Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 932 - Kounovské kamenné řady


Popis

Záhadné kamenné linie z doby 700 let př.n.l., na náhorní plošině Roviny, v pohoří Džbán.

Mapa

Navštívil jsem Kounovské kamenné řady

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Kounov 44
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Expozice Kounovské kamenné řady, Kounov 49
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum CHKO, nám. Sv. Čecha 82, Křivoklát
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Rakovník
Poloha:
50°13'30.38"N 13°41'31.23"E
Hodnocení:
2.914
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 932 - Kounovské kamenné řady


28.11.2021 - dostupná s menšími problémy
03.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
12.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Smejkal
Tomáš Smejkal
Dostupnost TZ
O listopadovém víkendu se zdálo, že TZ nebude v Kounově k sehnání. Ale nakonec se ji podařilo nečekaně zakoupit na čerpací stanici ONA Kounov. Podle plné krabice TZ pod pultem jim ještě nějaký čas určitě vydrží.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z expozice v Kounově.
 
Milan Eliáš
Milan Eliáš
muzeum
Dne 3.7.2021 - při příchodu k muzeu a zazvonění na zvonek průvodce muzea, sešla z patra starší
dáma, a po naší žádosti o vstup do muzea, nás
hrubě vyhodila se slovy, že ji to vůbec nezajímá.
Na vývěsce bylo uvedeno, že mají mít otevřeno.
Bylo by potřeba aby si na OÚ udělali pořádek.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Ke kamenům doporučuji jít od nádraží a rovnou se jít podívat i na zříceninu hradu džbán.Známka v muzeu Kounov i s dalšími dvěmi ale musíte se ozvat vystavenou mají pouze jednu
 
Vít Záruba
Vít Záruba
Dostupnost
TZ dostupná bez problému v expozici kamenných řad v Kounově společně ještě s dalšíma dvěma TZ (hrad Džbán a hrad Pravda).
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů dostupná v expozici kamenných řad v Kounově, otevřená březen-říjen, út-ne, 10-17h.

Samotné řady mě moc neuchvátily, říkat tomu "český karnak" je přinejmenším optimistické :-D, obrozenci měli pořádnou fantazii. Ale okolní příroda je nádherná, takže s celkovou procházkou jsem naprosto spokojený.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
Návštěva
K dostání v muzeu kamenných řad v Kounově.Taktéž mají TZ hrad Pravda a TZ hrad Džbán.P.S.Pozor na klíšťata,je jich tu opravdu hodně.Takže repelenty sebou.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Expozice kamenných řad
Expozice je sice menší, vstupné je dobrovolné. K zakoupení měli také TZ 1572 - Hrad Džbán a TZ 1781 - Hrad Pravda (oba hrady jsou zříceniny)+ měli spoustu dalších subenýrů. Kounovské kamenné řady jsou pak ohromujícím zážitkem. Místo má své kouzlo - doporučuji se tam zajít podívat. Navíc po naučné stejzce je to příjemná procházka.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
30.4.2016
Bez problémů v Expozici Kounovské řady. Dvě místnosti, ale moc pěkně udělané. Nicméně pro místo, které je poslední dobou velmi propagované, a ve chvíli, kdy se to jen hemží turisty, bylo poněkud smutné, že hospoda byla zavřená a v celé vesnici byla jen otevřená vietnamská večerka. Jinak krásný výlet - jen doporučuji projít stezku po žluté z Mutějovic (a jít cca 0,5 km zpátky ke zřícenině Džbán), protože ačkoliv tam odtud je prudký kopec nahoru, pak je to po rovině a vyjít z lesa kolem krásně opravené kaple sv. Vojtěcha do nádherné krajiny, má větší účinek, než jít přímo z Kounova. Nicméně vzhledem k tomu, že před samotnou Expozicí je parkoviště, je asi cesta z Kounova praktičtější.
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
Expozice Kounov
Všechny 3 známky uloveny v Expozici Kuonovských řad v hospodě U tří lip. Skvělý nápad Infocentrum,muzeum a hospoda na jednom místě, Prostě vše co turista potřebuje.
 
Tomáš Balon
Tomáš Balon
Expozice Kounov
Všechny 3 známky z blízkého okolí (Kounovské kamen.řady, hrad Džbán a hrad Pravda) seženete v Expozici kounovských řad v Kounově - http://www.obec-kounov.cz/kounovske-rady/expozice/. I o svátek 8.5.2014 otevřeno!
 
Libor Marek
Libor Marek
22.03.2014
Ač sezona ještě nezačala, v Kounově v expozici kamenných řad bylo již nečekaně otevřeno, spolu s TZ 932 zde zakoupena i TZ 1572. Návštěvu řad jsme spojili v okruh 1572
Grad Džbán)- vlak z Mutějovic do Domoušic - 1781 (Hrad Pravda)- 932 )Kounovské kamenné řady), celkem cca. 8 km. Kounovské řady byly nejzajímavější, je to něco jiného než "obyčejné zříceniny" :-)
 
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
Karel Lenka Kája a Bára Hlaváčkovi
TZ
TZ zakoupena v Kounovské expozici kamenných řad.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
známka
TZ vám prodají i v muzeu kamenných řad v Kounově. Mají i TZ Džbánu. (muzeum je v současné době v rekonstrukci, ale pro TZ si můžete zazvonit)
 
HonzaB
TZ jsem sehnal spolu s TZ 1572 (hrad Džbán) v Kounově v domě U Tří lip, kde je expozice věnovaná Kounovským kamenným řadám. Byl jsem tam sice v pondělí, kdy má muzeum zavírací dobu, ale TZ mi prodala paní, která se o mimimuzeum stará a která zde i bydlí. Stačilo zavolat na mobil uvedený na vývěstním štítku muzea a dotyčná paní seběhla dolů, otevřela objekt muzea a obě TZ prodala. Její příkladnou ochotu musím fakt vyzdvihnout. Do muzea mě sice nepustila, ale dala mi informační materiál s mapkou naučné stezky věnované tomuto zajímavému místu. Ta začíná právě u parkoviště před tímto domem. Z parkoviště vede k řadám žlutá turistická trasa. U poutní kaple svatého Vojtěcha (po rekonstrukci s novým žlutým nátěrem) můžete žlutou trasu opustit a dojít k řadám kratší cestou, označenou místním značením. Celá naučná stezka je dlouhá asi 8 km a je na ní 11 zastávek. Vzhledem k tomu, že zdejší odkazy na web nějak nefungují, tak si dovoluji sem umístit jeden funkční, kde jsou všechny základní informace k danému místu. http://www.obec-kounov.cz/kounovske-rady/.
 
Richard
Infocentrum Krupá
V neděli 3.6. jsem chtěl zakoupit známku v infocentru Krupá. Po delší době jsem infocentrum díky informaci domorodce objevil, není v obci, ale u hlavní silnice. Samozřejmě ZAVŘENO!! Jak také jinak, turisté přece o výkendu infocentra nepotřebují. Otevírací doba pouze ve všední den a v pátek pouze do jedenácti. K čemu asi je takové info ?! Kromě prázdnin absolutně k ničemu. Známku jsem teda nekoupil, přitom hned vedle je motorest a benzínka, kde je otvřeno snad nonstop a mohli by známku prodávat. Jak se ale říká vše špatné je i k něčemu dobré. Pro známku jsem jel do Kounova, moc jsem ale nedoufal, že budu úspěšný. K mému velkému překvapení známku jsem koupil a hned dvě. Měli také hrad Džbán. Nehledejte ale OÚ, ale museum.
 
Vandrák
TZ na OÚ v Kounově dostupná i s 1572, jenže starý typ (bez známečky) za novou cenu 30kaček :-(
 
Pes
Řady celkem dobře přístupné i značené a velice zajímavé. V Mutějovicích TZ již nekoupíte. Koupil jsem ji v Kounově proti parkovišti v domě s hospodou (a výstavou), tamtéž i TZ Hrad Džbán.
 
eMPage
Informační domek v Krupé (hned na kraji u hlavní silnice) má v pátek otevřeno pouze do 11 hodin. Naštěstí jsem známku sehnal na úřadě v Kounově.
 
mappy
Dostupnost TZ
Známku jsem dnes v pohodě koupil na čerpací stanici LPG za obcí Krupá směrem na Prahu...
 
Aranka
Září na návštěvu vřele doporučuji, bylo nádherně, Gibbon i Pegas jsem našla v celku bez problémů, vypadá to, že jsou nové prosekané stezky. :-)
 
david
vy,kdo jste nenašli pegase-je to takovej malej šutr cestou ke kapli sv. vojtěch.Jinak znamka bez problemu na nadr. v mutějovicích i s TZ hrad Džbán.
 
Petr
Kounovské řady
Doporučuji nejdřív koupit známku ke které dostanete info brožurky.Snáž se podle nich hledají Pegas a Gibon.My to udělali přesně naopak.Ale určitě se tam ještě vydáme najdeme je :-).Krásná procházka pěknou přírodou.Mějte se fajn
 
gogol
Za dnesniho krasneho pocasi jsme se vydali na prohlidku Kounovskych rad. Nebyli jsme sami, stajny napad dostalo nejmene 20 lidi ve stejnou dobu, hold uz vsici chceme jaro :-) Jinak TZ dostupna v nadrazi v Mutejovicich, maji i pohledy a ochotna zamestnankyne CD vam da i razitko s vyobrazenim Kounovskych rad. Pokud mate chut i nejaky mok ani to neni v tomto nadrazi problem, radi Vam vse prodaji. Vlado nebud smutny ani my Pegas nenasli............no nic brzy bude mit TZ blizky Dzban a pak se tam podivame znovu a Pegas najdem i kdyby jsme tam meli byt do rana :D
 
vláďa
Nádraží v Mutějovicích nemá chybu. Turistům slouží i jako netradiční informační centrum, které má otevřeno od 7 do 22 hod. Naučná stezka ke kamenným řadám je příjemnou procházkou, na které se člověk dozví více o místní přírodě a i o geologickém utváření této zajímavé lokality. Kamenné řady pak jsou tak trochu záhadnou tečkou na tomto výletě. Bohužel jsem také nenašel kámen Pegas, což mě mrzí.
 
Pařez
Známka zakoupena na nádraží Mutějovice na druhý pokus. Poprvé jsem nalezl Mutějovice - zastávka, což je o kus dál a místo nádražní budovy jen zřícenina.. Po počátečním zděšení jsem nalezl "stanici" Mutějovice a už to bylo O.K. Kurňa, stejně nechápu k čemu tam ty zajímavé šutry předkové potřebovali..
 
preceja
Známku jsme bez problémů koupili na nádraží v sobotu ve 22 hodin. Je to krásně udržované venkovské nádražíčko s milou paní výpravčí, doporučuju. Samozřejmě i ty řady, jen je to asi lepší za světla :)
 
Keži
Kounovské kamenné řady
Krásné místo a čistá příroda!Procházka lesy,loukami i polem.Doporučuji i rodinám s menšími dětmi.TZ bez problémů dostupná i dnes o státním svátku na nádraží v Mutějovicích,k tomu dostanete zdarma už 3 prospekty o okolí a krásný úsměv zdejší ochotné paní výpravčí.
 
Tatík
Turistických známek v pokladně na nádraží Mutějovice dostatek. Ke kamenným řadám od nádraží vede i žlutá turistická značka s šesti zastávkami (2 km). Zpět po značení naučné stezky jsme zabloudili v rohu pole na vrcholu, ale šlo to sejít i rovnou dolů k nádraží.
 
Milan
Dostupnost na nádraží v Mutějovicích i v sobotu bezproblémová. Snad by se mělo říci, že se jedná o stanici na trati Rakovník-Louny a ne o zastávku na trati Praha-Chomutov. Ke známce automaticky dostanete 2 informační brožurky o řadách a okolí.
 
malu
na zastavce v pokladne bez problemu koupena + informacni letaky
 
gerbera
V hospodě U tří lip TZ nemají. Poslali nás do žst. Mutějovice / 2 km podél trati /, velmi ochotní dají i
propag. letáčky ke známce.
 
Lancelot
Sakra..dneska jsem tam byl..ale nenašel jsem nádraží..tak mám aspoň nějaký fotky.. :-)
 
Kolodějská smečka
Kounovské kamenné řady
Doporučujeme navštívit. Známka k dostání bez problémů ma žst. Mutějovice, včetně propagačních letáčků.
 
Fat Hippo
Velikonoce
Známku mají na železniční zastástvce Mutějovice + několik propagačních letáčků . http://www.kounov.cz/ -
sice neoficiální , ale o řadách lepší než výše uvedné . Zdrávi došli !
 
Jarda
V hospodě U tří lip v Kounově prodávají TZ za 30 Kč !!!
 
Hanďa
TZ lze koupit
i v hospodě U tří lip v Kounově. Je to hned u rybníka na návsi. Na obecním úřadě mají totiž úřední hodiny pro
turisty nevhodné :-)
 
svoboda
dostupná i na ....
znamka je v pohodě k dostaní na nadr. mutějovice.
 
Ardbena
Pro známku je opravdu nejlepší jít na nádraží do Mutějovic, je to kousek od NS.Naučná stezka vás zavede k
těm nejlepším řadám. Lepší je návštěva na jaře nebo na podzim, protože jsou pěkně viditelné.Největší kámen
Gibon, také najdete snadno, na značce NS je žluté G.Druhý největší kámen Pegas se nám však už nepodařil najít
i když jsme se dost snažili.Vyrazíme tam ještě jednou, nedá nám spát.Všem moc doporučuju je to opravdu
zajímavé, záhadné až mystické!
 
Zandt
Ano, další prodejní místo je opravdu na nádraží, ale ne v Kounově, jak je uvedeno níže, ale v Mutějovicích,
což je asi o 2 kilometry dále. Z Mutějovic je to ale ke Kounovským řadám ještě blíže než z Kounova a vede
odtud i naučná stezka. Pravdou je, že opravdu obdržíte od ochotného výpravčího ke známce hromadu letáčků, což
je super! :-) Otevřeno mají každý den minimálně od 6 do 21 hodin, ve všední dny i déle. Tak vzhůru na výlet!
 
Ivoš
Další prodejní místo kde mají TZ je nádraží ČD v Kounově. Také prodej pohlednic a se znákou obržíte i
propagační materiál k TZ 932.
 
Skolil Jan
Obecní úřad
Obecní úřad najdete v pěkné klasicistní budově z místní opuky na mírném návrší nad rybníkem s místními rybáři
a zároveň pod kostelem se zvoničkou.Dodržujte úřední hodiny (viz web).
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek