Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 614 - Kašperské Hory


Popis

Zlatokopecká horská osada Reichenstein, v roce 1584 povýšena na královské horní město, které koupilo nedaleký hrad Kašperk.


Mapa

Navštívil jsem Kašperské Hory

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Náměstí 1, Kašperské Hory
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion na Habeši (chalupa na samotě pod hradem Kašperkem)
Toto místo prodává také turistickou známku
Inf. středisko NP Šumava, Sušická 399, Kašperské Hory
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°8'37.96"N 13°33'18.82"E
Hodnocení:
2.884
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 614 - Kašperské Hory


10.10.2021 - dostupná bez problému
08.08.2021 - dostupná bez problému
02.08.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
wenzel
Kašperské Hory
Centrum města řadím mezi nejkrásnější na Šumavě a o okolí. Dominantou města je kostel Sv. Markéty, ale v centru se nachází řada krásných domů. Celé okolí náměstí je krásně vydlážděno několika typy dlažby. vě městě je možno navštívit moto muzeum nebo muzeum hraček. Vyzdvihnout musím také IC v budově radnice, kde je k prodeji mnoho suvenýrů a upomínkových předmětů. Další prodejna se suvenýry, kde je mnoho originálních a vtipných věcí, se nachází hned vedle policejní služebny. TZ a několik výročních zakoupeno právě v IC. Do Kašperských Hor a na Kašperk se vždy budu rád vracet.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ
TZ zakoupena v IC Kašperské Hory.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
To už je prostě taková klasika. Město si pořídí IC, ale o víkendech, kdy je mimo letní sezónu nejvíce turistů, tak je zavřené.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Úhledné městečko, příjemné infocentrum.
 
Petr Egermaier
Petr Egermaier
Návštěva moto muzea a muzea hraček
V moto muzeu jsem byl už asi po třetí. Osobně návštěvu doporučuji. V muzeu hraček si člověk vzpomene na dětství, protože jsou tam vystaveny hračky meho dětství.
 
Hedvika Vrbická
Hedvika Vrbická
Kasperske Hory
Mesto a okoli malebne. TZ v infocentru na namesti. Pro dobrou snidani nebo pohodovou kavu si dovoluji doporucit Bistro pod Nebem (pod kostelem prvni ul. Dlouha ul. 68), kde se vam dostane vreleho pristupu, domaciho pohodli a velmi chutnych polevek .....
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kašperské hory
Známka koupena v informačním centru na náměstí přímo ve staré radnici. Víkendová otevírací doba od dubna je SO - Ne od 09:00 do 15:00. Královsky vybavené infocentrum různými upomínkovými předměty . V prodeji mají kromě známky města i další výroční známky, např. Kohoutí kříž, Karel Klostermann a nově také další z řady edice Karla IV. Zlatá stezka kašperskohorská. Na prohlídku města nebyl moc čas tak jsme alespoň prošli náměstí, které je krásně upravené a jehož dominantou je docela velký kostel. V létě návštěvu rozhodně zopakujeme a i doporučujeme a to nejen v létě.
 
Libor Marek
Libor Marek
7.8.2015
Pěkné náměstí s dominantou kostela (kouhoutí kříž za kostelem) a krásné radnice. Navštívili jsme i IC Šumavy a expozici hraček (TZ 1563). TZ koupena v IC na radnici.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
KH
Známka v IC v KH, měli i dvě VTZ- Klostermanna a Kohouti kriz
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Turistická známka města byla minulou neděli v pohodě k dostání v IC na náměstí. K tomu mají i VTZ Karel Klostermann a Kohoutí kříž na Šumavě. K zakoupení je zde značné množství pohlednic z celé Šumavy, spousta knížek a dalších suvenýrů. Draze, leč výborně jsme pojedli v nedalekém hotelu Kašperk.
 
Adam Křivánek
Není katerorie
u téhle známky jako jediné není v DB uvedená kategorie ....
předpokládám by se mělo jednat o HISTORICKÁ MĚSTA ? :)
 
karelvesely@tiscali.cz
karelvesely@tiscali.cz
TZ nemají, město ale stojí za to
Navštívili jsme toto hezké město na kraji Šumavy v sobotu 9. května cestou z hradu Kašperk. TZ v íčku na náměstí neměli, prý právě doprodali. Jelikož sezóna sotva začíná, je to smutné. Íčko národního parku na kraji města u výpadovky na Sušici, které zde někteří doporučovali, mělo pro změnu zavřeno. V muzeu hraček na náměstí jsme dostali jen jejich známku, ale ne TZ Kašperské Hory. Takže si budeme muset napsat do Rýmařova. Město Kašperské Hory ale za návštěvu stojí a náladu nám výrazně spravili v Cafe Nebespán na náměstí, které mohu vřele doporučit.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Kašperské Hory
Známka zakoupena v infocentru v budově radnice. Město je moc hezké a i v zimě je zde co navštívit. Otevřena byla tři muzea, spoustu se toho navštěvník dozví i z info panelů v kostela.
 
LukasZ
LukasZ
Kašperky
Velmi hezké uklizené město, usazené v krásné přírodě Šumavy. Rozhodně jedno z míst kde se zastavit.
 
Franta
Známka zakoupena při návratu z Kašperka v místním IC.
 
jerry720
Kašperské Hory.
Poslední návštěva v pátek 27. 04. 2012. TZ jsem bez problémů pořídil v "Íčku" na náměstí. V zadní venkovní části kostela sv. Markéty (na náměstí) si povšimněte kohoutího kříže, který sem byl přenesen z Nicova u Stach (je motivem VTZ No. 154, ta je rovněž k dostání v místním "Íčku").
 
Zuza
Naprosto skvělé íčko, mají krásnou zahradu plnou dřevěných hraček pro děti a uvnitř to voní dřevem ) Z náměstí je možné si vybrat více tématických cest po okolí.
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
V Kašperských horách spatříte to hlavní v podstatě na náměstí. Budova radnice, rozsáhlý kostel, kruhová kašna s vodotryskem a vlnami :) zašli jsme i do expozice českých hraček a v tomtéž domě i muzea motocyklů :)
 
Waynee
V info centru plno zajímavých materiálů o Šumavě.....Doporučuji navštívit obec Červená (cca 3km)......chovají tam bizony (cca 13 kusů)
 
Longer
Známka dostupná v IC bez problémů... narozdíl od jiných se mi výstava dřevěných starých hraček líbila, zvlášť stará divadla a loutky ;-)
 
ROMANA
IC samozřejmě sobota - neděle nedostupné, v muzeu pouze TZ Vvýstava hraček, která mimochodem za moc nestojí.Jinak Kašperské Hory jsou kouzelné i jejich okolí a nedalaký hrad Kašperk.Nechápu, proč není možný prodej TZ v některém z obchůdků s rukodělnými výrobky , které mají dlouhou otvírací dobu i o víkendech.
 
Tomáš
Koupil jsem vnfocentru CHKO Šumava. Prodávají tam docela hodně turistických i výročních známek.
 
thief
kašperské hory
V infocentru CHKO Šumava je hezké malé muzeum s naučnými tabulemi, skládaškami pro děti a vůbec dostatečným množstvím materiálů. Dokonce tu mají i vycpaného rysa zabitého pytlákem v r.2003. Návštěvu můžu jen doporučit.TZ mají dost včetně několika dalších.
 
Jaroslav Brabec
Infocentrum NP Šumava
Velmi zajímavé je infocentrum Národního parku Šumava, kde seženete i známku města Kašperské Hory a spoustu známek právě ze Šumavy - např. jednotlivá šumavská jezera. Infocentrum je výborné i pro děti, dozví se tu spoustu informací o přírodě, na spoustu věcí si můžou sáhnout a vyzkoušet. Měli jsme s sebou naše prcky 3 a 6 let a výborně se zabavili.
 
Iška
IC v Kašperských Horách najdete na náměstí v té krásné malované budově, která nechybí na žádném pohledu z Kašperek. Vřele ale doporučuji vykašlat se na toto IC a navštívit IC národního parku při výjezdu z města na Sušici. Je zde nádherná expozice o šumavské přírodě, která je poučná a zábavná zároveň, zaujme i děti. A suvenýrů včeho druhu mají dostatek. Vůbec, íčka národního parku se pro nás stala vyhledávaným cílem, vždycky se těšíme, co zase uvidíme. Mezi těmi, které jsme navštívili, to kašperskohorské patří k nejlepším.
 
Luděk
to Mája
Hmmm, tomu se můžu jen pousmát - pokud jedu někam, kde to neznám a mám přístup na net (což jak vidím máš), nasaju o místě předem co nejvíc informací a na místě čas využiju jinak a líp. Pak nejsem překvapen, že přijížděje od Sušice, stojí na kraji městečka IS NP Šumava a že na náměstí na radnici je IC města. V horším případě zpovídám domorodce. Nejlépe v novinovém stánku, protože tyhle babky ví o životě obce vždy nejvíc. Pak v samošce nebo v muzeu. Ale to jsou výjimky, protože kdo je připraven, není zaskočen :-)
 
Mája
Infocentrum Šumavy se nám vůbec nepodařilo najít, ani po zběsilém obíhání náměstí (žádné směrovky ani ukazatele) a Infocentrum města má otevřeno pouze v pracovní dny. Známka je nedosažitelná!
 
Gabi
Kašperské Hory bohužel zklamaly
Nevím proč má IC v Kašp. Horách otevřeno pouze v pracovní dny a to do 15:30??? co je to za blbost, když Tz si turisté kupují o víkendech a svátcích, bohužel ani v Muzeu na náměstí Tz neměli, přestože by je tam prodávat mohli, protože je tam otevřeno i o svátcích.
 
Pinďa
Na Rokytě
TZ stále ke koupi v IC Rokyta, společně s TZ 98 Antýgl.
 
Radka
bohužel neměli ani na náměstí ani v infocentru
 
Luděk
Kašperské Hory
TZ Kašperských Hor a Kvildy lze také koupit v IS NP Šumava Rokyta (mezi Antýglem a Srním), telefon 376 599 009, otevřeno út-ne VI--IX 8--16:30 (polední pauza 12--12:30), V a X 8:30--15:30 (polední pauza 12--12:30)
 
Mároš+Macik
Informační středisko NPŠ je parádní a věřím že se tam zdržíte jako my a ne jen koupíte TZ.Navštívili jsme muzeum s přírodopisnou a historickou expozicí a líbilo se nám tam.Přes léto tam nyní mají i mimořádně expozici s názvem Mimikry - živé exotické žáby,hada,chameleona,strašilky,kudlanku atd.,vše co se k tématu expozice vztahuje.
 
Iva
Kašperské Hory jsme navštívili s dětmi a je tam opravdu co k vidění. Vřele doporučuji IS NPŠ v Sušické ulici -
velmi inspirativní a zajímavé nástěnky, úkoly, hříčky... už pro předškolní děti. Nádhera. Akorát není
bezbariérový přístup.Ve městě 3 muza jedním vchodem - horní strana náměstí (v každém se platí vstupné
zvlášť) - Motomuzeum na půdě - ve vedrech nedýchatelno, dost vysoké vstupné - historická kola a motocykly,
Muzeum dřevěných hraček - také v podkroví, moc hezké, hračky se tu zde u pokladny dají koupit, Pivovarnické
muzeum v přízemí - nenavštívili jsme, galerie a prodej perníčků - také v přízemí, vstup zdarma, vynikající
zdobené měkké perníky, ne jako ty pouťové, na kterých si člověk vyláme zuby.Doporučuji nakouknout do
prodejny Madonnka (horní strana náměstí) - nádherné vyřezávané maličkosti ze dřeva (korálky, hračky, kuchyňské
potřeby...), kameniny, obrázky, sošky... prostě drobnosti na památku.V dolní části náměstí, v
restauraci Waikiki mají nekuřácký salonek pro děti s hracím koutkem a dětskými židličkami. Naopak nejlépe se
vaří ve vedlejší restauraci U muzea.
 
Eda
V Kašperských Horách jsou vskutku dvě infocentra - první (městské) je na náměstí v budově radnice, druhé IC
patří NP Šumava a najdete ho v Sušické ulici na okraji K. Hor (je vidět při příjezdu od Radešova). Pokud jsem
si dobře všiml, TZ měli nyní již v obou infocentrech.
 
Bc. Pavla Fialová
Turistická známka dočasně nedostupná
Velmi se omlouváme všem sběratelům, ale známka č.614 je dočasně nedostupná. Čekáme na dodávku z Rýmařova. Pro sběratele můžeme nabídnout alespoň výroční známku Karla Klostermanna.Provozní doba září: Po, St 7.15 - 12.00 12.30 - 17.00Út, Čt, Pá 7.15 - 12.00 12.30 - 16.00So 9.00 - 12.00 12.30 - 15.00Ne zavřenoPo dobu výstavy (do konce září) v prostorách radnice budou TZ k dostání u obsluhy výstavy, tj. i v neděli od 9.30 - 12.00.Bc.Pavla Fialová, informační centrum
 
Badys
Infocentra jsou 2. Jedno je na kraji města směrem od Sušice. Tam měli jen Kapra.Druhé je na náměstí, kde
jsem 21.7. pořídil 614 i výročního Karla Klostermanna!
 
Mc.cvok +adelait
Opravdu nepochopitelné,známka nedostupná a infocentrum zavřené,velká část turistů cestuje o
víkendech,škoda,místní muzeum má otevřeno i o víkendu,ale TZ bohužel nemá.
 
Filip Bartoš
známka nedostupná,nechápu proč jí je možno koupit pouze v infocentru,když infocentrum je otevřené jen v
pracovních dnech od 8,00 do 16,00
 
michal šabla
znamka-kašperky
Byl jsem v Kašperských Horách v neděli 8.6.2003 v12.15 hod..Infocentrum je sice členem A.T.I.C.,ale bylo
zavřeno a nebyla vyvěšena otevírací doba.Takže jsem ani nevěděl,jestli nemají polední pauzu. Michal
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek