Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1745 - Klášterní areál v Ostrově


Popis

Klášter v Ostrově, známý také jako Posvátný okrsek Ostrov, vznikl v 17. století a je výjimečný svou barokní architekturou. Vedle původní pohřební kaple vyrostl klášterní kostel a později také piaristické gymnázium s dalšími kaplemi.

Mapa

Navštívil jsem Klášterní areál v Ostrově

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Klášterní areál Ostrov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°18'11"N 12°56'16"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1745 - Klášterní areál v Ostrově


02.07.2020 - dostupná bez problému
19.06.2020 - dostupná bez problému
11.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Klášterní areál
Velice příjemná a ochotná průvodkyně nám perfektním přednesem představila tamní historii. Bylo nám nabídnuto, jestli chceme prohlídku kaplí uskutečnit s výkladem nebo se zapůjčenými materiály. Určitě doporučuji první variantu. Jedná se o tři kaple a poté případně kostel, kde probíhají výstavy. Vstupné do kostela je o něco dražší, než do kaplí, přestože v něm prohlídka probíhá samostatně a rozhodně tu není tolik k vidění. Takže pokud budete chtít navštívit pouze jednu část, určitě si vyberte kaple.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Klášterní areál
Známek dostatek v pokladně klášterního areálu. Absolvovali jsme prohlídkový okruh po kaplích a mohu jen doporučit. Průvodkyně byla vynikající a převyprávěla nám vlastně celou historii kláštera, ale i místního zámku a města od dávné minulosti až po současnost.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Klášterní areál
Turistickou známku klášterního areálu nemají, prý čekají na opožděnou dodávku od výrobce. V prodeji mají pouze TZ 888 Ostrov. Hodinová prohlídka všech tří kaplí stojí 50 Kč za osobu. Do kostela se platí zvlášť. Prohlídku doporučuji. Dozvíte se vše o historii areálu a uvidíte jak se areál změnil za posledních 10 let téměř k nepoznání.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 2. 2016
Docela krásné a klidné místo schované v Ostrově za rušnou silnici I/13. Když jsem došel k infu v klášteru, bylo na dveřích napsáno "jsme na prohlídce". Čekal jsem asi 40 min. kdy skupina vyšla ven a ke schodům nahoru ke kapli. Využil jsem situace a požádal průvodčí o TZ. Šla teda s ochotou k infu a známku mi prodala.
 
Ivo Šafus
Betlémy v kostele
Několikrát do roka kolem Ostrova jen projíždím, ale na konci roku si neodpustím zastávku právě v klášterním areálu - každoroční výstava betlémů v kostele opravdu stojí za to, sundat nohu z plynu. Tak za rok zase na viděnou!
 
Eva
Eva
Klášter v Ostrově můžu vřele doporučit. Nejdřív jsme byli vysláni na samostatnou prohlídku kostela, kde byli k vidění zbytky mobiliáře, fotky kláštera z dob, kdy ještě nebyla výzdoba interiéru nadranc (sídlila tam armáda), výstava skla a aktuální výstava Lucie Seifertové. Pak nás slečna z pokladny provedla 3 kaplemi, kde nám přes fakt, že jsme byli jenom dva, podala zajímavý a podrobný výklad. Jednou zase místo, kde měl člověk čas si všechno v klidu prohlédnout, aniž by měl pocit, že zdržuje průvodce.
 
Pařez
V kostele je výstava lidových betlémů a potrvá asi do půlky ledna. TZ mají jak své, tak i města Ostrova.
 
Petrklíč
Dřevořezby
V kostele areálu právě probíhá výstava-Dřevořezby českých panoníků-končí 29.8.2010.Moc krásná expozice,doporučujeme.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2625 Turistických známek
2484 Výročních TZ
261 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZNávštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek