Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1611 - Kerský les


Popis

Kersko je obklopeno přírodním parkem Kerský les. Kersko je známé hlavně díky Bohumilu Hrabalovi, který zde léta žil.

Mapa

Navštívil jsem Kerský les

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Lesní ateliér Kuba, Kersko (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hájenka Kersko Bungalovy, Kersko 464 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°8'39"N 14°55'25"E
Hodnocení:
2.848
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1611 - Kerský les


05.07.2019 - dostupná bez problému
26.05.2019 - dostupná bez problému
13.05.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ Kerský les
TZ pořízena v Lesním ateliéru Kuba u ochotné paní majitelky, která upozornila i na další zajímavosti v místě jako je Hrabalova chalupa, autobusová zastávka u něho či pramen sv. Josefa. Místa stojí určitě za návštěvu. Je tam nádherná příroda a hlavně klid.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Kersko
Kersko je ideální pro klidnou jarní procházku,sice už to tu nevypadá jako z filmu Slavnosti sněženek a některé stavby(chaty), jsou v dost zanedbaném stavu, ale ten klídek je tu parádní. Co určitě doporučuji je jídlo v restauraci U pramene, dali jsme si tři chody a jedno lepší než druhé(samozřejmě nechyběl Jelen se šípkovou omáčkou-výborné). Hájenka v době naší návštěvy procházela rekonstrukcí. TZ bez problému v Lesním ateliéru U Kuby, kde to mají moc pěkné,funguje i jako infocentrum.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Oblast Kerska je známá hlavně díky Bohumilu Hrabalovi, který zde léta žil. V proslavené Hájence jsem neodolal pokušení na kančí kýtu se šípkovou omáčkou. Samozřejmě mě lákala i druhá možná varianta se zelím. ;) V útulném ateliéru Kuba jsem zakoupil TZ. Procházka po celém Kersku je neuvěřitelně relaxační. Všudypřítomný klid, zeleň, vysoké borovice a přesto obklopené chatami nebo rodinnými domy s obrovskými zahradami. K vidění je mnoho míst, která jsou známá díky filmu pana Jiřího Menzela ,,Slavnosti sněženek". Monumentální je i Krásná Pepina, která se tyčí do výše nad všechny ostatní stromy.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 1611
Jak zde již všichni psali, na Hájence TZ nemají. V lesním ateliéru Kuba jich mají dost.
 
Petr Polák
Petr Polák
TZ
Na Hájence známku nemají. Jídlo vynikající.
 
Iveta Nováková
známka
Na Hájence nebyli zrovna nejvstřícnější, a TZ neměli. O to vřelejší bylo uvítání v ateliéru Kuba, kde je kromě známky k dostání spousta dalších krásných věcí. Doporučuji prohlédnout si i zahradu. Nezapomeňte se napít vody ze Svatojosefského pramene, ale připravte se na frontu žíznivých turistů.
 
Václav Kypr
Václav Kypr
TZ
Na hájenku se vy prd..te !! Nemají vůbec žádný zájem o její prodej. Nebýt filmu, byla by to jen tuctová hospoda!! Zato v atelieru Kuba bude vřele vítání, mají tam spoustu krásných věcí a dokonce v prodeji i moravské "Štramberské uši", skvělý to perníkový výrobek. Vřele doporučuji
 
Romana
TZ
Jídlo ůžasné jako i obsluha ale známku opět nemají a na dotaz proč-špátná komunikace ohledně dodávání-
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
neděle
Kersko jsme navštívili skoro po roce,tentokrát se známými,pro které to byla premiéra,a stejně jako my i oni byli nadšeni výborným jídlem,pivkem a obsluhou v Hájence.
TZ i pohledy klasicky vyprodány,ale v ateliéru Kuba dostupné bez problému,a k tomu spousta keramiky atd.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
v hájence mají výbornou zvěřinu, ale známku jsem tam nesehnal (už poněkolikátý), zakoupena v lesním ateliéru kuba, kde k mýmu překvapení k dostání pěkná edice hrabalových děl. minerálka z josefova pramene nic moc:), ale procházka k hrabalově chalupě pěkná
 
Petra Laštovková
Petra Laštovková
restaurece Hájenka
V restauraci Hájenka nemá obsluha nejmenší povědomost o tom, že by snad měli mít známku. Takže do budoucna nelze asi mnoho věřit loňskému
slibu, že je budou objednávat. Tím spíš, že se to nepodařilo od 7.7.2013 !!!
A protože se v lesním atelieru chystala velká sláva - křtila se tam knížka o BH (pochopitelně :o)) ), nechtěla jsem tam zbytečně obtěžovat. Takže tentokrát výlet bez známky......
 
EPM
Nedostupná
V Hájence známku nemají.
 
Dana
Kerský les
Bohužel se musím připojit k tomu,že v hájence OPĚT známku neměli-prý ji budou objednávat ve středu:)))V atelieru bez problémů-příjemné prostředí,kouzelné výrobky.Děkuji.
 
Standa
Nedostupná
V Hájence vyprodaná, Ateliér v pondělí uzavřen.
 
KamPa
Sobota
TZ v Hájence vyprodaná,v ateliéru Kuba dostupná.V Hájence šípková i se zelím byly výborné,obsluha rychlá a příjemná,i přes velké množství jedlíků i pijáků,kteří měli též namířeno na XV.Hrabalovo Kersko.
 
Milan
Známku jsem získal v ateliéru Kuba bez problémů. V Hájence jsem se radši ani nestavoval.Ale vzpoměl jsem si na " Slavnosti sněženek ".
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Hájenka nemá
V Hájence známku nemají a ani se netváří, že by ji chtěli. V Atelieru mají. Navrhoval bych tu Hájenku deaktivovat - proč jim tam nahánět lidi?Jinak menu i obsluha je tam řekl bych prostředního ražení... :) Nestěžuju si, ale neoslnili mě. A to rizoto bylo moc slaný! :))
 
Patrik
V Hájence známka vyprodaná, v atelieru Kuba bez problémů.V hospodě narváno, obsluha celkem milá a rychlá. Na jídelníčku Kanec se šípkovou a kanec s knedlíkem a se zelím - obojí dobré a chutné.Ale jinak Kersko nic moc. Ale ani jsem toho moc nečekal.
 
stochovak
Je to divné, ale v Hájence opět známku nemají. Prý, že je budou objednávat až na sezonu. Koupil jsem ji v pohodě v ateliéru Kuba. Moc pěkné, už se chystají na Velikonoce, velký výběr kraslic za přijatelnou cenu, ale i vkusné keramiky.
 
Martin
Hájenka
6.9.2011. Známka bohužel v Hájence nedostupná, pouze v Ateliéru je jich dostatek. V Hájence na turisty asi prdí z vysoka. Obsluha jako ve IV. cenové.
 
Honza
Restaurace Hájenka
Známka dostupná v atelieru, restaurace v sobotu narvaná k prasknutí.....pokud bude tedy hezké počasí, sobota kolem 13:00, tak vězte, že na oběd si budete muset vyčlenit minimálně 2 hodiny. Náš oběd trval od 13:10 do 15:15.....jediné co potěšilo, že obsluha nám neúčtovala pití....bylo nás jí líto sedět dvě hodiny na sluníčku a čekat na oběd.....
 
Jehlin
Známka dostupná v atelieru u Kuby. V Hájence nemají a prý letos ani nebudou objednávat...Jinak kančí výtečné a příjemná podzimní procházka Hrabalovým krajem.
 
vláďa
Známka bez problémů v Ateliéru Kuba. U Pramene sv. Josefa je mapa, která člověka navede k místům spjatým ať už s Bohumilem Hrabalem a nebo s filmem Slavnosti sněženek. Když vyjde krásné podzimní počasí, je tu úžasně.
 
magipriba
Tak v Hájence je to stále stejná písnička,známky jsou prý objednány,ale ještě nepřišly. Neznělo to dvakrát přesvědčivě. Jídlo celkem dobré,pivo Postřižiny vynikající. Možnost zakoupení pohlednice.
 
zlobr
TZ pouze v atelieru Kuba.Jinak je v Kersku krásně ,doporučuji výlet
 
lodivod
TZ v ateliéru Kuba dostatek. Cena 30 Kč za staré TZ bez nálepky.
 
Lukáš
V restauraci Hájenka známky nemají,ale prý je mají objednaný,že by do příštího týdne mohli být.Každopádně 11° Nymburské pivo je lahoda a i výborně vaří.Doporučuji za návštěvu jak Kersko,tak i blízké okolí.
 
Honza Pásler
Procházka Hrabalovým Kerskem dokáže vždy pohladit po duši, přenést člověka do Slavností sněženek. Škoda, že bylo právě úterý a Hájenka zavřená. Kančí se šípkovou omáčkou by určitě přišlo vhod víc, než jídlo univerzální chuti v kdysi vyhlášeném motorestu. Napravil to ale pěkný vizuální zážitek z Ateliéru Kuba
 
Marta
V Hájence úžasný oběd - kančí se šípkovou, a v ateliéru jsem zase utrácela, jejich keramika je "milý kýč". Teď tam vystavuje své malované fotky Eva Pilarová.
 
starý Jarda
TZ No.1611 Kerský les - pramen sv. Josefa
je právě v prodeji a už ji mám na stole. U pramene si můžete zároveň do lahví načepovat životadárnou vodu a v restauraci se zase můžete občerstvit a najíst. Lesní ateliér Kuba Kersko je zhruba vzdálen 500 m. V ateliéru i v restauraci jsou příjemní lidé. Jarda P*12 P.S. (www.lesniatelierkuba.cz) najděte si to každý ve svém prohlížeči.
 
Jarda Fredo
Prodejní místo
Pokud tedy můžu navrhnout prodejní místo, když tu ještě není, tak U Zlatého tygra v Praze u výčepáků P*12 naproti stolu, kde sedával pan Hrabal. Tam trefí každý turista.
 
Kersko
Kde se dá koupit?
No přece v lese ! Asi s ní běhají divocí králíci a musíte si ho chytit !
 
Jarda Fredo
KDE SE DÁ KOUPIT?
Hezké, ale chybí mi tady kde je ke koupi? Aktuální informace mi došla 4.8.2008 ve 13:32 a tento zásadní údaj tu dosud není v hlavičce tohoto místa uveden.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2443 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek