Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 614 - Kašperské Hory


Popis

Zlatokopecká horská osada Reichenstein, v roce 1584 povýšena na královské horní město, které koupilo nedaleký hrad Kašperk.


Mapa

Navštívil jsem Kašperské Hory

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Kašperské Hory, náměstí (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační středisko NP a CHKO Šumava (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion na Habeši (chalupa na samotě pod hradem Kašperkem) (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°8'37.96"N 13°33'18.82"E
Hodnocení:
2.893
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 614 - Kašperské Hory


18.08.2019 - dostupná bez problému
06.07.2019 - dostupná bez problému
18.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ
TZ zakoupena v IC Kašperské Hory.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
To už je prostě taková klasika. Město si pořídí IC, ale o víkendech, kdy je mimo letní sezónu nejvíce turistů, tak je zavřené.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Úhledné městečko, příjemné infocentrum.
 
Petr Egermaier
Petr Egermaier
Návštěva moto muzea a muzea hraček
V moto muzeu jsem byl už asi po třetí. Osobně návštěvu doporučuji. V muzeu hraček si člověk vzpomene na dětství, protože jsou tam vystaveny hračky meho dětství.
 
Hedvika Vrbická
Hedvika Vrbická
Kasperske Hory
Mesto a okoli malebne. TZ v infocentru na namesti. Pro dobrou snidani nebo pohodovou kavu si dovoluji doporucit Bistro pod Nebem (pod kostelem prvni ul. Dlouha ul. 68), kde se vam dostane vreleho pristupu, domaciho pohodli a velmi chutnych polevek .....
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kašperské hory
Známka koupena v informačním centru na náměstí přímo ve staré radnici. Víkendová otevírací doba od dubna je SO - Ne od 09:00 do 15:00. Královsky vybavené infocentrum různými upomínkovými předměty . V prodeji mají kromě známky města i další výroční známky, např. Kohoutí kříž, Karel Klostermann a nově také další z řady edice Karla IV. Zlatá stezka kašperskohorská. Na prohlídku města nebyl moc čas tak jsme alespoň prošli náměstí, které je krásně upravené a jehož dominantou je docela velký kostel. V létě návštěvu rozhodně zopakujeme a i doporučujeme a to nejen v létě.
 
Libor Marek
Libor Marek
7.8.2015
Pěkné náměstí s dominantou kostela (kouhoutí kříž za kostelem) a krásné radnice. Navštívili jsme i IC Šumavy a expozici hraček (TZ 1563). TZ koupena v IC na radnici.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
KH
Známka v IC v KH, měli i dvě VTZ- Klostermanna a Kohouti kriz
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Turistická známka města byla minulou neděli v pohodě k dostání v IC na náměstí. K tomu mají i VTZ Karel Klostermann a Kohoutí kříž na Šumavě. K zakoupení je zde značné množství pohlednic z celé Šumavy, spousta knížek a dalších suvenýrů. Draze, leč výborně jsme pojedli v nedalekém hotelu Kašperk.
 
Adam Křivánek
Není katerorie
u téhle známky jako jediné není v DB uvedená kategorie ....
předpokládám by se mělo jednat o HISTORICKÁ MĚSTA ? :)
 
Anna Veselá
Anna Veselá
TZ nemají, město ale stojí za to
Navštívili jsme toto hezké město na kraji Šumavy v sobotu 9. května cestou z hradu Kašperk. TZ v íčku na náměstí neměli, prý právě doprodali. Jelikož sezóna sotva začíná, je to smutné. Íčko národního parku na kraji města u výpadovky na Sušici, které zde někteří doporučovali, mělo pro změnu zavřeno. V muzeu hraček na náměstí jsme dostali jen jejich známku, ale ne TZ Kašperské Hory. Takže si budeme muset napsat do Rýmařova. Město Kašperské Hory ale za návštěvu stojí a náladu nám výrazně spravili v Cafe Nebespán na náměstí, které mohu vřele doporučit.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Kašperské Hory
Známka zakoupena v infocentru v budově radnice. Město je moc hezké a i v zimě je zde co navštívit. Otevřena byla tři muzea, spoustu se toho navštěvník dozví i z info panelů v kostela.
 
Lukas Zima
Lukas Zima
Kašperky
Velmi hezké uklizené město, usazené v krásné přírodě Šumavy. Rozhodně jedno z míst kde se zastavit.
 
Franta
Známka zakoupena při návratu z Kašperka v místním IC.
 
jerry720
Kašperské Hory.
Poslední návštěva v pátek 27. 04. 2012. TZ jsem bez problémů pořídil v "Íčku" na náměstí. V zadní venkovní části kostela sv. Markéty (na náměstí) si povšimněte kohoutího kříže, který sem byl přenesen z Nicova u Stach (je motivem VTZ No. 154, ta je rovněž k dostání v místním "Íčku").
 
Zuza
Naprosto skvělé íčko, mají krásnou zahradu plnou dřevěných hraček pro děti a uvnitř to voní dřevem ) Z náměstí je možné si vybrat více tématických cest po okolí.
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
V Kašperských horách spatříte to hlavní v podstatě na náměstí. Budova radnice, rozsáhlý kostel, kruhová kašna s vodotryskem a vlnami :) zašli jsme i do expozice českých hraček a v tomtéž domě i muzea motocyklů :)
 
Waynee
V info centru plno zajímavých materiálů o Šumavě.....Doporučuji navštívit obec Červená (cca 3km)......chovají tam bizony (cca 13 kusů)
 
Longer
Známka dostupná v IC bez problémů... narozdíl od jiných se mi výstava dřevěných starých hraček líbila, zvlášť stará divadla a loutky ;-)
 
ROMANA
IC samozřejmě sobota - neděle nedostupné, v muzeu pouze TZ Vvýstava hraček, která mimochodem za moc nestojí.Jinak Kašperské Hory jsou kouzelné i jejich okolí a nedalaký hrad Kašperk.Nechápu, proč není možný prodej TZ v některém z obchůdků s rukodělnými výrobky , které mají dlouhou otvírací dobu i o víkendech.
 
Tomáš
Koupil jsem vnfocentru CHKO Šumava. Prodávají tam docela hodně turistických i výročních známek.
 
thief
kašperské hory
V infocentru CHKO Šumava je hezké malé muzeum s naučnými tabulemi, skládaškami pro děti a vůbec dostatečným množstvím materiálů. Dokonce tu mají i vycpaného rysa zabitého pytlákem v r.2003. Návštěvu můžu jen doporučit.TZ mají dost včetně několika dalších.
 
Jaroslav Brabec
Infocentrum NP Šumava
Velmi zajímavé je infocentrum Národního parku Šumava, kde seženete i známku města Kašperské Hory a spoustu známek právě ze Šumavy - např. jednotlivá šumavská jezera. Infocentrum je výborné i pro děti, dozví se tu spoustu informací o přírodě, na spoustu věcí si můžou sáhnout a vyzkoušet. Měli jsme s sebou naše prcky 3 a 6 let a výborně se zabavili.
 
Iška
IC v Kašperských Horách najdete na náměstí v té krásné malované budově, která nechybí na žádném pohledu z Kašperek. Vřele ale doporučuji vykašlat se na toto IC a navštívit IC národního parku při výjezdu z města na Sušici. Je zde nádherná expozice o šumavské přírodě, která je poučná a zábavná zároveň, zaujme i děti. A suvenýrů včeho druhu mají dostatek. Vůbec, íčka národního parku se pro nás stala vyhledávaným cílem, vždycky se těšíme, co zase uvidíme. Mezi těmi, které jsme navštívili, to kašperskohorské patří k nejlepším.
 
Luděk
to Mája
Hmmm, tomu se můžu jen pousmát - pokud jedu někam, kde to neznám a mám přístup na net (což jak vidím máš), nasaju o místě předem co nejvíc informací a na místě čas využiju jinak a líp. Pak nejsem překvapen, že přijížděje od Sušice, stojí na kraji městečka IS NP Šumava a že na náměstí na radnici je IC města. V horším případě zpovídám domorodce. Nejlépe v novinovém stánku, protože tyhle babky ví o životě obce vždy nejvíc. Pak v samošce nebo v muzeu. Ale to jsou výjimky, protože kdo je připraven, není zaskočen :-)
 
Mája
Infocentrum Šumavy se nám vůbec nepodařilo najít, ani po zběsilém obíhání náměstí (žádné směrovky ani ukazatele) a Infocentrum města má otevřeno pouze v pracovní dny. Známka je nedosažitelná!
 
Gabi
Kašperské Hory bohužel zklamaly
Nevím proč má IC v Kašp. Horách otevřeno pouze v pracovní dny a to do 15:30??? co je to za blbost, když Tz si turisté kupují o víkendech a svátcích, bohužel ani v Muzeu na náměstí Tz neměli, přestože by je tam prodávat mohli, protože je tam otevřeno i o svátcích.
 
Pinďa
Na Rokytě
TZ stále ke koupi v IC Rokyta, společně s TZ 98 Antýgl.
 
Radka
bohužel neměli ani na náměstí ani v infocentru
 
Luděk
Kašperské Hory
TZ Kašperských Hor a Kvildy lze také koupit v IS NP Šumava Rokyta (mezi Antýglem a Srním), telefon 376 599 009, otevřeno út-ne VI--IX 8--16:30 (polední pauza 12--12:30), V a X 8:30--15:30 (polední pauza 12--12:30)
 
Mároš+Macik
Informační středisko NPŠ je parádní a věřím že se tam zdržíte jako my a ne jen koupíte TZ.Navštívili jsme muzeum s přírodopisnou a historickou expozicí a líbilo se nám tam.Přes léto tam nyní mají i mimořádně expozici s názvem Mimikry - živé exotické žáby,hada,chameleona,strašilky,kudlanku atd.,vše co se k tématu expozice vztahuje.
 
Iva
Kašperské Hory jsme navštívili s dětmi a je tam opravdu co k vidění. Vřele doporučuji IS NPŠ v Sušické ulici -
velmi inspirativní a zajímavé nástěnky, úkoly, hříčky... už pro předškolní děti. Nádhera. Akorát není
bezbariérový přístup.Ve městě 3 muza jedním vchodem - horní strana náměstí (v každém se platí vstupné
zvlášť) - Motomuzeum na půdě - ve vedrech nedýchatelno, dost vysoké vstupné - historická kola a motocykly,
Muzeum dřevěných hraček - také v podkroví, moc hezké, hračky se tu zde u pokladny dají koupit, Pivovarnické
muzeum v přízemí - nenavštívili jsme, galerie a prodej perníčků - také v přízemí, vstup zdarma, vynikající
zdobené měkké perníky, ne jako ty pouťové, na kterých si člověk vyláme zuby.Doporučuji nakouknout do
prodejny Madonnka (horní strana náměstí) - nádherné vyřezávané maličkosti ze dřeva (korálky, hračky, kuchyňské
potřeby...), kameniny, obrázky, sošky... prostě drobnosti na památku.V dolní části náměstí, v
restauraci Waikiki mají nekuřácký salonek pro děti s hracím koutkem a dětskými židličkami. Naopak nejlépe se
vaří ve vedlejší restauraci U muzea.
 
Eda
V Kašperských Horách jsou vskutku dvě infocentra - první (městské) je na náměstí v budově radnice, druhé IC
patří NP Šumava a najdete ho v Sušické ulici na okraji K. Hor (je vidět při příjezdu od Radešova). Pokud jsem
si dobře všiml, TZ měli nyní již v obou infocentrech.
 
Bc. Pavla Fialová
Turistická známka dočasně nedostupná
Velmi se omlouváme všem sběratelům, ale známka č.614 je dočasně nedostupná. Čekáme na dodávku z Rýmařova. Pro sběratele můžeme nabídnout alespoň výroční známku Karla Klostermanna.Provozní doba září: Po, St 7.15 - 12.00 12.30 - 17.00Út, Čt, Pá 7.15 - 12.00 12.30 - 16.00So 9.00 - 12.00 12.30 - 15.00Ne zavřenoPo dobu výstavy (do konce září) v prostorách radnice budou TZ k dostání u obsluhy výstavy, tj. i v neděli od 9.30 - 12.00.Bc.Pavla Fialová, informační centrum
 
Badys
Infocentra jsou 2. Jedno je na kraji města směrem od Sušice. Tam měli jen Kapra.Druhé je na náměstí, kde
jsem 21.7. pořídil 614 i výročního Karla Klostermanna!
 
Mc.cvok +adelait
Opravdu nepochopitelné,známka nedostupná a infocentrum zavřené,velká část turistů cestuje o
víkendech,škoda,místní muzeum má otevřeno i o víkendu,ale TZ bohužel nemá.
 
Filip Bartoš
známka nedostupná,nechápu proč jí je možno koupit pouze v infocentru,když infocentrum je otevřené jen v
pracovních dnech od 8,00 do 16,00
 
michal šabla
znamka-kašperky
Byl jsem v Kašperských Horách v neděli 8.6.2003 v12.15 hod..Infocentrum je sice členem A.T.I.C.,ale bylo
zavřeno a nebyla vyvěšena otevírací doba.Takže jsem ani nevěděl,jestli nemají polední pauzu. Michal
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2445 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek