Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 631 - Lanškroun


Popis

Historické město, založené Přemyslem Otakarem II., s řadou památek, jako je například renesanční a barokní zámek, přestavěný z augustiniánského kláštera.

Mapa

Navštívil jsem Lanškroun

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Boženy Němcové, Lanškroun (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Městské muzeum Lanškroun (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
49°54'43.77"N 16°36'42.17"E
Hodnocení:
2.827
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 631 - Lanškroun


14.09.2019 - dostupná bez problému
14.07.2019 - dostupná bez problému
11.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Leona Ledrová
Leona Ledrová
TZ
Na infocentru cedule,že oba svátky zavřeno a muzeum zavřené bez jakékoliv informace, takže známka nekoupena
 
Edward Kaczmarczyk
Edward Kaczmarczyk
No. 631 - Lanškroun
Znamka dostupna v IC.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Lanškroun
Pěkné, trochu ospane působící městečko s hezky upraveným náměstím a okolím zámku. Infocentrum je už zase zpátky v ulici B.Němcové, od radnice k němu ukazují dobře viditelné šipky. V prodeji stále níže zmíněné 4 známky, všechny za 35,-
 
Pinďa
Na radnici
IC je v současnosti umístěné v budově radnice. Má otevřeno každý den od rána do večera, v sobotu a neděli od rána do poledne. Je tam teplo, útulno a příjemno. Kdyby jste hledali radnici, tak je to ta krásná budova, stojící uprostřed náměstí. TZ Lanškrouna a okolí, dostatek.
 
Tomáš Michlík
Tomáš Michlík
TZ
V IC dostupné TZ 631 za 30,- Kč a TZ 539, 839, 1426 za 35,- Kč.
 
Jan
Infocentrum
Dnes 18.6.2016 cedulka Inventura - změna majitele na místním IC bez data začátku nebo konce. Muzeum otevřené včetně galerie až odpoledne bez TZ. Proto nedoporučuji toto město v současné době navštívit. Prostě si turistů neváží.
 
Infocentrum Lanškroun
Re: Infocentrum
Od 01.07.2016 Infocentrum změnilo provozovatele. Otevřeno je každý den. Jste vítáni. Turistické známky jsou již objednány.
 
Smithg308
John
I really enjoy the blog post. Great. aeekgcbafbcegbed
 
EVŽEN
Holt neděle
kdo by čekal turisty v neděli?V I-cku zavřeno v krčmě sice servírka ochotně hledala ale bohužel nenašla.
 
Jirka
infocentrum
Velmi ochotna pani na IC, ackoliv jsem prisel tesne pred prestavkou, snesla mi vse co jsem si navymyslel. :-)
 
zdenda
Lanškroun
Lanškroun má krásně opravené náměstí, ale hned za ním jsou otlučené domy. TZ jsme v Íčku nedostali, v sobotu mají jen do 12.hod., byli jsme tam ve 12,09, jinak v neděli zavřeno...
V hospodě Krčma TZ neměli, nabídli mi razítko.
 
Jan Pokorný
Jan Pokorný
Lanškroun
Krásné a čisté město se spoustou zajímavostí. IC otevřeno v sobotu ve svátek s milou a ochotnou paní, známek dostatek. Doporučuji procházku kolem rybníků (3 nebo 6 km), sjízdné i s kočárky. Na oběd poté do restaurace na přírodním koupališti nebo historické Krčmy. Oba podniky se mi prezentovaly příjemnou obsluhou, kvalitou nabízených jídel a i překvapivě lidovými cenami.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
TZ
Cestou z dovolené jsme navštívili Lanškroun. Známek měli v IC dostatek. Věděli jsme že poblíž je přírodní koupaliště, takl jsme se byli osvěžit. Voda byla teplá, na plážích čisto, docela slušné zázemí, doporučuji návštěvu.
 
Jirka
TZ zakoupena v muzeu v zámku, měli i Horní Čermnou a rozhlednu Lázek. V hospodě Krčma neměli.
 
Honza Pásler
Známka bez problémů ke koupi v místním infocentru. Mají zde i Mariánskou horu Horní Čermná a rozhlednu Lázek.Hladovým návštěvníkům mohu doporučit historickou zájezdní hospodu Krčma.
 
jerry720
Lanškroun.
Zastávka ve městě v pondělí 22. 08. 2011. Budova renesanční radnice na náměstí J.M.Marků je opravdu skvostná, zrovna tak jako dům čp. 12 na stejném náměstí (v něm v současné době probíhá rekonstrukce, proto je i místní "Íčko" přemístěno do jiné budovy o pár metrů dál). TZ jsem bez problémů pořídil v pěkně zařízeném "Íčku".
 
jirkacek
Lanškroun
Navštívili jsme Lanškroun cestou na dovolenou do Jeseníků. Prohlédli jsme si náměstí s krásnou radnicí, poté zašli do muzea v bývalém zámku. U muzea je kostel. Za shlédnutí stojí i stará hospoda s poetickým názvem Krčma, která se nachází na křižovatce směr Tatenice. Můžete se zde i najíst - mají i menu.TZ jsme koupili v muzeu, dostali jsme i razítka do památníku od milé paní. Měli zde i TZ Poutní místo Horní Čermná. Další razítka v infocentru na náměstí.Všechny tyto cíle si můžete prohlédnout na www.turistika, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle - město Lanškroun. Vše v jednom najdete v cestopisu, kde jsou i cíle v okolí města Lanškroun.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA VE ČTVRTEK KOLEM 16:30 JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL V MÍSTNÍM IC. MAJÍ I Č.539 A 839. MAJÍ JICH PLNOU KRABICI-ASPON 25KUSŮ OD KAŽDÉ. TOMU ŘÍKÁM ZÁSOBA PRO TURISTY. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
pavel
Známka bez problémů k dostání v íčku. Navíc tam byl hrozně ochotný pán, který nám dal spousty materiálů k dalším důležitým cílům. Na oběd jsme šli do Krčmy. Určitě to stojí za to (pokud stojíte na náměstí čelem k íčku, tak doprava z náměstí asi 200 metrů). Hrozně rychlá obsluha, dorý výběr hotovek a dobrá kvalita. Navíc jsem poprvé ochutnal švestkové pivo...Jinak zámek a jeho skromnější zahrada je taky skvělá.
 
lolek
silena
Jsem mistni a jeste jsem nemel znamku lanskrouna lazku a mariany tak ze si pro ni skocim sel sem kolem icka zalezl dovnitr a rekl si o znamku v tom sem slysel nejake pisteni, kouknu a to prodavacka, mlada baba ale ten hlasek teda a navic se fuirt culila jak ja nevm co, znamky mam ale ta baba stala za to
 
Filip
Ahoj, zkoušel jsem koupit známku v infocentru, naprosto v pohodě. Mají i ostatní, 839 a 539. Jenom jim do čveřice chybí 1426, ale k té vám dají kontakt. Po telefonické domluvě s paní, mi ji v pohodě prodala. Bydlí hned za městem, směrem na Svitavy, v bytovkách pod zámečkem, ochotná. Díky
 
Vavřík Ag
V íčku vše bez problémů, historický střed města se nám moc líbil!
 
Zdenka
V íčku měli otevřeno i dnes v sobotu, bylo hezké počasí, slečna co obsluhoval příjemná, jen škoda, že nemají i razítko, taky je sbírám.
 
herflik
Na IC na náměstí dostupná bez problému, příjemná obsluha dala vybrat, měli i TZ 539 a TZ 839
 
janec26
vMIC bez problému,ochotně dali vybrat.
 
Katka
Omylem jsem koupila tuto známku ještě jednou. Takže pokud by ji někdo chtěl poslat, tak dejte vědět a velmi ráda Vám ji pošlu... DÍKY!!!
 
Milan
-Známku jsem koupil včera za 20 kč. Bylo to v hospodě.
 
Hana Burianová
Moc hezké město.
Návštěvu doporučuji, v ičku příjemní...
 
Klarinka
Tradicne v nedeli INFO zavreno,pouze od PO-PA,ale v Krcme v pohode,ta neni primo na namesti,ale cca 300 m od
nej,u hlavni silnice.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2597 Turistických známek
2431 Výročních TZ
258 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek