Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 345 - Kožova Hora


Popis

Hotel s rozhlednou jižně od Kladna.

Mapa

Navštívil jsem Kožova Hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Kožova Hora
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°6'49.41"N 14°6'13.4"E
Hodnocení:
2.539
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 345 - Kožova Hora


21.08.2021 - dostupná bez problému
19.08.2021 - dostupná bez problému
04.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Dnes jsme dorazili na rozhlednu sice bylo zavřeno ale ochotný pán nás pustil a i nám známku prodal tímto děkujeme.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
Vstup na rozhlednu bez poplatku z chodby restaurace. Schodiště v pořádku. Výhled do kraje moc pěkný. Trochu se tu zastavil čas o několik let dříve, ale v dobrém. Otevřeno st-ne 11-23h. TZ u obsluhy na baru.
 
Vladimír Studecký
Vladimír Studecký
Prostředí
Schodiště na rozhlednu čisté a nově vymalováno. TZ u ochotné obsluhy na baru.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
KH
Po přečtení předchozích hororových komentářů jsem se rozhodl při zpáteční cestě z výletu jen rychle vyběhnout z auta, koupit TZ a zase upalovat pryč. Vespod to zas až tak hrozné nebylo, ale nahoru jsem nešel, takže nemůžu potvrdit ani vyvrátit. ;-)
 
David Mácha
David Mácha
Úspěch
Tak jsem stihl koupit poslední známku na baru, kde se čas zastavil tak před třiceti lety. Je to známkové místo opravdu pro otrlé turisty a sběratele. Celkový dojem podtrhlo i zamračené podzimní počasí, které dalo tomuto místo opravdu bizarní a tak trochu děsivou atmosféru. Možná proto má toto místo své osobité kouzlo, ale chápu, že no pro každého.
 
wenzel
Kožova Hora
Rozhledna je přístupna v otevírací době restaurace, jelikož vstup na ni začíná na chodbě právě u restarace (otevřeno tuším do 22:00 nebo 23:00). Vstupné se žádné neplatí. Tím veškerá pozitiva končí. Přestože se již v restauraci nesmí kouřit, po otevření dveřží na schody do rozhledny vás do nosu praští cigaretový smrad, a to díky nevětraným prostorám. Po schodech nahoru můžete cestou potkat nedopalky od cigaret, pavouky, plísně, mechy, řasy, lišejníky, cákance od vápna, humus, bordel a špínu. Ochoz rozhledny je krytý, jsou zde skleněná okna (tím pádem dusno a vlhko) a i díky přítomným mechům a řasám na zdech si tam připadáte jako v botanické zahradě. Některá okna jdou sice otevřít (asi každé čtvrté), přes ty ostatní je horší výhled, protože myta byla naposled někdy za krále Klacka. Výhled je omezen díky korunám okolních stromů, ale i tak lze dohlédnout do nedalekého Kladna nebo na druhou stranu do polí a luk okolo Ruzyně. Při kupování známky jsme čekali u výčepu dobrých 5 minut, obsluha nestíhala a ani se nám neráčila sdělit, kudy se na rozhlednu vstupuje. Prostředí nic moc, ale zase tak strašné to nebylo. Rozhlednu můžete navštívit, pokud jedete kolem, jako cíl výletu bych toto místo rozhodně nevolil.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kožova Hora
Turistická známka zakoupena u příjemné a milé obsluhy na baru restaurace. Po celodenním výletu v Kladně a jeho okolí jsme se chtěly pořádně najíst a zároveň něco poznat, proto jsem vybrali toto místo. Na rozhlednu, která je součástí restaurace a turistické chaty se vstup neplatí, výhled celkem ujde,na věži všude špína, po schodech na věž nedopalky od cigaret, údržba vůbec žádná. V restauraci se díky vybavení ocitnete tak o 20 let zpět, jídlo průměrné, naopak prostředí restaurace klidné. Za návštěvu toto místo stojí, ale my už se rozhodně vracet nebude.
 
Jan Zahradník
Jan Zahradník
TZ
Známku mají na baru v restauraci za 30,- a měli jich dostatek... rozhledna není moc udržovaná, ale výhled je krásný...
 
TZ
Paní v hotelu mi řekla, že na známku už minimálně měsíc čekají. Takže snad příště.
 
Václav Vojíř
Václav Vojíř
nemají
Turistické známky nemají. Prý je mají už měsíc objednané a ještě jim je nedodaly.
Rozhledna je fajn, ale alespoň jednou ročně by mohli unýt ty okna, už přes ně skoro ani nejde vidět. A mají výborné zmrzlinové poháry
 
Martin
TZ
V restauraci zakoupena bez problémů, dobrá kuchyně, ale kafe si nedávejte
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ dostatek
Dnes jsem se při zpáteční cestě z výletu zastavil na Kožově hoře pro TZ a měli jich dostatek. Výhled z rozhledny celkem fajn, jen je rozhleda dost neudržovaná... V přízemí celkem prima restaurace a příjemná obsluha.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Kožova Hora
19.4.2015 (neděle), TZ nemají, předpokládám že zásobení na tomto místě asi trochu vázne, ale alespoň mají razítko, které můžete použít jakožto důkaz návštěvy pro zaslání TZ. Rozhledna je v horším stavu, ale okna jsou otevíratelná, takže alespoň to je pozitivní fakt.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Rozhledna
TZ se dala v pohodě koupit v restauraci, která je prakticky součástí rozhledny. Hned obsluha restaurace nás ale upozorňovala na to, že je rozhledna ve špatném stavu. Stejně jsme na ní samozřejmě vystoupili. Výhled by byl asi krásný, ale byla trochu mlha. Navíc na oknech bylo hodně mušek a museli jsme po chvilku dolu.
 
Markéta
Návštěva 25.5.2014
Tak dnes jsme navštívili rozhlednu. Chápu, že když je tam vstup zadarmo, tak nemůžu očekávat žádný luxus...ale tohle byl děs. Špína, humus...přes okna nejde ani vidět...a nakonec nemají ani známku -> vyprodaná...
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
13.09.2013
Potvrzuji pěkný výhled z rozhledny. V restauraci se sice zastavil před delší dobou čas, ale kávu vaří dobrou a personál je vstřícný.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Rozhled je vážně pěkný, doporučuju! Navíc je přístup zadarmo, což je dnes příjemná vzácnost. Sama restaurace vypadá, že v ní ještě ulpěly zbytečky reálsocialismu, ale pivo točí slušné, mají i zahrádku. V neděli otevírají v 11:00.
 
jerry720
Kožova Hora.
Návštěva v úterý 08. 05. 2012. Rozhledna nestojí na žádné výrazné vyvýšenině, přesto je z ní pěkný kruhový výhled. Na každé straně vyhlídkového ochozu jdou otevřít tři malá okna, ostatní jsou "na pevno", a jak tady bylo psáno, jsou poměrně dost znečištěná. Jinak TZ jsem bez problémů zakoupil u obsluhy dole v restauraci.
 
Lenka Hartigová
Rozhledna je špatně udržovaná, skla jsou velmi špinavá, je u restaurace takže není ani moc voňavá. Nejezděte tam když máte velmi dobrou náladu , protože vám ji tato rozhledna akorát zkazí. :-(
 
eMPage
Další skvělá rozhledna v trochu rádoby "komunistickém" stylu. Vypadá zajímavě. Příjemné posezení u kávy, ale jídlo zde mají mírně předražené
 
HonzaB
Když jsem byl na rozhledně já (začátek července), tak už to zde tak moc strašně nevypadalo. Malinko zápach cítit byl, ale jinak zde bylo čisto. A obsluha ve zdejší restauraci je dost dobrá. Rozhlednu jsem navštívil v rámci cyklovýletu z Prahy-Zličín přes Hostivice a Unhošt. TZ v pohodě k dispozici u pokladny.
 
Mipix
Známka v restauraci bez problémů, ale jak tu již někdo psal, hrozně to tam smrdí (asi abyste si pak dali pěknou dlouhou procházku a vyčichli), což dost kazí dojem, protože personál i jídlo spokojenost. Na rozhledně čurbes (zamést a umýt černá okna by to chtělo), ale je to zadarmo, takže co si stěžuji? Kladno už je skoro celé zakryté stromy, ale i tak se vyplatí vylézt nahoru. V létě, až bude venku otevřená zahrádka, ideální místo na výlet na kole z Prahy, ale ta restauračka fakt žádná romantika.
 
Ondra Červenka
fuj - to je hnus . jsem kladeňák a za kožovku se stydím :-(
 
feli
......pardon teda samolepky.
 
feli
Za 30,- a bez kuponu!!!
 
Libor
06.06.2010 - nová TZ za 30 Kč bez problémů v restauraci, rozhledna volně přístupná, restaurace otevřená od 11.00 do 23.00, dali jsme si malou večeři
 
Eva
Na nás to moc kladně nepůsobilo, v restauraci protivná ženská a jedinými lidmi jsme byli my, za známku chtěli 30 Kč, nestojí to za to.
 
Miluška
Vstup na rozhlednu je zdarma, za známku chtějí 30 Kč. Restaurace skoro plná, docela překvapení, to jsme ani nečekali.
 
Martin
hezké místo a vařej tam dobře
 
Martin
Všem doporučuji
je tam prima výhled,a vařej moc dobře doporučuji.
 
Vlada
Doporučuji cyklistům
Navštívil jsem rozhlednu s 3 letým synem, prima cyklovýlet Hostivice-Unhošť- rozhledna a zpět. Známka bez problémů, příjemná a rychlá obsluha (i když byla svatba), jenom ta kultura prostředí nahoře na samotné vyhlídce rozhledny nic moc...
 
Gabi
Výhled pěkný,
ale je pravda, že to tam pěkně smrdí a člověk jakoby se vrátil do doby před listopadem 1989 :(
 
Kaiserovi
Je to hnus, bordel a smrad, horší rozhlednu jsme ještě neviděli :o(
 
Denisa Kanáková
byla jsem tam uz 25.5.2008 a lidi reknu vam ze to stoji za shlednuti protoze kdyz se kouknete smerem do Kladna, tak tam uvidite vycouhavat takovou dlouhou budovu a to je ma skola. P.S.: CHVALI SI JI I PAN PRIMATOR
 
Tomáš
Reakce
Bubbo, nařknout někoho, že chlastá, když napíše, že někde vypil 2 piva. To může jenom někdo, kdo to nemá v hlavě tak úplně v pořádku. Neuvažoval si už někdy o návštěvě psychiatra?!!! Člověk, který někoho takhle nařkne, může příště až mu někdo něco řekne, klidně na místě zastřelit 5 lidí a ještě si myslet, že byl v právu!
 
Bubba
jezis se poser kvuli 200 kc nemas chlastat kdyz na to nemas prachy to by mel asi kazdej vedet...
 
Tomáš
Pokud byla v únoru známka předražená, tak teď už je normálně za 25,- Kč. Předražená je restaurace - pivo také za 25,- Kč. Piva jsem měl 2 a s obědem to dělalo dohromady rovných 200,- Kč.
 
magipriba
znamky v restauraci na kozove hore vyprodany,alespon ze je rozhledna pristupna a dobre tam vari
 
Petak
Kožova Hora
Vyhled z rozhledny pekny. Byli jsme na jidle v restauraci a i presto, ze zrovna tam byla svatba, jsme byli velice rychle obslouzeni a jidlo bylo znamenite. Velmi mila obsluha a TZ byla k dispozici u obsluhy. Skvely vylet. Doporucujeme.
 
Milan
Kožova Hora
Ve slunečním podzimním dni je to pohádka. Jídlo dobré, hotovky nemají ani ve všední den, rozhledna po obědě volně přístupná, známku měli na tyčce poslední.Dojem kazí jen rušná silnice v okolí.
 
E.T.
Dobrý výlet na kole,kousek od Kladna.
 
Phephy
Skvělé jídlo
Skvělé jídlo, veselá a pohledná :-) obsluha, fajn rozhled (je vidět až na letiště v Ruzini a vykukuje i
Žižkovský vysílač), na rozhledně otevírací okénka, takže s focením není problém.
 
Jableska
Kožová hora
Známku jsem dostala bez problémů, restaurace v pohodě, ale rozhledna je uzavřena.
 
anny
Restaurace mě moc nenadchla...
 
Petr Vávra
Jarní kuk
Vyhlídka přístupná bez problémů dokonce chvíli před otevřením restaurace. Restaurace vypadá pěkně, ale my jsme
jí nevyužili. Zajímavý pohled kromě kladenských a kyšických "panoramat" je přímo pod vyhlídku, kde
sídlí jakási kontejnerová autodoprava tolik vek, rohlíků a chlebů roztříděných do velkých kontejnerů jsem v
životě neviděl. Hladovějící lidé nejen v rozvojových zemích by zaplakali.Tak zase někdy "na
cestě"Petr Vávra
 
Vašek Kozuk
Byli jsme příjemně překvapeni, že je rozhledna v provozu, neboť údajně byla delší době out z důvodů jakýchsi
úprav či kýho čerta. Výhled byl vcelku dobrý - celé Kladno od Rozdělova až po Sítnou a Kročehlavy bylo slušně
vidět (taktéž i komíny Kralup n. V.) - ač se kvapem blížila bouřka, jež způsobila půlhodinové čekání venku v
hospůdce a pochutnávání si na docela slušném pivu. Známka dostupná zcela bez problémů.
 
Marta
Kožova Hora
Kožovu Horu jsme navštívili v pátek 13.6.2003. Budova restaurace s rozhlednou je pěkná. Rozhlednu je možné
navštívit kdykoliv v otvírací době restaurace, kde lze zakoupit turistickou známku. Výhled cloní částečně
vysoké stromy, ale zatím je vidět na téměř všechny strany.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek