Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1158 - Košťálov, Sutom


Popis

Zbytky hradu Košťálova jsou nedaleko Lovosic na vysoké čedičové skále nad Třebenicemi. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1372.

Mapa

Navštívil jsem Košťálov, Sutom

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Český včelař, Pnětluky 20, Podsedice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum Lovosice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum Českého Granátu, Třebenice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykova 2, Třebenice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°29'23"N 13°59'4"E
Hodnocení:
2.938
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1158 - Košťálov, Sutom


06.05.2023 - dostupná bez problému
18.07.2022 - dostupná bez problému
27.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z muzea v kostele.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
TZ lze pořídit v IV v Třebenicích i v IC Lovosice. My ji zakoupili v Lovosicích, ale v Třebenicích byla také. K výstupu na zříceninu hradu je možné z Třebenic použít červenou tur. značku od nádraží, ale pozor na dost blátivou cestu po deštích :-). Ze zříceniny nádherný výhled na okolí, sama zřícenina je jen pár zbytků zdiva. No a občerstvení určitě sebou. Snadnější cesta na hrad je ze směru od Sutomi.
 
-
Re: Kopec mezi granáty
muzeum ani tz nemá, vzpamatujte se
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Kopec mezi granáty
Na kopec se chystám zítra, V muzeu granátu nebyla TZ muzea, zato byl Košťál, tak zítra zkusím TZ muzea v IC a prohodím to.
 
KEDA
Košťálov
TZ zakoupena v Muzeu Českého Granátu.
 
Milan Bartoň
Milan Bartoň
TZ
TZ koupena v muzeu, šel jsem to z Třebenic po červené. Z vrcholu nádherný výhled do okolí. Doporučuji zříceninu navštívit.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
Známka koupena v Muzeu Českého granátu
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Kde koupit
Známku jsem dnes pořídil v kombinovaném infocentru/knihovně v Třebenicích, je z boku radnice, na hlavní ulici. Otevřeno je jen ve všední den, ale celoročně.
K hradu vede červená značka přímo od IC.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena v muzeu granátů v Třebenicích. Na hradě jsem byl už dávno, ještě než jsem známky sbíral, takže jsem moc rád, že jsem se k ní teď konečně dostal. A taky jsem rád, že jsem hrad viděl od jihu, tehdy jsem šel od severu z Lovosic po zelené, a odtamtud, ani ze samotného hradu, si člověk ani neuvědomí, na jak monumentálním vrcholku se nachází.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Kde koupit
TZ 2258 a také 486 měli v Muzeu českého granátu v Třebenicích. Pak jsem je našel také v IC, které je také v Třebenicích.
 
Martin
TZ 1158
Známku jsem koupil 16.3.2016 v IC v Lovosicích.
 
Martin Zikeš
Martin Zikeš
TZ
Lze ji koupit v Třebenicích v muzeu Českého granátu. Hrad stojí za prohlídku, ale pozor na silný vátr. Stačí chvilka nepozornosti a je zaděláno.
 
Jaroslav Melichar
Jaroslav Melichar
výlet
na č.p. 46 mi nikdo neotevřel na zvonění a cinkaní. známka koupena v muzeu českého granátu v Třebenicích. Souhlas s p. Veselým, že prodej těchto známek by mohl vyřešit například jejich prodej i na hrádku Skalka. Jinak hrad Koštálov nabízí z hora asi nejlepší výhledy na jih českého středohoří a do vnitrozemí
 
Tomáš Fottr
drahý výlet
nádherná vyhlídka, krásná procházka, bohužel po návratu k autu nemilé překvapení. ukradli nám kola na auto. asi nějaký dobrák ze sutomi. doporučuji parkovat v obci Sutom a ne až za ní, procházka se o pár metrů protáhne ale to určitě nikomu vadit nebude
 
Petr Veselý
Petr Veselý
TZ 1158 Košťálov-Sutom
TZ v Sutomi nešlo získat,neboť na prodejním místě č.p.26 nikdo nebyl,v domě č.p.16 nebyli,podle sousedů sázeli brambory na konci obce.....tato místa jsou k ničemu,do Třebenic jsem to do 16hod(otevírací doba muzea)nestíhal.jinak úžasné výhledy a super i Bořeň
 
Lucka
prodejní místo
našla sem jen jeden dům jako prodejní místo, ale byla tam cedulka, že mají soukromou akci. známku fakt mají v Muzeu českého granátu v Třebenicích
 
Šárka Seifertová
Šárka Seifertová
Krásný výhled
Další tip na skvělý výšlap. Příroda,okolí a výhled byl úchvatný. TZ zakoupena v Třebenicích, kde jsme ještě navštívili muzeum českého granátu.
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
na uvedených adresách sice štít mají ,ale asi jsem měl smůlu , nikdo doma , známka koupena v muzeum granátu v Třebenicích , mimochodem ze zříceniny Košťálova jedinečný výhled do okolí , kam se hrabe většina rozhleden
 
Markéta
Tato známka jde zakoupit v Lovosicích v Infocentru. Takže pokud to nenajdete na výše uvedených adresách, tak v infáči určitě :)
 
Jarda
Známka zakoupena 4.9.2012 naproti lípě druhý dům po levé straně . Velice ochotná paní a právě dostala zásilku nových známek. Bohužel jsem se zapomněl zeptat na jméno a nebo číslo popisné. Jinak známku údajně prodávají i v jiných domech v obci tak se musí člověk zeptat. V obchodě, který je označen jako prodejní místo TZ, mají v úterý a ve čtvrtek zavřeno dle vývěsky a jinak má být otevřeno 7.30-9.00 a 16.00 - 17.00, ale podle místních to nemusí být pravda, takže je lepší se spolehnout na místní prodejce TZ. Jinak pokud se vydáte na rozcestí od lípy na hrad Košťálov tak je po pravé straně ještě jedno označené prodejní místo TZ. A jinak vystoupat na vrchol Košťálova a při pěkném počasí rozhodně doporučuji nebudete litovat nádherný, ale opravdu nádherný výhled. Přestože jsme s manželkou šedesátníci a máme určité problémy s pohybovým ústrojím, tak jsme na vrchol vystoupali a můžu vám řici , že jsme v žádném případě nelitovali. Bohužel návštěvní kniha ve schránce na stromě popsána.
 
David Havel
Úžasný výhled!
Obcí se dá projet autem až do slepé ulice která končí závorou na začátku lesa. Odsud asi 15 minut po asfaltce pořád vzhůru a dalších 15 minut vpravo, prudce vzhůru. Zřícenina samotná je poměrně malá, výhled příjemný, ale ten co je vlevo tak 100 m pod hradem, tak tento výhled je dokonalý!! Na stromě schránka (s popsanou) pamětní knihou.
 
Iva
P. Pokorná má i TZ č. 482 hrad Skalka.
 
HonzaB
Cesta na hrad ze Sutumi zabrala asi tak půl hodinky, až k rozcestí pod hradem je to po asfaltové cestě po rovince, pak asi 400m do kompce, ale není to žádný velký krpál. Z hradu úžasný výhled. TZ jsem sehnal v Sutumi v nějaké hospůdce, kde bylo v pátek otevřeno ještě kolem 7 hodiny večer. Takže super.
 
Richard
Chvíli jsme dům pani Pokorové hledali, ale nakonec našli a koupili. Mohli jsme si i vybrat, kterou známku podle vzhledu chceme. Na cestu jsme dostali tip na zajímavý výlet.
 
skodik
V sobotu 1.října známka koupena v obchůdku s potravinama.V 11.30 bylo ještě otevřeno,svérázný dědula byl rád že něko přišel a může si pokecat.Z hradu je bezva výhled na poohří.Na hrad se dá při troše snahy i na kole,ze Sutomi po cyklotrase č.25,pod hradem je odbočka na vrchol.Hezké místo.
 
David
mám jí
všude zavřeno,ale paní Pokorná č.p. 46 má dostatek u sebe. V tomto kraji jsou velmi hodný lidi.
 
Luboš
Známka bez problémů koupena u paní Pokorové v č.p. 46. Pokud jdete od kostela dolů, zahněte na první odbočce vlevo a je to druhý dům vpravo. Paní má na zahrádce za plotem vývesní štít (nemá zvonek, můžete zatukat na okno, pokud bude doma, otevře). Paní je velmi milá, dala vybrat a mnoho jsme se od ní dozvěděli o Sutomi a o akcích, které se v ní uskuteční..Zřícenína je velmi pěkná a stojí z návštěvu..
 
libor
Souhlasím s názorem že toto místo a výhled z něj stojí za návštěvu.Známka koupena v penzionu.Na vratech penzionu visí informace po-pa 17,30-20,00 hod so ne-14,00-18,00 hod.Tel 606 545 553.Nezkoušejte jezdit do zákazu vjezdu za za závoru, protože pokud by proti něco jelo nemáte kam uhnout.
 
magipriba
Nádherné místo, skvělý výhled. Škoda, že známku neprodávají také v nedalekých Třebenicích.
 
Jirka
Ani na druhý pokus jsem známku nezískal, poprvé měli zavřeno, podruhé vyprodáno (prý bude odpoledne). Pokud jste zdaleka budete asi muset běhat po vsi a zvonit po domech, kde prý známku také mají, nebo odejít s nepořízenou. Není to nejdůstojnější způsob prodeje TZ, přestože v blízkém okolí jsou alespoň 3 bežně dostupná prodejní místa jiných TZ.
 
Milan
TZ bez samolepky za 25,- Kč v potravinách Doubrava byla poslední. Od pátku ale prý budou mít již TZ se samolepkou.
 
eMPage
Známka sehnána v "penzionu", kde to vypadá všelijak jen ne jako ubytovna. Rozbytá vjezdová vrata a nenápadnou cedulkou, to vše je vynahrazeno příjemnou majitelkou, která mi známku (poslední) prodala a ještě se ptala, kde jsme se o jejím prodejním místě dozvěděl. Jinak Doubrava v neděli zavírá již v 11 hodin.
 
vláďa
Pan Doubrava byl v obchodě i mimo otevíračku a ochotně známku prodal. Na Košťálov jsem šel z Třebenic, cesta není tak náročná, jak se na první pohled zdá. Výhled byl pěkný, i když ho trochu kazil mlžný opar.
 
Lukáš
Potraviny Doubrava jsou na samém začátku Sutomi.Otevírací doba je různá-jeden den odpoledne,druhý zas dopoledne atd.Po telefonu nám majitel doporučil dům p.Suchého o 100m.výše do kopce(dům je nahoře žlutý,dole bílý a není označen samolepkou TZ a na zvonku není jméno.Stará paní je drobet nahluchlá ale ochotná,po chvilce vysvětlování jsme TZ získali.
 
feli
TZ koupena u veselého pána v obchůdku. Přidal i příhodu (ne z natáčení) a s dotazem, kdo že mne tak na tom kole honí mi popřál hezký den.
 
Béďa
TZ-dostupná bez problému v sobotu dopoledne v potravinách Doubrava v Sutomi. Hrad byl pěknej, k dispozici je návštěvní kniha na hradě. Počasí na výhled sice zatažené ale kruhový rozhled je pěknej.
 
Dáša presidenta SSSR
Dostupnost TZ
Vážení,vzhledem k častým nářkům na nedostupnost získání TZ Sutom-Košťálov sdělení pro ty, kteří ještě budou cestovat tímto krásným krajem :Myslím, že je správné nebrat TZ jako sběratel, ale jako turista a tak výšlap ze Sutomi trvá asi 35 minut a není nijak zvlášť obtížný. Panoramatický výhled je odměnou každému milovníku nádhery. Cestou můžete získat TZ mimo obchod ve 4 staveních, kde určitě je někdo pro ušlého turistu doma. Přímo proti rozcestníku 2x, doma u p. Doubravy a cestou na Koštálov pokud neminete minibotanickou zahrádku bez povšimnutí i tam můžete zakoupit TZ. Pokud vás nebude plný autobus, tak zatím nikdy neba TZ vyprodána.
 
Pavel
Kostalov
Hrad je moc pekny, akorat je dole pod nim cedule vstup zakazan, to jsme nepochopili. Nebot na hrad se da normalne jit. Znamka je v nedaleke vesnici v obchudku, kde je otevreno jenom asi 3 hodiny denne..
 
Eva
Známku jsem sehnala v místní hospodě hned vedle potravin. Jmenuje se U čtyř zlatých a otevřeno mají v pátek a v sobotu od 18:00 do 22:00(zavíračkou si nejsem tak jistá).
 
Bublinka
Známka u p. Suchého vyprodána. Ale vypadá to, že je k dostání i u ostatních obyvatel vesničky Sutomi (např. naproti p. Suchému)
 
Honza Pásler
Ze zříceniny krásný rozhled na celé České středohoří. Obchod v Sutomi otevřený velmi omezeně:Po, St, Pá 7:30-9:30 h, 15-17 hSo 7:30-10 h, Ne 10-12 h Známka bez problému zakoupena u p. Suchého v Sutomi - rodinný domek přímo naproti odbočce k hradu. Naproti domku láká k posezení lavička pod lípou.
 
liba
Dnes jsme si udělali úžasnou procházku z Třebenic na Košťálov. krásný výhled a pohodička, protože tu hodinku jsme i s dětmi měli hrad sámi pro sebe :-). V Třebenicích pak právě vrcholil Závod Míru juniorů - prima podívaná. Taky se přimlouvám za prodej známky v Třebenicích ( třeba muzeum č. granátu). Nechávat si ji posílat není úpně ono :-(
 
HonzaH
Musím potvrdit špatnou dostupnost TZ. Jinak Košťálov, i přes zákaz vstupu, hojně navštěvován. Nádherný výhled!!!! Na rozcestníku pod hradem je vedle zákazu vstupu i cedulka, že TZ lez zakoupit v potravinách Doubrava v Sutomi, je-li zavřeno, tak se máme optat místních obyvatel. Ve vsi jsme nepotkali živáčka, tak se nebylo ani koho optat. Přimlouvám se pro umístění známky také v Třebenicích.
 
Tatík
Výstup z Třebenic po zelené značce není moc oddechový, skoro tři kilometry do kopce a pořád zřícenina nad hlavou. Ale těch posledních asi 400 metrů odbočky od zákazu vstupu se dá zvládnout dobře, odměnou je nádherný výhled v dnešním už letním počasí. Turistických známek v prodejně v Sutomi dostatek, otevírací doba níže sedí. Majitel sám doporučuje výšlap z Třebenic a ne ze Sutomi.
 
Luboš
Otevírací doba konzumu v Sutomi
Po, St, Pá 7:30-9:30 h, 15-17 hSo 7:30-10 h, Ne 10-12 h
 
Pavel
Dostupnost známky pro turisty špatná
Je skvělé, že existuje další známka, Košťálov si ji jistě zaslouží, ale otevírací doba potravin Doubrava v Sutomi je pro běžné turisty špatná - všední dny a sobota ráno cca do devíti, všední dny ještě krátce odpoledne od čtyř, neděle jen od 10 do 12. To aby člověk jezdil pro známku extra na čas. Chápu, že na tak malém místě není delší otevření prodejny rentabilní, proto si myslím, že řešením by bylo rozšíření prodeje známky Koštálov buďto na nedaleký hrad Skalka (známka 482 - ze Sutomi nejblíž), kde je v běžné turistické době otevřená expozice, nebo do některé z restaurací či do Muzea granátu v Třebenicích (známka 486). P.S. nebylo by na škodu zvážit podmínku, aby prodejce známky měl otevřeno alespoň mezi 10-16 hodinou, tedy v době kdy většina turistů doráží k cíli a toto alespoň v letní sezóně. Takto, aby jste kromě informací o místě prodeje přidávali i otevírací dobu.
 
ptiger
tak potraviny mají v sobotu do 10:00, takže nic,jinak z hradu je úžasný výhled, ale pozor VSTUP ZAKÁZÁN!!!
takže na vlastní triko....
 
Milo.Havrann a Pětka
Dostupnost známky
Do hodnocení jsem napsal, že dostupnost známky 09.04.2006 s menšími problémy, ale to jenom proto, že jsme
čírou náhodou zastihli majitele potravín v krámě i v neděli (mimo provozní dobu), jinak bych musel psát
nedostupná.
 
Milo.Havrann
Kde je logika dostupnosti turistických známek?
Hrad Košťálov jsme navštívili před rokem. Vystoupili jsme z vlaku v Třebenicích a po zelené se tam pohodlně
dostali. Nádherný výhled do okolí na všechny strany! Teď o víkendu jsme projížděli vesnici Sutom a napadlo nás
poohlídnou se po turistické známce. (Díky příspěvkům tady jsme věděli, že v Sutimi se prodává známka číslo
1158 – hrad Košťálov.) Prodává se v Potravinách Doubrava. Byla neděle a nás potkalo jediné veliké štěstí, že
pán s manželkou připravovali obchod na pondělí. Jinak by jsme tu známku neměli vůbec možnost koupit!A v
tom mi došla jedna naprosto nelogická věc: Z vesnice Sutom je na hrad Košťálov ještě několik kilometrů.
Dopravní obslužnost veřejnými prostředky do vesnice Sutom je o víkendu naprosto nulová! Rozumnější je vlakové
spojení do Třebeníc, krátký výstup na hrad tyčící se nad železniční trati a opět zpět na vlak. Kdo by ale
chtěl známku, musí sejít několik kilometrů na opačnou stranu, daleko od vlakového spojení a opět tu cestu
absolvovat zpět. Nechápu tu logiku, proč se známka tohoto hradu prodává právě v Sutomi! Kdo tam byl, zná okolí
nebo se koukne do mapy, pochopí o čem mluvím. Proč se ta známka neprodává v Třebenicích? Já vím, není to o
sbírání známek, je to o těch pocitech, kdy se člověk vyšplhá nahoru a podívá do okolí. Ale přesto…. Jinak Pán
Bůh zaplať za to, že alespoň pan Doubrava se ujal prodeje turistických známek hradu Košťálov, i když je to pro
mnohé stejně nedostupné prodejní místo.Více viz na našem blogu o čundrování na
http://blog.lide.cz/milo.havrann/
 
František Z. Pelíšek
Hrad je lépe přístupný z Třebenic po zelené značce, závěrečný výstup je pohodlný, ač to odspodu tak nevypadá.
Romantikům doporučuji vzít s sebou partnerku a lahvinku sektu, pak je až neskutečně nádherný výhled na všechny
světové strany ještě umocněn krásným citovým zážitkem. Pozn.: Tanko (viz příspěvek níže), byli jsme tam spolu
3.8., a ne 5.8.
 
Tanka
Na úplném vrcholku čedičového suku se zříceninou hradu nejsou žádné vzrostlejší stromy, takže je nádherný
výhled po téměř celém Č. středohoří kterýmkoliv směrem. Skála je trochu strmější, ale je to nádhera. TZ v
potravinách Doubrava ve vesničce Sutom bez problému k dostání.
 
Jenda
Známky už jsou!
Ahoj všichni,27.7. jsem v potravinách v Sutomi koupil vůbec první TZ Košťálova, pán je právě přivezl z
pošty (docela štěstí:)). Hrad je od vesnice ještě pár kiláčků, pod zříceninou se nenechte odradit cedulí zákaz
vstupu a klidně na hrad běžte, žádné nebezpečí tam nehrozí a výhled odtamtud je nádherný...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2756 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek