Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 318 - Klášter Porta Coeli


Popis

Ženský cisterciácký klášter v Tišnově - Předklášteří z roku 1233. Porta Coeli, neboli česky Brána nebes.

Mapa

Navštívil jsem Klášter Porta Coeli

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace V Chaloupkách, Předklášteří
Toto místo prodává také turistickou známku
Klášterní kavárna Porta Coeli (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum ve Šlapanicích (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°21'11"N 16°24'2"E
Hodnocení:
2.937
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 318 - Klášter Porta Coeli


21.05.2020 - dostupná bez problému
08.02.2020 - nemají sběratelský předmět
26.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michal Tomsa
Michal Tomsa
TZ
Klášter je moc hezký, probíhá rekonstrukce vchodu (vjezdu) do areálu kláštera i část vnitřních prostor, v místním klášterním pivovaru velmi dobré občerstvení. Známka zakoupena bez potíží v muzeu.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
V restauraci V Chaloupkách TZ došla. Nicméně personál ochotný a jídlo fajn. :)
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 10. 2010
TZ jsme pořídili v restauraci V Chaloupkách poblíž kláštera. Tišnov je hezké městečka, ale v blízkosti kláštera dosti schátralé.
 
Michal Novotný
Michal Novotný
Nedostupnost TZ
Nedostupnost TZ v "Restaurace V Chaloupkách, Předklášteří". Byl jsem tam 1.11.2019 odpoledne. Prý na cestě, v poště. V současné době rekonstrukce, prohlídka omezena, min. 3 platící. Michal N.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Návštěvní řád
Známka k dostání v pokladně u kláštera. Složitější je to s párováním vozidel. Oficiální není. Někteří návštěvníci vjeli až do areálu, jinak je možné parkovat před klášterem podél zdi objektu. Prohlídky probíhají každou hodinu a nyní už stačí tři platící návštěvníci.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
podmínky návštěvy
Do kláštera na prohlídku musí být minimálně 5 platících. Neexistuje, že byste byli třeba tři a chtěli za zbylé dva doplatit. Měli jsme štěstí, že se k nám na poslední prohlídku od 15.00 hod.ve středu 24. dubna přidalo pět Němců.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 318
Vstupní portál předčil všechna moje očekávání - nádhera. Klášterní kostel velmi pěkný, ale další prohlídka pouze křížová chodba s jednou místností a rajská zahrada.
Pokud se zajímáte o klášterní život, pak doporučuji klášter v Teplé, kde jsme při prohlídce mohli vidět mnoho místností, které používali i používají nejen mniši, ale i přímo opat kláštera. Výklad tu byl řádově zajímavější. V Teplé mají několik okruhů a i do kostela můžete mimo mši svatou jen s průvodcem.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známka koupena v Podhorácké muzeum,které je u kláštera.
 
Michal Staněk
Michal Staněk
Hezký..
Byli jsme v pondeli, tak ze bohuzel zavreno. Presto se mi klaster zvenci velmi libil. TZ bez problemu vedle v restauraci, kde jich meli dostatek, vcetne tech k rozhledne.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Prohlídka
Pěkná prohlídka kláštera a následně i muzea, velmi milá průvodkyně. Známka koupena na pokladně.
 
EVŽEN
bez problému
V restauraci neměli,pouze rozhledna Tišnov.V muzeu naštěstí dostatek.Dle otvírací doby.
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Velmi pěkný zážitek
Po dlouhé době opět pěkná prohlídka s kvalitním průvodcem, či spíš průvodkyní. TZ dostupná bez problémů v pokladně u vstupenek.
 
Pavla Zdařilová
Pavla Zdařilová
Škoda nevidět.
Všem ráda doporučím. Velice zajímavé. Paní průvodkyně Helenka byla velice příjemná.
 
Petr Staněk
Jedná se o klášter v provozu, proto je zde několik omezení (nesmí se fotit, prohlídky ve stanovených časech...). Prohlídky zajišťuje Podhorácké muzeum, které návštěvníky zavede i do míst, která již patří do života řádových sester, to umocňuje dojem z místa. Je neuvěřitelné, jakou historii toto místo má a že stále pokračuje. V expozicích muzea je možné se seznámit s mnoha zajímavými dokumenty z historie i současnosti kláštera. Část expozice je připravena i pro dětské návštěvníky. Pracovnice muzea se návštěvníkům ochotně věnují. Turistická známka je bez problému dostupná. Návštěvu rád všem doporučím.
 
Honza Pásler
Kromě kláštera je v areálu i Podhorácké muzeum, TZ ke koupi ve společné pokladně.
 
magipriba
Známka v pohodě k zakoupení v muzeu naproti vstupu do kláštera. Vstupní portál je ohromující, právem je motivem TZ. Otevírací doba nyní v sezoně (do konce září) je 9-12, 13-17. Poslední prohlídka kláštera hodinu před zavírací dobou! V pondělí úplně zavřeno, nedělní dopolední prohlídka pouze v 11 hodin, pak až odpoledne od 13 do 17. Krásné výhledy na klášter, ale i na Tišnov a Klucaninu nabízí nedaleká naučná stezka Květnice, která vede přes vrchol stejnojmenného kopce. Přímo od kláštera se k ní dostanete po zelené turistické značce. Kratší cestou se na vrchol Květnice dostanete po zelené značce z tišnovského náměstí. Nemusíte dojít až na samý vrchol Květnice, nádherné výhledy jsou již cestou na Velkou skálu a z ní samotné.
 
vláďa
Známek dostatek v pokladně. Klášter s jednou pozoruhodnou stavební anomálií určitě stojí za navštívení.
 
kuba
Překrásné
ta krása se vůbec nedá popsat ty dveře a ty apoštolové no prostě je to tak krásné že tam se musí aspon jednou každý podívat.TZ bez problému k sehnání v muzeu u kláštera
 
Nepanenka
Krása
Dechberoucí nádhera, jela jsem tam s tím, že to bude "nějaký" kostel, ale tohle mi úplně vzalo dech. Krása, kterou všem doporučuji navštívit.
 
Tatík
Otevírací doba skvělá-od května do září 8-12+13-17 hod. (říjen-duben 8-12+13-16 hodin). Příjezd od Velké Bíteše i Tišnova dobře značen, parkování v místě. Do Podhoráckého muzea vstupné 15,- (13,-) Kč, prohlídka volně, nyní kromě minerálů je zde výstavka modelů lodí, lastur a historie kláštera. Do samotného kláštera vstupné 45,- (23,-) Kč, zde prohlídka každou celou hodinu s průvodcem. Kromě kostela se projde i křížová chodba a rajská zahrada. Zajímavé je, jak vyřešili 60 centimetrů délky navíc u jedné strany chrámové lodi.
 
Berni
Klášter je krom propracovaného vstupního portálu hodně zanedbávaný, ale snaha o zlepšení situace viditelná je. V jeho prostorách je zajímavá expozice minerálů, výtvorů místních žáčků a dějin kláštera. Známka č.318 a č.878 (tišnovská rozhledna) k dostání v nedaleké restauraci.
 
pask
1.9.2OO7 - muzeum i klášter je dostupný celoročně, jen si dopředu zjistěte otvírací dobu. Dorazil jsem o polední pauze další prohlídka až v 13:00, ale stojí to za to :-)
 
Anies
výlet
TZ lze zakoupi v restauraci v Chaloupkách, kterou jsme vyhledali za účelem oběda. Tady byla příjemná obsluha, nekuřácká jídelna a k zakoupení 2 TZ: klášter Porta coeli a rozhledna Tišnov. Protože nejsme JEN sběratelé TZ, ale chceme vždy i ta místa s TZ navštívit, nenechali jsme si to ujít ani tentokrát, ikdyž jsme známky už měli. Obě místa, klášter i rozhledna stojí za to navštívit!!!
 
Vašek
Rozhodně Porta Coeli patří k těm místům, které by měl každý obdivovatel gotiky navštívit
 
Clar
Porta Coeli
Za prohlídku stojí nejen klášter samotný, ale i muzeum, které se nachází v jeho prostorách. Bohužel jsme měly
s kamarádkou smůlu, protože od jedenácti hodin byla v kostele svatba, takže jsme jen tak tak stihly poslední
prohlídku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek