Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1579 - Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení


Popis

Její výstavba trvala pět let (1540 – 1545). Zpřístupněna byla až v roce 1582. Věž měla od počátku obranný a ochranný charakter - včas odhalit požáry i blížícího se nezvaného hosta. Historické sklepení - podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.


Mapa

Navštívil jsem Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Bremen, Olejomlýnská 327, Jirkov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Červený Hrádek (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Tyršova 23, Jirkov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°29'55.2"N 13°26'51.81"E
Hodnocení:
2.839
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1579 - Jirkov - vyhlídková věž a historické sklepení


01.09.2023 - předražený sběratelský předmět
15.07.2023 - dostupná bez problému
08.07.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Předražená TZ
TZ zakoupena v IC Jirkov - ovšem za 50 kaček!!
 
wenzel
Jirkov
Jirkov jsme navštívili v sobotním dopoledni, zrovna když cigáni se ženili :-D No zážitek to byl :-D Jinak město jako takové je de facto velké panelákové sídliště přilepené na Chomutov, ale historické jádro je hezké. Zaujaly nás historické domy na náměstí, navštívili jsme městskou věž se zajímavým muzeem Jirků, které je instalováno v jednom z pater, a sestoupili do jirkovského podzemí, které považuji za jedno z nejkrásnějších u nás. Dá se využít kombinované výhodné vstupné na věž a do podzemí. Podzemí by si určitě zasloužilo svou vlastní TZ. Vedle IC je také malé hasičské muzeum. TZ zakoupena v IC za 50 kč.
 
Petr Novák
Petr Novák
doporučuji
Jirkov je sice maé město, ale pěkné. Známku jsem koupil v infocentru, kde jsou moc ochotné slečny. Prohlídka věže i podzemí byla opravdu zajímavá. V infocentru dále doporučuji expozici o městě a hasičské minimuzeum.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Jirkov
Prohlídku jsme měli rezervovanou, ale byli jsme nakonec sami, prý byl ale den předtím nával, takže doporučuji raději zavolat si předem. Vstupenky se kupují v íčku kousek od vlezu do podzemí. Sklepy jsou parádní, hotový labyrint, členité a zajímavé. Zatím to bylo jedno z nejlepších podzemí, která jsme navštívili. Mohli jsme i s pejsky. Věž patří ke kostelu a vyhlídka z ní je celkem pěkná. Známku neměli, koupila jsem ji tedy až na Červeném Hrádku.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z penzionu Bremen.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Infocentrum mělo být otevřené, ale nebylo.
TZ zakoupena v penzionu Bremen za 25Kč spolu s 689,
ovšem starší typ bez samolepky, což mi nevadí, ale někomu třeba může... ;-)
 
Karel
Anonym
Prohlídka oficiálně v minimálním počtu 4 lidí. Ale paní byla hodná a vzala nás ve dvou. Vstupné platí jedno na sklepení i na věž. Stojí za vidění. Známka zakoupena v infocentru.
 
Michal Stolin
Michal Stolin
Jirkov
Známka bez problému koupena ve všední den v infocentru společně se známkou Červený hrádek.
 
vláďa
V sobotu odpoledne infocentrum otevřeno, výhled z věže díky počasí nebyl ideální, ale historické sklepy nám to vynahradily. Super, včetně průvodkyně. Známek mají dostatek.
 
Lucie Bernhartová
Infocentrum
Známka a pohled zakoupeny v infocentru na náměstí během Jirkovské pouti. Známek dostatek (Vyhlídková věž a Červený Hrádek), velký výběr pohledů, dvě razítka :).
 
eMPage
To, že mají na Červeném hrádku v ponděli zavřeno jsem věděl (u kulturních míst to chápu), ovšem to, že mají zavřeno i v informačním centru, tak to mě dosti překvapilo. Kvůli nim mě čeká návštěva Jirkova ještě jednou...
 
Tatík
Na vyhlídkovou věž 118 schodů, kvůli výstavě je šlape pracovnice infocentra vždy ve čtvrt a třičtvrti v otvírací době s návštěvníky. Bohužel jsme se dnes nedostali do podzemí, zablokoval se vchod. Turistických známek dostatek, pohledy ale došly.
 
Pařez
Dnes jsem se díval na otvírací dobu IC Jirkov út-pá 10-16 so,ne 10-17 a dostal jsem nové razítko se slonem - Jirkov, město Karla Kludského.
 
Petr
Známka
17.8.2008 byla známka dostupná jak v Jirkově, tak na zámku Červený hrádek. Měli jich dost. Z věže je mimochodem velmi pěkný výhled na velmi široké okolí.
 
Keži
Věž a podzemí v Jirkově
Nejprve jsme navštívili krásný zámek s renovovanými interiery i exteriery Červený Hrádek,kde jsme zakoupili TZ zámku,novou TZ 1579 Jirkovské věže a podzemí a vtz Pohádkového království 2007.Prohlídka i mladý průvodce byli skvělí i přes velké 30 st. vedro a jeho originální dobové oblečení.Poté jsme sjeli do Jirkova na věž,kde platí zámecká vstupenka a paní z IC vám ochotně věž odemkne,je naproti IC na malém náměstíčku.V IC rovněž zakoupíte obě TZ a vstupenku do podzemí Jirkova,které si nenechte ujít včetně rozsáhlého výkladu a osobního nadšení paní průvodkyně-jirkovské rodačky.Moc děkujeme!Vstup do zámku je 40/20Kč,do podzemí 40/20Kč.
 
Šímová
infocentrum Jirkov
toto infocentrum jsem navštívíla během března, dubna i května, ani při poslední návštěvě nebylo otevřeno
 
Pařez
TZ je docela hezká. Jen nevím, proč je zařazena mezi zámky. Na infocentru je otevřeno denně, i ve svátky, potvrdila mi to pracovnice IC. Škoda, že DJS měl smůlu, od neděle 3.5.2008 už fungují naplno.
 
DJS
Otvírácí doba - pozor
Byla sobota 2. května 2008 odpoledne a ač dle internetových stránek mělo být otevřeno (9-17) jak v infocentru tak v galerii, našel jsem dveře do jejich budovy zamčené. Po složitém hledání ve spoustě letáků a kulturních reklam na dvěřích a oknech se úkazalo, že uvádějí úplně jinou otvírací dobu než na internetu: galerie: út, st, čt a ne - během dne a infocentrum: po, st - 9-17, pá 9-13. Takže tam raději předem volejte nebo místní ověřte přímo na místě. Mě po této zkušenosti do Jirkova (na rozdíl od Chomutova) hned tak nikdo nedostane. Rozhořčený turista z Kladna
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek