Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 539 - Lázek u Lanškrouna


Popis

Turistická chata s rozhlednou v Zábřežské pahorkatině, západně od Lanškrouna.

Mapa

Navštívil jsem Lázek u Lanškrouna

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Rozhledna Lázek, Cotkytle
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, B. Němcové 124, Lanškroun
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
49°55'32.91"N 16°42'19.74"E
Hodnocení:
2.622
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 539 - Lázek u Lanškrouna


18.04.2022 - dostupná bez problému
10.04.2022 - dostupná bez problému
21.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
2. 8. 2013
TZ i informačního centra Lanškroun.
 
Ivo Čečman
Ivo Čečman
Rozhledna otevřená
Dnes na místě v 17.30 rozhledna otevřená, známek i nálepek dostatek. Taktéž bylo k dispozici turistické razítko. Na závěr káva. Odjížděli jsme spokojeni. Za nás OK.
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Otevření rozhledny
Už se konečně otevírá i s občerstvením :)
 
FCB
Známku
už sice pár let mám, ale chtěl bych tímto požádat o pozastavení, nebo úplném zrušení jejího prodeje.
Dnes jsem se o tom už po několikáté přesvědčil. Je to sice hezké místo, ale rozhledna je už několik roků zavřená.
Dnes jsem tu opět po roce dorazil na kole a nějaký chlápek mě arogantně vypálkoval pryč, že prý je tu nějaká soukr. akce.

I když byla rozhledna v době, kdy jsem známku zde koupil otevřená, byla obsluha místního bufetu zralá na facku. Protivný dědek, kterého to zjevně obtěžovalo.
Varuji proto všechny kdo se chce sem vydat. Ušetřete si čas i kilometry, je to tu opravdu zoufalé.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno v ičku Lanškroun
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Zavřeno
Známka je bez problému dostupná v IC Lanškroun. Pěší cesta z Lanškrouna k rozhledně po zelené značce příjemná (krom krátkého úseku po hlavní silnici). Rozhledna je zavřená, přilehlá chata také, žádná známka toho, že někdy otevřena bude.
 
Tomáš
Lázek
Po dvou letech opět vše v neutěšeném stavu. Zákazy vstupu, soukromý pozemek a zavřeno. Ještě loni se dalo na rozhlednu zajít a dole v provizorním bufetu koupit občerstvení. Od letoška zůstává zase jenom zklamání. Naděje vkládané do nového vlastníka se bohužel nevyplnily. Škoda.
 
Vojtěch Krška
Vojtěch Krška
Zavřená
Turistická známka dostupná o víkendu na zámku v Lanškrouně. Je ale otázka, zda toto místo jí má ještě mít??? Na místě pusto, cedule rozhledna nedostupná, okna zamřížovaná, všude pásky nevstupovat, neparkovat....
Tady to vypadá, že už otevřeno asi nikdy nebude. Stálo by za zvážení známku odebrat, případně číslo přiřadit nedaleké rozhledně Mariánka u Mariánské hory. Ta byla moc pěkná a volně přístupná. :)
 
Michal
Lázek
Rozledna uzavřena, nikde nikdo, na zemi dopisy s upomínkami za energie.
Snad se tato rozledna dostane do lepších rukou někdy v budoucnu. Po 10 letech jsem se opět na rozhlednu nepodíval...
 
Tomáš Michlík
Tomáš Michlík
Změna k lepšímu
Rozhledna je opět bez problémů přístupná. V bufetu u rozhledny je možné se občerstvit a zakoupit TZ. Mají i razítko. TZ je dostupná též v IC Lanškroun za 35,- Kč.
 
Jaroslav Kužel
Rozhledna Lázek, náprava
Dobrý den,
Policie ČR vandalismus na Lázku prozatím řešit odmítla, řeší to novinářka paní Hofmanová.
S pozdravem
Jaroslav Kužel, zastupitel města Lanškrouna
kuzel@email.cz
 
Karel
Horor
Dnes jsem trochu neočekávaně navštívil rozhlednu Lázek. V pondělí odpoledne jsem neočekával, že by snad bylo otevřeno. Ono však bylo! Ovšem vše dokořán, všude bordel, rozbitý nábytek, vyházený postele v ubytovně, rozbitý krb v bytě ... To mohou dělat snad jen zoufalci a feťáci. Jak píše kolega Karel, je to v soukr.rukách a fa Deneta je v insolvenci (aktuálně), budou to pěkní darebáci, vlastní mj. zchátralé domy v Šumperku. Vyběhnul jsem až do vršku, pěkný výhled kolem, ale bylo mi velmi smutno.
 
Tomáš Vajdík
Tomáš Vajdík
Konec světa
Včera jsem tam byl. Reichlova chata zavřena, rozhledna zavřena, uvnitř i kolem hrozný bor....
jako by tady mělo dojít k demolici. A to má být Zlaté známkové prodejní místo. Ani tady nechoďte
nic tady nedostanete a nic neuvidíte.
 
Monika Němcová
Monika Němcová
TZ
Známka dostupná v IC Lanškroun.
 
Karel Sandler
Karel Sandler
Smutny kopec
Lazek je misto naprosto dokonale s rozhledem vsemi smery, ale co ho potkalo je vic nez smutne. Dle katastru nemovitosti se zda, ze vlastnik, firma DENETA je v exekuci (viz. vypis omezeni vlastnickych prav: Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti; Rozhodnutí o úpadku (§ 136 odst. 1 insolvenčního zákona) - DENETA, a.s.; Ustanovení předběžného správce - DENETA, a.s.; Zahájení exekuce - DENETA, a.s.; Zástavní právo exekutorské; Zástavní právo smluvní) a tudiz vsechno je kompletne zavreno, zabedneno, jen na oplocenem parkovisti s posekanym travnikem stoji slapaci mercedes :/

Byli jsme tu v srpnovou nedeli odpoledne. Cestou od rozcestniku k rozhledne jsme behem ctvt hodky potkali dobre 15 lidi a dve zaparkovany auta. Kolik tam by prislo lidi? Vyhlidka paradni... A bohuzel, vsechno zavreno. Mj. o prodeji TZ nekde jinde samozrejme ani hlaska
 
Ladislav Jakl
Ladislav Jakl
Známka zakoupena
na IC Lanškroun
 
KLBS
Lázek a jeho smutná pověst
Rozhlednu jsme měli tak jako ostatní výlety vytipovanou již delší dobu a proto jsme ji nyní také s očekáváním navštívili. Zakoupilí si imaginární vstupenku, turistickou známku, našli si předpokládaný vchod na rozhlednu a šplhali nahoru s další náhodnou výpravou. Nahoře jsme se trochu rozhlédli z plastových okének bez panoramatického popisu krajiny. Pouze jsme se s náhodnými turisty shodli na poněkud odrazujícím přístupu obsluhy. Na rozhlednách, které jsme již navštívili bývá alespoń zameteno, neválí se v cestě elektroinstalační zásoby trubek a holubí trus na vnitřních lavičkách. Po natočení jednoho piva a strohé odpovědi, že zde není WC ani voda na umytí rukou jsem si sedli na lavičku a snědli vlastní svačinku. Při tom jsme si vzpoměli na předešlé reference, kterým jsem před léty nevěřili a také nás před návštěvou odrazovaly. Bohužel se potvrdily i v knížce klubu českých turistů přečtené u rozcestníku. Vždyť ta rozhledna za to ale nemůže, nemá nás odrazovat, ale přitahovat!
 
Vavřík Ag
Rozhledna krásná s výhledem na celý kraj, bohužel jsme tu zastihli odporný sraz bolševiků a výlet tak byl trochu zkažen.
 
Eva
Eva
Na rozhlednu jsme pochodovali 15 km, a přestože podle našich informací zjištěných před návštěvou a taky dle cedule vyvěšené na místě (červenec - srpen - otevřeno kromě pondělka) mělo být otevřeno, zvonili jsme marně.
 
verovjan
Lázek
Ve středu 17.8. v 9:30 rozhledna přístupná, k dostání TZ i pohledy
 
jirkacek
Lázek
Rozhlednu jsme navštívili během dovolené v Jeseníkách. Měli jsme štěstí a majitel chaty byl doma a pustil nás pochopitelně po zaplacení vstupného nahoru. Dostali jsme i razítko do památníku a koupili TZ.Další informace najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle nebo obsáhlý cestopis Putování městem Lanškroun a okolím.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA VE ČTVRTEK KOLEM 16:30 JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL V MÍSTNÍM IC. MAJÍ I Č.631 A 839. MAJÍ JICH PLNOU KRABICI-ASPON 25KUSŮ OD KAŽDÉ. TOMU ŘÍKÁM ZÁSOBIČKA. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Mandy
Rozhledna stojí, rychle jsem za 25,-kč vyběhla bez vstupenky, koupila pohled za 10,-kč a TZ a rozhlédla a rychle raději odběhla. Zvenku vypadá fajn, ale jak píší předešlí, je to uvnitř podivné....
 
Tomáš
Ve svátek 5.7.2009 otevřeno - cena na rozhlednu stále 25 Kč, ale bohužel obsluha se rozhodně dle níže uvedených příspěvků nezlepšila, hlavně chybí venkovní posezení. P.S. Doporučuji vozidlo ponechat na křižovatce od Cotkytle směrem na rozhlednu a těch asi 750 m si dojít pěšky......
 
Petr
Dne 6.7. rozhledna otevřena. Za 25 Kč se můžete podívat i na nahoru. Občerstvení bohužel na bodě mrazu, nějaké sušenky by se možná i našli.
 
Michal
úplně na prd bylo tam napsáno Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZAVŘENO
 
Filip
Ahoj, zkoušel jsem koupit známku v infocentru, naprosto v pohodě. Mají i ostatní, 839 a 539. Jenom jim do čveřice chybí 1426, ale k té vám dají kontakt. Po telefonické domluvě s paní, mi ji v pohodě prodala. Bydlí hned za městem, směrem na Svitavy, v bytovkách pod zámečkem, ochotná. Díky
 
Richard Bárta
Lázek - rozhledna budoucnosti
Zkušenost ze srpna 1977: Lázek je "soukromou" podnikovou chatou tuším Královopolské Brno. Návštěvníci nikoho nezajímají, rozhledna je nepřístupná..Příslib z jara 1999 v TV- Jak se žije na rozhlednách - chuť sloužit turistické veřejnosti, obnovit zašlou tradici...Realita z 1.května 1999 - rozhledna přístupná, nicméně návštěvníci obtěžující, takový jsme si odváželi pocit.realita z 27.července tohoto roku:Lázek je soukromou chatou. Návštěvníci nikoho nezajímají, rozhledna je nepřístupná...Kruh se uzavírá. A až budou ze všech starých rozhleden pokoje luxusních hotelů, pak budeme mít jistotu, že svoboda a demokracie u nás zakotvila natrvalo!
 
Broňa
Mám stejnou zkušenost jako mnoho jiných. Pěkná rozhledna, ale kolem hnusný plot s lucerničkama, všude nápisy soukromý pozemek, zákaz vstupu. Žádná známka toho, že by byla rozhledna přístupná. Majitel chce turisty natolik otrávit, aby tam už žádní nechodili a on si mohl v klídečku grilovat na své chaloupce. Takovým lidem by se nemělo něco jako rozhledna prodávat.
 
Karel
Za nádherného letního odpoledne jsme dorazili na rozhlednu na Lázku. Na slunečný nedělní den nečekaně zavřeno, okolí v soukromých rukou , na rozhlednu se nedostanete. Smutné je , že otevřeno je údajně až v hlavní sezóně. A to je prosím kdy?? letní slunečná květnová neděle je asi mimo.
 
janec26
TZ v IC na náměstí /od nádraží pořád rovnou za nosem/.
 
BoD.
TZ byla na Icku na náměstí v Lanškrouně
 
Milan
-Včera jsem tam byl a nebylo to tak hrozný! TZ:- nebyla
 
Jirka Plhák - George
Na rozhledně známka k dispozici nebyla. Měli jsme trochu problém se vstupem, protože bylo zavřeno. Až po delší době se díky naší neodbytnosti přišoural někdo, kdo by snad mohl být majitelem objektu. Bohužel stále jsme měli pocit, že jako návštěvníci nejsme vítáni.
 
Radek,Verča
zklamání
Rozhledna je moc pěkná,ale co z toho,když odcházíte nasraní tím buranem co mu to patří.Známku samozřejmě
neměl.
 
Dan
Nepřístupná v sobotu odpoledne
Byl jsem tu po 4 odpolední, pokud někdo myslí, že je v sobotu otevřeno do 17 hodin (jako já), krutě se mýlí.
Bude tu mít pan majitel hezkou chaloupku, až to celý obežene plotem, ještě se dá dojít pod rozhlednu, ale to
se určitě v budoucnu změní. Cedulek Soukromý pozemek jsem napočítal 5, turistickou známku nezískal ani jednu
.... :(
 
Luboš
Lázek v Lanškrounském infu nemají.
 
Smutná
Zneužití??? Využití???
12.6.2004- rozhledna přístupná, pěkné počasí, krásný výhled a výlet. Celá atrakce a její provozovatel by si
však zasloužili kontrolu od příslušných orgánů. Obsluha nevrlá, máte pocit, že tu otravujete. Rozhledna
neudržovaná - nahoře prach, špína, nemůžete se posadit a užívat si výhled. Plastová okna jsou stejně nevkusná
jako umělohmotné skluzavky, houpačky a pergola, které majitel obehnal nevkusným plotem s lampičkami, aby zde
mohl nerušeně chalupařit. Jako chalupa mu slouží celá rozhledna a turisté jsou jen nutné zlo, ke kterým má ze
zákona povinnost je sem o víkendu pustit. Celou cestu k rozhledně jsem si kladla otázku, proč nikde nejsou
ukazatelé a směrovníky, které by Vás k rozhledně dovedly. A v podstatě je to jednoduché jako facka! Soukromý
majitel Vás tu prostě nechce!!! Vždyť on si tu chce především užívat pohodu a soukromí. Peníze ze vstupného
nebo z piva ho tolik nevytrhnou. No a když jsme u občerstvení - velmi zvláštně na mě působilo písemné
upozornění, že se na ceny zboží musíte ptát dopředu, protože nápojový a podobný lístek tu nevedou. Kam toto
upozornění míří chytrý čtenář moc dobře ví...To by se asi České obchodní inspekci nelíbilo. Návštěvu
doporučuji už proto, aby jste pana domácího vyrušili z jeho pohodičky. Ale dávejte si zde na vše moc dobrý
pozor a pokud Vás napadne, co by se dalo dělat proti takovémuto zneužívání památek, PROSÍM NĚCO S TÍM UDĚLEJTE
!!!
 
Lenka
Rozhlednu vlastní soukromník
Známku kupte určitě v infu v Lanškrouně!!! Jsou tam milé paní, dají vám vybrat a známku určitě dostanete
:-)Na rozhlednu se totiž nejspíš nedostanete a tím pádem nekoupíte nic. Podle místních má mít rozhledna
otevřeno v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin a funguje pouze rozhledna a malý bufet. 8.4.(velikonoční
prázdniny) všude mrtvo a pusto. Vyšlápli jsme tedy v sobotu 10.4. znovu, naštěstí jen ze Strážné. Všude stejně
mrtvo a pusto asi měli velikonoční volno. Vchod do rozhledny je prý v zadní části budovy. Jediné dveře, které
jsme našli, byly pevně zamčené.Kdo pomatuje venkovní posezení a útulnou hospůdku, tak tam raději nechoďte
nebo budete brečet :-( Celý přilehlý pozemek a rozhlednu vlastní soukromník a obehnal je bytelným a ohyzdným
plotem, asi aby měl klid od turistů. Vážně nechápu, kdo mu tohle monstrum mohl povolit. Spíš to vypadá, že se
nikoho neptal. Kousek pod rozhlednou je zanedbané stavení označené jako občerstvení. Naštěstí taky zavřené.
Podle místních je lépe si tam nedat ani vodu.Škoda takového krásného místa :-(
 
Petr Novák
známku měli loni i v Lanškrouně v infu
k tomu není co dodat, když ji na rozhledně předražiuli, kupte si ji v infu v lanškrouně, kde byla za
20Kč-alespon loni, stejně pravděpodobně z tehle rozhledny zajedete i do lanškrouna, který je kousek.
 
Martin
Znamku se me bohuzel nepodarilo ziskat, pry jsou na cestě... nevim. Za vstup na rozhlednu jsem zaplatil 30Kc -
15Kc/os., takze si myslim, ze vybirat jeste nejaky prispevek ne hodne zvrhly zpusob obohacovani se. Ze
vstupneho je mozne opravovat a opravovat. Rozhledna je technicky dokonala drevena stavba, ale pristup na ni je
ponekud krkolomny - zadne osvetleni na schodech a ze je jich tam dost a prudkych.
 
Jirka
Znamka je za 25 Kc. O prispevku na rozhlednu mam jistou pochybnost. Zajimala by me soucasna situace kolem
rozhledny a chaty. Drive totiz byvala Reichlova chata otevrena pro normalní turisty, dnes je to patrne
soukromy majetek, takze se nejdriv udelal vstup do rozhledny jinde, restaurace byla zavrena a misto ni je dnes
jen bufet, "obtizni" turiste byli vykazani z louky a nyni i za mohutny plot (ten krom toho, ze
hyzdi krajinu, rozhodne neco musel stat).
 
Petra
Kdyz jsme tam byli toho 13.7., tak tam nikde nic o 5 Kc prispevku napsaneho nebylo. Nehlede na to, ze
podminovat zakoupeni TZ prispevkem na rozhlednu je ponekud podivne. Pokud chteji zkasirovat vsechny, tak at
zvednou vstupne na rozhlednu. Pokud jim jde o dobrovolny prispevek, tak staci nejaka kasicka. Ale system
"chces znamku - dej prispevek" je mi proti srsti.
 
Klarinka
Porad znamka za 25Kc,ale tou 5Kc se prispiva na rozhlednu,takze proc ne!Alespon to tam maji ze slusnosti
napsane! A spatne se rozledna hleda,doporucuji se ptat.
 
Petra
Znamku meli, ale za 25 Kc, takze jsme ji nekoupili.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek