Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1289 - Keramická dílna Maříž


Popis

Ves Maříž se rozkládá 3 km jihozápadně od Slavonic. Za socialismu byla odsouzena k zániku. Dnes je domovem řady osobností. Zrodila se zde originální mařížská keramika.

Mapa

Navštívil jsem Keramická dílna Maříž

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Maříž, Autorská originální keramika s.r.o.
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
48°59'10"N 15°19'3"E
Hodnocení:
2.519
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1289 - Keramická dílna Maříž
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1289 - Keramická dílna Maříž


15.04.2022 - nemají sběratelský předmět
11.09.2021 - dostupná bez problému
12.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

FCB
Známku
jsem koupil v prodejně keramiky v Maříži. Syn mého kamaráda si tu vyzkoušel namalovat hrníček a i přesto, že mu jsou teprve 4 roky, byl výsledek nádherný. Hrníček nám nedali hned, protože je vozí na vypálení do Prahy. Tam jsme si ho mohli za cca. 10 dní vyzvednout.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
Maříž
Nemohu souhlasit s níže uvedeným příspěvkem paní Ťoupalové. Maříž je místo na konci světa, které mělo být za komunistů zlikvidováno. Nejen, že se jim to nepovedlo. ale ještě díky lidem, kteří provozují keramickou dílnu, se stalo atraktivní.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Keramická dílna
Trochu jsem nepochopila, proč má toto místo známku, protože pokud si člověk nechce sám namalovat vlastní výtvor, pak zde může navštívit jen prodejnu. My osobně jsme si své dílo vytvořili, ale přiznám se, že především proto, abychom měli dobrý pocit ze získání TZ. Autorská keramika je opravdu krásná, takže jsem svou sbírku také obohatili. Přesto si myslím, že princip sběru by neměl být dán tím, že navštívíte prodejnu a tak jako tak zde musíte utratit docela dost peněz (ať už koupí hotového výrobku v obchodě nebo za malování vlastní keramiky), protože jinak sem ani nemusíte chodit. Navíc jedna z keramiček byla ze začátku velmi neochotná, při vysvětlování z nás dělala úplně debily, kteří netuší, jak to funguje (naše první zkušenost s keramikou), její mírně arogantní chování nepovažuji za vhodné, vzhledem k tomu, že jsme tam nechali kolem 1.500 Kč.
 
Václav Vosecký
Václav Vosecký
známka
známka zakoupena bez problémů ve Slavonicích v galerii
 
Miroslav Nastoupil
Miroslav Nastoupil
Známka
Zakoupená v dílně s keramikou.
 
rosta.luna@seznam.cz Pavelka
rosta.luna@seznam.cz Pavelka
Dovolená
Navštívili jsme se ženou tohle parádní místo. V dílně jsme si namalovali keramiku, příjemné prostředí, krásné počasí. Všechno vyšlo, jak mělo.
 
Fanda
V Maříži bez známky,ale v infu ve Slavonicích poradili galerii keramiky naproti přes náměstí.Měli!!!
 
Martin
14.7.2011-Známky v keramické dílně vyprodané,ceny keramiky přemrštěné.
 
Libor
20.08.2010 - TZ přímo v Maříži v keramické dílně, myslím, že o prázdninách mají otevřeno až do 19:00, keramika je to zajímavaá, ale strašně drahá :-(
 
jerry720
Chyba
V Atlasu turistických známkových míst je jako prodejní místo uvedena "Autorská originální keramika, Slavonice". Ve Slavonicích TZ ale nikde neseženete, já jí koupil v prodejně (a dílně) keramiky přímo v Maříži. Asi je zde nějaká chyba, koneckonců v záhlaví této stránky je jako prodejní místo uvedena Maříž. Keramika je moc hezká, ale ceny už tak hezké nejsou:-) TZ pořízena bez problémů dne 18. 08. 2010.
 
Honza Pásler
Keramika krásná, ale ty ceny! 350 ,- Kč za hrneček jsem prostě nedal. Inu, co kus, to originál. TZ nová (se samolepkou).
 
feli
Nemaji
........... ani ve Slavonicích, vyprodáno!!!
 
brumlik
beznadějně vypúrodáno !!!!
 
Tatík
Turistických známek mají dostatek v prodejně-a již s označením Keramická dílna Maříž. Mně osobně tato hodně barevná keramika nic neříká, děti si ale hrnek rády vybarví. Funguje i restaurace a občerstvení. V okolí je nedotčená příroda uchráněná našimi bdělými pohraničníky. Otevírací doba v příspěvku níže, vybarvování a nákup je opravdu možný i ve Slavonicích na náměstí.
 
mladý Jarda
Konečně
Tak konečně bude název TZ odpovídat grafice na známce i prodejnímu místu?
 
jiri mudr
pro pana edera
ignoranntske soudy o sobe vytrubujete predevsim vy, ac, uznavam, vam to asi nedochazi. a jestli si nedokazete najit informaci o tom, ze ten zamek je turistickym mistgem proto, ze ho komuýniste myrnyxtyrnyx vyhodili do luftu, aby nevadil dratum, je tu dalsi indicie, ukazujici na stejny fakt...vit co? jezdete na karlstejn, tam je parkoviste, peknej hrad, i kdyz nevlkusne prestaveny pred 100 lety, suvenyru, ze je neusete a ceduli, ze je neprectete. proste to prave turisticky atraktivni misto...
 
Kaama
Známka koupena v prodejně keramiky, jinak taky nechápu motiv známky, je na ní sice napsáno zámek Maříž, ale nakreslená keramika...
 
Josef Eder
Pro pana Mudra
Vážený pane,protože jsem obyčejný turista, nikoliv fanatik do historie staveb, tak posuzuji turisticky zajímavá místa podle toho, jak se tam cítím a jak si návštěvu užiju. Pokud se ale jedná o zříceninu zámku, o kterém navíc na to zmiňovaném internetu až tak informací není, kde nenajdete jedinou ceduli s označením: tady stál zámek a vypadal asi takto, tak není něco v pořádku. Turistické známky vznikly za účelem mapování turisticky zajímavých míst v České republice. Ani bych necekl, kdyby se jednalo o známku Maříže, kde je symbolem keramika, ale jedná se o známku zámku. A tak si trvám na svém, že není něco v pořádku.A použiju, i když mi to není vlastní, stejný metr na Vás. Nestojím o vaše ignorantské soudy mé osoby, pokud nepřinesete do diskuze něco přínosného. A to se Vám evidentně nepodařilo.
 
jiri mudr
pro pana edera
nesdilim vas prapodivny pocit, ze vyznam pamatky se posuzuje dle sire a kvality prijezdove komunikace a mnozstvi ceduli kolem rozmistenych. co se takhle podivat na tech internetech a zkusit si o zamko v marizi neco najit? pak byste mozna nevypoustel z klavesnice ignorantske soudy o bezcenne zricenine.v uctejiri mudr
 
Veselka
Něco tak protivného, na co jsem narazila na tomto známkovém místě, jsem ještě nepotkala. Po delší době, po kterou jsme byli v prodejně sami, přišlo něco, téměř neslyšně (prý) pozdravilo, a okamžitě se vrhlo k počítači. Přesto, že jsem stála u pokladny, zřejmě jsem byla neviditelná. Když jsem se po chvíli pozeptala jestli zde někdo obsluhuje, byla jsem stroze odbyta že jo a co si teda přeju. Všem tuto návštěvu vřele nedoporučuji. Keramiku je možné nakoupit i ve Slavonicích a doporučovala bych tam prodávat i turistické známky. Možná jsem však měla jen smůlu na obsluhu, keramika je moc hezká.
 
Véna
snad jen ta procházka stojí za to, nicméně možnost si vyrobit hrníček je ovšem lákavá:-), ale pozor-již druhý rok v polovině července neměli známku
 
Josef Eder
Rozpačitý dojem
Musím říci, že zřícenina zámku Maříž, pro kterou je známka dělaná, je ubohá. Není k ní značená cesta, není ani trochu označená, turista se nedozví jakoukoliv podrobnost o zámku. Vzhledem k tomu, že na TZ je vyobrazená keramika, tak je mi ale jasné, proč má taková bezcenná zřícenina svou známku.
 
Vysočina
INFO
Restaurace OÁZA MAŘÍŽ. Otevřeno denně od 10 do 24 hod.Keramická dílna a prodejna keramiky je otevřena
denně od 8 do 20 hod. (v říjnu – dubnu:9 – 17 hod.)tel.: 384 493 793 – restaurace384 493 337 –
keramika
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek