit. Jeskyně zajímavá, slečna průvodkyně vykládala tak poutavě, že dokázala zaujmout i děti. Jeskyně spolu s rozhlednou je součástí areálu, kde si můžete vyzkoušet svoje smysly - čich, hmat, sluch atd.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Jeskyně
Zajímavá jeskyně, slečna průvodkyně sice sympatická, ale výklad opravdu strašný, na tom vy chtělo hodně zapracovat.
Za zmínku určitě stojí i Zahrada smyslů, ta byla úžasná, včetně soch místních keramiků.
Vyšlapali jsme i na Burianovu rozhlednu, bohužel pršelo, tak jsme neviděli vůbec nic.

Na oběd jsme se stavili v restauraci Penzionu u Sochy, jídlo bylo výborné.
 
Martin Krupka
Martin Krupka
Jeskyně
Co k této turistické atrakci dodat. Čirou náhodou jsem ji objevil v turistickém průvodci a vůbec nelituji její návštěvy. Dílo opravdu skvostné, které by si možná zasloužilo více pozornosti. Je zajímavé co dokázali vytvořit zlaté české ručičky. Nádherné sochy a zajímavý příběh. Průvodkyně perfektní.
 
Iva
TZ 396
Známka zakoupena v pokladně Jeskyně, společně se známkou č. 1207 a s výroční známkou č. 1719 každá za novou cenu 35,- Kč
Areál (Jeskyně, Smyslová zahrada, Burianova rozhledna) stojí rozhodně za zhlédnutí.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost známky.
Návštěva v úterý 25. 08. 2015. TZ v pokladně při vstupu do areálu vyprodána, ale bez problémů jsem jí potom sehnal v "Íčku" v Kunštátu.
 
Iva Krupová - Minitrafika
Iva Krupová - Minitrafika
Klobouk dolů
Nevím,jestli známka byla dostupná,tu už mi kdysi někdo dovezl.Ale smekám před výtvory a taky smekám před průvodcem.S bíločervenou holí většina čeká na almužnu a pán nás perfektně provedl,opravdu smekám.
 
Aleš Soldán
Aleš Soldán
Turistická známka
Známku jsem koupil v IC-Kunštát a razítka do vadrbuchu v pokladně u rytířů
 
Honza Pásler
V úctě a naplněný obdivem si člověk prohlíží dílo, které v hloubi skalního masívu vytesal mladičký těžce nemocný sochař – samouk. Škoda, že se nedochovala 14 m vysoká socha T. G. Masaryka, která byla za 2. sv. války umně zamaskovaná, ale místním udavačem prozrazená a na příkaz nacistů zničená. Jen boty z ní zbyly...A jeden malý postřeh: Nechci nikoho kritizovat pro jeho vadu nebo postižení, ale jako průvodce by asi neměl pracovat člověk, jehož koktavost je taková, že jím podaný výklad je na samé hranici srozumitelnosti.
 
Syd
Známka zakoupena za 30,- na pokladně po menších "problémech". Pokladna totiž byla zavřená, ale bylo na ní uvedeno telefonní číslo, na které se dalo zavolat. Asi po 2 minutách přiběhla mladá slečna, která mi ochotně známku prodala.
 
magipriba
Známku jeskyně i rozhledny jsme zakoupili v pokladně u vstupu do areálu. Vstup do jeskyně s průvodcem a cca desetiminutovou prohlídkou á 80,- (opravdu trochu dost, ale vnitřek jeskyně spolu s příběhem mladého sochaře je fascinující). Vstup na rozhlednu á 20,- (rozumná cena). V restauraci Rudka doporučuji výjimečně hořkou čepovanou patnáctku Radegast !
 
apple123
Měli obě TZ, Jeskyně i rozhledny, vstup do jeskyně 60 Kč + 5 Kč parkovné + 30 Kč TZ za cca 10 minutovou prohlídku soch v jeskyni...
 
Petr
Ahoj, měli "jen" známku Burianovy rozhledny. Známku jeskyně bohužel ne :-(
 
Bruno
Cena je zbytečně velká, jinak sochy a jeskyně stojí za to, je to pěkná práce. Dále obdivuji výkon slepého průvodce, který se dobře orientuje a podává dobrý výklad.
 
Alena
Jeskyně Blanických rytířů spíše zklamáním, a to z velké části díky průvodkyni. Její výklad jsme slyšeli pouze venku před jeskyní, uvnitř nikoliv, neboť nečekala, až k ní dorazí všichni, hned začala ne příliš hlasivě vykládat, takže když jsem k ní dorazili, již skončila. Celkově trvala prohlídka maximálně 10 minut, nebyl moc čas si to tam pořádně prohlédnout a už jsme museli ven. Fakt zklamání. Navíc neměli ani jednu turistickou známku. A konečně 10-ti minutová prohlídka za 60,- Kč, k tomu 25,- Kč za focení (díky špatnému osvětlení, rychlosti prohlídky a množství soch ani nestálo za to) - to považuji za dost předražené. Rozhledna stála 15,- Kč. Celkový dojem - zklamání. (A to pominu pravopisné chyby na ceduli před jeskyní!!)
 
Tatík
19.9.2009
Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně areálu, vstupné a otevírací doba viz minulé příspěvky. Jeskyně nádherná, stejně jako T. G. Masaryk dopadli i tři legionáři. Pro Cervanka-Alois Jirásek, Staré pověsti české.
 
Berni
Obdivuji talent pana Rolínka stejně jako výši celkového vstupného do areálu. 2 osoby,2 TZ a placeno 180kč. Pokud budete mít štěstí na začátek prohlídky jako my, a nebude se dlouho rozplývat nad krásou výhledu na okolní krajinu, za půlhodinky můžete být na cestě za další známkou.
 
Honza
Mají zde polední pauzu mezi 12:00 a 13:00.
 
Filip
ahoj známka koupena na uvedeném místě, ale je k dostání na IC v Kunštátu, společně s TZ 1207
 
jirkacek
Jeskyně
V areálu se teď na jaře čile pracuje, hlavně na sázení kytek a opravě plotu. Prohlídka proběhla bez problémů, jen škoda, že není větší , jak se o tom kdysi uvažovalo. Jen bych ty sochy více nasvítil, když si člověk zaplatí 50 kč za kameru není toho moc vidět. Celkově slušné , dobrý nápad a obdivuhodná práce amatérského sochaře.
 
Terka Snášelová
Dnes jsme tam byli. Je to tam moc pěkný, a ten areál. Dá se tam strávit i čekání na průvodkyni. Zároveň je tam i rozhledna na Milence a ta teda fakt stojí za to ...
 
Honza Pásler
Dílo pana Rolínka je skutečně obdivuhodné.Otevřeno je od úterý do neděle 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 a to v měsících duben - říjen. Mimo tyto měsíce je otevřeno o sobotách a nedělích. Za pozornost stojí i za Protektorátu zničená socha T.G.Masaryka, z níž zbyly jen boty a kus pláště.
 
Jája a Ráďa
Život a dílo pana Rolínka je vskutku obdivuhodné.Ovšem stejně tak vstupné do areálu,kdy zaplatíte zvlášť za parkování,za vstup na rozhlednu(10),do jeskyně(50) a za focení dalších(25)kč.Vše se nachází v jednom oploceném areálu,brzy zřejmě začnou vybírat extra vstupné za boty TGM.Jinak paní co sedí v pokladně,provádí i v jeskyni,takže pokladna je pak min půl hodiny mimo provoz.
 
Hana
Přes poledne taky zavřeno:-(
 
kamila
POZOR!!!
v pondělí je zavřeno!!!
 
biba
Na místo jsme přijeli krátce po začátku poslední prohlídky, přidat se nám nebylo povoleno, ačkoli skupina byla ještě na dohled. Nicméně známku Jeskyně i rozhledny prodali.
 
Pavka
Po většinou pozitivních názorech jeden negativní: K jeskyni jsme dorazili též o polední pauze, čekali jsme přes půl hodiny na otevření pokladny, poté jsme čekali další třičtvrtě hodiny na začátek prohlídky, která skončila během deseti minut. Průvodcem byl malý kluk, odvykládal nezáživný text, který ještě ke všemu polovina návštěvníků neslyšela, protože se nevešli do prostory a stáli v točité chodbě. A to vše za 50,- Kč za osobu. Sochy moc pěkné, ale oproti krasovým jeskyním, které byly jen o málo dražší, zbytečná ztráta času a peněz.
 
Lenka
Polední pauza
Vydali jsme se navštívit Jeskyni Blanických rytířů při cestě z Macochy na sever do Rumburku, bohužel přijeli
jsme nevhod! V pokladně byla pravděpodobně polední přestávka, aspoň tomu cedule nasvědčovala. Vzhledem k tomu,
že bychom čekali minimálně 25 minut, návštěvu jsme vzdali. Myslím, že je škoda plýtvat časem různých přestávek
při návštěvnosti našich památek, vždyť spousta lidí jezdí i stovky km, aby danou památku navštívili. Mělo by
být otevřeno celý den!
 
Ivana
Návštěva stojí za to a je také dobré se zajít podívat po chodníku v areálu kousek doleva od jeskyně, kde jsou
pozůstatky sochy T.G.Masaryka.
 
Lenka
Opravdu stojí za návštěvu.Pozor,otevřeno je jen do16:00 a poslední prohlídka je v 15:15.Díky moc milé a
příjemné paní průvodkyni - s úsměvem "vydržela" i dvě malé děti(1,5 a 2roky). I do jeskyně se dá
bez problémů vjet s kočárkem .
 
Cervanek
Pověst o Blanických rytířích????
Jeskyně s parkem a rozhlednou moc zajímavé - jen restaurace by mohla být v provozu:o)Mám dotaz na znalce -
znáte někdo pověst o blanických rytířích? Průvodkyně bohužel znala jen i nám známý fakt - ve chvíli, kdy bude
zemi české nejhůř, probudí se a vyjedou nám na pomoc...ale jak se tam dostali a proč???děkuji za odpověď:o)
 
Erva
Jeskyně je bohužel v zimě ve všední dny zavřena.
 
kaje
Důkaz toho, že když někdo umí (sochař), tak umí. Na vrcholku kopce je i rozhledna, ovšem pro neznalce místní
krajiny nepříliš zajímavá. Za přečtení stojí i vitrina u jeskyně.
 
Claricia
Tak jsem před sochou sv. Václava nevycházela z úžasu. Něco tak krásného, jako je tahle jeskyně, už jsem dlouho
neviděla...
 
Klarinka
Zajimave!
Jeskyne opravdu stoji za prohlednuti neco podobneho jsem jeste nevidela.Maji tam hezkou a hodnou pruvodkyni.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek