Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 621 - Klášter Chotěšov


Popis

Monumentální barokní klášter premonstrátek v údolí Radbuzy jižně od Nýřan, založený Blahoslaveným Hroznatou roku 1202.

Mapa

Navštívil jsem Klášter Chotěšov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Klášter (pokladna), Chotěšov, ul. Ostrovní
Toto místo prodává také turistickou známku
Hospůdka ve dvorku, Plzeňská 631, Chotěšov
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace pod klášterem, nám. 1. máje 230, Chotěšov
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Plzeňská 1, Chotěšov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°39'10.91"N 13°11'56.35"E
Hodnocení:
2.696
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 621 - Klášter Chotěšov


16.11.2021 - dostupná bez problému
11.07.2021 - dostupná bez problému
30.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z restaurace pod klášterem.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno dnes na OÚ, klášter uzavřen
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Klášter Chotěšov
Čtyři prodejní místa a ani na jednom jsme neměli štěstí. Klášter uzavřen, byla tam svatba. OÚ v sobotu dopoledne jsem ani nezkoušel. Hospůdka ve dvorku otevírá až od 16 hodin a v Restauraci pod klášterem ji včera před polednem doprodali.
 
Oldřich Pavelka
Oldřich Pavelka
TZ
Známka bez problému zakoupena při obědě v restauraci Pod klášterem.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka zakoupena při obědě v restauraci Pod klášterem. Sám klášter majestátní a doufám, že brzy najde využití. Velmi pěkná je pěší cesta do Chotěšova po modré podél řeky ze Stodu.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakopena v Restauraci pod klášterem u velice milé a příjemné obsluhy. Mají i vizitky a magnetky a z náměstí před restoaurací je na klášter krásný výhled.
 
Hynek Sladký
Hynek Sladký
Klášter Chotěšov
Než tam pojedete,mrkněte na stránky Spolku Kláštera Chotěšov http://www.klasterchotesov.eu/,kde najdete časy prohlídek.Vstupné 60,-Kč.Vstup do kláštera je z hlavní silnice 26 Plzeň-Domažlice.Tímto bych chtěl poděkovat průvodci-jeden z nejlepších výkladů,co jsem zažil.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
....
Spolek Klášter Chotěšov zajišťuje komentované prohlídky od května do září, takže jsme známku bez problémů zakoupili na místě.
 
karel z klatov
uzasný zažitek
opravdu,uprostřed turistické sezony a je zavřeno.v sobotu.jen tak dál.národní kulturní památka...známku jsem dostal v restauraci pod klášterem.milí a příjemní lidé,prodali mi ji i mino otevírací dobu.K.
 
Pavel Zeman
Úžasný zážitek
Dnes jsme si chtěli zakoupit známku v klášteře v Chotěšově,měli jsme ohromné štěstí že po vstupu do parku kláštera jsme hned potkali správce kláštera.Ochotně nám známku prodal a když viděl náš zájem o klášter tak nám udělal úžasnou prohlídku s nádherným výkladem. Takové množství odvedené práce co tito lidé dělají na záchranu kláštera to se jen tak nevidí.Ani jsme netušili co filmů se na tomto klášteru natáčelo.Ještě jednou moc děkujeme správci za nádherný výklad.Opravdu skvělé a všem doporučuji tam vyrazit na výlet.
 
milan pinka
Re: Úžasný zážitek
:)
 
Honza Pásler
Procházka zimní klášterní zahradou nás naplní pokorou, co dokázaly dávné generace vybudovat, ale také smutkem, co dokázaly generace nadávné zdevastovat.TZ bez problému na obecním úřadě.
 
Vavřík Ag
Krásná prohlídka
Prohlídka kláštera je sice pouze 3x denně v neděli, ale naplánovali jsme si tudy návrat z akce a vyplatilo se. Prohlídka byla velmi dlouhá a moc zajímavá, moc díky! TZ, razízka i pohledy u kasy. Možná by to chtělo prohlídky dělat častěji, lidi by se rádi podívali i mimo neděli.
 
Zuzana
TZ v pohodě zakoupena v pokladně kláštera, milá a ochotná paní nabídla ještě i dvě razítka. Klidné a příjemné místo...
 
jerry720
Nedobytný klášter.
Zastávka v sobotu 15. 10. 2011 při cestě do Domažlic. Nečekal jsem, že v tuto posezónní dobu bude klášter otevřen, ale zarazila mě otevírací doba i v sezóně - od 01. 05. do 25. 09. každou neděli ve 13.30, 15.00 a 16.30 h, to je dost málo, řekl bych. :-( Areál kláštera jsem alespoň obešel, pěkný pohled na něj je ze spodní části vesnice, kde se nachází hasičská zbrojnice. TZ si nechám poslat z Rýmařova.
 
David
Bohužel i pro sezónu 2011 platí stále jen nedělní prohlídky ve 13:30, 15:00 a 16:30. (tedy pokud aktualizují nástěnku, která je vedle vstupu :-)
 
Tatík
Prohlídky jsou jen v neděli ve 13,30, 15,00 a 16,30 hod. Trvají opravdu 90 minut, vstupné 40,- (20,-) Kč a před začátkem jsme ještě viděli velkou výstavu výrobků z mateřských škol. Obec Chotěšov a dobrovolníci opravdu dělají téměř nemožné pro záchranu objektů (viz níže). Problém je i budoucí využití, filmaři a svatby nestačí. Turistické známky a pohledy v muzeu na konci prohlídky.
 
JirkaK
Prohlídka kláštera trvá přes hodinu. Poslední prohlídka začíná v 16:30. Paní průvodkyně je členkou spolku pro záchranu kláštera a provádí zadarmo. Známka, kterou jsem koupil byla poslední. Až si prohlídnete klášter, doporučuji navštívit gotické sklepy.
 
Luděk
Chotěšov a pivo
Na zpáteční cestě, než mi přijel vlak, jsem pod klášterem v Chotěšově omrkl bývalý knížecí pivovar. Zavřený od roku 1906. Je u náhonu Radbuzy asi 100 metrů vlevo pod klášterem u rybníčka, při modré turistické značce. Nepřekvapilo mě, že až třetí občan věděl, že se v Chotěšově vařívalo pivo a kde. Paměť lidí je krátká a místní povědomost často tristní
 
jaroslav
Pozor,
v pekařství Šefl už známky bohužel neprodávají a na dotaz kde se tedy dají sehnat se prodavčka jen přihlouple ušklíbla, že neví.
 
Hana
Klášter Chotěšov
Tur. známku 621 je možné zakoupit také na Obecním úřadě v Chotěšově, kde je zároveň možné objednat prohlídku kláštera mimo otevírací dobu na tel. 377 900 421. Prohlídku zprostředkuje také Osvětová beseda Chotěšov tel. 608 518 099 - paní Seidlová.Prohlídky kláštera jsou letos každou neděli ve 13.30, v 15.00 a v 16.30 hod. Poslední prohlídky jsou v neděli 30. září 2007 a místní turistický oddíl chystá akci na závěr sezóny: Kromě prohlídek kláštera - divadlo pro děti "Čarodějnická pohádka", vystoupení skupiny "Řáldes" - tj. ukázka výcviku mladých koní, souboje v historických oděvech a soutěže pro děti. Bude také přístupné sklepení s výkladem o důmyslném kanalizačním systému. Vstupné do areálu kláštera bude 30,-Kč, děti 10,-Kč. Vstupné na prohlídku je 40,- a 20,-Kč.
 
jarda
V pohodě
se dá známka koupit ve zmiňovaném pekařství. Jen se musí vystát fronta zákazníků, protože zde prodávají i koloniál pultovým prodejem. Ale to se dá v pohodě překousnout!
 
JirkaS
Pekařství Šefl
Celkem zajímavé kupovat TZ v pekařství. Dokonce i finance mají rozdělené zvlášť za známky a zvlášť za pekařské výrobky. Jinak pekárna je hned u silnice Plzeň-Domažlice po pravé straně
 
Léňa
SUPERRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!
Jestli máte zájem o podporu jedné opravdu nádherné památky, o kterou náš stát bohužel nestojí, a tak hrozí její zkáza. Na prohlídku kláštera přijeďte v neděli-prohlídky jsou ve 13.00,14.30 a 16.00. Otevřeno vždy chvíli před začátkem. Vstupné 40kč a 20kč. O klášter se starají místní nadšenci a prohlídka je se zajímavým výkladem a trvá kolem hodiny a půl. Uvidíte kapli, konvent a zrestaurovanou fresku-která je stála 8 milionů korun- v této prostoře jsou možné svatební obřady.Klášter je také zajímavým objektem pro filmaře: např. 3 díly seriálu Dobrodružství kriminalistiky, Andělská tvář(Z. Troška), a americký film z A. Hopkinsem- Česká spojka (je v něm klášter opravdu označen jako Chotěšov.V kláštere-ženském byly Premonstrátky. Byla to odnož kláštera mužského v Teplé.Během prohlídky můžete přispět na nová okna kláštera a věřte, že to bude od vás dobrý skutek.
 
Pavel.S.
Dne 8.10. jsem navštívil Chotěšov. Klášter otevřen jen v neděli. Hotel Vakor stále zavřený. U hotelu vývěska o
dostupnosti známky. Pekařství - prodejna potravin Šefl 100 metrů od hotelu má ve výloze známkový štít.
Prodejní doba je ve všední den obvyklá. V sobotu od 06.00 do 11.00 hod. Já jsem dorazil v 11.10 hod. a
samozřejmě zavřeno. Paní prodavačka v prodejně ještě uklízela a tak asi po čtvrt hodině se nechala obměkčit,
otevřela a známku prodala. O 100 metrů dál od potravin je výborná cukrárna.
 
ruza
Potvrzuji informaci, že je klášter otevřen pouze v neděli, prohlídky ve 13:00, 14:30 a 16:00, s sebou si
průvodci berou k prodeji také TZ. Včera jich tam měli deset.
 
MISA
KLÁŠTER JE OTEVŘEN OPRAVDU JEN V NEDĚLI A HOTEL JE ZRUŠEN - NAŠTĚSTÍ NA VÝVĚSCE U HOTELU JE NAPSÁNO ŽE TZ JE K
DOSTÁNÍ NA OBECNÍM ÚŘADĚ, KDE SEŽENETE NEJEN TZ KLÁŠTERA, ALE TAKÉ TZ KŘÍŽOVÉHO VRCHU U STODA
 
Bártíci
Kde vzít známku?
V obchodě s potravinami asi 100-200m od zrušeného hotelu Vakor směrem na Plzeň po levé straně. Ve výloze je
sběratelský štít. Bohužel radostí nad známkou (náš druhý pokus) jsme se zapomněli informovat o otvírací době.
Omlouváme se. Lovu zdar!!!
 
Magda
se získáním známky mám stejné zkušenosti.Klášter je uzavřen pouze.Otevřen k prohlídce kolem 13 hod. Místní
hotel Vakor je zrušen.Pokud se Vám podaří potkal ochotného "domorodce" po domluvě Vám známku
zašle.
 
Kuba
Hotel Vakor je dlouhodobě uzavřený, klášter ve všední den bohužel taky.
 
Aja
Chotěšov
Upozornění pro sběratele: v Chotěšově mají v klášteře otevřeno pouze v neděli od 13 do 17 hodin. Jinak si
musíte sehnat čísla a domluvit si návštěvu sami, pokud bude někdo ochoten vás provést. Hotel Vakor kousek od
kláštera (kde mejí mít TZ) je zavřený, takže máte smůlu. Hodně štěstí u sbírání přeje Aja
 
Petra+Jirka
V tomto období je klášter otevřen pouze v neděli odpoledne. Prohlídky pouze po předchozí domluvě.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek