Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1102 - Kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily Tetín


Popis

Pozůstatky mýtického slovanského hradiště v údolí Berounky, jižně od Berouna, Zříceniny gotického hradu. Románský kostel Sv. Kateřiny a barokní kostel Sv.Ludmily.

Mapa

Navštívil jsem Kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily Tetín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Tetín
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum, Tetín
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum Betlémů, Karlštejn 11
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
BEROUNKA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°57'0.84"N 14°6'23.76"E
Hodnocení:
2.831
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1102 - Kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily Tetín


18.04.2022 - dostupná bez problému
13.09.2021 - dostupná bez problému
14.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena na obecním úřadě,jinak místo moc pěkné akorát na vyhlídce u hradu se konala ňáká mše tak jsem se tam moc nepokochal:-)
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Vlakem, peškym autobusem
Protože na známce jsou dva ze tří zdejších kostelů, tak jsme nejdříve podnikl jejich návštěvu. Stojí to za to a pan průvodce vypráví nejen o kostelích, ale také o Přemyslovcích a jiných rodech, o Ludmile a Václavovi a podobně.
Pokud je to stejný, který je zmíněn v níže uvedeném jednom komentáři, tak není místní, ale z Prahy a dojíždí vlakem. A dle jeho vyprávění historii studoval.
Dále stojí za to cesta po vyhlídce na okolí. A to podél hřbitovní zdi kostela sv. J. Nepomuckého a dále po hraně srázu až na zříceninu původního přemyslovského hradu. Odtud je pak nádherná vyhlídka.
Zámek není přístupný, ale je možno ho aspoň popatřit z návsi a poslechnout si každou hodinu jak jeho hodiny hrají "Pod Tetínem nad Berounkou".
Muzeum je malé, ale také je hezké ho navštívit. Jednak tu mají další suvenýry a pohledy a také občerstvení se zde dá zakoupit.
Pokud jdete pešky, tak já šel z Berouna po stezce sv. Ludmily. A i když to na začátku nevypadá, neudělal jsem chybu.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ dostupná i v IC Křivoklát
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
Krásné místo, které jsme navštívili již dříve. Nyní dokoupena TZ na Karlštejně v muzeu betlémů.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ zakoupena v Muzeu na návsi, expozice je sice malá - 2 místnosti, ale byla zde velmi milá paní. Vyhlídky z Tetína jsou doslova "dechberoucí", při zpáteční cestě z vyhlídek jsme se omylem připojili ke skupince lidí, které prováděl průvodce do všech kostelů (nějaký místní nadšenec). Měl velice svérázný a vtipný výklad, tak jsme zaplatili symbolických 50Kč, a on nás posléze doprovedl i ostatními kostely, které již se skupinkou prošel předtím. Moc hezké místo, rozhodně doporučuji navštívit.
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
TZ
Zajímavé místo, známka zakoupena na Obecním úřadě v Tetíně, ochotná paní, pohledy a razítko.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Příjemné místo
Idylická vesnička s malým muzeem, které slouží zároveň jako infocentrum, třemi kostely a četnými vyhlídkami na Berounku v okolí.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Moc pěkné místo
Známka koupena v sobotu v muzeu. Pěkné kostely, nádherný výhled na údolí Berounky. Tetín je místo plné lip, které byly zrova v plném květu, takže všude to úžasně vonělo.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena na Obecním úřadu v Tetíně.
Muzeum otevřeno pouze o víkendu, ale cedule na dveřích muzea vás nasměruje na obecní úřad, kde sympatická a velmi příjemná paní prodává kromě turistické známky i ostatní suvenýry.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Tetín
Známka zakoupena v sobotu dopoledne v muzeu. Otevřeno od března do října o víkendech. Muzeum malé, ale hezké. Když jsme pak dorazili ke kostelům, z fary vyšla průvodkyně a sama nám nabídla prohlídku všech tří tetínských svatostánků. Neodmítli jsme a nelitujeme. Posledním navštíveným místem bylo tetínské hradiště s úžasným výhledem na Berounku.
 
Dana Polanecká
Dana Polanecká
TZ
Bez problémů dostupná i v muzeu betlémů na Karlštejně
 
Vinotéka Tetín
Další prodejní místo na Tetíně
Známku si nyní můžete zakoupit i na dalším prodejním místě v Tetíně a to ve vinotéce. Nejen zakoupit, ale I se občerstvit ochutnat místní dobroty jako jsou "Tetínské knoflíky" , tak "koláče paní Šmídové".
 
2mig1
...
známka zakoupena v muzeum betlémů na karlštejně - tam mají všechno a mají toho tam hromady!!! výhled z tetína luxusní, kostely bohužel otevřeny jen o víkendu, což nám tak moc nevyšlo...
 
Ladik
Stejně jako Eliška /9.5.2012/. V 15.00 hod. odpoledne všude zavřeno. Dělníci u místní hospody opravující chodník nám sdělili, že bude -snad- otevřeno od 16.00 hod. Zřejmě ve všední den není šance TZ koupit, pouze na OÚ, ale zase jen v pondělí a středu / úřední hodiny /.
 
Martina
Známku mají na Karlštejně v Muzeum Betlémů.
 
Eliška
Pondělí 7.5.2012
Nádherné místo, vyhlídka od hradistě je exluzivní. Bohužel známku jsme nesehnali ani na jednom z prodejních míst, všude zavřeno, nikde ani noha. Škoda.
 
Lucka
Zakoupeno v muzeu Betlémů pod Karlštejnem - šli jsme i na prohlídku a byla to nádhera - vřele doporučuji
 
David
TZ v muzeu
Tetín je krásný obzvlášť kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily, TZ v muzeu. DOPORUČUJI!!!
 
libor
Známka koupena dnes v muzeu. Měli jsme štěstí že jsme si mohli prohlédnout oba kostely. Na všechna místa se dostanete bez problému ,protože jsou dobře značená. Nenechte si opravdu ujít vyhlídku ,z hradiště.
 
Libor
16.04.2011 - všechno hezky zrekapituloval už jerry720, jen bych se opakoval - k muzeu jsem dorazil v polední pauze (12-13), takže jsem dostupnost TZ nemohl ověřit, nicméně nijak zakonzervovaně nevypadalo ... tady je to pro turisty
 
Martin
Tetín
Známka dostupná i v muzeu betlému na Karlštejně.
 
jerry720
Tetín
V Tetíně jsem byl několikrát, naposledy v sobotu 17. 07. 2010. TZ jsem bez problémů zakoupil v pokladně tetínského muzea v půl páté odpoledne. Na poměrně malém prostoru najdete spoustu památek - na TZ uváděné kostely sv. Kateřiny a sv. Ludmily, dále pozůstatky tetínského hradiště s nádherným výhledem do údolí Berounky, kostel sv. Jana Nepomuckého, odkud je rovněž výhled do údolí Berounky, na návsi pak nepřehlédnete Muzeum a barokní zámek, kde je statek a sídlo spol. JohnnyServis. Návštěvu Tetína rozhodně doporučuji, už jen proto, že tudy kráčely české dějiny.
 
Jiří Řanda
VELIKONOCE 2010
Dostupná bez problémů v muzeu v půlpáté večer.
 
olda
Do Tetína jsme došli v pondělí. Muzeum je hned na náměstí, ale nikoho jsme tam nezastihli. Jak již psala Mirča dole, byl na dveřích nápis, že někdo dojde v celou hodinu. Nikdo nedošel, ač jsme tam byli dvakrát. Ovšem známku i velký výběr pohledů měli na OÚ, kde byla velmi milá paní, která nám dala velmi ochotně ze všeho vybrat. Výhled z tetínského hradiště je opravdu úchvatný a stojí za to, se tam podívat. Vřele doporučuji...
 
Luboš
Známku jsem sehnal v sobotu 25.7., když jsem šel z Koněpruských jeskyní. Muzeum bylo otevřené, známek tam měli dostatek a měli i pěkné tetínské pamětní razítko.
 
zuzik
jen o víkendech
Přišli jsme do tetína ve čtvrtek, vše jsme si prohlédli a podle všech ukazatelů a poutačů došli k muzeu kde jsme se na dveřích dovědeli že je otevřeno jen o víkendu.3li jsme do všech obchodů v tetíně ale pouze v jednom měli 2 vyšisované pohledy takže známku nemám
 
Mirča
Nedobytná pevnost!!!
Udělali jsme si výlet do Nižboru, Berouna a Tetína. Všude všechno OK, ochota a úspěch, až na Tetín!!! Byli jsme tam ve 13:45, na dveřích muzea jsem se dočetli, že pokud je zavřeno, v každou celou hodinu přijde průvodce - tak jsem čekali... Ovšem marně až do 14:15. Dále tam byla uvedena tři čísla na pevnou linku, na která lze volat. Volali jsme, ale nikde nikdo nezvedal... Nechali jsme jim na papíře ve dveřích vzkaz a šli do Berouna. Rozhodli jsme se, že Tetín nám nestojí za to, abychom měli jeho turistickou známku......
 
nigale 73
ochotná průvodkyně
V sobotu kolem jedenácté ve smíšeném zboží známky neměli, ale poslali nás na náves do musea, kde jsme si ji koupili. Prohlíželi jsme si kostely, ale všechny byl zavřené, takže jen zvenčí. Pak se ale objevila ochotná mladá průvodkyně, která nám nabídla své průvodcovské služby, což jsme přijali. Měla klíče od všech kostelů a mluvila zasvěceně a se zřetelným zájmem. Pravděpodobně patřila k průvodcům, které nabízí fara, jak jsme se později dočetli na stránkách obce. Doporučuji se proto v podobném případě obrátit rovnou na faru.Poznámka: v museu pohledy poněkud předražené.
 
ZuLu
Kromě muzea a kostelíka určitě dojděte na torzo hradu. Torzo nic moc, ale krásné místo, kde se dá odpočinout. V hospodě o známce nic nevěděli.
 
Ivča
Ze zbytků hradu opravdu super výhled. Dnes večer jsme pro TZ vyrazili do Pohostinství, bylo už totiž po 20 hod., ale žádný problém hospodu v sobotu zavírají až o půlnoci.
 
Kuba
Dorazili jsme tam pěšky z Berouna něco po 4 hodině. Muzeum bylo zavřené, obchod také, ale měli jsme štěstí...potkali jsme paní průvodkyni a ta nám velice ochotně známku v kostele prodala. Kdybychom přišli dříve, bylo by to OK
 
zdenda
Prodejních míst spousta, ale všude zavřeno! Úřad zavřený, muzeum taky, galerie na hřbitově taky tak, prodejna zavřená.
 
Ivo
Procházka z Berouna ve 30stupňovém vedru sem stojí opravdu za ten konečný výhled ze srázu u hradu na řeku...Jinak si snad nepamatuju, že by někde bylo tolik prodejních míst, která jsou navíc nedobytná. Úspěch jen a pouze ve smíšeném zboží, což je taková klasická sámoška kousek cesty dál po silnici od místních pamětihodností.
 
Pinďa
Neděle 1.10.06 Pár minut před 16 hod bylo muzeum otevřené, paní pokladní mě prodala známku, vstupenku za 10 Kč a dostal jsem pěkné razítko. Prohlídku muzea doprovází velmi srozumitelně namluvený komentář. Dozvíte se spoustu věcí o dobách dávno minulých i současných. Spoustu věcí jsem se také dozvěděl od paní v pokladně. Výhled na Berounku opravdu stojí za to. Jinak bych souhlasil s Kocourem, že pro vodáky je toto místo přeci jen obtížněji dosažitelné. Lodě se musí přenést přes koleje a potom koníčkovat prudkou roklí, proti proudu potoka. Ovšem ten sjezd dolů, po vydatném dešti, opravdu musí stát za to. Nic ve zlém milé TZ. Nebýt Vás, asi bych se sem nikdy nepodíval.
 
Věrka
Ve všední den je známka dosupná zřejmě jen v prodejně potravin. Paní ale dala ochotně vybrat :-) Muzeum zavřené (s tím jsme počítali), na obecním úřadě v úředních hodinách nikdo, pohostinství u Kulturního domu otevřené asi od 13h a značku prodejního místa TZ jsem nikde neviděla. Jinak moc pěkné místo - ten výhled na Berounku ...
 
Kocour
Místo je to opravdu moc pěkné a rozhodně stojí za návštěvu. Akorát: dorazil jsem přesně pět minut před celou, stál jsem tam asi deset minut a nikde nikdo, jen si mě tam zvědavě prohlížel jeden kos. Buď se paní v celou zapomněla podívat (podle toho, co píše Slávek Č.), nebo jsem příliš splýval s okolím. :) Známku jsem proto koupil v prodejně potravin, najdete ji, když sejdete z náměstí dolů směrem na Srbsko. Krom již zmíněných atraktivních míst bych přidal ještě vyhlídkovou modrou turistickou trasu na kopec Damil.Docela mě pobavilo, že i když má Tetín známku evidentně za církevní památky, je v mapě označen jako vodácká řeka. Chudáci vodáci, kdyby měli pádlovat až nahoru na skály... Pár stanů jsem sice podél řeky viděl, ale Ti tam lodě stejně neměli. :)
 
Mandy
Taky se mi poštěstilo navštívit toto místo nesezoně a mimo otvírací doby, zavolala jsem proto na telefonní číslo někde uvedené, teď už přesně nevím kde a naprosto ochotná paní přiběhla a podala mi zasvěcené informace a prodala známečku, bylo to někdy v loni na podzim!!
 
Petula
Dostupnost čtvrtek dopoledne
Bohužel se mi poštěstilo navštívit toto místo ve čtvrtek dopoledne. Místo je to opravdu krásné, počasí přálo, ale na to, že má místo 5 prodejních míst, tak je v tuto dobu dostupnost nic moc. Muzeum má otevřeno pouze o víkendech, Galerie je v kostele, kde lze vstoupit jen v rámci prohlídky (viz muzeum), obecní úřad má prac. dny pouze pondělí a středu (po do 16, st do 16:30), Smíšené zboží jsem našla zavřené, protože mají v době 12-14 přestávku a pohostinství má otevřeno až od 15:00. V út-ne má každou celou hodinu být před muzeem průvodce, ale nikdo tam nepřišel. No plánujte lépe než já návštěvu tohoto místa :)
 
Myšák
Tetín je opravdu krásné a magické místo - se třemi kostely, zbytky hradu(ů), výhledy, muzeem s moc příjemnou
paní... Spolu s dnešním krásným jarním počasím neměla návštěva chybu. Muzeum bylo otevřeno stále, známek i
dalších suvenýrů bezpočet...doporučuji !
 
Slávek Č.
Každý Čech do Tetína
Po delší odmlce jsem se v rámci sbírání TZ dostal do Tetína a byl jsem veloce mile překvapen.Narozdíl od
poslední návštěvy centrum obce prokouklo a přibyl prohlídkový okruh po zdejších pamětihodnostech,které si
měrou vrchovatou zaslouží.Vedle Budče a Levého Hradce patří Tetín do tzv. silné trojky památek na nejranější
období našich dějin.Dějiny sice máme ještě rannější,ale památek na ně se jaksi nedostává a když ano,nejsou v
tak udržovaném stavu jako výše jmenované tři.Tedy kdo jsi Čech a nebo se tak alespoň citíš a nebyl jsi dosud v
Te-tíně tak neváhej.Nebueš zklamán.Zvláště pokud budeš mít tak krásné počasí jako my s kamarádem.TZ je v
pohodě k dostání v místním muzeu,kde je nutno počkat na celou hodinu ,protože pani průvodkyně je mimo budovu a
v každou celou vykoukne od domu za zámkem a když někoho uvidí,tak přijde a pustí zájemce dovnitř.Známek má
dost i pěkné razítko a pohledy.Takže kdo má trpěli- vost bude odměněn.
 
Václav Dvořák
Pro M. Svrčka
Děkuji za rychlou reakci, je vidět, že se stránkami zabýváte. Konstatuji ale, žeNIKDY nevyplňuji Hodnocení
turistického místa, pouze dostupnost, takže tamnějaký zádrhel byl. V. Dvořák
 
Miroslav Svrček
Pro V. Dvořákaten nesmyslný záznam s datem 8.8. jsem smazal, a vaše návštěva s datem 9.9. je
zaregistrována také, akorát u ní je vyplněné pouze hodnocení "výborné ***" ale není tam
dostupnost, takže jste nejspíš tuto dostupnost zapomněl vybrat z příslušného seznamu.
 
Václav Dvořák
Nesmysl na této stránce
Konstatuji, že už nejméně od května je na této stránce informace, že známka je nedostupná. Viz můj
příspěvek ze 4.5.2005. Kontatuji, že dnešního dne jsem se pokoušel zaregistrovat svoji návštěvu v Tetíně
ze dne 9.9.2005. Moje údaje se nezobrazily, avšak při pokusu o opakované zadání jste mi sdělili, že mohu
hlasovat znovu až za měsíc. Udělejte si laskavě v ůdajích pořádek. Václav Dvořák
 
granule
Tel. 311611369
 
granule
Potvrzuji minulé příspěvky, dnes se tam konal koncert, myslím, že to bylo ke 17O výročí složení písně Nad
Berounkou pod Tetínem, nebo nějak tak, takže po skončení koncertu paní ráda prodala známky i krásné pohledy a
pověděla i něco o obci.
 
Václav Dvořák
Podivení
Dost mě překvapuje, jak ví hodnotitel, že TZ bude 8.8.2005 nedostupná
 
Radek
Známky jsme bez problémů zakoupili v muzeu - otevřeno i v sobotu a v neděli do 17.00hod.
 
Vašek Kozuk
Velmi chaoticky značený přístup k muzeu. Na kostele cedulka taková, že jsem jej několikrát obešel dokola:-).
Muzeum má mít otevřeno od 9:00, otevíralo se teprve v 10:00. Asi, že byla neděle. Jinak výhled ze zbytků hradu
stojí za to.
 
Badys
Sobota 2.4.05 ve 14.30 : muzeum zavřené. Telefon na pí Brejchovou nikdo nezvedá. Ptáme se na další prodejní
místo - Galerii Tetín. Místní občan nás posílá do kostela sv. Jana Nepomuckého, který je však neprodyšně
uzavřen. Hledáme pí Brejchovou. Její sousedka nám oznamuje, ze je v Jizerských horách a že klíče od muzea mají
ještě na faře. Otevírá nám žena, která netuší kde klíče jsou a radí nám, ať přijedem příští neděli. Tak
děkujeme.....
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek