Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1579 - Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení


Popis

Její výstavba trvala pět let (1540 – 1545). Zpřístupněna byla až v roce 1582. Věž měla od počátku obranný a ochranný charakter - včas odhalit požáry i blížícího se nezvaného hosta. Historické sklepení - podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.


Mapa

Navštívil jsem Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Červený Hrádek (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Jirkov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Bremen, Jirkov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°29'55.2"N 13°26'51.81"E
Hodnocení:
2.897
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1579 - Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení


02.09.2019 - dostupná bez problému
11.05.2019 - dostupná bez problému
10.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Infocentrum mělo být otevřené, ale nebylo.
TZ zakoupena v penzionu Bremen za 25Kč spolu s 689,
ovšem starší typ bez samolepky, což mi nevadí, ale někomu třeba může... ;-)
 
Karel
Anonym
Prohlídka oficiálně v minimálním počtu 4 lidí. Ale paní byla hodná a vzala nás ve dvou. Vstupné platí jedno na sklepení i na věž. Stojí za vidění. Známka zakoupena v infocentru.
 
Michal Stolin
Michal Stolin
Jirkov
Známka bez problému koupena ve všední den v infocentru společně se známkou Červený hrádek.
 
vláďa
V sobotu odpoledne infocentrum otevřeno, výhled z věže díky počasí nebyl ideální, ale historické sklepy nám to vynahradily. Super, včetně průvodkyně. Známek mají dostatek.
 
Lucie Bernhartová
Infocentrum
Známka a pohled zakoupeny v infocentru na náměstí během Jirkovské pouti. Známek dostatek (Vyhlídková věž a Červený Hrádek), velký výběr pohledů, dvě razítka :).
 
eMPage
To, že mají na Červeném hrádku v ponděli zavřeno jsem věděl (u kulturních míst to chápu), ovšem to, že mají zavřeno i v informačním centru, tak to mě dosti překvapilo. Kvůli nim mě čeká návštěva Jirkova ještě jednou...
 
Tatík
Na vyhlídkovou věž 118 schodů, kvůli výstavě je šlape pracovnice infocentra vždy ve čtvrt a třičtvrti v otvírací době s návštěvníky. Bohužel jsme se dnes nedostali do podzemí, zablokoval se vchod. Turistických známek dostatek, pohledy ale došly.
 
Pařez
Dnes jsem se díval na otvírací dobu IC Jirkov út-pá 10-16 so,ne 10-17 a dostal jsem nové razítko se slonem - Jirkov, město Karla Kludského.
 
Petr
Známka
17.8.2008 byla známka dostupná jak v Jirkově, tak na zámku Červený hrádek. Měli jich dost. Z věže je mimochodem velmi pěkný výhled na velmi široké okolí.
 
Keži
Věž a podzemí v Jirkově
Nejprve jsme navštívili krásný zámek s renovovanými interiery i exteriery Červený Hrádek,kde jsme zakoupili TZ zámku,novou TZ 1579 Jirkovské věže a podzemí a vtz Pohádkového království 2007.Prohlídka i mladý průvodce byli skvělí i přes velké 30 st. vedro a jeho originální dobové oblečení.Poté jsme sjeli do Jirkova na věž,kde platí zámecká vstupenka a paní z IC vám ochotně věž odemkne,je naproti IC na malém náměstíčku.V IC rovněž zakoupíte obě TZ a vstupenku do podzemí Jirkova,které si nenechte ujít včetně rozsáhlého výkladu a osobního nadšení paní průvodkyně-jirkovské rodačky.Moc děkujeme!Vstup do zámku je 40/20Kč,do podzemí 40/20Kč.
 
Šímová
infocentrum Jirkov
toto infocentrum jsem navštívíla během března, dubna i května, ani při poslední návštěvě nebylo otevřeno
 
Pařez
TZ je docela hezká. Jen nevím, proč je zařazena mezi zámky. Na infocentru je otevřeno denně, i ve svátky, potvrdila mi to pracovnice IC. Škoda, že DJS měl smůlu, od neděle 3.5.2008 už fungují naplno.
 
DJS
Otvírácí doba - pozor
Byla sobota 2. května 2008 odpoledne a ač dle internetových stránek mělo být otevřeno (9-17) jak v infocentru tak v galerii, našel jsem dveře do jejich budovy zamčené. Po složitém hledání ve spoustě letáků a kulturních reklam na dvěřích a oknech se úkazalo, že uvádějí úplně jinou otvírací dobu než na internetu: galerie: út, st, čt a ne - během dne a infocentrum: po, st - 9-17, pá 9-13. Takže tam raději předem volejte nebo místní ověřte přímo na místě. Mě po této zkušenosti do Jirkova (na rozdíl od Chomutova) hned tak nikdo nedostane. Rozhořčený turista z Kladna
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2621 Turistických známek
2482 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek