Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1432 - Květná zahrada Kroměříž


Popis

Na 16 hektarech byla vystavěna italská zahrada s cestami ve vysokých špalírech, s 244 metrů dlouhou galerií soch antických bohů, postav historie a bájí, s centrálním rondelem.

Mapa

Navštívil jsem Květná zahrada Kroměříž

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Květná zahrada, Kroměříž
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Velké náměstí 115, Kroměříž
Toto místo prodává také turistickou známku
ČD centrum, Kroměříž
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Kroměříž
Poloha:
49°17'49.82"N 17°22'50.88"E
Hodnocení:
2.904
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1432 - Květná zahrada Kroměříž


02.04.2022 - dostupná bez problému
26.08.2021 - dostupná bez problému
28.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jana Hýbnerová
Jana Hýbnerová
TZ
Krásná zahrada, trochu chudá, málo osázená
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
12.8.2014
krásná zahrada se zvířaty pod náměstím
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Pořízena v IC.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku na náměstí vedle radnice.
Zahrada je krásná, ale květů jsme moc neviděli.
 
Michal Brabec
Michal Brabec
...
Zakopuna v IC na náměstí
...
 
lubomir tesar
lubomir tesar
TZ
Krásné počasí pohodový výlet
 
Martin Kříž
Martin Kříž
TZ
Zakoupena bez potíží přímo v zahradě.Pište prosím ke každé zakoupené známce její dostupnost a kde jste koupili,případně nekoupili,pomáháte tím jiným sběratelům.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Květná zahrada
Známka zakoupena v IC na kroměřížském náměstí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Květná zahrada
Tur. známka zakoupena v kroměřížském infocentru u radnice, tur. nálepka koupena na pokladně zámku. Vstup do zahrady zakoupen na zámku jako součást zvoleného okruhu Via Unesco, který kromě vstupu do zahrad, obsahuje také vstup na zámeckou věž a na prohlídku reprezentačních sálů. Zahrada se nachází 10 minut pěšky od zámku, je tedy v jiné části města.
 
Alena Floriánová
Alena Floriánová
TZ 1432
Známka zakoupena v pokladně u vstupu do Květné zahrady. Rotunda, fontány, zvířata a květiny rozkvetlé.
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
..
TZ dostupná všude bez problemů.Co se týče zahrady jsem trochu na rozpacích.Rodinné vstupné je 185 kč což se mi zdá celkem vysoké,ale budiž.V zahradě kvetly jen sedmikrásky v trávnících.Nikde jsem nepotkal žádných záhonů,kde by kvítka byly.Nevím tedy,proč "Květná".Ale upraveno.
 
Barbora Havlová
Barbora Havlová
Květná Zahrada
TZ jsme zakoupili přímo na zámku, mají jich dostatek. Samotná zahrada se nachází asi deset minut chůze od zámku, cestou se můžete stavit do arcibiskupské mincovny (kde najdete také galerii moderního umění a původní vodárnu). Samotná zahrada je rozlehlá, takže i přes krásný den jsme tu nepotkávali moc lidí a dá se jít bočními cestičkami, kde máte klid. POkud máte čas, určitě stojí za to se zde zdržet a odpočinout si.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Květná zahrada
Známka zakoupena v infocentru na Velkém náměstí.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
Květná zahrada
Souhlasím, že vstupné je neadekvátní. Pamatuji si časy, kdy byl vstup zdarma. Je pravda, že tehdy nebyla zahrada, tak upravená a nyní zde přibyly i dva velké "bazény" s vodotryskem. Rotunda vypadá také upravenější a po kolonádě se jde projít i na vrchu. Známka koupena přímo v zahradě.
 
Radek Mitáček
Radek Mitáček
Květná Zahrada
V Květné zahradě aktuálně žádné turistické známky nemají. Pokladnu mají prý provizorně přesunutu na jiné než obvyklé místo. Každopádně se dá známka koupit v infocentru na Velkém náměstí.
 
Tomáš
Neadekvátní vstupné
Že se nestydí chtít za tohle vstupné. Polovina zahrady uzavřena. Ve zbývající polovině nebyly ještě 1. června osazeny květiny. Mimoto rotunda má samostatné vstupné navíc.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
*
TZ zakoupena v infocentru - Květnou zahradu v tuto dobu nedoporučuji - probíhá oprava skleníků při vstupu, kvetoucí kytky v celém areálu v tuto dobu téměř žádné :(
 
wenzel
Známka dostupná také na zámku v pokladně, kde se dá také zakoupit vstupenka do zahrady. Ta se kupuje i u vstupu do zahrady, kde jsem dostal od milého pána i razítko do deníku. Část Květné zahrady je právě v rekonstrukci, ale pro návštěvníky to nepředstavuje téměř žádné omezení. V části libosad pozor na vysokou trávu a klíšťata! Jedno jsem si přivezl domů :-(
 
Míša
V zahradě právě probíhá rekonstrukce, návštěvníky to sice nijak neomezuje, ale bohužel nemají možnost ji vidět v plné kráse. Přesto podívaná na plně rozkvetlé záhony z vyhlídky na konci u kolonády je perfektní. Nejvíce mne zaujala rotunda, konkrétně její opravdu velkolepý interiér. Za shlédnutí stojí i palmový skleník hned u vchodu.
 
Ota
Květná Zahrada Kroměříž
Nejhezčí je z jara TZ bez problémů. Z kočárkem se tam dostanete bez problémů.
 
magipriba
V pokladně zahrady mají známku Květné zahrady, Kroměříže i Biskupské mincovny. Do zahrady vstup 40,-. Od kroměřížského zámku ke Květné zahradě vede značená stezka UNESCO, v chodníku je vyznačena kovovými značkami. Bohužel míjí náměstí. Na náměstí mimo jiné stojí za návštěvu minipivovar s restaurací ČERNÝ OREL.
 
dobrejrocnik
Známka dostupná v pokladně Květné zahrady, která je v jiné části města než zámek (trochu jsme bloudili). Zahrada sama o sobě je velmi pěkná, za zmínku stojí i tropický skleník. V době naší návštěvy byla přístupná i úžasná výstava kamélií.
 
Kanar.21
známka na pokladně, vstup dospělí 40 Kč, děti 20 Kč, v ceně nádherná výstava kamélií, nelze než doporučit !
 
Petr
doporučuji,nádhera
 
Kateřina Adéla Hájková
Navstevu vrele doporucuji,za takto mirne vstupne (25,-) kde berou penize na udrzbu?
 
Slámoš
Květná zahrada moc pěkná - nejhezčí pohled je z kolonády - nicméně známku tam neměli - byla bez problémů k sehnání v IC
 
Věrka
krásné město, spousta míst k navštívení
 
Luke
Známka v Květné zahradě a mají jich tam dost.
 
Filip
Ahoj známka bez problémů v IC na náměstí:-)))
 
sewista
Zahrada docela hezka ale skoda ze jeste neni rozkvetla. Mohli ji v jarnich mesicich nazvat skororozkvetla a ne kvetna:-)))
 
jirkacek
Zahrada
Dne 3.5.2008 jsme byli na zámku , v biskupské mincovně a nakonec i v květné zahradě. Doporučuji si vzít v infocentru na Velkém náměstí plánek , abyste se v zahradě dobře orientovali a pokud možno viděli vše co nabízí - je zde rotunda, kolonáda , z které uvidíte zahradu pěkně pod sebou , kašna , skleníky , bludiště a pěkné cestičky. Vstupné 20 kč. V pokladně pěkné razítko a známky dostupné bez problému. My ji koupili v infocentru , kde bylo možno si také vybrat a i zde dostanete dvě razítka - jedno je také pěkné.
 
Verča
TZ jsem sehnala na náměstí v IC - mají i TZ 261 a suvenýr Po stopách krále Ječmínka - Hanácké Athény.
 
Zuzka
Nemají TZ
Bohužel TZ v Květné zahradě stále nemají :-( Jinak zahrada je moc pěkná a výstava Orbis Pictus ještě lepší, vřele doporučuji.
 
Pavel
Kroměříž zcela bez známek
To, co se děje v Kroměříži, nelze nazvat jinak než diletantstvím!!! Více než 2 týdny jsou bez známek a nic s tím nehodlají dělat?
 
Šárka Urbanová
S dcerami (3,9)jsme se pustily do sbírání TZ. Krásný výlet vlakem do Kroměříže nám měl získat další 2známky. Ale jak byly holky smutné, když neměly ani jednu. V Květné zahradě vyprodáno a totéž i na zámku. Prohlídka zámku nádherná, zahrady též, bludiště se jim moc zamlouvalo, ale žádnou známku si domů nedovezly. ŠKODA
 
joshula
Zahrada z casti pekne upravena, a z casti zanedbana. asi uz nejsou penize. skoda, ze bludiste neni lepe udrzovano a jsou v nem vyslapane cesticky, ktere zde byt nemaji. ale vsem doporucuji, da se zde stravit pekne dopoledne! znamku maji u vstupu v pokladne
 
gerbera
TZ zakoupena V Ic.
 
Barbora Ryšavá
Květná zahrada
Je to nádherné místo, i když je horko, protože si tam najdete místo v chládku. Byla jsem v červnu, takže všechno nádherně kvetlo, ale s kamarádkou jsme si říkali, že musí být krásná v každém ročním období. Opravdu velmi velmi doporučuji!
 
Jiří Polášek
Dotaz
Jakým způsobem je zajištěno zásobování známkových míst , která jsou v podstatě jednou ,, atrakcí " Květná zahrada a Zámek Kroměříž s podzámeckou zahradou jsou součástí památek Unesco .Nachází s v jednom místě a přesto je dostupnost známek rozdílná.Dokonce si myslím , že Zámek Kroměříž je navštěvovanější více než květná zahrda a přesto na zámku je snadnější získat známku , než v Květné zahradě . Je možné získat známku dodatečně přes vaši agenturu.Tato známka nám bude chybět ve sbírce , což je obrovská škoda.
 
Zdenál
Květná zahrada
Nádherné místo pro klidnou procházku! Myslím,že prohlídka města Kroměříž by bez vzhlédnutí této zahrady nebyla úplná.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek