Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1238 - Kolářova chata Slavíč


Popis

Název hory Slavíč (1054 m n.m.) je uváděn již na mapě z roku 1674, chata byla vybudována německým turistickým klubem roku 1898.

Mapa

Navštívil jsem Kolářova chata Slavíč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Kolářova chata Slavíč, Morávka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
BESKYDY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Frýdek-Místek
Poloha:
49°33'16"N 18°37'3"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1238 - Kolářova chata Slavíč


20.03.2022 - nemají sběratelský předmět
04.02.2022 - nemají sběratelský předmět
04.09.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Přes okýnko
Známka je v prodeji momentálně přes výdejní okénko z boční strany chaty. Velký výběr jídla i občerstvení a k tomu nádherné místo.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
12.10.2008
TZ v současné době už mají na baru. Slavíč je krásné místo, které určitě stojí za návštěvu.
 
Veronika Rajnochová
Veronika Rajnochová
Slavíč
Se změnou majitelů chaty Slavíč nedošlo k objednání známek. Takže bohužel jsem si ji nemohla koupit.
 
Ondřej Kaňok
SLAVÍČ
První dochovaná písemná zmínka o Slavíči je v druhém urbáři frýdeckého panství z roku 1636. V tomto urbáři je rovněž poprvé zmíněna Morávka, jejíž vnik je uváděn mezi léty 1615 – 1620 podél horního toku řeky. Text z urbáře, kde je psáno o Slavíči teď budu citovat: „… Ten verch všecken od knížectví Těšínského odtečený jest a koncem jeho hranice jde. Potok má hora Slavíč jeden, vpadá do Morávky, dává z něho platu Gola 3 kopy pstruhův. Od Slavíče jde hranice hřbetem, odkud řeka vyvírá, slově verch Polek až po verch Prostřední, po verch Kozy Chrbty až na Velků Polom Těšínské hranice konec jest. Z Polky, řeky, která od vrchovin vyvírá, platů dává Jura Kohutek 1 kopu pstruhův…“. Slavíč je zde zmíněn jako Slawicz (1) Názvy jako Slavíč, (nebo také Vlaské, Travný, Ropice, Lipový či Úspolka) mohou být a asi i jsou mnohem starší než Morávka samotná. To tedy svědčí o tom, že území bylo hospodářsky využíváno mnohem dříve, než se zde začali usazovat první lidé, tzv. zahradníci a chalupníci – osadníci. Ve třetím urbáři z roku 1664 je Slavíč zmiňován stejně jako r. 1636, Slawicz, jsou zde zmiňovány i další názvy, které se ve Slavíči až dodnes dochovaly. Jsou to Zajeczi Kyczera, Ropiczna Kyczera, Blatne, Smerczyna a Frankova Kyczera. (2) V tomto urbáři jsou také zmíněny potoky: Medvědí, Frankov, Ropičný a Blatný, které se dnes, ale i dle urbáře (z r. 1664) vlévaly do potoka Slavíče. Na mapě Morávky je Slavíč poprvé zakreslen r. 1674. Mapa obsahuje také označení hor – Beskit. Slavíč je zde zmíněn jako Slawitz hory. (3) Na mapě z roku 1736 je název Slavíč zaznačen jako Slabicz, pro potok i vrch. (4) Na mapě I. vojenského mapování (1764 – 1768) jako Slabitze. (5) Na mapě II. voj. mapování (1836 – 1852) je zaznačen název Zlabicz, pro vrch a název Slawitsch pro potok. U slova na mapě Zlabicz došlo k záměně počátečního písmena za z, místo s. (6) Na mapě III. voj. mapování (1876) je zaznačen jako Slawicz.(7)Na dalších mapách pak zmiňován pouze za Slawitsch.
 
Martin Štverák
Martin Štverák
Slavíč
Známku bohužel neměli. Zřejmě vyprodaná.
 
Josef Bělota
Josef Bělota
Slavíč
Super jídlo, příjemná obsluha - palec nahoru
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Kolářova chata Slavíč
Známka zakoupena v pohodě na chatce.
 
Martin Tešnar
Martin Tešnar
Kolářova chata Slavíč
Známku už prý mají bohužel vyprodanou, takže třeba někdy příště.
 
Blanka Janšová
Blanka Janšová
Blani
známka dostupná bez problému,šli jsme z chaty kamenitý,cesta pěkná,lesem,chata pěkná,pivo dobré a obsluha příjemná....krásný výhled
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
-
TZ dostatek, u chaty je možnost projížděk na koni .. pohodovou "túru" jsme započali ve vísce Milíkov a na Slavíč jsme se dostali přes chaty Kozubová a Kamenitý.
 
Jirka
28.7.2012...pohodová cesta z Ostrého...TZ bez problémů k dostání v chatě,pěkné tři razítka.
 
Maro
Kolo
Dobra vyjiždka na kole sic sem tam dost naročna a nutna i chuze pěšky ale stoji to zato . Po červene z Bíleho křiže .
 
Maro
Kolo
Dobra vyjiždka na kole sic sem tam dost naročna a nutna i chuze pěšky ale stoji to zato . Po červene z Bíleho křiže .
 
David
Nenáročná vycházka z Morávky "U spolka" po zelené nahoru a po žluté zpět. Z 15 km, ušel tříletý prcek polovinu a zbytek cesty se nesl na zádech. Nádherné údolí místních potoků, zralé borůvky a houby na smaženici - no prostě paráda. Na Slavíči se páslo stádo koní.
 
Milik
Příjemná procházka
Na Slavíč jsme se vydali po modré značce z údolí Slavíče na Morávce - žádné velké stoupání :) Obsluha chaty velmi příemná, vaří tam skvělou čenečku... Zpět jsme šli po zelené na Úspolku a pak po žluté na Morávku. Nádherný, nenáročný výlet. Všem doporučuji!!!
 
raf
Kolářova chata působí velice sympaticky. Došel jsem k ní z Kozubové, která je o dost výš, takže pohoda. Ovšem nezávidím těm kdo se na ní vydají odněkud z údolí.Například z Úspolky.
 
Honza Pásler
Beskydy jsou nádherné !
Cesta z Ostrého přes Kalužný a Babí vrch místy ošklivě rozbitá od těžké lesní mechanizace.Aktuální provozní doba:Po:12.00-18.00Út-ČT:10.00-18.00Pá:10.00-20.00So:9.00-22.00Ne:9.00-18.00Točí zde Radegast, ceny přiměřené atraktivitě prostředí. Nádherný rozhled směrem k Horní Lomné, Přelači, pralesu Mionší a na masív Velkého Polomu.
 
lenka
Neměli ji!!!!!!!
byla jsem tam se třídou na výletě, chtěla jsem si koupit turistickou známku, ale paní která tam byla říkala že už měsic nemají
 
lenka
Neměli ji!!!!!!!
byla jsem tam se třídou na výletě, chtěla jsem si koupit turistickou známku, ale paní která tam byla říkala že už měsic nemají
 
Zuzana
Na Kolářové chaté Slavíč je přímo výborně. Všem doporučuji navštívit tuto bezvadnou chatu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2774 Turistických známek
2663 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek