Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 250 - Kozí Hrádek


Popis

Základové zdivo, dochované z gotického hrádku nedaleko Sezimova Ústí, kde Jan Hus v letech 1412 -1414 napsal svá klíčová díla.

Mapa

Navštívil jsem Kozí Hrádek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Středisko kultury a sportu, náměstí T. Bati 701, Sezimovo Ústí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°23'23.95"N 14°43'24.25"E
Hodnocení:
2.716
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 250 - Kozí Hrádek
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 250 - Kozí Hrádek


13.07.2021 - dostupná bez problému
20.06.2021 - dostupná bez problému
17.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan
Chyba v audiobedekr
Dobrý den,
našel jsem chybu - Mistr Jan Hus nebyl upálen 1450 ale 1415.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Byla před dvěma lety na pokladně bez problémů.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Příjemné místo.
Okolo hrádku vede naučná stezka se zábavnými panely především pro děti. Samotná zřícenina není velká, ale je zde fajn. Za zmínku určitě stojí dochovaná celkem hluboká studna. Od příjemné paní si můžete půjčit prospekt s informacemi o místě a zakoupit plno upomínkových předmětů, včetně TZ.
 
Milan a Jana Schwarzovi
Milan a Jana Schwarzovi
Super
Získaná na infocentru Sezimovo ústí
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Restaurace, či spíše kiosek s občerstvením kousek od vstupu do hrádku v obležení turistů, je vidět, že místo je vyhledávaným cílem výletníků z nedalekého Tábora. O pár metrů dál, v areálu Kozího hrádku, jen pár lidí. Restaurace TZ nevede, u pokladny hrádku ke koupi bez problému za 30 Kč.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ
TZ koupena přímo na pokladně u vstupu do hrádku. Sice se dochovalo jen obvodové zdivo,ale jde o tajuplné místo,kudy kráčely dějiny, takže pokud taková místa máte rádi, rozhodně doporučuji:-) Kolem hrádku navíc vede NS,kde je i pro děti velmi přístupnou formou (komiks) popsán život a skon Mistra Jana Husa. Občerstvovna nad hrádkem taky fajn-maj dobrou malinovku:-)
 
Standa
Kde koupit
Restaurace u Kozího hrádku má otevřeno i mimo sezonu, i ve všední den. A není to restaurace, jen taková občerstvovna (párek, smažák, pivo). Turistickou známku už nicméně nevede. Známku jsem koupil v kulturním domě MěXus v Sezimově Ústí, v předprodejní kanceláři, která je otveřena jen v pondělí a středu, s polední přestávkou.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Kozí hrádek
Okolí kozího hrádku pěkné,samotná zřícenina také ale čekal jsem více,podle toho jaká ji předchází pověst.Navíc občerstvení u zříceniny moc špatný..
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Cesta autem
Prosím, nenechte se zmást navigací jako já. Moje "Máňa" mě vedla po velmi špatné cestě mezi poli. Ta cesta má dokonce jméno: Pod kozím hřbetem (použijte velké zvětšení na mapy.cz). Naštěstí jsem potkal domorodce s pejskem a dostalo se mi poučení kudy ta správná cestička. Takže pěkně po silnici kde jsou autobusové zastávky, rozcestí Kozí hrádek a potom již jenom hledat směrovky. Je to vlastně velmi jednoduché... :-)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Kozi
Misto snadno přístupné pesky, autem i na kole. Vstupné pro dospělého 30,- Známka i nálepka u vstupu.
 
Libor Marek
Libor Marek
14.09.2013
Sobota, TZ zakoupena přímo v pokladně na Hrádku. Příjemné místo, ale ta dálnice v těsném sousedství :-(, naštěstí přímo na zřícenině ji nezaregistrujete.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Kozí hrádek
Velmi pěkné místo - známky se prodávají i přímo na pokladně; anebo jen pár stovek metrů v hospodě...Kozí hrádek se vyskytuje i v této knize:http://www.straky.cz/katalog.aspx?Action=Book&BookID=115Přičemž je to přímá autorova inspirace místem!(Ostatně, proto jsme tam zašli... :) )
 
pavel
stojí za vaší návštěvu
místo velice příjemné,podle paní,která zde prodává vstupenky vhodné i na piknik,takže jídlo sebou-samozřejmě nenadělat svinčík,stojí za to koupit všechny pohledy,které zde mají a hlavně ten,kde je vyobrazena podoba hradu,jak vypadal ve 14.století-hned pochopíte proč sem z Prahy utekl mistrJan Hus,opravdu to býval krásný hrad...Pozor budete projíždět stavbou D3,pěší trasa z konečné KOVOSVIT-SEZIMOVO USTI II-SMĚR K HÁJENCE,poté na rozcestí u lesa ostře do leva-cyklo trasa,vyzkoušel jsem cestu přímo,kde byla značka Cesta na Kozí hrádek uzavřena-jen pro otrlé,cesta vede přímo pod stavbou D3,projdete tubusem pod dálnicí kde je povrch z udusané hlíny-okolo bláto a v lese se dáte do leva už po asfaltu-jdete okolo rybníka-tady to za ty nesnáze stojí za to,ale cesta delší než ta cyklo,ale cyklo cesta je nudnější-vede jen lesem,ráno sem zde byl asi 30 min sám,až poté turisti-asi 10ráno mužu doporučit.
 
HonzaB
Díky probíhající výstavbě nového úseku D3 se nedá ke Kozímu hrádkui dorazit přímo z Tábora, musíte buď přes Chýnov nebo přes Planou nad Lužnicí a Turovec (zde už je dobré značení). TZ k dispozici přímo na místě. I když se zde dochovali jen obvodové zdi, je to tu moc pěkné a s děckámi se zdá dá zahrát i na schovávanou. A u blízké restaurace (kde se parkují auta) je i pěkné dětské hřiště (mj. s provazovou kladkou). Takže jako tip pro výlet s dětmi určitě doporučuju.
 
Zdenda
Místo příjemné známku jsme koupili v občerstvení...
 
denni
hrůza
no díky výstavbě dálnice na budějice se z krásného a klidného místa stává obrovské staveniště. opravdu nechápu jak může někdo povolit takovou stavbu cca 20 metrů od historické památky, ale v tomto státě je evidentně možné vše...
 
AFIk 2811
Naproti restauraci u Kozího hrádku se cosi staví, okolí tak připomíná jedno velké staveniště, jsem zvědav co se z toho vyloupne. Jinak autem se dá v klidu zajet až k hradu, s tím, že zbylých cca 10m musíte chtě nechtě pěšky ;-). Samotný hrad mě příjemně překvapil. TZ při vstupu do hradu, se samolepkou, vstupné činí 20,-kč.
 
noname
perfektní
Perfektní moc příjemné místo známka se dá sehnat bez problémů .
 
Kleio
NENÍ
O víkendu jsem Kozí hrádek navštívila, známku však v občerstvení ještě nemají. Samotný Kozí hrádek je uzavřen, až od května. Procházka, ale užasná, když půjdete z Měšic (Sv. Anna, za kolejemi) přes pole, potom chvíli lesíkem. Pro mě není problém se na Kozinu dostat, avšak téměř všude kde jsem teď byla známky nemají...Doufejme, že se mi to aspoň na tu školní exkurzi podaří...
 
magipriba
Znamek v pokladne hradku dost,vstupne 30,- ,uvnitr ohrady toho zas az tak moc k videni neni,ale celkove je to prijemne misto. Bojim se,co s nim udela planovany silnicni obchvat Tabora,ktery ma vest nedaleko. Tip na prijemnou prochazku:po cervene znacce ze Sezimova Usti pri Kozskem potoce az k hradku. V Sezimove Usti mohu doporucit restauraci U lipy,lze sedet venku a mji vynikajici novopacke pivo.
 
bublifuk
MSKS
v Sezimově Ústí známku nemá. Bude ji mít až bude zavřený Kozí Hrádek (tj. od října). Vchod do MSKS na Baťově náměstí je ze zadní strany restaurace Spectrum.
 
Milhaus
TZ
já teda bez rozpaků,u kiosku(asi 100-200m) od Hrádku se dá známka koupit,neměl sem problém,pán zřejmě v dobrém rozmaru jich nabízel větší počet,že je jeden kus málo,ale koupil sem jednu,jinak doporučuju!!!moc krásné místo
 
Mirek
trošku rozpaky
Jsem maličko na rozpacích.Zřícenina hradu jako taková se nám líbila,ALE, u pokladny ani noha, vstup tedy volný, známka tudíž nedostupná, v hospůdce nad hradem,mi obsluha lehce pod vlivem na moji žádost odpověděla něco o místě kde končí slušné jméno zad.takže, známku nemám a asi mít nebudu :-((Moje první místo, kde jsem ji nesehnal
 
Romana
Známkuz na Kozím hrádku opravdu nemají, já jsem ji zakoupila v místním občerstvení u Hrádku. Zřícenina je perfektní, děti se proběhli, zazařádili si a nikdo je neokřikoval.
 
Aleš Tobiška
Dne 30.8.2007 jsem zde byl s přítelkyní Veronikou. Hrádek je vcelku pěkné místo a s mapkou a výkladem, který nám půjčili k přečtení u pokladny jsme se myšlenkami snadno přenesly do doby, kdy zde pobýval Jan Hus. Avšak turistickou známku zde nemají. Již jsou prý dlouho vyprodány a na úřadě v Sezimově ústí je prý nechtěli doobjednat s tím, že by se prý do konce roku neprodali a nemohli by uzavřít účetnictví - toť výmluva pokladní u vstupu. Dále jsme se dozvěděli, že někteří lidé berou známky po 4 i 5 kusech - prý do výměny. Tak vás nabádám - nedělejte to. Sami víte jak je náročné se na některá místa dostat a stojí to vždy více než těch 25 Kč. Navíc by jste měli být každý hrdý, že si známku seženete sami na tom konkrétním místě. Výměnu známek beru jako podvod. Věřím, že mě Rýmařov potěší a s radostí mi známku pošle. :-))
 
Pavel
Drtivou většinu TZ jsem sehnal bez problémů /i v místech, na které jsou stížnosti/, opravdu jen vyjímečně byly vyprodány. Ale hezký Kozí hrádek mě pobavil. 24.8. odpoledne u vstupu do areálu na budce výrazný nápis TZ NEJSOU, pokladna zavřená se vzkazem Přijdu za chvíli, nicméně branka otevřená. Obsluha nedorazila, ani když jsme po 15 min od zříceniny vycházeli. No a pán v sousední restauraci /prodejní místo/ to vyšperkoval slovy: "Neznáme, nevedeme!"Zřejmě tam relaxovala i osoba z kasy, zatímco jí zdarma po památce prošlo dosti návštěvníků - pravda, vstupné je spíše symbolické.Měl jsem radost, že dodnes žijí lidé, razící heslo "Peníze nejsou všechno"!
 
Alena
Turistické znamky
Ahoj, na pokladne nam bylo sdeleno, ze TZ na Kozim hradku nemaji
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v pokladně i v restauraci (pěkné lesní posezení s dětským hřištěm). Otevírací doba a vstupné beze změny od r.2005 (viz Granule). Prohlídka zříceniny s vyčerpávajícím tištěným průvodcem. Autem opravdu lepší cesta ze silnice č. 409, odbočka ve vesnici Turovec. Zpátky jsme v Táboře dlouho bloudili a nemohli nikde najet na dálnici na Prahu.
 
Vláďa
TZ bez problémů k dostání na Kozím hrádku, který určitě stojí za zhlédnutí. Po prohlídce zve k příjemnému posezení nedaleká restaurace s velice ochotným a milým personálem.
 
Luboš
Tak zese od května. Hrad je otevřen pouze do konce září. jak je to s lesní restaurací vedle, jsem nezjistil.
 
Rarasek
Známku jsme nesehnali v hospodě a na hradě byla zrovna slavnost tak byl uzavřenej pro prohlídky.
 
Lenka
Zajímavé místo,jen je škoda,že zavírají už v půl páté.My tam akorát tak přišli a paní už zavírala,ještě jsme
alespoň stačili vyžebrat turistické známky a pohledy a jen si mohli hrad obejít kolem dokola plotu.Škoda
 
Máťa
SUPER
Přes absolutně příšerné počasí byl hrad otevřen. U pokladny byli velmi příjemní a snažili se nám všemožně
vyjít vstříc. Moc milé.
 
granule
Kozí hrádek stojí za vidění, otevřeno V.-IX. 10-16.30, vstupné 20/10,-Kč. Hned vedle občerstvení, pěkná
hospůdka s posezením i venku, otevřeno ÚT-NE (10-22), NE (10-20), tel. 381251903 na majitele. Pěkná procházka
z Tábora, při cestě na Chýnovské jeskyně.
 
Scotty
Známka bez problémů k dostání v pokladně do areálu hradu.
 
Supice
Na Kozím hrádku jsme byli 9.7.03 a známku jsme bez problémů koupili. Jen jsme na něj nemohli natrefit. Po
předchozí návštěvě města Tábor a získání známek - v městském infocentru, na Harachovce a v klášteře Klokoty,
jsme na výše zmíněné místo nemohli najít pořádně cestu, protože z města je spíš neznačená než značená - je
tudíž lepší jet nejprve tam a až po té do města.
 
Pavel
Se zájmem sleduju, jak po týdnu jedu ve stopách Kozla. Bohužel se stejnými výsledky. Otevírací doba je od 10 -
16.30 a známky nemají. V hospodě je otevřeno déle, známky taky nejsou, ale obsluha je stále příjemná.
 
Kozel
Známky nejsou
Tak při pokusu o zisk známky jsme byli na obou místech neúspěšní.Vlídná paní na hradě nám řekla,že už
měly přijít v pátek,velice ochotná obsluha v hospodě nám sdělila,že už na ně čekají od dubna.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek