Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1351 - Krupka


Popis

Malebné podhorské město leží na okraji chráněného přírodního parku v Krušných horách.

Mapa

Navštívil jsem Krupka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Prohlídková Štola Starý Martin, Krupka
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační středisko, Mariánské náměstí 641, Krupka
Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické informační centrum, Mariánské náměstí 32, Krupka
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Teplice
Poloha:
50°40'56.77"N 13°52'22.49"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1351 - Krupka


20.09.2020 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
26.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Velimek
Jiří Velimek
TZ
V Krupce v IC na Mariánském náměstí známku nemají pouze ve štole Sv Martin. Ale tam jsou mimo sezonu pouze od čtvrtka do neděle. Byl jsem tam ve středu.
 
AJA AJA
AJA AJA
TZ
V IC známky neměli, zakoupeno u štoly Starý Martin, obsluha značně neochotná...
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem dnes koupil v infocentru na náměstí. Měli i známku z Komáří vížky.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V IC na náměstí, známek dostatek
 
Pavel Richter
Pavel Richter
TZ
Turistická známka koupena v infocentru na náměstí. Známek dostatek, a to i pro Komáří Vížku.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Známka zakoupena u vchodu do štoly martin ale byl jsem sám takže se prohlídka nekonala
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Neochota
Rozhodl jsem se navštívit štolu Starý Martin. Chyba. Po příjezdu mi pokladní sdělila, že jedince neprovádějí. A protože má žena chodí po operaci zad o berlích, tak jsem měl smůlu. I otázal jsem se, zda mi alespoň prodají TZ. A vyslech jsem si litanii, že vlastního nemají. Že mají pouze Krupku. Bingo.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
2.7.2016
Známka bez problémů zakoupena v "infocentru", obchodě se suvenýry na náměstí. Místo slouží i jako směnárna. Paní ochotná, deset minut nevázané konverzace o regionu. Hrad a historické centrum je nádherné, z hradu je majestátní výhled, pravděpodobně lepší, než ze samotné Komáří Vížky.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Krupka
TZ v IC na namesti kousek od Sporitelny. Krupka- hrad stojí za návštěvu a všechno kolem nej.
 
Petr
Známka bez problémů zakoupena v infu-směnárně na náměstí.Moc ochotná paní měla i další suvenýry pro turisty.
 
Pavel
Známku mají také v regionálním muzeu. Stojí za to se do něj podívat. Štola také zajímavá, nevhodná ale pro malé děti. Je tam opravdu zima a navíc cesta štolou je fakt na pevnou obuv.
 
AFIk
Tz dostupná, společně s TZ Komáří vížky, v infocentru. Info se nachází una náměstí u láštera u České spořitelny. Hrad je perfektní, na jeho návštěvu si najděte chvilku.
 
frkopr
hrad krupka
hrad paráda
 
Staňa
Hrad Krupka
Nás daleko více než prohlídka štoly zaujal hrad Krupka, tedy resp. velmi dobře udržovaná zřízenina, parková úprava, vyhlídka, restaurace, nemá to chybu.Také bazilika P. Marie v Bohosudově (část Krupky) stojí za prohlídku, málokterý kostel bývá otevřen a zde můžete spatřit krásný vyřezávaný oltář a kazatelnu a třeba ještě přispět na nové varhany jako my.
 
Radůza a Pitrýs
TZ 1351
známku jsme zakoupili před prohlídkou štoly, byla jsem již podruhé, prvně jsem se zůčastnila s exkurzí se školou. Prohlídka není pro příšliš malé děti, pustí tam až od pěti let, uvnitř je zhruba 8-9 stupňů, takže pokud se vydáte v létě, vemte oblečení, protože ten rozdíl bude markantní. Jinak je to velmi zajímavé a člověk je v údivu, co se dřív všechno dokázalo bez moderní techniky. Přejeme vám hezkou prohlídku.
 
pavel
Zapomněl jsem napsat - pokud se chcete dobře najíst, zajeďte do hodpody u Vency - je přímo v Krupce, téměř na kraji směrem na Ústí. Najdete ji podle toho, že tam točí Březňáka. Najdete tam lístek tak s třiceti hotovkami, cenová relace 50 - 55 Kč. A mají velmi veliký prostor pro nekuřáky.
 
pavel
Určitě se do štoly Starý Martin zajeďte podívat. Je cestou na Komáří Vížku, resp. Fojtovice. Po prohlídce má člověk úctu k těm, kteří tam museli dělat.
 
Lukáš
TZ 19.7.2009 dostupná bez problémů.Štola je novězrekonstruovaná.Pokud budete mít štěstí tak budete mít jako průvodce příjemného pána(viz.Iva)který je bývalý horník a zná a ví snad vše o hornictví :).
 
Iva
Prohlídka štoly byla velmi zajímavá, TZ dostatek a pan průvodce byl velmi příjemný pán, který veděl o čem mluví. Těm, které zajímá tato oblast mohu jen doporučit.
 
Béďa
Známka dostupná bez problému ve štole. Bohužel pan provaděč ve štole tak silně mumlal, že mu polovina výkladu nebyla rozumět. Částečně říkal i nějaké bláboloviny co se historie šachty vůbec netýkalo. Jinak hrad v obci je velmi pěkně opravený.
 
Wíla
Krupka stojí za návštěvu.Hrad,štola,lanovka.... .Na náměstí je info (směnárna) i se známkou.Štola otevřena listopad až březen čt-ne.
 
Pařez
Známku jsme koupili v kiosku před štolou Starý Martin. Přes silnici je nějaký dvůr a odsud na nás volal a pak přišel otevřít ochotný pán v hornickém mundůru a říkal, že otevřeno mají denně od 9:30 hod.
 
Mandy
Štola pěkná, i když paní sousedka co bydlí vedle vchodu do štoly a dělá i výklad i obsluhu je opravdu nesmlouvavá a méně sympatická, ale domluvili jsme se...Škoda jen, že jsem se dopředu nikde nedočetla, myslím na oficiálních místech, že opravdu děti do pěti let sem nepustí. Manžel tedy maličkou ratotest pohlídal venku a já šla na prohlídku. Prolezla jsem kde co, myslím kde jaké spřístupněné podzemí a podobně, taková katasrofa to nebyla, ba naopak, velmi dobře přístupné, dostupné a pro mé dítko 4 a půl akorát na míru. Snad jsem rodič a vím co to dítě "zvládne" a co ne, tak tedy příští rok..Výklad byl vlahý, ale přesto jsem byla spokojena... škoda jen toho přísného přístupu!Zdař Bůh!!!
 
Lenka
Před týdnem v sobotu jsme si udělali výlet na Komáří Vížku-krásné a odtud jsme se vydali do štly St.Martin.Chtěli jsme se zeptat,kde se dá zakoupit známka,obsluhující paní,která vedle popíjela kafe na nás ovšem ,,štěkla,, co tam chceme...pak nás nechala asi půl hodiny čekat,až když přišli další 2lidé,oznámila nám, že prohlídka pro nás bude až za další 2hod., že čeká na Němce a po dalších 10min.na nás opět štěkla, že ale dítěti není 5 let a že nás tam stejně nepustí.Takže obsluha KATASTROFA, úplně nás odradila od návštěvy!Zřejmě je tam hlavně pro Němce...
 
Radka
Ačkoli měla probíhat poslední prohlídka před přestávkou na oběd, bylo zavřeno. Před štolou čekali 2 návštěvníci, podle jejich slov jim průvodce oznámil, že se prohlídka nekoná, protože čeká zájezd Němců a před touto prohlídkou jede na oběd.
 
Roy
Falešná známka
Pozor, ve štole Starý Martin prodávají "falešnou" známku, je o něco menší, samozřejmě bez číslování, ale jinak velice podobná (aspoň na letáku ve výkladu rozdíl nepoznáte) a i poměrně pěkná. Další háček - do zmíněné štoly nesmí děti do pěti let! Paní v kase byla dost nesmlouvavá až nevrlá. :-(
 
Jančálková Šárka
Známka se dá koupit v Infocentru na Mariánském náměstí. Mimochodem je tam velice příjemná obsluha. V Krupce doporučuji klášter, štolu Starý Martin (pozor je tam zima) a samozřejmě lanovkou na Komáří Vížku.
 
Jirka
TZ Krupka
Turistická známka město Krupka lze také koupit v infocentru na Mariánském náměstí PO-PÁ do15:30 SO do 12:30.Ve
štole je táké k zakoupení suvenýr za 25 Kč.Ve Fojtovicích na Komaří vížce TZ Komáří vížka ve stejnojmeném
hotelu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek