Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 181 - Jetřichovice - České Švýcarsko


Popis

Rekreační obec a turistická křižovatka v srdci Českého Švýcarska.


Mapa

Navštívil jsem Jetřichovice - České Švýcarsko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Jetřichovice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum - České Švýcarsko, Hřensko 82 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, nám. Míru 122, Česká Kamenice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°51'36.92"N 14°24'18.36"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 181 - Jetřichovice - České Švýcarsko
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 181 - Jetřichovice - České Švýcarsko


19.08.2023 - dostupná bez problému
23.07.2022 - dostupná bez problému
26.03.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z konzumu v Hřensku.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
V IC Česká Kamenice nemají.
 
Martin Dvořáček
Martin Dvořáček
Nedostupná tz
V infocentru v Jetřichovicich vyprodáno
 
Richard Špilka
Richard Špilka
Známka
Dostupná v infocentru.
 
Známka dostupná
Infocentrum Jetřichovice - mají novou verzi.
 
Michal Škaroupka
Michal Škaroupka
Tz nedostupná
Ic Jetřichovice uzavřené.
 
Ludan
Známka
Známka nebyla k dostání ani v Jetrichovicich ani v IC Hřensko
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
29.10.2019
TZ zakoupena v IC Česká Kamenice.
 
Dan Havlík
TZ 181
V Íčku v Jetřichovicích známku neměli, je vyprodána. Naštěstí se dala sehnat také v IC v České Kamenici. Jinak Jetřichovice určitě za návštěvu stojí.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku Jetřichovice,
mají i 2163 a 2138.
Mám na místo vzpomínky z dětství, jako malé pachole jsem pobývala dva měsíce ve zdejší dětské ozdravovně. Což je ta velká růžová budova zámeckého vzhledu, kolem které se prochází cestou na Mariinu skálu. Teď bohužel vesele chátrá, škoda jí. Mimochodem, dost mě překvapily plechové chodníky na hradě Falkenštejn - který by měl mít vlastní tz. Snad je toto opatření na ochranu skály...
Když si vzpomenu, co jsme se tam navyváděly jako malé děti... člověk se diví, že to přežil. ;-)
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Posilnění před výletem - 14.8.2018
Je to malebná údolní vesnička, původně jsme si odtud chtěli vyšlápnout až na Pravčickou bránu ale po převaze většiny jsem od toho upustil a přiblížily se autobusem na Mezní louku. Je fakt, že autobusová doprava je zde ideální, linky jezdí často a člověk si může dát i pivko :) na hrad jsme se bohužel z časových důvodu nedostali ale z restaurace Praha byl krásně vidět a zpříjemnil nám oběd :)
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka zakoupena v infocentru v České Kamenici.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Výchozí místo pro turistiku
Jetřichovice jsou také, ostatně jako velká část vesniček a měst zde, celkem dlouhé a roztahané. Je tu k vidění velká škála dochované architektury, krásné roubenky v mnoha barvách tu jsou na každém rohu. Co je ale hlavní, z Jetřichovic vede NS Jetřichovické stěny, která Vás postupně donutí vyšlapat obrovské kopce, aby jste se mohli pokochat bezva výhledy. Takže doporučuji po červené, sice celkem náročným, ale pěkným prostředím.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Tz
V IC Jetřichovice vizitka bohužel nebyla - vyprodáno.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Jetřichovice
Známka zakoupena v suvenýrech Jetřichovice.
 
Lukáš Dubec
Lukáš Dubec
Znamka
Zakoupena v IC Česká Kamenice.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
TZ bez problémů dostupná v IC Česká Kamenice
 
Martin Hlavatý
Martin Hlavatý
TZ - jetřichovice
dneska super výlet na jetřichovické vyhlídky avšak v infocentru jetřichovice neměli tuto turistickou známku bohužel....
 
Dáša
Mariina vyhlídka
V sobotu jsme se pokoušeli vyjít na Mariinu vyhlídku po červené. Ale v těch vedrech to je fakt záhul. Je to moc prudké stoupání a samé schody až po M. vyhlídku. Tam jsme skončili. Proto jsme v neděli ráno, vyrazili znova a to z Jetřichovic od ,,I"čka po žluté, která je určená pro cyklisty. Trasa je dlouhá asi 4,5 km. A v tom vedru se šlo po cestě mezi lesy a skálami krásně. Na Tokáni, jsme koupili známku, občerstvili se a vrátili se zpátky na rozcestí. Odtud po žluté asi 1,5 km na Purkratický les, kde je další rozcestník. Tam jsme odbočili po červené (0,5 km) na Rudolfův Kámen. Poté se vrátili na rozcestí a šli po červené na vyhlídku Viléminina Stěna (1 km).Pak jsme sestupovali dolů k Mariině skále (1,5 km). Obě jsou vyhlídky. A pak už jenom dolů a v íčku jsme koupili další dvě známky ( Rudolf. k. a Mariina vyhl.) Otevřeno měli do 18 h. Celý výlet trval pomalou chůzí asi 5 hod. A schladit jsme se jeli do bazénu v hotelu Bellevue, kde sice byla zelená voda, vstupné 20Kč, ale schladilo nás to perfektně. Tento výšlap, po žluté, byl mnohem lepší, než ten po červené!
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
jetřichovice
Známka zakoupena v sobotu dopoledne v infocentru v Jetřichovicích zcela bez problémů.Mají jich dostatek včetně TZ 2163 a 2138.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
luxusní výhledy
Známku jsme koupili v info u silnice a poté doporučuji Marinu vyhlídku, která je symbolem známky. Jde se po červené 1,2 km a na překrásné vyhlídce se Vám otevře Národní park. Fakt luxus.
 
Libor Marek
Libor Marek
21.09.2014
TZ zakoupena spolu s VTZ 10 let ptačí oblasti v IC v Jetřichovicích. Výstup na Mariinu skálu (motiv na TZ) byl docela pěkný záhul :-)
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
TZ dostupná v infocentru.
Jetřichovice jsou ideálním výchozím bodem na vyhlídky,na Tokáň,k Dolskému mlýnu,nebo do Pavlínina údolí.
Strávili jsme zde pěkný týden dovolené.
 
546531
Jetřichovice
Znamka zakoupena v infocentru bez problému.Měli jich dost.
 
Marta Nesnídalová
Marta Nesnídalová
Jetřichovice
Jedinečné místo! Jedna z nejkrásnějších dovolených! Je to místo, kam bych se i odstěhovala!!!
 
K + E
Jetřichovice
TZ koupena v infocentru na náměstí. Z Českého Švýcarska je tato vesnice nejkrásnější. Marinina vyhlídka super a jídlo výborně v hotelu Švýcarský Dvůr.
 
Ruda
TZ
V Suvenýrech Jetřichovice TZ 181 bez problémů, 188 nebyla :-( škoda. Jinak celé České Švýcarsko je nádherná lokalita všem doporučujeme. R+V+M a E
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
Jirka
30.7.2013...TZ 181 zakoupena v Suvenýrech Jetřichovice vedle samoobsluhy, v IC zrovna došly. V Suvenýrech měly i TZ 182,188. Nutno zvonit.:)
 
libor
Známku jsme koupili, v IC. Hřensko. Mají tam ještě známky 190,182,189.
 
Pinďa
Suvenýry
TZ Jetřichovice lze, spolu s TZ soutěsky Hřensko, Na Tokáni, Pravčická brána a Hřensko, koupit každou neděli v Jetřichovických suvenýrech. IC má přes zimu zavřeno. Pokud budou suvenýry zavřené, zvoňte. Krámek je hned pod samoškou, na dveřích má nalepený znak TZ.
 
eMPage
Jetřichovice jsou podle mě místem, kam se dá do Českého Švýcarska dostat kamkoliv. Určitě stojí za to zde několik dní pobýt a na kolem cestovat okolím.
 
Vladimír a Hanina
20.8.2010
Známka je dostupná v IC Jetřichovice, týden nebo dva po povodních byl trochu problém s dopravou - směrem na Všemily byla částečně uzavřená silnice, na motorce jsme projeli v pohodě, auta a autobusy měli jakési omezení. Všude plno hasičů a vojenská auta... urvaná vozovka, oprava mostů... To asi zanechalo větší dojem než vše ostatní..
 
Jana Čtveráková
známka bez problémů jak v infu tak v suvenýrech v Jetřichovicích. Mají i výroční k 10letům NP Čes. švýcarsko. Jetřichovice navštěvuji každý rok a nemůžu se jich nabažit, takže doporučuji
 
skodik.mamlas
TZ koupena v íčku v Jetřichovicích.Měli i výroční k deseti letům NP České Švýcarsko.Známek plné stojánky.
 
Radim
Známka je
Známka k dostání v infu u silnice u zastávky kde je i rozcestník turistických tras a dá se dojít na vyhlídky - Mariina skála a Viléminina stěna a dále Rudolfův kámen nebo Šauštejn. Ověřeno 12.6.2010
 
Lukáš
TZ jsem koupil v IC Děčín IV ul.Prokopa Holého 808/08 u nádraží.V IC mají hromadu známek - momentálně 2 výroční a asi 10 TZ prý objednávají i další.TZ které tu měli:163,181,182,188,189,857,945,1413,1545,1626.
 
yahik
Info u zastávky zavřeno ale o kousek dál směr Rynartice je ičko NP a tam mají dostatekTZ
 
Matulinka
Jetřichovice jako takové mi nijak zajímavé nepřišly, snad jen, že odtud začíná spousta turistických tras..jinak známka byla naprosto dostupná bez problému, já ji zakoupila o kousek dál v Mezní Louce.
 
Milan
Íčko v obci stále zavřené, známka k dostání v Íčku v Děčíně
 
Pinďa
Zavřeno všude
Íčko na náměstíčku je z technických důvodů zavřené, odkaz je na galerii o 50 m výše. V galerii je zavřeno, dle otevíračky na dveřích bude otevřeno od 1.4.09. V suvenýrech, které jsou otevřené celoročně každý den, TZ nevedou. Ale mají tam spoustu krásných věcí pro radost i k dennímu používání. Doporučuji nahlédnout.
 
Pavla
Nejsou a nebudou ?
TZ v IS na náměstíčku pořád nemají a o kousek dál v íčku s galerií je jich skutečně na výběr. Jetřichovice a jeho vyhlídky stojí za návštěvu - i přes ten vražedný výstup na Mariinu skálu :-))
 
Stoupa
Potvrzuju Kláru :-) Na náměstí v íčku nejsou TZ vůbec a o kousek dál směrem na Rynaltice mnohem lepší infocentrum s vtipným pánem a nabídkou dokonce sedmi známek!
 
Klára
Známky jsou, ale jak kde .
Nadšená naší minulou návštěvou Českého Švýcarska jsem vytáhla na výlet i kamarády. S turistickými známkami je to stejné . IS na náměstí je už sice otevřené, ale známky nemají. V IC Národnáho parku mají TZ na výběr a oproti minulé návštěvě tu mají i výstavu krásných fotografií - doporučuji. Při cestě k Dolskému mlýnu jsme na TZ narazili i v malém stánku se suvenýry. Jetříchovice jsou skvělé místo :-)
 
Klára
V Jetřichovicích jsme narazili na zavřené IC na náměstí, ale směrem na Rynaltice je u cesty otevřené IC Národního parku a tam známku mají spolu s vtipnou obsluhou :-) Mariina, Vilemínina vyhlídka a Rudolfův kámen je supr trasa. Doporučuji :-)
 
Nikušnik
Nejúchvatnější část dovolené
Výchozí místo na Mariinu vyhlídku. Moc krásné prostředí, není tady zase až tak moc turistů, zejména Němců, všichni se ženou na Pravčickou bránu:D Výstup je supr...fakt moc krásné. Dále pak od Mariiny vyhlídky na Vilemínu a omrknout Marijku pořádně. Ale mě osobně to třeba zaujalo více, než samotná Pravčická brána:) tento výlet mě opravdu moc příéjemně naladil:) TZ jsme koupili v íčku, má být otevřené od 14:00 ale na tu paní jsme čekali rozhodně déle:D nicméně, nakonec se dostavila:D
 
HonzaH
Známka koupena v IC; nádherné okolí. Prima občerstvení v kiosku Pod Mariinou skálou.
 
Jan Neudert
IC v Jetřichovicích má v sezóně otevřeno až do 18 hodin, doporučuji místní tábořiště, je zde klid a hned v sousedství najdete koupaliště, kde se báječně vzpamatujete po náročných putováních.
 
Andílek@Prazdroj
O infocentrum jsme našli v pohodě, měli chytře ceduli na silnici před ním. V současné době je tam k vidění
výstava velkoformátových fotografií z Českého Švýcarska, což můžeme jedině doporučit. Určitě to stojí za
shlédnutí.
 
Hymbajs
IC jsem v Jetřichovicích za Boha nemohl obejvit a ani místní mi nedokázali poradit, nevím zda to bylo tím že
jsme byli po náročné cestě z Luže a nebo tím že je IC nějak strategicky schováno, příště si asi budu muset
dřív přečít příspěvky, jako je tento od RAFa :) příště to už určitě najdu
 
raf
TZ Jetřichovice
IC v Jetřichovicích zahájí provoz 15.4. 2005. Prodej TZ .... ? V IC v Krásné Lípěznámku také nekoupíte.
Přesto je ale TZ Jetřichovice trvale k dostání. Dostaneteji v malé prodejně suvenýrů. Tu najdete když
pojedete či půjdete směrem na Hřensko na levé straně ulice po samoobsluze asi 50 metrů. Stačí zazvonit a
otevře vám velice ochotná paní. Za 20, Kč je známka vaše!!!
 
Jakub Líbal
Dobrý den ten kdo se chystá do Jetřichovic a chce si zakoupit TZ tak ji prodávají pouze v infu u rozcestníku.
Doporučuji pro sběratele TZ cestu přes Mariinu skálu až na chalupu Na Tokání ,kde také prodávají TZ.
 
Katka
Známku bohužel neměli, ale paní nám ochotně dala razítko a poradila cestu. Cesta je dost náročná, ale
kouzelná... nejhezčí trasa je červená, je sice nejnáročnější /po hřebenech/.....
 
Filip a Martina
infocentrum už se pobudilo ze zimního spánku a má otevřeno každý den do 18,00 hod. i v sobotu i neděli což je
pozoruhodné.známky mají.výstup je šibeniční,ale stojí za to fascinující výhled do okolí nemá obdoby je to
nádhera a ta dřina stojí za to.
 
Killer
Byli jsme tam od 9-11.4. 2004 a infocentrum se jaksi nemělo k tomu se probudit ze zimního spánku. Totálně
zavřený budník bez jakýchkoliv informací o otvírací době.
 
Yeah
Dnes jsem tam byl a infocentrum bylo asi zrušené, ale jinak velmi krásná krajina
 
VEronika
V Jetřichovicích jsem již byla několikrát a moc se mi tam líbí je tam moc krásně po celí rok.ze zhora je
nádherná podívaná na krajinu i na pískovce a kopce kolem (my z okr.BN) nemáme tak nádherné kopce jako vi
určitě doporučuji všem kdo pojede opodál
 
Pepik
Infocentrum má mít otevřeno od 9 hodin, ale byla naděle, tak jsem se stavil později.
 
Bob
18.7. TZ byla, jinak paráda.
 
Pavel
Infocentrum otevřeno i v neděli okolo 16.30 což se nevidí. Začíná zde krásná turistická cesta přes Mariinu
vyhlídku, další vysoké skály s vyhlídkou a Rudolfův kámen až Na tokání. Okruh asi na čtyři hodiny.
 
Hanča Dvořáková
Nádherné Jetřichovice
Všem milovníkům nádherné přírody Jetřichovice a celé České Švýcarsko vřele doporučuji. S přítelem tam jezdíme
pravidelně už třetí rok a neustále objevujeme něco nového a krásného. Věřte mi!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2875 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek