Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 300 - Kozel


Popis

Lovecký klasicistní zámeček, postavený v lesích jihovýchodně od Plzně nejvyšším lovčím Království českého, hrabětem Janem Vojtěchem Černínem z Chudenic.


Mapa

Navštívil jsem Kozel

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Kozel (suvenýry), Štáhlavy (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°40'14.62"N 13°31'48.22"E
Hodnocení:
2.881
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 300 - Kozel


26.10.2019 - dostupná bez problému
29.09.2019 - dostupná bez problému
31.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
Známka zakoupena v pokladně zámku společně s TZ 1534 Lopata (tu přímo v místě nakoupíte). Loveský zámek Kozel je přímo pohádkový, co mě však zklamalo byl absolutní zákaz focení... Parkování je možno pod i nad zámkem (platil jsem za auto 50 Kč).
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Kozel
Pěkný zámeček s hezkými interiéry a parkem, k němuž patří i přilehlý Lopatský rybník, který ve včerejším pěkném počasí přímo lákal k projížďce na pramicích. Známek dostatek v pokladně zámku.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Zámek, který nemá úplně zajímavý vzhled, překvapí pěkným parkem a okolím. Jen místní rybník byl zarostlý tak, že půjčení loďky bylo spíš za trest, dle pozorování snaživců, kteří vynaložily to úsílí se projet a posekat vodní trávu pádly... :-) Naštěstí obsluha předem varovala, že to půjčení nemá cenu.
 
Libor Marek
Libor Marek
02.04.2016
Byli jsme příjemně překvapeni krásným okolím zámku. Prohlídka s dětmi s opravdu zábavným (a i pro dospělé vtipným) skřetem Radoušem, doporučuji (pokud to tedy bude ten náš Radouš :-)). TZ v pokladně spolu s TZ 1534 (Hrad Lopata, který jsme také navštívili).
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Zámek Kozel
Návštva v sobotu 24. 10. 2015. TZ bez problémů zakoupena v pokladně zámku Kozel.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Známku lze zakoupit i na pokladně veřejného WC, jen pár metrů od pokladny zámku. Výhodou je delší otevírací doba toalet, takže pokud je pokladna zámku již zavřená, vyražte pro známku sem. V nabídce je i cca 5 druhů pohlednic.
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
Kozel
Zámek je nádherný. Bohužel co úplně zkazilo dojem z prohlídky byla průvodkyně - starší hubenější paní. Prohlídku vzala jako sprinterské závody s "odmletím" naučeného textu a bez možnosti si vystavené věci prohlédnout.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
V sobotu 7.6 TZ dostupná v pokladně spolu s VTZ-13.komnata.
Vstupné neřeším,věřím,že peníze jdou do oprav.V době naší návštěvy se např.opravovala fasáda.
S průvodcem jsme byli naprosto spokojeni,ačkoliv jím nebyl nikdo jiný než skřet Radouš,jehož způsob výkladu a zvláštní humor sklidili úspěch.
Prohlídku v rámci projektu Otevřte 13.komnatu doporučujeme.
 
Richard Röder
Kozel
Souhlasím s tím, že vstupné je vyšší, než jsem očekával. Interiery jsou hezky upravené a stojí za prohlídku. Zklamáním byl výkon průvodce. Mladá slečna oddeklamovala naučené a neuměla dát prohlídce přidanou hodnotu, kterou dobří průvodci umějí.
 
Vladimír Jelínek
Vladimír Jelínek
jelda4
Krásný i zámecké interiéry
 
Franta
prohlídka
Jedno z nejdražších vstupných, které jsme na našich hradech a zámcích platili. Na druhou stranu je vidět, že peníze jdou do oprav samotného zámku a přilehlých budov. Krásně udržovaný park. Určitě stojí za návštěvu.
 
Tomáš
Stav
Do konce roku otevreno snad jiz jen o vikendech. Znamky vyprodane, mely by byt za cca tyden - 8-9.10. Parkovat lze za 30Kc zde, oficialni parkoviste je drazsi: http://www.mapy.cz/#x=13.525258&y=49.667469&z=17&l=3&d=muni_4834_0_1&c=14-23-27-28-29-30-h&q=Stahlavy&qp=11.324716_48.414179_19.523943_51.074692_6
 
Tomáš
Stav
Do konce roku otevreno snad jiz jen o vikendech. Znamky vyprodane, mely by byt za cca tyden - 8-9.10. Parkovat lze za 30Kc zde, oficialni parkoviste je drazsi: http://www.mapy.cz/#x=13.525258&y=49.667469&z=17&l=3&d=muni_4834_0_1&c=14-23-27-28-29-30-h&q=Stahlavy&qp=11.324716_48.414179_19.523943_51.074692_6
 
Michaela
Zámak opravdu moc pěkný, na prohlídku jsme našli - cena je dost vysoká 140,- Kč za dospělou osobu. Park udržovaný, jen se nesmí vstupovat na trávu, což s tříletým dítětem jde dost těžko. Ještě se platí za parkoviště 40,- Kč na den. Známka koupena v pokladně bez problémů.
 
Monika
Zámek je moc hezký, park upravený, ale cena je přemrštěná - 120,- Kč za dospělou osobu. Cena je neadekvátní prohlídce, která je cca 30 - 40 min.
 
Jiřina
Překvapuje mě, že zámek Kozel má na turistické známce jen erb. Vždyť zámek s jízdárnou a kaplí je na pohlednicích a byl by to krásný motiv i na turistickou známku! Erb většinou nikomu nic neříká.
 
mappy
Známka koupena v pokladně zámku. Dovnitř jsem nešel, už jsem místní expozici viděl dříve...
 
dadik
Velice pekne misto, ale od lonska trosku podrazili
 
Zuzík a Frtík
Na zámku nás provedla moc milá paní, která měla výklad uzpůsoben opravdu na míru. Ve skupině nás šlo asi jen 15, z toho 2 děti, kterým se paní věnovala v každé místbosti, tím je zabavila a i děti zámek bavil. To se vidí jen málo kde, což je škoda, protože rodiče berou na většinu zámků i děti do 6 let a ty se tam opravdu musí nudit, zvlášť když je venku teplo na koupámí se někde u vody :-(
 
Nika
Dnes jsme navštívili zámek.Ten je opravdu pěkný a TZ nám prodala moc milá paní v takovém zastrčeném krámečku.TZ měli vystavené už jenom 3!!
 
JirkaK
Zámek jsem navštívil dne 13.7.2007. Bylo tu hodně lidu. Mimochodem na parkovišti se platí za místo ne za hlídání!
 
JirkaS
Vzhledem k počasí (celodenní déšť) lidí málo, ale známkám počasí nevadí, a tak známek dostatek.
 
Radek
byl jsem tam asi v první třídě a musím říci že je to moc krásné byla to vůbec moje první známka a bez ní bych jich asi více neměl.jinak zámek moc hezký hlavně vevnitř
 
Jelen
Krásný zámek
Opravdu stojí za navštívení, krásný, malý, přehledný, opravený, upravená zahrada, zrovna byly asi 4 svatby v kapli, všem doporučuji.
 
DAN
Zámek Kozel
Parkovné 40,- Kč (případně 30,- Kč vedle oficiálního). Okolí zámku upravené, za řekou hřiště na minigolf, hned vedle restaurace, kde dobře vaří za rozumné ceny - minutky do 85,- Kč. Poté stoupání rozsáhlým a upraveným parkem k zámku. Vstupné do zámku 80,- Kč. Prochází se celkem 24 pokojů. Nevýhodou je, že pokoje jsou velmi malé a skupinka cca 25 lidí má problém se do jednotlivých místností vejít tak, aby všichni mohli sledovat vyprávění průvodkyně.Známka za 25,- Kč k dostání bez problémů v hlavní pokladně, k tomu pamětní medaile, spousta fotografií a suvenýrů. Dále lze navštívit bývalou jízdárnu, kde probíhají výstavy. Vstupné 20,- Kč - platí se přímo u pokladny v jízdárně. Vedle hlavní pokladny je k dispozici WC a venkovní posezení v cukrárně.
 
Tatík
Lovecký zámek Černínů je krásný,park bezvadně upravený.Prohlídky po 20 osobách á 20 minut,průvodkyně schopná,vstupné 80,- (60,)-Kč.Polední přestávka 12-13 hod.se dá přečkat v café Kozel a parku.Turistických známek dostatek v suvenýrech v pokladně.
 
Ivča
TZ dostatek
v pokladně zámku. V jízdárně vystavuje Adolf Born. Bohužel je otevřeno jen do 16 hod.!
 
Dita
ať žije socialismus
1.7. i 8.7., tj. v době promocí Západočeské univerzity zřejmě provozovatel této krásné památky dostal značný
obolus, že neměl zájem otevřít pokladnu, aby siúčastníci, často této akce mohli alespň koupit pohled
potažmo i TZ. Studenti jsou přitom na některých oborech až z Moravy. Kapitalista by jistě uspořádal i mini
prohlídku nebo nabídl jinou atrakci a je zde čím se chlebit.Tudí mohu hlási TZ nedostupná
 
PavelS.
Toto období je ideální pro návštěvu historických objektů. S průvodkyní jsem si prošel tento krásný zámek sám a
její výklad jsem měl jen pro sebe. Dojem z návštěvy mi nepokazilo ani to, že TZ měli v pokladně sice v
igelitovém sáčku, ale za 30,- Kč. Poté jsem si prošel okolní lesy a navštívil blízkou zříceninu hradu Lopata.
 
Hana Burianová
Nádherný zámek
Zámek je skutečné skvostný, včetě okolí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek