Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 959 - Kaplice


Popis

Malebné město v údolí Malše, na historické Jantarové stezce, mezi Šumavou a Novohradskými horami. Městská památková zóna.

Mapa

Navštívil jsem Kaplice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Kaplice, Linecká
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°44'18.53"N 14°29'47.26"E
Hodnocení:
2.394
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 959 - Kaplice


21.05.2020 - dostupná bez problému
28.02.2020 - dostupná bez problému
21.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Vyprodáno
Známky jsou vyprodány, ale další jsou už objednány.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Kaplice
TZ se prodává jak v íčku, tak v Galerii Krampus na náměstí. V íčku neměli, v galerii jsem naštestí našel poslední. Tak pozor kdo sem pojedete v následujících dnech a týdnech. Nové jsou prý objednané, ale známe to.

Jinak městečko je takové to na rozhlédutí se na půl hodinky a zase dál. Za zmínku stojí jen pěkná budova radnice a zajímavé nezvyklé "dvojkostelí" (byť to není takový unikát jak místní tvrdí, např. v Tetíně jsou taky dva sousedící kostely a vsadil bych se, že i leckde jinde).
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
TZ zakoupena v Infocentru Kaplice spolu s TZ 2573.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ dostupná v Galerii Krampus za 35 kč společně s několika vizitkami. V Kaplici je to tak asi jediné co jde celoročně navštívit. Jinak je zde mnoho hezkých pohostinských zařízení. V Kaplici je k vidění ještě náměstí,které je hezky provedené jinak je to takové to místo, ve kterém strávíte 30 minut, šup pro známku a odjet.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Kaplice
Celkem obyčejné město s pěkným historickým středem, ale jinak nic extra k vidění. Náměstíčko je opravené a moc pěkně udržované. Doporučuji navštívit kavárnu Kap Café (Masná 200), kde nejenže mají zajímavé a chutné nápoje, ale jak samotná kavárna, tak dvorek je zařízeny v krásném stylu. Byli jsme též na prohlídce Galerie Krampus, kde nám milá slečna dala krátkou přednášku o těchto maskách a tradici. Masek je zde jen pár, ale jsou zajímavé, pak ještě shlédnete video. Vstupné je poměrně drahé (70 Kč), ale zase tu nic moc jiného k vidění není, a tak doporučuji zpestřit si výlet alespoň touto prohlídkou.
 
Romana Oceláková
Romana Oceláková
Koupit o víkendu známku? Nemožné.
Jako ve většině měst infocentrum o víkendu zavřené. Níže zmiňovaná Expozice už samozřejmě nefunguje a jediné místo, kde jsem známku objevila, byla restaurace na náměstí. Mají ji ve vitríně, od které nemají klíče. No ona ta známka stejně stojí 50,- Kč, tak ať si ji nechají.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
TZ
Známka (poslední kus) pořízena v Informačním centru. Je stála potřeba počítat s tím, že infocentrum má otevřeno jen ve všední dny.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Nestojí o víkendové turisty.
Další z mnoha měst, kde patrně nestojí o víkendové návštěvníky. Infocentrum o sobotách a nedělích zavřené.
 
Miroslav
Kaplice
8.5. 2013 (den volna) jsem navšívil Kaplice v Jižních Čechách. IC bylo zavřenno. Nikde jinde jsem známku nesehnal.
 
Jivatc
Nedostupnost
V sobotu 6.10.2012 jsme měli v Kaplici akci. Jel jsem 250km a infocentrum, stejně jako historické centrum mají v sobotu zavřeno. Takže kdo chce známku, tak pouze přes týden - nechápu
 
Infocentrum
I o víkendu lze sehnat známku
V době prázdnin seženete známku na náměstí v Historické expozici Kaplicka, které je otevřeno o sobotách 9.00 - 12.00 - 13.00 - 16.00 hodin a zastupuje infocentrum.
 
ricci
IC zavřeno
Význam IC které je v o výkendu, kdy chodí nejvíce turistů, nechápu.Jde ovšem o běžný jev. Na druhou stranu překvapí zřízená a otevřená IC na malých obcích, např. v Benešově nad Černou. Tak že v Kaplici o víkendu TZ neseženete.
 
Libor
27.09.2010 - TZ dostupná v místním IC (budova kina cca. 300 m od náměstí), muzeum bylo v Po zavřené, prohlédli jsme si náměstí a kostel
 
Pinďa
Muzeum
Vstupné za 20,- známek dostatek, expozice nevelká, ale zajímavá. Pokud se zakecáte s místním muzejníkem, dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací. Například, kde v blízkém okolí uvidíte zbytky koněspřežky, případně kde stojí jeden z posledních pranýřů. Též způsob plavení vorů po Malši pomocí nadržené vody, byl v českých zemích velmi neobvyklý. Otevírací doba viz příspěvek Honzy.
 
Honza
Nejlepší místo pro zakoupení TZ doporučuji Historickou expozici Kaplicka v Kostelní ulici naproti radnici, která je otevřena od úterý do soboty 9-17 hod.Takže, když se vydáte do Kaplic v neděli tak jste bez šance známku sehnat,protože místní info je klasicky otevřeno jen v pracovních dnech. Pondělí-čtvrtek 8-18,pátek 8-17
 
Infocentrum Kaplice
Turistickou známku je možné kromě Infocentra zakoupit také v nově otevřené Historické expozici Kaplicka (roh náměstí, směr ke kostelu), která má otevírací dobu 9.00 - 17.00 úterý až sobota (až do listopadu)
 
SIml
Níže uvedený stav trvá. Pouze Po-Pá!!!
 
Michal Beneš
Infocentrum je jak psala Jana Marková otevřeno pouze ve všední dny + v pátek ji mají ještě jako bonus
zkrácenou.
 
Jana Marková
Hezký den,informační centrum, kde by měla být známka k dostání je bohužel otevřené pouze ve pracovních
dnech! Vzhledem k tomu, že je turistická sezóna je to dost neobvyklé.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek