Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1480 - Jezbořice


Popis

Gotický kostel sv. Václava s barokními úpravami. U kostela je dřevěná zvonice. Oba objekty jsou vedeny v seznamu nemovitých kulturních památek.

Mapa

Navštívil jsem Jezbořice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Večerka Potraviny, Jezbořice 93
Toto místo prodává také turistickou známku
Kiosek, areál koupaliště Jezbořice
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Jezbořice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Pardubice
Poloha:
49°58'56"N 15°41'37"E
Hodnocení:
2.237
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1480 - Jezbořice


15.08.2020 - dostupná s menšími problémy
31.07.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
10.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Otevírací doba nově uvedeného prodejního místa Potraviny-Večerka platí, nicméně na dotaz po turistické známce prodavačka jen kroutila hlavou. Takže známka stále fakticky nedostupná.
 
Ronald Koch
Ronald Koch
Dostupnost
Pohostinství u Pitra neexistuje, hospoda je u koupaliště, a známku tam mají
 
Dominika
Dominika
Re: Jezbořice
Souhlasím a upřesňuji úřední hodiny obecního úřadu: pondělí: 16:00 - 17:00 hod., středa: 17:00 - 18:00 hod. Tedy prakticky nemožné známku získat.
 
Romana Kostelecká
Romana Kostelecká
Jezbořice
Oba objekty jsou pěkné, rovněž je tam spousta zajímavých náhrobků. :)
ZNÁMKA JE PRAKTICKY NEDOSTUPNÁ:
1) Obecní úřad = zavřeno (účetní dny: pondělí a středa odpoledne);
2) Pohostinství u Pitra - nefunguje, je z toho klub
3) Koupaliště - v popisu prodejního místa není uvedeno, že je tam i hospoda. Zda mají známku není ověřeno. Pokud je napsáno koupaliště, tak z toho vyplývá, že mají otevřeno jen v letní sezoně.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Jezbořice
Ke kostelu i k zvonici se dá v pohodě dostat brankou na přilehlý hřbitov. Známka však v sobotu kolem 15-té hodiny absolutně nedostupná.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
aby bylo aktualizováno - areál hřbitova v době návštěvy není, ke kostelu se v pohodě dostanete. pokud si chcete prohlédnout i interiéry, bude to chtít vyzjistit si, kdy probíhá mše, což není těžký (pro neschopný lenivce - http://farnost-hm.cz/pravidelny-porad-bohusluzeb/). co se prodejních míst týče, já měl spíše štěstí - zkusil jsem koupaliště, kde v hospodě náhodou byli, a známku sehnal taky v pohodě. měli teda poslední dvě.
 
Soňa Pazderová
Soňa Pazderová
Jezbořice
Sehnat známku na uvedených místech je téměř nemožné. Obecní úřad otevřeno pouze pár hodin ve středu. Hospoda, která je naproti úřadu, má otevřeno od pěti. Koupaliště taky tak. Jediný funkční podnik je vietnamec vedle hospody. Proč není známka tam? Kostel se odemyká jednou za měsíc na mši. Zvonice pěkná, ale vše zamčeno a okolo bujné kopřivy. Mají takováto známková místa vůbec smysl? Zdá se mi, že za chvíli bude placka v každé zatáčce, kvalita klesá...
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Velké zklamání
Do obce jsme dorazily kolem 15:00 ve všední den s cílem opatřit TZ a pokochat se památkou, přitom jsme tak nějak počítaly s otevřenou hospodou nebo úřadem, jenže ouha..
Celý areál památky včetně hřbitova je pod zámkem, takže jsme fotily jen přes zeď a teda nic moc. Objekt je již delší dobu v opravě! Budova krčmy nevypadá přívětivě a bohužel zamčená, dále úřad má otevřeno jen ve středu večer a koupaliště jsme pak už radši nehledaly.. Takže plánujte výlet spíše jako zastavení při delší cestě a o známku si radši napište. :)
 
Roman Michek
Roman Michek
Musím dodat
Hospodskýho sem viděl, spohštěl žaluzky. Na gesto prosby mi naznačil abych ho neotravoval a už se neukázal. Raději bych tam nechodil, protože lotřebovat pomoc vYhodí Vás před dveře.
 
Roman Michek
Roman Michek
Musím dodat
Hospodskýho sem viděl, spohštěl žaluzky. Na gesto prosby mi naznačil abych ho neotravoval a už se neukázal. Raději bych tam nechodil, protože lotřebovat pomoc vYhodí Vás před dveře.
 
Roman Michek
Roman Michek
Fakt nelžu
Prodejní místa nejaou pro turisty. Obecní úřad od 19h a hospoda + koupaliště od 17h, to si můžou dovolit jen místní. Dejte jich pár větnamce do krámu ta tam je stále. Nebo známku zrušte.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Známka
Dnes 1.7.2015 návštěva v 15:00.. Hospoda u Pitra zavřená, podle otevírací doby za oknem otevřeno od 17:00, Obecní úřad od 19:00 do 20:30 a na koupališti sice otevřená branka, ale nikde nikdo a údajně otevřeno také od 17:00, jinak nechápu smysl koupaliště, které je vypuštěné a chátrá. Takže známku jsme nesehnali, bohužel.
 
MILAN
V sobotu jsme známku nekoupili, obecní úřad má otevřeno v létě od 19 00 do 20 30 a v zimě od 18 00 do 19 30 ale jen ve středu. Koupaliště jsme našli ale nikdo tam nebyl, tak známku nemáme.
 
Zero
Kostel s přilehlou dřevěnou zvonicí jsme bez problémů našli. Restauraci Na Koupališti po chvíli taky, ale hostinský nám sdělil, že TZ nemá, neboť je konec sezóny. Dle předchozích příspěvků soudím, že sehnat TZ zde není nic jednoduchého. Budu si o ni muset napsat.
 
Petr Král
restaurace zavřená,problém ji vůbec najít .
 
big.hood
Souhlas
Musím se přidat a souhlasit s předeslými příspěvky. Vesnička je pěkná, ale takových je v naší vlasti tisíce a turistickou známku nemají. Takže moc nechápu, proč ji má zrovna tahle. Ano kostelík s dřevěnou zvonicí je sice zajímavý, ale z pokusu dostat se k němu jsem si odnesl pouze plnou hlavu nějakého hmyzu, který úspěsně likviduje okolní kaštany. Aspoň jsem pořídil pár fotografií "přes zeď". Koupaliště, kde mají prodávat známku, je na druhé straně vesnice, celkem dobře ukryté očím turistů. Při mé navštěvě bylo zavřeno, takže nakonec jsem měl vlastně stěstí. Známku bych stejně nezískal, tak jsem byl aspon ušetřen jednání s místním domorodcem:-).
 
Honza F.
divné
Ahoj,potvrzuji poslední příspěvek - známku prý již nějakou dobu nemají a mít ani nebudou. Pán na mě koukal, jak na vraha. Celkově moc nerozumím, proč zrovna toto místo má turistickou známku - pár baráčků kolem staršího kostela a vysloužilého koupaliště. Samotná hospoda dá práci vůbec najít, i když vzhledem k maličkosti tohoto místa se to vylučovací metodou nakonec povede.Zbytečná cesta. :o(
 
Markéta Kubicová
Nezdvořák
Dnes jsme navštívíli toto bohem zapomenuté místo. Najít koupaliště byl nadlidský výkon, neboť v městečku nebyla živá duše.Po dlouhém hledání jsme konečně koupaliště našli, ovšem známku jsme nekoupili, neboť už je nějakou dobu nemají. Nemůžeme si ji ani nechat poslat, protože fotku jsme si nepořídili ( nebylo čím ) a na žádost majitele restaurace o potvrzení, či razítko provozovny jsme byli odbyti, že prý má na razítku IČO a tak jsme po dlouhé štrapáci odjeli s prázdnou.Toto místo opravdu nedoporučuji, ani na koupání, natož pro sběratele TZ.
 
skolilj
Nac takové místo
Opravdu mi uniká, naco vznikají takové turistické známky. Kostel není z krajiyn ze 3 stran téměř vůbec viděť, zdaleka úplně. Ano od potoka je to pěkný pohled, ale když při vstupu na přilehlý hřbitov mám dojem že jsem více zloďej než turista - nevím nač taková místa vznikají. U historii či architektuře kostela žádnjá cedulka ani nápis a v místní prodejně TZ, dáli se hospoda tak nazvat, jste pro ně ten úplně nejposlednější zákazník, kterému jsou i líni odpověďět něco co už přes půl roku nemají....
 
Lucka
Známka zakoupena dnes bez problémů na koupališti. Dostanete se tam tak, že hned za kostelem uhnete z hlavní silnice doprava dolů z kopce a pak zahnete doleva... Asi po kilometru narazíte na koupaliště... Další možnost je, že projedete obcí až na konec, zahnete opět doprava dolů z kopce a pak zatočíte doprava... Po pár metrech uvidíte koupaliště...Přes léto 2009 tam budou mít otevřeno každý den odpoledne, někdy i dopoledne (třeba dnes bylo), ale to bývá každoročně bez záruky... Koupaliště už je napuštěné, měli by ho brzo prochlórovat...Pokud bude hezké počasí, můžete vyrazit k vodě a ještě si pořídit známku... Jinak je možné zakoupit známku i na místním obecním úřadě, ale nezkoušela jsem to... Otevřeno tam však mají jen ve středu večer...Kostel je pěkný (hlavně zevnitř), na tak malou obec až nečekaně...
 
Paaja
Známku jsem pořídil v restauraci Na koupališti (právě napouštěném), prý je tam dostupná teprve dva dny. Otevíračka je až odpolední, od 15 či 16 hodin do noci. O kostele jsem se nic nedozvěděl, přístupný je pouze pozemek okolo, poněkud zarostlý. Příležitostí k návštěvě by mohly být dopolední nedělní mše, rozpis je na kostelních dveřích.
 
Pardubitzer
Dneska jsem si udělal podvečerní výlet na kole a jsem spokojen. :-) Ta otevírací doba je neskutečná, ale sedí...kostel jsem znal už dřív, takže mě nepřekvapil. Známek mají hodně, a musím potvrdit, že se mě paní zeptala, kolik jich chci. Docela mě to pobavilo
 
Luboš
Velmi ochotný pan Čermák (místostarosta) z č.p.69 tj. 3 domek od úřadu směrem na HM, se mnou ochotně na úřád došel i v neděli tz prodal. Se zájmem jsem si prohlédnul místní kroniku a popovídali jsme si i o historii kostela a kaple vyobrazené na tz.
 
Petr K.
Napíše mi někdo na mejl jak doopravdy má otevřen obecní uřad.
 
Honza Pásler
Hodně rozpačitý dojem
Tak jsem se byl podívat v Jezbořicích. Je to docela úhledná vesnička s příjemnou hospůdkou, otevřenou:Po, Út, Čt, Pá: 11-13, 17-22St: 18-22So, Ne: 12-14, 17-23.Bohužel, TZ zde neprodávají.Pro pěšího turistu je okolí naprosto neatraktivní. Jezdí sem autobusy z Pardubic a Heřmanova Městce, nejbližší vlak je v Klešicích nebo Rozhovicích (obojí cca 2 km, trať Chrudim město - Heřmanův Městec)Prochází tudy několik cyklotras a jsou zde také značené hipotrasy pro jezdce nakoních. Ty jsou vyznačené podle toho, jedná-li se o spojovací nebo okružní,barevnou podkůvkou nebo kruhem v bílém čtverci. Je to zajímavé, ale jako značkař bych to udržovat nechtěl. Až se stromy rozrostou, budou z těch kruhů parádní elipsy. Známka je s motivem kostela sv. Václava s dřevěnou zvonicí. Moc tomu nerozumím, ale podobných kostelů je v Čechách spousta. Známečka se prodává na obecním úřadě, jeho otevírací doba je opravdu unikátní:Středa, v zimě 18 - 19.30, v létě 19 - 20.30Tedy celá jedna hodina a půl týdně. V létě navíc až po odjezdu posledního autobusus. Ach jo...Paní na úřadě se moc podivila, že chci známku jen jednu: "Včera jsme je prodávali poprvé a byl tu jeden, co jich bral dvacet..."
 
alena
Jako první kupec této zámky všem ostatním sděluji, že je v prodeji zatím na Obecním úřadě, úřední hodiny mají v Po 16-18 a ve Stř. 18-19.30. Zřejmě se ale bude prodávat do léta v místním pohostinství. Na obecňáku jsme ji koupili i s patřičným výkladem o obci.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek